Novogodišnja euforija

odgovora

Objavljeno

Ova tema treba da bude zatvorena bar do 20-og decembra,jer ako ovako nastavite okiticu i ja jelku. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj jedini ragument što još uvek nisam okitila jelku jesete prašina koja će da popada po ukrasima do novogodišnjih praznika :lol:

Ma ocisticemo prasinu, ja nekako volim praznicnu atmosferu, da mi sijalice na jelci sijaju i nocu i danju...za koji dan ja se bacam na posao kicenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, kod mene nikada jelka nije tako elegantna jer smatram da tome prvenstveno treba da se raduju deca i da je to zabava za njih. Zato jelka uvek bude sarena do iznemoglosti :)

Jelku uvek kitimo svo troje. Imaju i mama i tata dusu :lol: , a i volim da radimo zajedno tako neke stvari, a ovo je jedna od njih :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo secer, mnogo mi se dopada, a najlepsi ukras mi je taj crveni cvet pri vrhu.

Stvarno kod Šećer je "kutak" sa jelkom kao iz reklame coca-cole, sa Deda Mrazom... Prekrasan je!!! :wub:

I jelka, i kamin su extra!

Joj secer,super je...Sad si me razmamila totalno,vec par dana gledam u ove lampice e danas cu da ih razmotam i okacim :D

Hvala vam zenske. drago mi je da vam se svidja. Cekam i ja vase slike :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema treba da bude zatvorena bar do 20-og decembra,jer ako ovako nastavite okiticu i ja jelku. :lol:

Ajde ajde, sto moras da cekas 20. decembar?! Bas je lepo kad ti praznicni dani traju sto duze, zato kiti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci ovo sto si napravila sa pomorandzinom korom je prelepo. Mnogo dobra ideja i stvarno prelepo igleda. Kako si ga susila?Tj na cemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde ajde, sto moras da cekas 20. decembar?! Bas je lepo kad ti praznicni dani traju sto duze, zato kiti :lol:

Samo jedan od dokaza zašto katolici toliko pridaju značaja porodici, vjeri...prazničnom okruženju... :) Uvijek sam im se divila zbog toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ocisticemo prasinu, ja nekako volim praznicnu atmosferu, da mi sijalice na jelci sijaju i nocu i danju...za koji dan ja se bacam na posao kicenja...

Slazem se :rolleyes:

Samo pazi te lampice uvece sto ostavljas, jako je opasno. I ja sam ostavljala nocu, dok se pretprosle godine nije zapalila cela radnja bas od tih sijalica koje su ostavili u izlogu tokom noci. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jedan od dokaza zašto katolici toliko pridaju značaja porodici, vjeri...prazničnom okruženju... :) Uvijek sam im se divila zbog toga...

Naravno.

Ali mi ne moramo biti katolici da bi uzivali, zar ne?! :lol:

Evo ja od grka pravoslavaca pokupim to da kitim 1. decembra jelku. Ups, 27. novembra. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se :rolleyes:

Samo pazi te lampice uvece sto ostavljas, jako je opasno. I ja sam ostavljala nocu, dok se pretprosle godine nije zapalila cela radnja bas od tih sijalica koje su ostavili u izlogu tokom noci. :unsure:

Meni su prosle godine sijalice radile 24h dnevno, uvek se obradujem kad vidim jelku, samo sam ih gasila kad nisam u stanu i izdrzale su i za ovu godinu. Mada znam ponekad odmah crknu pa kupim vise komada za jednu godinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja naprosto obožavam novogodišnje praznike. Ja sam katolkinja, muž je pravoslavac i slavimo oba Božića, tako da nam je super. Jelku kitim 23. uveče. inače sam je kitila 24. pre podne ali sa bebom je to sad teško...sin Lazar (7 godina) kiti svoju belu veštačku jelku u svojoj sobi tj. u spavaćoj gde svi spavamo :-), on ju je sam odabrao prošle godine, sam bira i ukrase i kombinaciju boja:-)on je nasledio euforiju od mene. Ja ne volim veštačke jelke, imali smo je jedne godine kada smo se tek uselili u prvi zajedniči dom...to je verovatno zato što su moji roditelji uvek imali prirodnu i fali mi taj miris.Uvek kupujemo živu jelku sa busenom, malu jer nam je kuća mala. Ta ljubav prema prazniku, jelki i ukrasima, lampicama mi je nasleđe iz porodičnog doma. Iako je bilo teško vreme kada sam bila mala, moji roditelji su nam svaki božić nezaboravnim! Jako dugo sam verovala u Deda Mraza i mislim da je to super, a i kada više nisam, pokloni su uvek bili iznenađenje. Kod nas je samo mama kitila jelku i rečeno nam je da ju je Deda Mraz okitio, pa je i to bilo prelepo iznenađenje. Tata bi nas uvek izveo u grad u šetnju ili negde na sok 24. popodne i tada bi mama okitila jelku. Pošto moji roditelji žive u istom dvorištu sa tatinim roditeljima, večera je uvek bila kod bake i dede. Vraćajući se iz grda nismo smeli u našu kuću već kod bake i dede. Tradicionalno riblji paprikaš za večeru. Posle večere bi baka zvonila sa velikim metalnim zvonom i to je bio signal za nas decu da potrčimo u sobu gde je već Deda Mraz obavio svoj posao :-) Nakon toga sam ja ili ko je već bio na redu otrčala u našu kuću da vidim jel stigao Deda mRaz i trčala nazad kod bak eda vičem iz sveg glasa, oduševljena da je bioooo :-) Divne uspomene. Mi za badnje veče uvek idemo kod mojih roditelja i pre negoli krenemo ja uvek stavim poklone ispod jelke kada muž izvede decu da čekaju prevoz. Još uvek se večera kod mojih bake i dede :-) Kada se uveče vratimo otvaramo poklone kod kuće. Ove godine imamo i bebicu Anastasiju koja ima 9 meseci i njoj će ovo biti prvi božić :-)))

Ove godine ću jelku da kitim u bordo-srebrnu kombinaciju,a imam gomilu lampica, figurica....kitimo i napolju ali umereno. Od svega najviše volim lampice i svećice. I tako za Novu godinu već iamao okićenu jelku i kuću spremnu za slavlje.

Za pravoslavni Božić idemo kod muževljevih roditelja gde ima veštačka jelkica koju sam ja tamo odnela jer oni od kada nemaju kući decu ne kite jelku :-) tamo nije tako kićeno ali trudim se:-) I taj nam praznik prolazi u lepoj atmosferi, SKUPI SE FAMILIJA. I TO JE NAJBITNIJE.

Pečemo i medenjake i razne kolače, i trudim se da decu uključim u što više aktivnosti.

Volim tolplotu ovog praznika, iako zimu ne volim :-)

Evo i nekoliko slika. Veliki pozdrav od Anastasije, Lazara i mame Monike :-D

163743_1508993325628_1258193834_31157731

63685_1508981525333_1258193834_31157707_

167293_1508992085597_1258193834_31157725

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmamma bas je bila lepa ta kombinacija od prosle godine, ali ja glasam za belu jelkicu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmamma bas je bila lepa ta kombinacija od prosle godine, ali ja glasam za belu jelkicu :wub:

Hvala, i moj sin je oduševljen njome i kitiće je i ove godine, samo je odabrao druge boje ukrasa :lol: . Staviću slike oko 24. dec. :-))

Veeliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmamma prelepa su obe jelke, ali prva je moj favorit. I ja bih volela pravu da imam, ali ne nam sa bih sa njom posle, a i ovde su paprene prave jelke. jako jako skupe. I to secene, zamisli tek sa busenom.

Sve u svemu,lepe su ti uspomene i meni je to jako bitno da se prati tradicija bas i tog razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmamma prelepa su obe jelke, ali prva je moj favorit. I ja bih volela pravu da imam, ali ne nam sa bih sa njom posle, a i ovde su paprene prave jelke. jako jako skupe. I to secene, zamisli tek sa busenom.

Sve u svemu,lepe su ti uspomene i meni je to jako bitno da se prati tradicija bas i tog razloga.

Hvala puno :-)

I meni je tradicija bitna, što ona koju sa sobom donesemo iz roditeljskog doma, pa i ona koju sami stvaramo sa svojom decom.

Ovde su najjeftinije one sa busenom, ovde je sve naopačke po običaju :-)), a gradska čistoća ima super akciju i prihvataju sve jelke sa busenom i posade u svoje rasadnike posle praznika, ali mi imamo i dvorište. Tvoja je jelka prelepa, volim te tople boje i sviđa mi se što na njoj ima ukrasa taman koliko treba, svaka čast.

Nadam se da ću uspeti i ove godine da okitim lepo...ja sam perfekcionista u svemu-mrzim to kod sebe-pa tako i jelku kitim :-D

Biće slika :-))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc zamolila mm da okaci jedne lampione na garnisnu od prozora i uzivala sam :) Posto za jelku moram jos da cekam.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jedva cekam da okitim jelku!!!

Kupila sam ikebanu sa svecama za sto, jako mi je lepa :wub:

Ove godine planiram da se bacim na ljubicastu boju, ciklama, lila... Malo da promenim...

Htela bih i vecu jelku, sada imamo mesta, videcu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno :-)

I meni je tradicija bitna, što ona koju sa sobom donesemo iz roditeljskog doma, pa i ona koju sami stvaramo sa svojom decom.

Ovde su najjeftinije one sa busenom, ovde je sve naopačke po običaju :-)), a gradska čistoća ima super akciju i prihvataju sve jelke sa busenom i posade u svoje rasadnike posle praznika, ali mi imamo i dvorište. Tvoja je jelka prelepa, volim te tople boje i sviđa mi se što na njoj ima ukrasa taman koliko treba, svaka čast.

Nadam se da ću uspeti i ove godine da okitim lepo...ja sam perfekcionista u svemu-mrzim to kod sebe-pa tako i jelku kitim :-D

Biće slika :-))))

e hvala draga.

i ja sam veliki esteta, pa mi je sve to i kod jelke jako bitno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc zamolila mm da okaci jedne lampione na garnisnu od prozora i uzivala sam :) Posto za jelku moram jos da cekam.... :)

sto cekas? ajde nije valjda da sam samo ja okitila jelku?! :blink:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jedva cekam da okitim jelku!!!

Kupila sam ikebanu sa svecama za sto, jako mi je lepa :wub:

Ove godine planiram da se bacim na ljubicastu boju, ciklama, lila... Malo da promenim...

Htela bih i vecu jelku, sada imamo mesta, videcu... :rolleyes:

sa tim bojama bice fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto cekas? ajde nije valjda da sam samo ja okitila jelku?! :blink:

:lol:

Pa... jesi... :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa tim bojama bice fenomenalno.

Videcemo... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela adventski venac, to je onaj sa četiri sveće, svaka simbolizuje jednu nedelju pre božića. Uvek se upali jedna više i tako u neelju pred božić-a nekada je to baš dan božića-pale se sve četiri. To označava čekanje na praznik. Jako je lepa, uslikaću se. Ove godine sam sebi kupila novi-plavo srebrni-u koji ne idu klasične sveće već kandilice i napravljen je na drvenoj osnovi.

Jako volim zlatnu boju, ne znam kako ću bez nje ove godine ali stalno je koristim pa želim da probam novu kombinaciju. Sin će ove godine u zeleno-belo da kiti, voli zelenu boju.

Naručila sam i venac za vrata, srebrno-plavi sa malim sneškom. Stara vrata su nam bila jaaako ružna pa na njih nisam kačila ništa, ali juče su nam stigla nova vrata :-) konačno

Evo još nekoliko sličica, neke su moje kreacije, a na nekima je jelka moje mame :-)

385068_2232017480780_1258193834_31943612

309010_2232017920791_1258193834_31943613

376513_2232018280800_1258193834_31943614

379114_2232018680810_1258193834_31943616

382628_2232020280850_1258193834_31943621

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa... jesi... :lol::lol:

Strasno. :unsure::unsure::unsure:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je moja ikebana u stvari adventski venac, tako pise na deklaraciji, ali ja prvi put cujem za to :unsure: Po tvom opisu sam skontala da je to to...

Moja je srebrno - lila, jako je lepa, samo treba da kupim svece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.