Praznicna trpeza

odgovora

Objavljeno

Vecera za Badnje vece:

Posna cesnica

Pastrmka u belom vinu sa nadevoom od badema I suvih sljiva

Pasulj prebranac u zemljanoj posudi (gravce na tavce)

Pita od integralnog brasna sa kupusom I prazilukom

Trljanica

Salata od krompira I crnog luka

Za dezert kolaci:

Suve smokve punjene orasima

Bajadera od kestena

Bombice od oraha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici sta je trljanica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici sta je trljanica?

Citana to je salata od suvih crvenih paprika i praziluka. Ja je pravim pola-pola sa ajvarom: pola parike, pola ajvar.

Jeste malo ljuta, al super otvara apetit. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo naseg somica :) bio je uuuuukuuuusaaaaan :D

dyk-Pictur.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana to je salata od suvih crvenih paprika i praziluka. Ja je pravim pola-pola sa ajvarom: pola parike, pola ajvar.

Jeste malo ljuta, al super otvara apetit. ;)

Aaaa hvala! Ja sam mislila tj. bila sam ubedjena da je neka pita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

resila sam da za predstojecu kucnu slavu sama umesim slavski kolac.Sledece nedelje cu imati generalnu probu. Ako neka od vas ima neki dobar recept za slavski kolac ili neki savet samo izvoli te. Prihvatam sve sugestije i predloge

BACO,STA SI NA KRAJU UMESILA???mi smo sutra svecari(ne pravimo nikakakav pir,dolaze samo kumovi)pa sam mislila da bar pogacu umesim.imam par recepata izmedju kojih se dvoumim.ako si ti tu,,avanturu`` zavrsila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umesila sam sam slavski kolac. Tada je bila generalna proba i ispao je odlicno tako da sam to isto ponovika i za slavu. Znaci nije pogaca nego bas slavski kolac,kao sto mozes kupiti u pekari. Ja sam imala zelju da sama umesim,to mi onda bude prava stvar,osecam se lepo. Nije nista komplikovano i verujem da ne moze da ne uspe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umesila sam sam slavski kolac. Tada je bila generalna proba i ispao je odlicno tako da sam to isto ponovika i za slavu. Znaci nije pogaca nego bas slavski kolac,kao sto mozes kupiti u pekari. Ja sam imala zelju da sama umesim,to mi onda bude prava stvar,osecam se lepo. Nije nista komplikovano i verujem da ne moze da ne uspe.

PA DAVAJ RECEPT ZENO!!!!!!!! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evooooo oman.

1/2 l mlakog mleka,kockica kvasca i malo secera ostaviti da kvasac nadodje. Prosejati oko 1 kg brasna,napraviti rupu na sredini,staviti nadosao kvasac, 1 kasikicu soli,malo ulja,moze i jaje( ja nisam ) i zamesiti testo,po potrebi dodavati jos brasna sve dok ne prestane da se lepi za ruke. Ostaviti na toplom mestu da nadodje. Ponovo premesiti i testo podeliti na pet jufki,dve vece i tri manje. Od jedne vece razviti podlogu za kolac u velicini dna serpe u kojo ces peci kolac,drugu vecu staviti na sredinu podloge,a od preostale tri napraviti pletenicu ( razvuci ih u kajseve i preplitati)kojom obavijes srednju jufku.Zamesis malo beskvasnog testa tj vodu i brasno sa malo soli i pravis ukrase za kolac-krst,klasje zita,golubove,grozdje...Serpu oblozis pek papirom ili je dobro podmazes,mora da bude dublja serpa,jer kolac bas lepo naraste.Mozda zvuci komplikovano ali veruj mi da uopste nije. Ja sam tada prvi put u zivotu pravila kiselo testo, jer bas ne volim da muljam testo rukama, i uspelo mi je.Ma nemas gde da omanes. Nadam se da nisam kasno stigla sa receptom,danas mi je ceo dan puna kuca. Po ovdasnjem obicaju,drugog dana Bozica dolaze kumovi koje smo mi vencali ili im krstili decu,a takvih je dao Bog ukupno 15. Celodnevni defile,ali to su nasi lepi obicaji i ja uzivam u tome. Srecna ti Slava i da dan provedete u miru i zdravlju,ziveli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evooooo oman.

1/2 l mlakog mleka,kockica kvasca i malo secera ostaviti da kvasac nadodje. Prosejati oko 1 kg brasna,napraviti rupu na sredini,staviti nadosao kvasac, 1 kasikicu soli,malo ulja,moze i jaje( ja nisam ) i zamesiti testo,po potrebi dodavati jos brasna sve dok ne prestane da se lepi za ruke. Ostaviti na toplom mestu da nadodje. Ponovo premesiti i testo podeliti na pet jufki,dve vece i tri manje. Od jedne vece razviti podlogu za kolac u velicini dna serpe u kojo ces peci kolac,drugu vecu staviti na sredinu podloge,a od preostale tri napraviti pletenicu ( razvuci ih u kajseve i preplitati)kojom obavijes srednju jufku.Zamesis malo beskvasnog testa tj vodu i brasno sa malo soli i pravis ukrase za kolac-krst,klasje zita,golubove,grozdje...Serpu oblozis pek papirom ili je dobro podmazes,mora da bude dublja serpa,jer kolac bas lepo naraste.Mozda zvuci komplikovano ali veruj mi da uopste nije. Ja sam tada prvi put u zivotu pravila kiselo testo, jer bas ne volim da muljam testo rukama, i uspelo mi je.Ma nemas gde da omanes. Nadam se da nisam kasno stigla sa receptom,danas mi je ceo dan puna kuca. Po ovdasnjem obicaju,drugog dana Bozica dolaze kumovi koje smo mi vencali ili im krstili decu,a takvih je dao Bog ukupno 15. Celodnevni defile,ali to su nasi lepi obicaji i ja uzivam u tome. Srecna ti Slava i da dan provedete u miru i zdravlju,ziveli.

BACO,HVALA TI PUNO! kasno sam videla recept,ali ga moram isprobati.na kraju sma pravila cvet pogacu,bila je bas ukusna,samo sam trebalanapraviti duplu meru,ispala je mala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa super,vazno da si nesto napravila i da je ispalo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, uskoro će Uskrs.

Imate li neke "tajne" recepte :)

Iskreno do sada smo uvek samo farbali jaja i išli kod mijih roditelja. Pošto ove godine planiramo da ga provedemo nas troje zajedno, kući, da vam "malkice" pokradem ideje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi stalno za bilo kakav praznik ili sl.koljemo i pecemo jagnje,prase ili curku.Tortu narucim,i samo dekorisem neko predjelo.

Ali zato obozavam farbanje jaja,dekoracija korpice,stola.

Farbam oko 130 komada,i to sa travkama,voskom,lepljivom trakom,raznim kristalima itd.

Bas jedva cekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Anci super je sto si pokrenula ovu temu. Ajmo sa predlozima za farbanje jaja B),molim vas nemojte biti dvosmislene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrs...

Na Veliki petak farbam jaja (oko 35 kom farbom za jaja (obično izračunam koliko kome dajem i dodam još 5, a i neka se polupaju još u toku farbanja) Anja lepi sličice ili crta po njima)

Na sam dan Vaskrsa, ujutro između sebe čestitamo onim tradicionalnim Hristos Vaskrse-Vaistinu Vaskrse i onda doručak...ono što je pod obavezno su naravno jaja (kucamo se po 100 puta :) ) i barena šunka, sveži mladi sir i mladi luk. Za ručak domaća goveđa supa, jagnjetina i mladi luk i opet jaja...Ponekad mi idemo u goste na ručak ili neko dolazi kod nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već počela skupljati ljuske od crvenog luka, jer samo tako farbam jaja.

Uglavnom, na Veliki petak farbam jaja, mislim da ćemo ove godine u Hrvatsku da se svi okupimo, jer su Katolički Uskrs i Pravoslavni Vaskrs isti dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, uskoro će Uskrs.

Imate li neke "tajne" recepte :)

Iskreno do sada smo uvek samo farbali jaja i išli kod mijih roditelja. Pošto ove godine planiramo da ga provedemo nas troje zajedno, kući, da vam "malkice" pokradem ideje ;)

ja bas sad htela da postavim temu za Uskrs i farbanje jaja,ali eto..kasno palim.. :lol: dajte neke ideje,meni malo dosadilo farbanje sa bojama i slicice. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja skoro uvek u lukovinu farbam. Ispadne mnogo lepo i sareno. To mi je od moje mame trip da je tako zdravije, boje prodru u jaje pa... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta još spremate pored jaja :)

Evo ove godine i ja prvi put uskrs pravi sa svojom novom porodicom, pa moram da osmislim trpezu sama, mada tu je i svekrva ona će mi pomoći malo oko toga. Dok sam bila kod mojih mi smo imali neke Ukrajinske običaje, kao što je recimo Paska, to je slatki hljeb, moja mama ga pravi u veliku subotu i prave se tri, jedan veliki i dva manja. Onda tu su razne salate i suhomesnati proizvodi. Ali ove godine ja bi da napravim nešto što će biti tradicija samo za moju porodicu i što ćemo svake godine time obilježiti ovaj dan. Ne mora to biti ništa specijalno ali da se razlikujemo od ostalih.

Što se tiče jaja i ja ću ih farbati samo u lukovici, jer je to najzdravije, a i najljepša su mi takva jaja. A mogu se farbati ne samo u lukovici od crnog luka, već i od bijelog. Budu jako interesantna. A farbaju se tako što se sitno isjecka lukovica i njom se obloži jaje i stavi u najlonsku čarapu, pa se tako kuva, vrlo jednostavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice rucka mi smo svake godine za Uskrs kod mojih i jos smo u pregovorima sa mamom sta ce spremiti za rucak. Nema nista odredjeno sto sprema bas za taj dan. Bude uvek bogatiji i svecaniji rucak, npr vise jela sa vise vrsta mesa i salatica.Znam samo da se uvek prezderem jaja pa mi bude lose.

Sto se tice kolaca jos nisam odlucila sta cu praviti. Kod nas je obicaj da dolaze kume drugog dana Uskrsa, tako da necu proci ispod tri torte.

Vukadinka i ja tako farbam jaja u lukovinu. Vec skupljam lukovinu od crnog, belog i crvenog luka. Isto tako iseckam na sitne kockice, prilepim neku biljcicu i u najlon carapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Specijalno pitanje: Da li sarate jaja sa lepljivom trakom?

Vukadinka:Isto farbam tako sto uvijam u najlon carapu,ali lepim biljcice tracice i vosak.E sad,nisam razumela kako to seckas lukovicu i lepis na jaje.Koju lukovicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od beijelog luka, isjeckam je obložim sa njom jaje i tako stavim u čarapu, pa onda kuvam u lukovici od crvenog. A ja još stavim na neka naljepnice ili obuci jaje da budu interesantnija djeci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nekih načina za šaranje jaja koja sam pronašla na http://zena.hr/article.aspx?ID=234

uskrsnja_jaja_farbanje_dezeni_dizajn%20(

Za bojenje jaja, osim kupljene boje, sami napravite prirodne boje, za koje možete koristiti namirnice koje imate u kuhinji. Za crvenu ili ljubičastu boju u vodi skuhajte ljusku crvenog ili ljubičastog luka. Za zelenu boju stavite jaja u vodu u kojoj ste prethodno skuhali špinat ili prešinovo lišće. Crvenu boju dobit ćete kuhanjem jaja u vodi u kojoj se kuhala cikla. Plavu boju dobit ćete tako da prokuhate nekoliko listova crvenog kupusa u vodi, u koju zatim umočite jaja. Ako želite da vam jaja pobijele, prokuhajte ih u alkoholnom octu i još vruća prebrišite krpom.

Cvjetna jaja

Napravite iz kartona dvije šablone za cvijet – napravite jedan veći i jedan manji. Precrtajte šablone na filc različitih boja. Izrežite iscrtane motive cvijeća sa škaricama.

Stavite jedan na drugi po jedan veći i jedan manji cvijet. Pričvrstite cvijeće od filca sa dekorativnom pribadačom na prethodno ispuhano jaje.

uskrsnje_jaje_v.jpg

Točkasto jaje

Da bi vam jaje bilo točkasto, ispuhano jaje uronite na 4-6 minuta u crvenu boju za jaja, te nakon toga ostavite da se dobro osuši.

Sa bijelim dekorativnim bijelim markerom ili korektorom u sticku napravite točke po jaju. Za kraj na vrh jaja zalijepite bijelu mašnu.

Jaje - mozaik

Napravite mala umjetnička djela od jaja tako da napravite mozaike. Ispušite jaja, neka ofarbajte, a druga ostavite neofarbana.

Razbijte ljusku neofarbanog jaja i zalijepite ljepilom komadiće ljuske na ofarbano jaje. Možete naravno napraviti i obratno - na neofarbano jaje zalijepiti komadiće ljuske ofarbanog jaja.

Jaja sa ornamentima

Za ovo ne morate farbati jaja, jer će izgledati efektno i bez boje.

Sa bijelim dekorativnim markerom ili sa korekturnom olovkom iscrtajte po jaju ornamente, cvijeće ili već što vam padne na pamet.

Voštane boje

Pastelama iscrtajte šare po tvrdo kuhanom ili ispuhanom jaju. Vosak u pastelama sprečava da se boja primi na jaje. Pripremite boju za jaja u nekoliko nijansi – svjetlijih i tamnijih.

Nakon što ste iscrtali jaje, umočite ga u tamniju boju i ostavite 5 minuta dok ne poprimi boju. Ostavite da se boja posuši.

Jaje tada stavite u zagrijanu pećnicu na 200 stupnjeva na 5 minuta da se omekša pastelna boja. Izvadite jaje i obrišite ga papirnatim ručnikom.

Tada jaje umočite u svjetliju boju, kako bi ofarbala dijelove koji su bili iscrtani. Nakon 5 minuta izvadite jaje iz boje i ostavite da se posuši.

Ako želite ostavite pastelnu boju ostaviti na jaju, postupak prekinite nakon prvog farbanja.

Jaja omotana koncem

Za ovo će vam trebati malo deblji konac i ljepilo. Umočite jedan kraj konca u ljepilo. Koncem omotajte jaje, a svaki omotaj oko jaja dodatno učvrstite ljepilom, kako vem se sve ne bi raspalo. Odrežite konac i ovaj kraj pričvrstite ljepilom. Ako želite, uzmite konac druge boje i omotajte i njega oko jaja. Nakon što ste omotali jaje koncem umotajte jaje u plastičnu vrećicu u držite čvrsto (ali ne prečvrsto da vam ne pukne) dok ne mislite da se ljepilo osušilo. Da bi napravili krug od konca ili spiralu, zalijepljeni kraj konca pridržite čačkalicom i oko nje omatajte konac.

Uskrsnja_jaja.jpg

Jaja omotana trakicama

0398007.17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nekoliko prijedloga za Uskršnju dekoraciju

svece-uskrs.jpg

uskrs.jpg

b0c3eae7621a8968e61f054c93c04b7e_view_l.

big-612586_IMG_0897-640.jpg

0192007.17.jpg

jaje_01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VASKRŠNJI KOLAČIĆI

Sastojci:

225 g oštrog brašna

125 g putera

150 g šećera u prahu

2 jajeta

za glazuru i ukrašavanje odrediti količinu po potrebi: prah šećer

limun

jestive boje

ukrasi

Priprema:

U posudu stavimo prah šećer, dodamo omekšali puter i izmešamo u glatku smesu.

Zatim umešamo dva žumanceta, dodamo prosejano oštro brašno i umesimo testo.

Od testa oblikujemo loptu, umotamo je u providnu kuhinjsku foliju i stavimo u frižider na 30 minuta.

Zatim oklagijom razvijemo testo (na papir za pečenje) na debljinu 4-5 mm i jajolikom modlom za testo vadimo željene oblike.

Višak testa odstranimo, a jajolike oblike zajedno s papirom za pečenje premestimo na pleh i stavimo u zagrejanu rernu na srednju rešetku, na 125°C, 5-7 minuta. Za to vreme u zasebnu posudu stavimo prah šećer, dodamo proceđenu kašiku soka od polovine limuna i mešamo dok ne dobijemo jednoličnu smesu (šećernu glazuru).

Pečene oblike izvadimo na rešetku za kolače, ostavimo da se ohlade i slikamo šećernom glazurom i ukrasima, kao uskršnja jaja.

7nd-Vaskrs.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.