Novogodišnja euforija

odgovora

Objavljeno

Joj,Anon, kod vas je shou. :lol:

Ja ne znam sta cu sa jelkom ove godine. Mm ima ideju da se vraca svojim slovenskim korenima i da ide u sumu po Badnjak, a da nemamo jelku. Komedija sa njim,majke mi. 

Razmisljam da kupim vestacku,jer necu opet zivu,posto nam se proslogodisnja osusila. 

A bas mi se kiti i prave ukrasi i svasta nesto. :-) 

 

Anonymous i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili 2013 u metru jelku od 2m,za nekih 3500,00. :)

Jedva cekam da je okitim,ali vec zamislja V kako skida ukrase,sijalice I ostalo...

 

Htela sam da kupim one grinlande ili kako se uopste zove,ali su kod kineza jako tanke...

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili 2013 u metru jelku od 2m,za nekih 3500,00. :)

Jedva cekam da je okitim,ali vec zamislja V kako skida ukrase,sijalice I ostalo...

 

Htela sam da kupim one grinlande ili kako se uopste zove,ali su kod kineza jako tanke...

da da.. a mozda da pogledas u JYSK-u oni imaju isto nakit, pa mozes da pogledas 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam gde cemo jelku, posto Masa sve uspe da dohvati..ne smem na pod. Neku malu cemo staviti, pa na sto..

A Sari sam rekla vec da cemo zajedno sarati po prozorima onim sprejevima...nego mozda bi bilo pametnije da pravimo od papira one zezalice raznih oblika sto se seku pa razvlace kao harmonika..mada ona mi je mala jos da joj dajem makaze u ruke da sece. Nekako cu je uklopiti vec da zajedno pravimo nesto..ko ima ideju nek kaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..ahaha  i moj R skida ukrase:lol:morala sam staklene ukrase od pola pa na gore a plasticne skroz nisko da stavim.Velike loptaste plasticne skida ko od sale,dok ja vratim on sledeci vec skida,

ima i svoje favorite- dedamrascici sa zvoncetom:Dnjih vuce po celom stanu -vozi u auto guralici^_^

...svidja mi se to sto ponekad pokusava i da ih vrati na jelku,onda jadni:lol: onako leze na grani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

`hhhahahaha, moje dete ne dira jelku... mislim pridja, pipne pogleda i to je to.. ali zato macak odradjuje sav posao xD 

Neku noc je zkinuo najvecu kuglu, toliko je pukla od parket da sam mislila da je preturio celu jelku, ustala sam u jebena tri sata ujutru, i vidim jelka stoji, a kugla u kuhinji, macke nigde. 

On se popeo na jelku !!!!! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Blesave mačke! :D Nemam ih u kući, ali često dodju na spavanje na otirac između kapije i ulaznih vrata. E sad, u istom tom prostoru držim i jedan od onih velikih kaktusa u obliku lopte na koji, za ng stavim Deda Mrazovu kapicu i ostale gluposti. Jedno jutro, izlazim i vidim kapicu skroz zgnjecenu na kaktus i još jednu saksiju  ispaljenu u suprotni ćošak- jadna mačka je skočila na sve one bodlje,  jadnicak  i odskocila ko zna koliko uvis :o:lol:

Izmenjeno od strane Voljena
andisam, MimaS, Anchi82 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hellen, daj joj makaze, cini ti se da je mala. :) ja dajem mom detetu, one male sa zaobljenim vrhom i neke koje ne seku pravo, vec je rez kao neka sara. mozda imaju neki naziv, ali ja ga sigurno ne znam. :)

mi smo u nekoj stisci sa vremenom, ako ne stignemo da okitimo jelku, odstampacu sliku proslogodisnje i zalepiti na zid. :D

 

pricalica i Hellen volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..Odemo juce do Merkura i sada, imaju neke ukrase, mada retko koji ispod 200dindzi-kupim ja jedan ajde kao..

posle toga odemo do Home Centra,odusevljeno kupim staklene ukrase 13kom,nisam znala koji da izaberem,Uz njihovu gold karticu,naravno prodjemo jos jeftinije,trenutno snizeje je 50%

nikako da se odvojim od one prostorije sa ukrasima,mm  i R obisli i ostale proizvode u HC -ja ne:lol:

isli bi jos koji put..:D 

pricalica, Anonymous i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI usli u Home Centar u subotu, i kao ajde setamo, darian u kolicima.. i mi kao ocemo na sprat, gde je lift.. kao ne radi lift, pa kao kako mi sa kolicima u kojim btw bilo stvari, i plus darian koji kuka kako je umoran i samo sto ne zaspi u kolicima.. Oni pa ne radi lift, ne mozete nikako gore sa kolicima i stvarima. Muz popizdi, i izadjemo xD A bili smo bas nadrkani za medalju i pre no sto smo usli.. imali smo raspravu oko ormara xD i boje istog hahahaha (agonija koja traje vec dva meseca lol ) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam resila da ti dogodine iskopiram jelku :D

dozvoljavas? ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo napred!

ove godine je trebalo da imamo potpuno drugačij jelku. zamislila sam je bez ikakvih ukrasa, samo ove neutralne lampice i šišarke, ali bi bila u velikoj limenoj posudi i ostala dekoracija bi bila potpuno u švedskom noel fazonu....

ali dete nije htelo ni da čuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o,kod vas sve već okićeno,krasne su slikice :wub:
mi smo kodmale napravili papirni bor i kuglice,naljepili na vrata....sad me uhvatilo neke vjenčiće da pravim,našla još od uskrsa opletenih krugova od vrbe,nisam iskoristila,pa bi mogla sada....
nego,da malo fulam temu:kako da brišem stare fotke,ne mogu nove stavljati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey gde uzimaš ove trake kojima vezuješ ukrase za jelku?

Ajde idi na dekupaž,trebaju mi tvoje sugestije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kate, hvala ti <3

Marijachi, to su obične satenske trakice, kod kineza uzimam. Idem na dekupaž 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey divna je jelka.

I da,jednom za jedno dve godine kaf budem "renovirala"dnevnu zovem te makar kao savetodavca! 

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey divna je jelka.

I da,jednom za jedno dve godine kaf budem "renovirala"dnevnu zovem te makar kao savetodavca! 

O, pa ovo je baš kompliment. Uređenje enterijera je posao iz snova (mojih snova naravno :lol: ), ali sve je nažalost na nivou eh kad bi, šbbkbb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hellen, daj joj makaze, cini ti se da je mala. :) ja dajem mom detetu, one male sa zaobljenim vrhom i neke koje ne seku pravo, vec je rez kao neka sara. mozda imaju neki naziv, ali ja ga sigurno ne znam. :)

mi smo u nekoj stisci sa vremenom, ako ne stignemo da okitimo jelku, odstampacu sliku proslogodisnje i zalepiti na zid. :D

 

tako cu i ja uraditi samo cu Smey zamoliti davuslika njenu pa da je odstampam u sto vecem formatu po moguctvu 3d da bude ,polomili mi klinci 2 kutije ukrasa ne znam ni kako je doslo do njih dok sam bila sa h u bolnicu. 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista Smey i tvoji dekupay radovi i ova jelka... Predivno.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smey, sta cekas, pocni da prodajes te hologram jelke. ;)

a za uredjenje enterijera, kad si ti u pitanju, "pala muva na medjeda". sta ti je konkretno kocnica? ili da predjem na pp da te ubedjujem. :)

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno :wub: raspitivala sam se ja to onako iz pozicije nekoga ko je totalni laik i, eto, možda ima malo smisla a svakako više ljubavi za to, odnosno prema tome :) Ljudi završavaju visoke škole za uređenje enterijera, no ni za njih nema posla, niko neće da plati dekoratera. Makar sam tako čula. Za mene lično je cela priča preambiciozna, nisam ja tome dorasla čak i kad bi mi neko rekao e evo ti pare da mi središ stan ili poslovni prostor. ALI, ono što bih čista srca prihvatila i znam da bih dobro uradila jeste, recimo, uređenje izloga, ili delova neke galerije, ili rafova u marketu i sl. Znači nešto što zahteva "oko", a ne čitav plan opterećen ne samo estetikom nego i funkcionalnošću i ko zna čime još što se, jel, ozbiljno uči.

Al ko pak plaća dekoratera izloga? Ne znam, možda i plaća, nego ja se sećam kad se otvarala Kika u Srbiji, pa se moja drugarica, akademska slikarka, tamo zaposlila (a gde bi inače?), e njoj su dali da im uređuje one boksove za izlaganje, a inače se vodila kao običan radnik shodno čemu je primala i sasvim običnu malu platu...

Ti? Dekupažiraš li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh i tjah. :smorisa:

platila ja, ali mislim da vise ne bih. mora covek da udje, malo zivi i oseti prostor, pa onda da sredjuje stan/kucu. a laznih zavrsenih skolaraca dizajnera, nagledah se, bas. da li tapet ide ili ne na zid sa otvorom, sa koje strane pada svetlost i sl. ne potcenjujem one koji izucise skole, no akcentujem one i bez skole. videh i takvih dobrih, ali bez "oka" ne vrede ni skole. tebe bi samo delo preporucivalo dalje. no, shvatih sve sto si rekla i prihvatam (kao da me neko i pitao, kao da sam neka komisija, sta li... blah). 

ne dekupaziram. samo sakupljam i sakupljam materijal, ideja sijaset, vremena malo. ima cak i vremena, ali ga radije trosim sa mm. stalno se klackam izmedju cuvanja i daljeg sakupljanja i poklanjanja svega, nekome ko ce zaista to sve i upotrebiti, a ne mastati o jednom danu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.