Praznicna trpeza

odgovora

Objavljeno

A jel cjediljku onda mogu da bacim, čisto da znam hoću li neku staru da uzmem?

Da rezimiram:

Skuham jaja

Stavim u neku šerpu vodu da vri i stavim cjedilo, ali da ne dodiruje vodu

Stavim jaja i po njima nekoliko kesica boje u prahu

Jel to to? Koliko to tako treba da se pari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel cjediljku onda mogu da bacim, čisto da znam hoću li neku staru da uzmem?

Da rezimiram:

Skuham jaja

Stavim u neku šerpu vodu da vri i stavim cjedilo, ali da ne dodiruje vodu

Stavim jaja i po njima nekoliko kesica boje u prahu

Jel to to? Koliko to tako treba da se pari?

pa dok ne widis da su jaja isarana ali ih trebas okrenuti da bi se i gornja strana ofarbala, duzina drzanja zawisi od toga koliko se farba :primila za jaje" al ja drzim po 5 min najwise 10min... pa mozes oprati cediljku osim ako je emajlirana....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako: Skuvas jaja, ostavis da se osuse i poredjas u djevdjeir, cediljku( ako je plasticna ne verujem da ce se oprati), Pospes boje3-4, i sve to treba da bude suvo. Zatim cediljka ide na paru, nikako da dodje u kontakt sa vodom. Tako da stoji, poklopljeno jedno minut dva. Moze da se otvori baci pogled da li je gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj maso ja i ne citah tvoj post.:) Kome sad da veruju.:) Ja ih ne okrecem jer se boja slije a stavljam u cediljku od inoxa koja se savrseno opere. Sa plastikom imam lose iskustvo po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK cure, hvala...imate li možda sliku ili da nađem nekako na netu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije lose lepljivu traku iseckati na take trakice izlepiti jaje i onda farbati, naravno posle se traka odlepi i bude super. Ja tako npr. pisem decija imena po jajetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su vam ideje! :)

Probacu da obojim sa vise boja, i ovo sa trakom.

Mi smo prije sarali jaja voskom, ali kod mm-ovih se najvise stavljaju listici na jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako farbate jaja u boje, nacin da ih usarenite. Isecka se lukovina na sitno, i od crnog i od belog luka, jaje se pokvasi, uvalja u iseckanu lukovinu, stavi u najlon carapu, veze i boji i kuva po uobicajenoj proceduri. Jaja budu mnogo lepa, sarena. Ja ih posle namazem slaninom, nema potrebe stavljati slicice jer su sama po sebi sarena.

Jana ce svakako ucestvovati ove godine u farbanju jaja, pa mislim da ce najbezbolnije biti da joj dam obarena jaja da sara flomasterima.

Ako neko ima neku drugu ideju.....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni najlepsa ispadnu ova sa trakom najsarenija.

Borjana da li ti se desava da se vosak otopi i ne usara jaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco da li onde gde je lukovina od belog luka ostaju bela?

Ja obozavam da farbam jajca i ove godine cu oko 150 kom.Pa me zato bas zanimaju neke nove ideje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

n4v-t-dscn.jpg

Otprilike ovako izgleda, ali lepse je sa malo vise boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je i kad se na alu foliju pospu boje a posle se umota mokro vruco jaje i odmota se i ostavi se da se osusi. Naci cu i tu slicicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

23p-alumin.jpg

ovo je iz folije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je i kad se na alu foliju pospu boje a posle se umota mokro vruco jaje i odmota se i ostavi se da se osusi. Naci cu i tu slicicu.

Moze malo detaljnije za mene mladu neiskusnu domacicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj maso ja i ne citah tvoj post.:) Kome sad da veruju.:) Ja ih ne okrecem jer se boja slije a stavljam u cediljku od inoxa koja se savrseno opere. Sa plastikom imam lose iskustvo po tom pitanju.

joj ja zaborawila prosle godine da poklopim u biiiiiiiiiip (zato sam omasila) da poklope se odozgo ali djewdjir (cediljka)ne smeju da sosiruju wodu... ja drzala po 5 min za swaki slicaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

23p-alumin.jpg

ovo je iz folije

Ovo je bas lepo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi vruce i mokro jaje da se uvije u foliju po kojoj je posuta farba. Skines foliju i ostavis da se osusi. Mada moze i da se jaje uvije u foliju i ubaci u kipucu vodu. Naravno mora da se uvije dobro da ne udje voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco da li onde gde je lukovina od belog luka ostaju bela?

Da, ostaje belo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni najlepsa ispadnu ova sa trakom najsarenija.

Borjana da li ti se desava da se vosak otopi i ne usara jaje?

Do sada mi se to nije dogodilo, djeluje jako komplikovano, ali u stvari uopste nije. Mada, vec dvije godine to nisam radila. :(

Evo nekih ideja koje sam nasla na netu, i jako mi se svidjaju: farbanje jaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi vruce i mokro jaje da se uvije u foliju po kojoj je posuta farba. Skines foliju i ostavis da se osusi. Mada moze i da se jaje uvije u foliju i ubaci u kipucu vodu. Naravno mora da se uvije dobro da ne udje voda.

Tvrdo skuvana jaja ocedite od vode. U odgovarajuću širu posudu nalijte malo vode, tako da popuni dno (oko 2 prsta). Zatim u tu šerpu stavite odgovarajuću fritezu, cediljku, đevđir ili rešetku. U nju poređajte skuvana jaja, tako da budu iznad vode u šerpi. Preko jaja neravnomerno pospite farbe u prahu iz kesica, pa sve dobro zatvorite nekom krpom, najbolje dvema krpama, tako da jaja nemaju vazduha i da mogu da se farbaju samo u pari. Kuvajte ih tako na umerenoj ili jačoj vatri desetak minuta i dobićete neverovatna šarena jaja. Ohlađena jaja premažite uljem da bi dobila visok sjaj.

NADAM SE DA CE NEKIMA RAZJASNITI NEDOUMICE!!!:DRECEPT SA NETA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NADAM SE DA CE NEKIMA RAZJASNITI NEDOUMICE!!!:DRECEPT SA NETA

Hvala Maso... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Maso... :lol:

NEMA NA CEMU potrudih se da nadjem detaljnije objasnjenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvrdo skuvana jaja ocedite od vode. U odgovarajuću širu posudu nalijte malo vode, tako da popuni dno (oko 2 prsta). Zatim u tu šerpu stavite odgovarajuću fritezu, cediljku, đevđir ili rešetku. U nju poređajte skuvana jaja, tako da budu iznad vode u šerpi. Preko jaja neravnomerno pospite farbe u prahu iz kesica, pa sve dobro zatvorite nekom krpom, najbolje dvema krpama, tako da jaja nemaju vazduha i da mogu da se farbaju samo u pari. Kuvajte ih tako na umerenoj ili jačoj vatri desetak minuta i dobićete neverovatna šarena jaja. Ohlađena jaja premažite uljem da bi dobila visok sjaj.

NADAM SE DA CE NEKIMA RAZJASNITI NEDOUMICE!!!:DRECEPT SA NETA

Imam jedno "pametno" pitanje :) jel se više boja prospe po jajima, i kako se ofarba ona donja strana koja nije posuta farbom za jaja?

ups...ispadoše dva pitanja :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POspes boje ,,otprilike,, A boja se slije pa se ofarba celo jaje kao da je mrezasto. U tome i jeste fora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mama dy :)

Inače kad sam postavila pitanja, okrenula sam na prethodnu stranu i našla odgovore :lol: :lol: :lol: danas sam načisto prolupala :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.