Infanriks vakcina

odgovora

Objavljeno

Beba treba da primi vakcinu protiv zaraznih bolesti. Razgovarali smo sa pedijatricom i ona nam je preporucila Infanriks vakcinu. Objasnila nam je da je to isto sto i Pentaksim samo je po evropskim standardima.

Da li je neko od vas imao iskustva sa ovom vakcinom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedno pitanje ;)

Da li ste stavljale deci obloge na otoke i ako jeste, koje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste stavljale deci obloge na otoke i ako jeste, koje?

Ja sam praktikovala da nakon svake vakcinacije čim dođemo kući stavim Akiju oblog, uzmem vatu, natopim je hladnom vodom stavim na mesto gde je primio vakcinu i obmotam maramicom, a potom svakih pola sata napunim špric hladnom vodom i ušpricam u vatu. Tako nisam maltretirala bebana oko skidanja i ponovnog stavljanja obloga... :D :D :D

Što se tiče prvog pitanja, mi smo primali državne vakcine, tako da ti ne mogu pomoći... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam praktikovala da nakon svake vakcinacije čim dođemo kući stavim Akiju oblog, uzmem vatu, natopim je hladnom vodom stavim na mesto gde je primio vakcinu i obmotam maramicom, a potom svakih pola sata napunim špric hladnom vodom i ušpricam u vatu. Tako nisam maltretirala bebana oko skidanja i ponovnog stavljanja obloga... :D :D :D

Što se tiče prvog pitanja, mi smo primali državne vakcine, tako da ti ne mogu pomoći... :(

Hvala u svakom slucaju :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi, mojoj sestri su takodje posavetovali da maleckom da tu vakcinu, sto je i uradila. Nikakve obloge niti sta slicno nije posle stavljala, normalno je to podneo, nije bilo nikakvih problema. Jeste isto kao pentaxim, tako da za sta god da se odlucic ne bi trebalo da bude problema, moja Mina je primila 3 Pentaxima i nijednom nije bilo komplikacija, tjfu, tjfu tjfu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi, mojoj sestri su takodje posavetovali da maleckom da tu vakcinu, sto je i uradila. Nikakve obloge niti sta slicno nije posle stavljala, normalno je to podneo, nije bilo nikakvih problema. Jeste isto kao pentaxim, tako da za sta god da se odlucic ne bi trebalo da bude problema, moja Mina je primila 3 Pentaxima i nijednom nije bilo komplikacija, tjfu, tjfu tjfu ;)

Bas sam se opteretila! Sad mi je malo lakse! Hvala, draga :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar isto rekla da kupimo tu Infanriks vakcinu, samo sto cemo je dobiti sa puna tri meseca posto cekamo da malo ojacamo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo preporuku za ovu vakcinu. Sad' samo da je nadjemo u apoteci, pa sledece nedelje idemo na vakcinaciju. Nadam se da ce sve biti ok. Od jednog pedijatra smo dobili preporuku i da bi bilo dobro primiti vakcinu Synflorix, to je vec standard u Evropi. Mioslim da ima isto tri revakcinacije, a jedna kosta 5000 din. Stvarno nisu normalni. Raspitacemo se jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba treba da primi vakcinu protiv zaraznih bolesti. Razgovarali smo sa pedijatricom i ona nam je preporucila Infanriks vakcinu. Objasnila nam je da je to isto sto i Pentaksim samo je po evropskim standardima.

Da li je neko od vas imao iskustva sa ovom vakcinom?

INFARIX = difterija + tetanus + pertusis ACELULARNI, otprilike kao klasični DTPer...mislim da ovu proizvodi GlaxoSmithKline.

PENTAXIM=prevenciju difterije, tetanusa, pertusisa, poliomijelitisa i invazivnih bolesti uzrokovanih Haemophilusom influenzae tip b (meningitis, septikemija, celulitis, artritis, epiglotitis i sl.) Proizvođač PASTEUR

Prve tri doze se daju bebama od drugog mjeseca života tokom prve godine, a revakcinacija se vrši u drugoj godini.

Znači ovo nije isto? Jel tako....

I bolje se odlučiti za PENTAXIM...mislim da ove vakcine stvaraju zabunu...

PRIORIX je drugi naziv za MMR-rubeola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa zasto proizvodjac Pasteur?? etoo pitala sam te i ustala po knjizicu i vidim da i mi primamo od tog proizvodjaca :)

Pa to je samo njihova vakcina, pod tim nazivom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa,sad budi pametan,koju vakcinu dijete da primi,od ovih standardnih evropskih!Ja sam se pokajala sto nismo Nikoli dali Pentaxim(ali sam kasno saznala za njega),vec su ga boli 15-ak puta u dz! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa,sad budi pametan,koju vakcinu dijete da primi,od ovih standardnih evropskih!Ja sam se pokajala sto nismo Nikoli dali Pentaxim(ali sam kasno saznala za njega),vec su ga boli 15-ak puta u dz! :angry:

Pentaxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da i ja napišem nešto :lol: :lol: :lol:

Kao prvo, to što bodu bebu par puta, ona sve brzo zaboravi, veći strah i traume imaju roditelji!

Kao drugo, sve te mix vakcine imaju jednu manu, pošto se prave od više vrsta, ni u jednoj dozi ne bude tačna mera koju beba treba da primi, dok u ovim "državnim" se daje tačna doza svih vakcina!

Ja i sa drugim detetom ću ići na redovne "državne" vakcine.

Mojoj komšinici je kuma ( koja je pedijatar) savetovala da ide na "državne" vakcine i da svi oni ( mislim na lekare) daju deci te vakcine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim.

Evo da i ja napišem nešto :lol: :lol: :lol:

Kao prvo, to što bodu bebu par puta, ona sve brzo zaboravi, veći strah i traume imaju roditelji!

Kao drugo, sve te mix vakcine imaju jednu manu, pošto se prave od više vrsta, ni u jednoj dozi ne bude tačna mera koju beba treba da primi, dok u ovim "državnim" se daje tačna doza svih vakcina!

Ja i sa drugim detetom ću ići na redovne "državne" vakcine.

Mojoj komšinici je kuma ( koja je pedijatar) savetovala da ide na "državne" vakcine i da svi oni ( mislim na lekare) daju deci te vakcine...

t1811.gif

Tek sad nista ne znam!Maki,slazem se,da traume imaju samo roditelji,ali ipak ne mogu da budem ravnodusna na toliko uboda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t1811.gif

Tek sad nista ne znam!Maki,slazem se,da traume imaju samo roditelji,ali ipak ne mogu da budem ravnodusna na toliko uboda!

Ma nije to ništa Tigi... sve to prođe ... Zar se još nisi navikla na to?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Članak CYBERMED

Ja bih izabrala novija kominirana cjepiva, upravo zbog neželjenih reakcija....i sve češčih smrtnih ishoda koji se skivaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Članak CYBERMED

Ja bih izabrala novija kominirana cjepiva, upravo zbog neželjenih reakcija....i sve češčih smrtnih ishoda koji se skivaju.

Ok svako treba da odluči... ali bitna stvar je da dete bude u potpunosti zdravo!!!

Moj Aki nije ni na jednu vakcinu imao reakciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danim razmisljam o vakcinama,sta izabrati i tako me nervira sto postoji izbor! :angry: Drzava bi trebala da odabere najbolje i da to bude standard, a ne ovo?! Pojma nemam, ja mislim da cu izabrati Infanriks (savetovala su me 3 pedijatra), ali nisam bas spokojna.... Ne vodim se brojem uboda, to je trenutna nelagodnost, nego time sta je zapravo bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Staro:

a) cjelostanično cjepivo protiv pertusisa (DTP cjepivo)

* dobro učinkovito

* koristilo se dugi niz godina

* češće dovodi do neželjenih reakcija

Novo:

acelularno cjepivo protiv pertusisa (DTPa cjepivo)

U acelularnom cjepivu izdvojeni su samo neki važni dijelovi stanice koji izazivaju dobar imuni odgovor, što znači i dobru zaštitnu učinkovitost:

* rjeđe dovodi do burnih neželjenih reakcija

* razvijeno je zbog nastojanja da se smanje brojne neželjene posljedice cjelostaničnog cjepiva

* u većini razvijenih zemalja upotrebljava se isključivo ta vrsta cjepiva protiv pertusisa (SAD, Kanada, Njemačka, Austrija, Švicarska, Italija, Švedska, Belgija, Slovenija itd.).

Izvor: Cybermed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas dobili Infanriks vakcinu i Milan je dobio alergiju. Naduvao mu se jezik za oko 5sati i nije mogao da zatvori usta. Dobio je sirup za zaustavljanje alerije i protiv alergije, vec je uspeo da zatvori usta.

Sta ce nam se jos desiti... :(

Ne razumem zasto je poslat kuci, a ne na institut, samo se pitam sta da radim nocas sa njim kod kuce. Nadam se da ce mu sve proci. Doktorka kaze da je normalno da on ima rakciju na odredjene lekove i vakcine, sudeci da ja imam alergiju na penicilin. Nismo dobili uput za alergo testove, nista osim tog sirupa za zaustavljanje dejstva vakcine i protiv alergije i savet da ako se pogorsa idemo nocas pravac na institut. I to bez uputa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas dobili Infanriks vakcinu i Milan je dobio alergiju. Naduvao mu se jezik za oko 5sati i nije mogao da zatvori usta. Dobio je sirup za zaustavljanje alerije i protiv alergije, vec je uspeo da zatvori usta.

Sta ce nam se jos desiti... :(

Ne razumem zasto je poslat kuci, a ne na institut, samo se pitam sta da radim nocas sa njim kod kuce. Nadam se da ce mu sve proci. Doktorka kaze da je normalno da on ima rakciju na odredjene lekove i vakcine, sudeci da ja imam alergiju na penicilin. Nismo dobili uput za alergo testove, nista osim tog sirupa za zaustavljanje dejstva vakcine i protiv alergije i savet da ako se pogorsa idemo nocas pravac na institut. I to bez uputa.

Andjelcic, njega su pustili sa natecenim jezikom da ide kuci? Nisu mi dali cak ni neku inekciju?

Nocu uvek dezura neki od instituta, ne treba ti uput nocu. Jednu noc je dezuran Institut za majku i dete, drugu noc Tirsova i tako naizmenicno. Najbolje da nazoves Halo bebu ako nisi sigurna gde da ides, da ne bi lutala. ;)

Nadam se da vam i nece trebati i da ce biti mirna noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Lena je danas dobila Infanrix vakcinu. To nam je jedina dozvoljena vakcina od neurologa jer ima najmanje nezeljenih dejstava.

Andjelcicu, sta god da ti je sumnjivo, na Karaburmi, zgrada pored bele kuce je decja bolnica "Olga dedijer" koja prima svaki dan 24h. To ti je jako blizu, a skroz su ok. Tamo je Bojoviceva zena pedijatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Lena je danas dobila Infanrix vakcinu. To nam je jedina dozvoljena vakcina od neurologa jer ima najmanje nezeljenih dejstava.

Andjelcicu, sta god da ti je sumnjivo, na Karaburmi, zgrada pored bele kuce je decja bolnica "Olga dedijer" koja prima svaki dan 24h. To ti je jako blizu, a skroz su ok. Tamo je Bojoviceva zena pedijatar.

:o :o :o

Nisam znala da tamo primaju non stop! Ja sam lutala po institutu ranije...

A prosle noci je sve proslo ok. Kamilice, i ja sam se bas zacudila kako su ga pustili kuci, samo je dobio neki sirup za zaustalvjanje dejstva vakcine i protiv alergijske reakcije. Jutros jos jednom sirup, jer vakcina traje 24h, znaci do 12sati danas. Nocas je spavao prvo na jastuku bas uzvisen, po savetu lekara, a od negde 3h kod mma i mene u narucju naizmenicno da bi ovaj drugi odmorio, jer je bebac klizio sa jastuka i nismo mogli vise da ga podizemo da spava uspravno. Bebac se naspavao, jezik mu je splasnuo doosta do jutra, a do podne danas mu je skroz splasnuo.

A danas mu je izbio zubiiic :lol: Jaadan, sta mu se sve zaredjaloooooo :lol:

Marija, i ja sam cula da je ova vakcina najblaza, zato mi i jeste bilo bas cudno da na nju ima reakciju, ali kaze doktorka da najverovatnije jeste alergija na vakcinu. Na alergo testove mozemo da idemo tek za 3 meseca od vakcine, da bi bili realni. Ne znam da li cemo dobiti uput, a danas smo svakako vadili krv. A sudeci da ja imam alergiju na penicilin, doktorka kaze da je vrlo moguce da i on ima alergiju na odredjene vrste lekova, koji ne moraju da budu isti na koje imam i ja... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o :o :o

Nisam znala da tamo primaju non stop! Ja sam lutala po institutu ranije...

A prosle noci je sve proslo ok. Kamilice, i ja sam se bas zacudila kako su ga pustili kuci, samo je dobio neki sirup za zaustalvjanje dejstva vakcine i protiv alergijske reakcije. Jutros jos jednom sirup, jer vakcina traje 24h, znaci do 12sati danas. Nocas je spavao prvo na jastuku bas uzvisen, po savetu lekara, a od negde 3h kod mma i mene u narucju naizmenicno da bi ovaj drugi odmorio, jer je bebac klizio sa jastuka i nismo mogli vise da ga podizemo da spava uspravno. Bebac se naspavao, jezik mu je splasnuo doosta do jutra, a do podne danas mu je skroz splasnuo.

A danas mu je izbio zubiiic :lol: Jaadan, sta mu se sve zaredjaloooooo :lol:

Marija, i ja sam cula da je ova vakcina najblaza, zato mi i jeste bilo bas cudno da na nju ima reakciju, ali kaze doktorka da najverovatnije jeste alergija na vakcinu. Na alergo testove mozemo da idemo tek za 3 meseca od vakcine, da bi bili realni. Ne znam da li cemo dobiti uput, a danas smo svakako vadili krv. A sudeci da ja imam alergiju na penicilin, doktorka kaze da je vrlo moguce da i on ima alergiju na odredjene vrste lekova, koji ne moraju da budu isti na koje imam i ja... :unsure:

mislim sta reci! sve vise roditelja sutaje protiv vakcina! moja ima nezeljene reakcije na pentaxim, ali nijedan pedijatar nece da kaze ni moguce je, samo vicu da nema sanse da je to reakcija na pentaxim! mm i ja razmisljamo da li da nastavimo vakcinaciju

Bokiren i lolipop volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.