Ekcem

odgovora

Objavljeno

a joj Anchi.... uh... :( javi se sutra šta ti dermatolog bude rekao. Očito vam sebamed ne odgovara i da joj i to isušuje kožu. :( da ne tupim ja nego će to dermatolog najbolje reći šta bi moglo da vam bolje pomogne :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooooj, Dunjici se opet pojavio ekcem! Ista mesta, iste kraste! Sve je bilo ok dok smo joj mazali Elocom. Cim smo prestali sve se vratilo :(((

UZAAAAAS!

Zakazali smo opet kod dermatologa!

Nisam odavno svracala na forum tako da anci ne znam kako ti se hrani beba, hoce ekcem od vestackog mleka, i najizrazeniji je u prvih par meseci , moj sin je imao kao beba i sada mu je , sa dve godine, koza suva i crvena kada izlazi napolje ali kao bebi je bilo strasno, mazali smo elokom(pominjes da ga koristis) i to kada god se pojavi izrazito crvenilo(nije imao kraste) u tankom sloju sam mazala mislim stavim jednu tackicu na prst pa razmazem ali to je minijaturno, i za kupanje smo koristili sebamed sapun sada je to drugacije samo crvenilo(ne tako jako) i suva koza i to samo zimi ili kada je bolestan tada se pojaca, radili smo alergo testove nije alergican ni na sta, sada mazem ekcemol i pomaze, to je krema na bazi nevena i ulja koje u sustini i nedostaje ekcematoznoj kozi.....inace ekcem je nasledio od mene ja sam ga imala po rukama i jedva sam ga se otarasila, trajalo do pre par godina, mama mi je pokusavala sve i svasta i meleme nase i preparate strane i na kraju samo sinoderm da me ne svrbi jer sam toliko bila u stanju da cesem da sam krv pustala :((((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam odavno svracala na forum tako da anci ne znam kako ti se hrani beba, hoce ekcem od vestackog mleka, i najizrazeniji je u prvih par meseci , moj sin je imao kao beba i sada mu je , sa dve godine, koza suva i crvena kada izlazi napolje ali kao bebi je bilo strasno, mazali smo elokom(pominjes da ga koristis) i to kada god se pojavi izrazito crvenilo(nije imao kraste) u tankom sloju sam mazala mislim stavim jednu tackicu na prst pa razmazem ali to je minijaturno, i za kupanje smo koristili sebamed sapun sada je to drugacije samo crvenilo(ne tako jako) i suva koza i to samo zimi ili kada je bolestan tada se pojaca, radili smo alergo testove nije alergican ni na sta, sada mazem ekcemol i pomaze, to je krema na bazi nevena i ulja koje u sustini i nedostaje ekcematoznoj kozi.....inace ekcem je nasledio od mene ja sam ga imala po rukama i jedva sam ga se otarasila, trajalo do pre par godina, mama mi je pokusavala sve i svasta i meleme nase i preparate strane i na kraju samo sinoderm da me ne svrbi jer sam toliko bila u stanju da cesem da sam krv pustala :((((((

Pije Humanu jer sam imala vrlo malo mleka u pocetku. Radili smo alergo test na mleko, nije ono u pitanju. Ne znam da li je od Sebamed-a? Koristimo skoro celu kolekciju: sapun za kupanje, sampon za kosu i losion za telo posle kupanja.

Ne znam koliko dugo sme Elocom da se koristi jer je to kortizon?!

Pitam se od koga je Dunja nasledila ekcem jer ni moj suprug a ni ja nismo podlozni tome?! U zivotu nam nikad nije izasao. Verovatno je nasledila od nekog iz familije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pije Humanu jer sam imala vrlo malo mleka u pocetku. Radili smo alergo test na mleko, nije ono u pitanju. Ne znam da li je od Sebamed-a? Koristimo skoro celu kolekciju: sapun za kupanje, sampon za kosu i losion za telo posle kupanja.

Ne znam koliko dugo sme Elocom da se koristi jer je to kortizon?!

Pitam se od koga je Dunja nasledila ekcem jer ni moj suprug a ni ja nismo podlozni tome?! U zivotu nam nikad nije izasao. Verovatno je nasledila od nekog iz familije.

od humane je pitaj pedijatra barem moja je meni rekla da je to reakcija na humanu posto sam i ja hranila mog sina tim mlekom, gledaj jeste kortikosteroid elokom ali ti uzmes mrvicu i razmazes je po licu mrvicu da bar svuda po malo dohvati, mi smo elokom koristili i za ekcem i za ojede neke smo imali ni sama ne znam od cega pa mu nista ne fali, mislim ne kazem da treba da je kupas u elokomu ali malcice....nije ti od sembamed kolekcije mi smo do skoro koristili sapun i kremu za telo posto mu je koza zbog ekcema suva preporuceno je da je mazemo poslo kupanja, a za nasledje pa verovatno je nasledila od nekog posto sam ja od moje babe nasledila, ali ona nije imala tog intenziteta kao ja, najvaznije je sto elokom umiruje i ne cese se jer kad se cese moze da inficira kozu pa da nastane jos veci problem. pozdrav i nije to nista strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E anchi bas bezveze, ali nemoj da se nerviras jer nije to nista tragicno. sve se da izleciti.

Ne znam da li je od vestackog mleka, posto je moj luka imao ekcem i to sa sve krastama i dok sam ga ja dojila.

A ako si radila rast test na kravlje mleko ili bilo koji drugi alergo test i pokazao da nije na mleko, onda nije od mleka.Popricaj sa dermatologom, ali ekcem ne bi smeo ni sacim drugim da se premazuje i tretira za vreme terapije. nikakvi sapuni , niti druge kremice. znaci kupanje vodom,itd.

Kortizon smo mi koristili maksimum par dana,

konsultuj se opet sa deromatologom i pedijatrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pije Humanu jer sam imala vrlo malo mleka u pocetku. Radili smo alergo test na mleko, nije ono u pitanju. Ne znam da li je od Sebamed-a? Koristimo skoro celu kolekciju: sapun za kupanje, sampon za kosu i losion za telo posle kupanja.

Ne znam koliko dugo sme Elocom da se koristi jer je to kortizon?!

Pitam se od koga je Dunja nasledila ekcem jer ni moj suprug a ni ja nismo podlozni tome?! U zivotu nam nikad nije izasao. Verovatno je nasledila od nekog iz familije.

I moja ćerka je imala ekcem. Dr je rekla da je to nasledila od nekog iz familije. MM ima alergije, ali se kod njega ne ispoljavaju u vidu ekcema, već u vidu gušenja, ali i ekcem iz ranog bebećeg uzrasta, ako se ne leči, može da se pretvori u neki teži oblik alergije (tako nam je rekla dr). Mi smo ludeli jer nikako nismo mogli da ustanovimo na šta je alergična. Ako ti je za utehu, posle prvog rođendana joj se ekcem nikada više nije pojavio. Elocom smo koristili po potrebi, par dana (pomešan sa pantenolom obavezno - 1:10, valjda u uzrastu tvoje ćerke), tj. dok joj se koža ne smiri. Pantenol pomaže da se koža regeneriše, dok kortikosteroidi stanjuju kožu, negde sam pročitala da od njihove duge upotrebe mogu da se jave razna oštećenja, pa i strije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, Anchi, hladnoća i vlaga pogoršavaju stanje sa ecemom. Znači, na proleće će joj sigurno biti bolje. Inače, za decu sa alergijama se savetuju da idu na more.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo ponovo do dermatologa! Opet smo morali da mazemo Elocom i naravno, posle 3 mazanja, ekcem je nestao! Rekao nam je da i dalje po potrebi njega koristimo u vrlo tankim slojevima i da je to najbolji lek za deciji ekcem. Takodje nam je rekao da je ekcem kod dece normalna pojava sve dok dete ne napuni drugu godinu.

Isto tako, Pavloviceva mast ide samo na guzu, a Sebamed losion na celo telo, a narocito na prevojima, i na lice kad god izlazimo napolje!

Ako ovako krecu alergije, onda cebiti veselo! Ja sam alergicna na sve zivo: grinje, kucna prasina, trava, polen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drugari, nisam sigurna u koju temu ovo da ubacim, pa me premestite gde treba...

Inace, Ogi ima 2 meseca i bili smo danas na redovnoj kontroli i dr koja je zamenjivala naseg pedijatra je primetila na trticnoj kosti rupicu koja nije zarasla. Rekla nam je da to srasta jos u stomaku, i uputila nas kod neurohirurga. Rekla je i strucan naziv ali smo mi zaboravili. Jel imao neko slicnu situaciju, jel treba da se brinem?

Znam da je ovo staro ali jea bih molila za odgovor Kostinu mamu, sta je bilo do kraja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila preporuku da kupim Musteline proizvode, ili Linolu. Da li ste vi koristili i je li vam pomoglo, koje je bolje? Dosta je skupo pa da ne kupujem nešto što nema efekta. Hvala mamama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila preporuku da kupim Musteline proizvode, ili Linolu. Da li ste vi koristili i je li vam pomoglo, koje je bolje? Dosta je skupo pa da ne kupujem nešto što nema efekta. Hvala mamama.

Jel pricas o kozmetickim preparatima ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pricas o kozmetickim preparatima ili?

Da, rekoše mi da kupim ili kremu, ili neku kupku ovih proizvodjača. I još neku kremu (napisaću ujutru, nemam ovde naziv) koja je hormonska. Ja bih iskreno to izbegla ako ovi preparati mogu da pomognu. Malo sam čitala unaokolo, doduše to je njihova reklama, kažu na Mustelinom sajtu da preparati Stelatopia mogu praktično da zamene te neke hormonske kreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, rekoše mi da kupim ili kremu, ili neku kupku ovih proizvodjača. I još neku kremu (napisaću ujutru, nemam ovde naziv) koja je hormonska. Ja bih iskreno to izbegla ako ovi preparati mogu da pomognu. Malo sam čitala unaokolo, doduše to je njihova reklama, kažu na Mustelinom sajtu da preparati Stelatopia mogu praktično da zamene te neke hormonske kreme.

Moja Anđa je imala grozni ekcem od 3.meseca....svašta smo probali pa i Mustelinu stelatopiju,nažalost ništa joj nije pomogla,ponavljam svašta smo probali na kraju sam je odvela kod Prof.Milojevića koji mi je dao par saveta,napravio neke kreme od kojih je jedna bila na bazi kortikosteroida (na jednom mestu je ekcem išao do krvi)....ove druge su bile za negu i potpuno su neutralne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Jani se pojavio pecatic na jednoj nogici,koji se svakodnevno siri u precniku.

Znam da je to ekcem,do sada nije imala ali sam samo cekala kad ce,jer i ja imam problema sa tim godinama.

Koristim seba med kozmetiku,bez omeksivaca i sl.

Mislim da nije tako strasno...

Mna i ostale mame koja bi krema bila najbolja,a da ne moramo ici u posetu lekaru??? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Jani se pojavio pecatic na jednoj nogici,koji se svakodnevno siri u precniku.

Znam da je to ekcem,do sada nije imala ali sam samo cekala kad ce,jer i ja imam problema sa tim godinama.

Koristim seba med kozmetiku,bez omeksivaca i sl.

Mislim da nije tako strasno...

Mna i ostale mame koja bi krema bila najbolja,a da ne moramo ici u posetu lekaru??? :unsure:

Ogiju se pojavio ekcem na obrazu vec sa nepunih mesec dana i do danas vodimo borbu sa njim,koristimo Pantenol kremu koju mi je izmedju ostalog i doktorka preporucila.U principu mene su savetovali da mogu da koristim bilo koju kremicu koja sadrzi pantenol.I dalje mucim muku ali se od pantenola povuce i manje ga svrbi i iritira a na nezgodnom je mesu pa kada on to rukicama cacka desavalo se da cak i razkrvavi :( !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Jani se pojavio pecatic na jednoj nogici,koji se svakodnevno siri u precniku.

Znam da je to ekcem,do sada nije imala ali sam samo cekala kad ce,jer i ja imam problema sa tim godinama.

Koristim seba med kozmetiku,bez omeksivaca i sl.

Mislim da nije tako strasno...

Mna i ostale mame koja bi krema bila najbolja,a da ne moramo ici u posetu lekaru??? :unsure:

Pantenol, a ako je baš, baš gadno, elokom - on je kortikosteroid, pa ako ne moraš da ga koristiš, nemoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mislite na ovaj pantenol koji ja koristim?? :unsure:

Nije gadno cak se i ne crveni,skoro je nastao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mislite na ovaj pantenol koji ja koristim?? :unsure:

Nije gadno cak se i ne crveni,skoro je nastao.

Da, taj :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogiju se pojavio ekcem na obrazu vec sa nepunih mesec dana i do danas vodimo borbu sa njim,koristimo Pantenol kremu koju mi je izmedju ostalog i doktorka preporucila.U principu mene su savetovali da mogu da koristim bilo koju kremicu koja sadrzi pantenol.I dalje mucim muku ali se od pantenola povuce i manje ga svrbi i iritira a na nezgodnom je mesu pa kada on to rukicama cacka desavalo se da cak i razkrvavi :( !

Pantenol, a ako je baš, baš gadno, elokom - on je kortikosteroid, pa ako ne moraš da ga koristiš, nemoj.

Devojke hvala puno,namazala sam joj sinoc,pa cu videti kakvo ce dalje stanje biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke hvala puno,namazala sam joj sinoc,pa cu videti kakvo ce dalje stanje biti...

ja zanm jedan "babski lek "ako te interesuje!! guscija mast-kazu da nema boje za ekceme kod dece od toga!!! ja nisam nikad probala jer do sada nisam imala potrebe,ali moja sestra stalno maze svojim klincima i kaze da cini cuda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Jani se pojavio pecatic na jednoj nogici,koji se svakodnevno siri u precniku.

Znam da je to ekcem,do sada nije imala ali sam samo cekala kad ce,jer i ja imam problema sa tim godinama.

Koristim seba med kozmetiku,bez omeksivaca i sl.

Mislim da nije tako strasno...

Mna i ostale mame koja bi krema bila najbolja,a da ne moramo ici u posetu lekaru??? :unsure:

Ja tek sada videh tvoje pitanje,devojke su ti dale dobar savet,znači Pantenol za sve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja zanm jedan "babski lek "ako te interesuje!! guscija mast-kazu da nema boje za ekceme kod dece od toga!!! ja nisam nikad probala jer do sada nisam imala potrebe,ali moja sestra stalno maze svojim klincima i kaze da cini cuda

Ja tek sada videh tvoje pitanje,devojke su ti dale dobar savet,znači Pantenol za sve :rolleyes:

Hvalaaa puno.Valja imati i tu gusciju mast,izgleda je dobra za mnogo sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam nešto na ovoj temi ali moža sada malo detaljnije:moja sva deca su imala ekcem,prvo troje malo po licu cdvenila i malo po koži tela onako bude pod rukom 'hrapavo',e sve je to toliko bilo da eto namažem pantenolom i to je sve....samo se povuklo negde oko 3-4 godinice...danas im malo izađe ali jedva vidljivo,znači ne smeta im....e sada, Anđelina je imala najveći problem ekcemom,negde od 3.meseca je počelo da se pojavljuje crvenilo na prevojima svim,rukicama,nogicama,vratu i između uha i središnjeg dela obraza....to je bilo strašno...išlo je do 'krvi'....pedijatri,dermatolozi su mi preporučivali razne kreme,najviše naravno na bazi KORTIKOSTEROIDA,elokom (koji i nije toliko loš),triderm i ELITEL(mislim da se tako zove) koji je ŽIVI OTROV i zabranjen je u Americi jer je kancerogen a ovde ga pedijatri davaju i šakom i kapom :angry: ...koristila sam Mustelu,seba-med,razne meleme..kreme....e onda sam je odvela kod Prof. MIlojevića koji važi za jednog od najboljih dermatologa...on mi je prepisao kremu za negu kože,mleko za telo i kremu na bazi kortikosteroida (koju on pravi) ali da namažem 1-2 čisto toliko da joj 'prođu' te rane...rekao je da će ekcen proći kada za to dođe vreme,kada organizam ojača....da je najbolje da spava na posteljini od damasta,da joj ne koristim omekšivače (što je savetovao uopšte),kaže da su omekšivači i ti silni 'praškovi' katastrofa za kožu svih nas....kupke su (citiram) 'kao da se mažete ovim deterdzentima za suđe',totalno nepotrebni za kožu...tako da se svi trebamo kupati sapunima :rolleyes: ....a najbolji lek je MORE....SUNCE.... 'u velikim količinama'.....tako da Anđelini bilo bolje čim je došlo lepo vreme i posle 2,5 meseca provedenih na moru koža je 3 puta bolja...sada joj se pojavi ekcem ali je vrlo podnošljivo,namažem pantenolom i to je to.... p.s.mislim da preterujemo sa kortikosteroidima,opterećujemo bebinu jetru i obično se posle upotrebe isih crvenilo vraća u još gorem obliku...i da napomenem da se upotrebom kortikosteroida opterećuje jetra bebe koja nije baš u stanju da tu jaku supstancu 'preradi' na valjan način!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam nešto na ovoj temi ali moža sada malo detaljnije:moja sva deca su imala ekcem,prvo troje malo po licu cdvenila i malo po koži tela onako bude pod rukom 'hrapavo',e sve je to toliko bilo da eto namažem pantenolom i to je sve....samo se povuklo negde oko 3-4 godinice...danas im malo izađe ali jedva vidljivo,znači ne smeta im....e sada, Anđelina je imala najveći problem ekcemom,negde od 3.meseca je počelo da se pojavljuje crvenilo na prevojima svim,rukicama,nogicama,vratu i između uha i središnjeg dela obraza....to je bilo strašno...išlo je do 'krvi'....pedijatri,dermatolozi su mi preporučivali razne kreme,najviše naravno na bazi KORTIKOSTEROIDA,elokom (koji i nije toliko loš),triderm i ELITEL(mislim da se tako zove) koji je ŽIVI OTROV i zabranjen je u Americi jer je kancerogen a ovde ga pedijatri davaju i šakom i kapom :angry: ...koristila sam Mustelu,seba-med,razne meleme..kreme....e onda sam je odvela kod Prof. MIlojevića koji važi za jednog od najboljih dermatologa...on mi je prepisao kremu za negu kože,mleko za telo i kremu na bazi kortikosteroida (koju on pravi) ali da namažem 1-2 čisto toliko da joj 'prođu' te rane...rekao je da će ekcen proći kada za to dođe vreme,kada organizam ojača....da je najbolje da spava na posteljini od damasta,da joj ne koristim omekšivače (što je savetovao uopšte),kaže da su omekšivači i ti silni 'praškovi' katastrofa za kožu svih nas....kupke su (citiram) 'kao da se mažete ovim deterdzentima za suđe',totalno nepotrebni za kožu...tako da se svi trebamo kupati sapunima :rolleyes: ....a najbolji lek je MORE....SUNCE.... 'u velikim količinama'.....tako da Anđelini bilo bolje čim je došlo lepo vreme i posle 2,5 meseca provedenih na moru koža je 3 puta bolja...sada joj se pojavi ekcem ali je vrlo podnošljivo,namažem pantenolom i to je to.... p.s.mislim da preterujemo sa kortikosteroidima,opterećujemo bebinu jetru i obično se posle upotrebe isih crvenilo vraća u još gorem obliku...i da napomenem da se upotrebom kortikosteroida opterećuje jetra bebe koja nije baš u stanju da tu jaku supstancu 'preradi' na valjan način!

hvala,

moja beba je imala bubuljice po celom telu a najvise po licu .

vodila sam je u KBC i dali su nam afloderm mast i 5% ureu emolijens za negu tela, a i sirup aerius.

ne mogu da kazem nije bolje ,ali za mene to nije resenje.

mozes li mi reci gde radi prof Milojevic?

kupam je linolinom kupkom, ali mi je problem uvodjenje hrane.

juce sam joj dala jednu kk jogurta i povracala je posle podne.

hvala ti sto mi izlazis u susret i svaka cast za hrabrost da u danasnje imas tako brojnu porodicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna da li ti je prof.dr Milojevic savetovao nesto u vezi uopste kozmetika za bebe?

Npr Pavloviceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.