Infanriks vakcina

odgovora

Objavljeno

mislim sta reci! sve vise roditelja sutaje protiv vakcina! moja ima nezeljene reakcije na pentaxim, ali nijedan pedijatar nece da kaze ni moguce je, samo vicu da nema sanse da je to reakcija na pentaxim! mm i ja razmisljamo da li da nastavimo vakcinaciju

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, pa ne znam kako su mogli tako olako da zanemare simptom.Kad Milanu bude dobro, neka vam to upisu u karton, pa da ne mogu da kasnije da se izvlace. A nadam se da mu necete dati drugu i trecu dozu...

http://www.facebook.com/groups/204234299684425/

http://www.facebook.com/groups/121711667844908/

Na ovim grupama cete naci dovoljno podataka, da ne pozelite vise nikad da vakcinisete dete (a i da pozalite sto ste dopustili i ovoliko da bude vakcinisano)!

Oni jesu protiv vakcinisanja, ali argumentovano. Nisu tuzne price losih iskustava vakcinisanja, vec korisni linkovi radi informisanja o samim vakcinama.

lolipop voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, pa ne znam kako su mogli tako olako da zanemare simptom.Kad Milanu bude dobro, neka vam to upisu u karton, pa da ne mogu da kasnije da se izvlace. A nadam se da mu necete dati drugu i trecu dozu...

http://www.facebook.com/groups/204234299684425/

http://www.facebook.com/groups/121711667844908/

Na ovim grupama cete naci dovoljno podataka, da ne pozelite vise nikad da vakcinisete dete (a i da pozalite sto ste dopustili i ovoliko da bude vakcinisano)!

Oni jesu protiv vakcinisanja, ali argumentovano. Nisu tuzne price losih iskustava vakcinisanja, vec korisni linkovi radi informisanja o samim vakcinama.

vidim ti si se ovde registrovala da bi tamo pisala kako su na ovom forumu sve budale, i ovo je strasno sto se zene savetuju!!!

strasno je sto oni kojima ne treba savet i nemaju sta pametno da posavetuju unose pometnju ovde!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nego sam sad tek videla temu pa sam mislila da pomognem. Volela bih da je meni neko to rekao pre nego sto sam vakcinisala svoju bebu. Samo informacija, a ja cu odluciti sta dalje.Ne volim da se prikrivaju informacije od mene, a ni da mi neko kaze sta da mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, pa ne znam kako su mogli tako olako da zanemare simptom.Kad Milanu bude dobro, neka vam to upisu u karton, pa da ne mogu da kasnije da se izvlace. A nadam se da mu necete dati drugu i trecu dozu...

http://www.facebook.com/groups/204234299684425/

http://www.facebook.com/groups/121711667844908/

Na ovim grupama cete naci dovoljno podataka, da ne pozelite vise nikad da vakcinisete dete (a i da pozalite sto ste dopustili i ovoliko da bude vakcinisano)!

Oni jesu protiv vakcinisanja, ali argumentovano. Nisu tuzne price losih iskustava vakcinisanja, vec korisni linkovi radi informisanja o samim vakcinama.

Prvu je primio drzavnu, drugu infanriks zbog hipertonusa, a na trecu je tek imao reakciju. ;)

Inace, zbog ove reakcije nije dobio uput za alergo testove, kazu da moze da ide tek posle 3meseca nakon reakcije. Mislim da nasa doktorka nece uopste da nam da uput za alergo testove... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, da je bar zavrseno sa tom. Za taj infanrix su i meni savetovali, kao bolji je od pentaksima(u smislu da nema reakcija). I sam pedijatar mi je rekao da nije imao reakcija na infanrix, vec samo pentaksim. Ja sam kao ukucala u google da 'proverim' firmu galaxo smit cline, i naravno nista negativno nije iskocilo na pretrazi! Tek sad kad sam saznala i druge stvari, vezano za imunizaciju uopste vidim u koliko afera je ta firma ukljucena! Mada, da sam tad to nasla samo kao informaciju bez opste slike, samo bih bila zbunjena sta da radim-jer nisam zelela da mi ga bodu dvaput(od domace varijante koja se ne placa), a i sam lekar kaze da mu je bolji od pentaksima. I na samoj vakcini pise da izaziva u 0.02% slucaja reakciju(ne znam kako su to izracunali, al necu o tome) i moj je imao temperaturu sa svakom vakcinom sve visu. Homeopata me ubedjivao da je to dobro, da ima reakciju organizma. A ja to nisam tad shvatala. Sad znam da je svaka temperatura dobra, kad se pojave neki virusi i bakterije jer se tako organizam bori sa njima(nista ne moze da opstane na visokim temperaturama, pa ni virusi/bakterije).

Ne znam sta bih ti rekla. Sam alergo test ti nije resenje.Bar mislim. Ustv-ne znam kako izgleda test na alergijsku reakciju vakcine, ali je svakako reakcija na vakcinu. Pa sreca da ne moras vise tu da mu dajes. Probaj da insistiras bar u karton da ti napise(mada mislim da joj je to i duznost. onda oni to prosledjuju nekoj visoj instanci, koji prate imunizaciju; tako nekako mi je objasnila pedijatrica), a u krajnjoj varijanti promeni lekara. Na to bar imas pravo. Nemoj samo da dopustis da se nista ne sazna-strepeces kod svake sledece vakcine(ako ti je i dalje odluka da vakcinises), jer neces znati sta je uzrok otoku-koja komponenta vakcine.

Evo ti u prilogu sastav vakcina. DtaP-IPV/Hib (Pentacel)mislim da je ta, il bar najslicnija. Pa izguglaj ako hoces da vidis sta su te komponente.

excipient_table_2.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sigurica varijanta(ako se bojis reci ne vakcini;mada samo se treba dobro informisati i strah nestaje) je da nadjes dobrog homeopatu. Ali su oni dosta skupi. jeftinija varijanta(mada to nisam proverila, al sestra je davala svojoj deci) je da uzmes Todoxin za decu, da im se pojaca imunitet. To se valjda pije samo 40 dana. Mada, proveri sastav sa njima tamo. Mozda cak najbolje da kontaktiras na sajtu Todora Jovanovica http://www.torexin.co.rs/ pa ih pitas za misljenje jer je na bazi meda(zbog alergije;iako mi je sestra rekla da su prilagodili za decu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos ni jedan lekar nije potvrdio da je to bila reakcija na vakcinu. Reakcija na nesto jeste, ali ne znaju da li je na vakcinu ili na nesto drugo. NA u kartonu samo pise da je taj dan imao reakciju na nesto neutvrdjeno i koju je terapiju primio. Zato i zelim da radi alergo test.

A ne znam kakve to veze ima sa imunitetom... ne bih mu davala tek tako na svoju ruku nesto za jacanje imuniteta bas zbog toga sto je reakciju na nesto vec imao, a krvna slika mu je sasvim dobra i ne znam zasto bih mu uvodila nesto vestacko bez potrebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alergije nastaju kad padne imunitet.A od vakcina mu se imunitet jako oslabi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alergije nastaju kad padne imunitet.A od vakcina mu se imunitet jako oslabi.

To mi i dalje nije dovoljan razlog da mu vestacki pojacavam imunitet. Ako ja njemu sa 6 ili 7m vestacki ojacavam imunitet, sta cu raditi kad bude imao 6 ili 7godina. Vakcina i jeste tako napravljena da organizam i imunitet bebe u tom uzrastu moze da je podnese.

Ako mogu prirodnim putem i hranom da mu ojacam imunitet ucinicu sve sto mogu, ali vestackim putem nemam potrebe. Dete mi nije ni anemicno, ni bolesno da bih se igrala sa njegovim imunitetom i da bi mi njegov organizam bio poligon za istrazivanje lekova i vestackih vitamina.

Njegova reakcija na najverovatnije vakcinu mi i dalje nije razlog da budem protivnik vakcina i da pocnem da verujem u teoriju zavere.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jos bolje(ustv-najbolje) je ishranom i prirodno. ja sam samo dala predlog/varijantu. Jer se tu poteze druga tema. Koliko je dobro to sto unosimo hranom? Posto danas, ako sam ne proizvodis hranu-ko zna sta je u marketima(pa i na pijacama)! U tim uvozima iz Spanije, Italije, Madjarske...sve zemlje u koje je gmo hrana usla. Muka mi kad pogledam one etikete, a nemas izbora! Pocela sam sa nekom basticom, al imam problem semena-koje je ok? i tako-muci nikad kraja :)

A i to je deo te teme o 'teoriji zavere'. Ne moze toliko ljudi(pa jos u struci) da bude ludo i paranoicno. Mozes samo da budes neinformisan, pa samim tim u zabludi(kao sto sam i ja bila). Kad ti se jednom taj svet 'ukaze' sve ti se nekako kockice sloze.

Zato i zelim da sto vise ljudi samo bar obavestim o tome. Svako ce uraditi sa tom informacijom sta hoce-ignorisati(nazivajuci me paranoikom), ili uci u tematiku(pa ce se tek onda shokirati).

Porazavajuce mi je samo sto su ovi prvi cesci-veruju lekarima do besvesti. Ne razmisljaju da su i oni ljudi, koji grese. Na zalost, samo kad se nesto ruzno desi se osvestimo. Ja to zelim da sprecim.Bar pokusavam...

Drago mi je andjelcicu sto se ti bar pitas, nema veze(sa mog stanovista) kako ces odluciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dakle, moje dete je imalo reakciju na pentaxim, ubedjivali su me da nije, cak i imunolog sa instituta za majku i dete, ali je alergolog to potvrdio prethodno uradivsi alergo testove. Sada ce dete primiti jos samo jednu dozu infanrix i to je to. Ima razlike da li je infanrix plus ili samo infanrix. Dete nece primiti MMR. I ja sam vrlo srecna, za naredno dete dobro cu da razmislim da li ce ista i da prima! Andjelcicu izguraj stvar do kraja! Mozes i privatno (kao sto sam ja uradila) da vodis dete na alergoloske testove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.