Novogodišnja euforija

odgovora

Objavljeno

Platila sam 552 dinara.

Kako sam je razumela, svaku nedelju pred Bozic se pali po jedna sveca (4 nedelje), a na Bozic se upale sve 4 svece.

Pa kad upalim sve 4 i zapale mi se sisarke, zovite vatrogasce :lol:

Nije skupo, ovde kod nas nema tako lepih :-(((( samo nekih u bez veze bojama, pihh, ja sam morala naručiti kod jedne žene, isto je divna, slikaću je, ali sam sa ovom tvojom oduševljena. Pališ uvek jednu sveću više, konkretno za ovu godinu to je 27. sam upalila jednu sveću, 4. ću upaliti dve, 11. ću upaliti tri, a 18. sve četiri sveće,jer je to zadnja nedelja pre božića pa sve četiri ponovo za badnjak i božić 24. i 25. dec. Nekada se namesti da je ta zadnja nedelja bliže 24. ali ove godine je ispalo tako da je već 18.

Veliki pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, pa ovo je prelepoooo. Kako su divne boje, nemam reci. Nego koja bese fora sa ovim svecama, nesto je Hotmama objasnjavala ali nisam se bila udubila :rolleyes:

Nesto svau svecu posebno palis itd.

Nije ni bitno, bitno da je prelepo. KOliko kosta to zadovoljstvo da se kupi?

Volela bih da uslikaš kako si spolja okitila da vidim :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, ne dodade poruku na dobro mesto :-) Volela bih da vidim kako si ti Šećer okitila spolja kuću :-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

392777_2232022720911_1258193834_31943626

377966_2232024040944_1258193834_31943631

387636_2232026841014_1258193834_31943639

384866_2232028361052_1258193834_31943644

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, ne dodade poruku na dobro mesto :-) Volela bih da vidim kako si ti Šećer okitila spolja kuću :-))

Ja zivim u zgradi, tako da sam samo terasu okitila. Ili si mislila na ulazna vrata? Ulazna vrata mogu vec sutra da slikam, a za terasu moram se naci uvece sa fotoaparatom u dvoristu da bi odozdo slikala moj las vegas. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim u zgradi, tako da sam samo terasu okitila. Ili si mislila na ulazna vrata? Ulazna vrata mogu vec sutra da slikam, a za terasu moram se naci uvece sa fotoaparatom u dvoristu da bi odozdo slikala moj las vegas. :lol:

E na Las Vegas sam mislila :-))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ti bre jelki imas?! :lol:

Sve su prelepe. Nego ono zeleno sto izgleda kao psenica pored svake jelke je sta?

Takodje vidim da imas i dosta cveca pa te pozivamo u nasu temu Cvece u domu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E na Las Vegas sam mislila :-))))

Hocu samo da budem jedno vece napolju sa fotoaparatom. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih tako volela jelku okicenu sa dve boje, ali cvrc, moja deca kupuju nakit i zele da to bude sto sarenije. I mi cemo uskoro da kitimo pa cu slikati da vidite nas sarenis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije skupo, ovde kod nas nema tako lepih :-(((( samo nekih u bez veze bojama, pihh, ja sam morala naručiti kod jedne žene, isto je divna, slikaću je, ali sam sa ovom tvojom oduševljena. Pališ uvek jednu sveću više, konkretno za ovu godinu to je 27. sam upalila jednu sveću, 4. ću upaliti dve, 11. ću upaliti tri, a 18. sve četiri sveće,jer je to zadnja nedelja pre božića pa sve četiri ponovo za badnjak i božić 24. i 25. dec. Nekada se namesti da je ta zadnja nedelja bliže 24. ali ove godine je ispalo tako da je već 18.

Veliki pozz

Jesi li videla seceru, kojim redom se pale svece, nista ne slusas na casu?! :lol::lol::lol:

I ja sam bas dobro ukapirala... :lol::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke su jelke moje mame, i to su od nekoliko prethodnih godina. Hvala :-))Imam cveća, puno, mm u šali voli da kaže da ćemo uskoro morati da se iselimo iz kuće jer nećemo imati gde. Važi, virnuću i u tu temu :-) To jeste žito, sadi se 13. dec, to je kod mađara Sveta Lucija, i poraste do praznika. To moja mama sadi, pa i ja dobijem ali ću i ja uskoro savladati valjda :-) Ono simbolizuje blagostanje i dobar rod. Stavi se ispod jelke ili na sto.

:-) pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo jelku visine 2m ogromnu,gustu.Nekita bezbroj ,jelka bude uvek raskosna i bogata.Volim samo jednu jelku u tome i jeste car,da se sve i svi okupimo oko nje.Ispod stavim dekoraciju i poklone za Janu.

Ostale dekoracije pravim tek pred Bozic sama pravim,uvek nesto izmislim.Lampice,mrezice stavljamo na prozore i poneki ukrasni veliki balon.Svake ghodine kupujem nakite i jos sve i svasta,Sve uredno pakujem,svaki se zna gde stoji i sa cim,svi su uredno spakovani i cekaju sledecu godinu.

Nakita imam od onih kad sam ja bila beba,kojih vise nema da se kupi,pa sve do ovih sada kic modernih. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divne su vam jelke, sve od reda, obožavam da gledam ukrašene jelke :rolleyes: :rolleyes: Mi imamo nekog prcvoljka, staru koliko i mm, ali lepa je kad je ukrasim, pa uključim lampione, u stanju sam ceo dan da je gledam. Ja bih sad još počela da je kitim al' mm će da zvoca kako je rano, bla bla... pa ću sačekati još malo. Inače, mislim da sam jedna od retkih ako ne i jedina koja jelku drži daleko iznad svih pravila, normalni ljudi je sklanjaju posle Srpske NG, a ja tamo sredinom februara :lol: jednom sam je držala do proleća, sa sve uključenim lampionima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jelku kitim na Svetog Nikolu, a "raskitnjavam" na Svetog Jovana. Ne znam zasto tada... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan molim samu sebe da sacekam jos koji dan pre nego okitim jelku. Do sad mi je mm svake godine cinio zabavu da zajedno kitimo jelku, zna da me to cini srecnom i ucestvuje iako ne uziva bas u ukrasavanju. A ova godina je posebna-prvi put ce i nasa curica da ucestvuje i ukrasava jelku. Kad bih izdrzala do vikenda bar... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u zadnje dve godine kitili neku malu jelkicu.A Andrija pre neki dan kaže "znaš tata trebala bi mi sad velika jelka,bilo je u redu dok sam bio mali da bude ova mala ali mi sada tata treba velika jelka,da li razumeš tata,ja više nisam mali sad sam veliki,vidi,vidi koliki sam porastao".Blesavo dete.

Sad moram da mu kupim veliku jelku i puno ukrasa.

Kod nas se u Staroj Pazovi organizuje pred novu godinu sajam rukotvorina,pa smo moja žena i ja u trci da se spremimo za sajam.Inače ona se kući bavi ručnom izradom minđuša ,rajfova,prstenja,bedževa itd.

Sve u svemu do nove godine će provod biti lud i nezaboravan. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hocete li kititi samo jelku ili ce ukrasa biti svuda tipa na ulaznim vratima, šaranje prozora, jelka, djecija soba i slično i da li sami praviti neki nakit?

Ja sam mislila da uzmem papir u boji i da sa Anastasijom pravim razne ukrase za njenu sobu npr ljepim ih u karike, pravimo papirno cvijeće sa vaznom, napravimo nekog snješka od bjele vune i sl ..... Imate li vremena za ovakve igrice i da li ih praktikujete?

Da, svake godine! Jos od kad je Marija bila mala prvo sa njom a sada i sa Andjelom. Parkiramo cinijicu sa smokijem, Sara zvrnda i vice 'njam njam' njoj dajemo smoki a mi se zanimamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja zbog dece kitim jelku 15 decembra ....

To zbog dece 15. decembra. Koji je moj izgovor za kicenje 27. novembra?! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To zbog dece 15. decembra. Koji je moj izgovor za kicenje 27. novembra?! :lol::lol:

Šećeru jesi li stvarno već okitila jelku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećeru jesi li stvarno već okitila jelku :lol:

Ne pratis na casu, sedi kec za polugodiste. :lol:

Naravno da sam okitila, haaha. nego ti ne zalazis u teme novogodisnja euforija. izgleda te jos nije uhvatila. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pratis na casu, sedi kec za polugodiste. :lol:

Naravno da sam okitila, haaha. nego ti ne zalazis u teme novogodisnja euforija. izgleda te jos nije uhvatila. :lol:

Ma meni je euforija stalno <_<:lol: ...jao bre ja nikako da 'zađem' na neke teme koje bi natenane da čitam...ne znam zašto nemam vremena <_<:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj sanya i ti si okitila jelku! JUpiiiiiiiii :)

Lepo sam ja rekla da ce ove moje devojek iz dijaspore prve da okite.

Jelka je prelepa, nije uopste kicasta,sta pricas. Mnogo mi se svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jelku kitimo za Badnje vece 24 decembra ;) i jos me nije uhvatila praznicna euforija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelka je prelepa ,imamo isti vrh.Bas je sarena,divna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da stignem ovu temu koliko se brzo odvija, hehe. Mi sutra idemo po nasu jelkicu i samo da joj nadjem mjesto pa cemo da je kitimo. Uh, sto ja volim kad sljasti na sve strane. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.