Ekcem

odgovora

Objavljeno

U brosuri koju smo dobili uz A-derma kozmetiku, na jednom mjestu pise nesto u fazonu "njega vaseg malog atopicara"... :( Kako mi to tuzno zvuci...

:rolleyes:

ma nije to nista...mi i alergiju a hranu i refluks itd, tako da to smo bilo atopicari nam je bilo smesno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jer ja pogresno mozda govorim, posto grci govore "kortizoni" pa ja onda to prevodim kortizon :) ????

a vidim da vi koristite kortikosteroidi :rolleyes:

Kaže se i kortizon i kortikosteroid, potpuno je isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dermatolog radi u privatnoj poliklinici u cijem sastavu se nalazi i apoteka u kojoj prave te kreme... Nasa krema se sastoji iz dvije- Advanthan i Pantexol... Maze se jednom dnevno, i koristicemo je do petka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dermatolog radi u privatnoj poliklinici u cijem sastavu se nalazi i apoteka u kojoj prave te kreme... Nasa krema se sastoji iz dvije- Advanthan i Pantexol... Maze se jednom dnevno, i koristicemo je do petka.

videces, nestace mu to do petka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

videces, nestace mu to do petka!

I ja mislim da ce biti tako. Vec danas je bilo manje crveno, i nisam primijetila da je bio posebno razdrazljiv, kao ovih dana... Mislim da ova A-derma kozmetika smiruje nadrazenu kozu (bio bi i red, s obzirom na cijenu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da ce biti tako. Vec danas je bilo manje crveno, i nisam primijetila da je bio posebno razdrazljiv, kao ovih dana... Mislim da ova A-derma kozmetika smiruje nadrazenu kozu (bio bi i red, s obzirom na cijenu).

jeste dosta je skupa ta a-derma. nisu normalni, ali sta da se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je duvao vetar i bio napolju moguce je od hladnoce. Kod nas Emilija je par puta reagovala na hladnocu ali iskreno ne bas ovako "burno" vec joj se isusi puno koza i postaje hrapava (nema tackice) vec je sve odjedna (kao kad se ojede guza) pa joj samo namazem dobrooooo sa pavlovicevom a par puta sam morala i Pantenolom i to nam je uspelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet ovde! Vodili smo Dunju kod dermatologa i on nam je rekao da kupimo Elocom mast i da je mazemo 2 dana 3 x dnevno i 5 dana 2x dnevno, kao i da kupimo Sebamed losion posle kupanja za telo i da njega mazemo 2x dnevno i obavezno kad izlazimo napolje po hladnom i vlaznom vremenu i naravno,posle kupanja ;) . Pavlovicevu mast nikako na celo telo vec samo na guzu.

Kaze on nama: "Zasto ste je vodili za bris kad se ovde vidi sta je u pitanju?! :blink: "

Lako je njemu kad zna! A kako je nama kad nocima ne spavamo i drzimo je za ruke da se ne cese?! Dusa mala, bas se namucila!

Sada je sve ok. 70% se povuklo crvenilo. Nije vise onako upaljeno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super sto se povlaci!

I nama je sve bolje i bolje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet ovde! Vodili smo Dunju kod dermatologa i on nam je rekao da kupimo Elocom mast i da je mazemo 2 dana 3 x dnevno i 5 dana 2x dnevno, kao i da kupimo Sebamed losion posle kupanja za telo i da njega mazemo 2x dnevno i obavezno kad izlazimo napolje po hladnom i vlaznom vremenu i naravno,posle kupanja ;) . Pavlovicevu mast nikako na celo telo vec samo na guzu.

Kaze on nama: "Zasto ste je vodili za bris kad se ovde vidi sta je u pitanju?! :blink: "

Lako je njemu kad zna! A kako je nama kad nocima ne spavamo i drzimo je za ruke da se ne cese?! Dusa mala, bas se namucila!

Sada je sve ok. 70% se povuklo crvenilo. Nije vise onako upaljeno!

Anchi,kad se povuce crvenilo i nestane ekcem kozu joj mazi sa bijelim vazelinom.Ja sam jos uvijek iznenadjena sa njegovim dejstvom.Mom malenom nema apsolutno nista od ekcema i suve koze.Svaka bubuljica se povukla.To je najobicnija podloga za sve kreme,nema nikakaih konzervanasa i parfema u njemu.Sad kad je hladno i kad trebamo izaci napolje namazem mu vazelin na obraze i koza ostane normalana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi,kad se povuce crvenilo i nestane ekcem kozu joj mazi sa bijelim vazelinom.Ja sam jos uvijek iznenadjena sa njegovim dejstvom.Mom malenom nema apsolutno nista od ekcema i suve koze.Svaka bubuljica se povukla.To je najobicnija podloga za sve kreme,nema nikakaih konzervanasa i parfema u njemu.Sad kad je hladno i kad trebamo izaci napolje namazem mu vazelin na obraze i koza ostane normalana.

znaci nestao vam ekcem????jupiiiii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi,kad se povuce crvenilo i nestane ekcem kozu joj mazi sa bijelim vazelinom.Ja sam jos uvijek iznenadjena sa njegovim dejstvom.Mom malenom nema apsolutno nista od ekcema i suve koze.Svaka bubuljica se povukla.To je najobicnija podloga za sve kreme,nema nikakaih konzervanasa i parfema u njemu.Sad kad je hladno i kad trebamo izaci napolje namazem mu vazelin na obraze i koza ostane normalana.

Probacu Ljubi Bubi, hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci nestao vam ekcem????jupiiiii :)

Daaaa :rolleyes: zahvaljujuci tvom savjetu :rolleyes: Nisam ga vodila na alergo test jer ovdje nemam dobru laboratoriju,a imam jos jednu bebu od 6 mjeseci u kuci,pa... ali sam zahvaljujuci tebi ukinula davanje mlijeka i ekcem se povukao.Sad mu kozu mazem sa bijelim med.vazelinom i sve je super :rolleyes: Hvala seceru! I hvala svim mamama koje su se prikljucile ovoj temi.Samo hrabro,sve cemo ovo prebroditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suuuuper Ljubi...sada mi pomažite kod mog slučaja...postavila sam fotografiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suuuuper Ljubi...sada mi pomažite kod mog slučaja...postavila sam fotografiju...

Filipa,vidjela sam sliku :( misa mu njegovog,bas je na nezgodnom mjestu,a mogu tek misliti kako njega iritira.Uh,nas za sada spasava vazelin.Svaka bubuljica,krastica i suva koza je nestala od kad ga mazem.Naravno,pomogao mi je savjet koji mi je Secer dala.Izbacila sam mu mlijeko i mlijecne proizvode i ekcem se polako poceo povlaciti.Na kraju su ostale sitne tackice,kao bubuljice i od kad mu mazem bijeli vazelin i to je nestalo.Sad nema nista.Kad mu koza ne bude upaljena,pokusaj namazati vazelin.Ja ti za sada mogu jedino taj savjet dati.Nama je pomogao,a znam za jos par djece kod kojih je vazelin imao dobro dejstvo.Vec sam pisala i da mi je pedijatar to preporucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaaa :rolleyes: zahvaljujuci tvom savjetu :rolleyes: Nisam ga vodila na alergo test jer ovdje nemam dobru laboratoriju,a imam jos jednu bebu od 6 mjeseci u kuci,pa... ali sam zahvaljujuci tebi ukinula davanje mlijeka i ekcem se povukao.Sad mu kozu mazem sa bijelim med.vazelinom i sve je super :rolleyes: Hvala seceru! I hvala svim mamama koje su se prikljucile ovoj temi.Samo hrabro,sve cemo ovo prebroditi.

e bas mi je drago da ste se resili toga!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suuuuper Ljubi...sada mi pomažite kod mog slučaja...postavila sam fotografiju...

pa ne znam, volela bih da sam dr pa da vam pomognem i dam strucan savet, ali ajde da pokusamo :)...ako mu je oko usta,znaci da mu je alergija najverovatnije od necega sto tu dodiruje...duda nije, kasicice???ne verujem.....znaci ostaje neka hrana, jer ako je kao ono na slici nije da je od prljavim ruku ...koliko mu to vec traje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Traje nekih sedam dana, počela sam mazati A-derm kremom...i nestalo je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Traje nekih sedam dana, počela sam mazati A-derm kremom...i nestalo je...

jel ste se skroz resili toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vjerujem...jer mu se pojavi kada ne namažem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooooj, Dunjici se opet pojavio ekcem! Ista mesta, iste kraste! Sve je bilo ok dok smo joj mazali Elocom. Cim smo prestali sve se vratilo :(((

UZAAAAAS!

Zakazali smo opet kod dermatologa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuuu Anchi... :( moguće je i da je ova hladnoća dala svoj "doprinos"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je moguce! Mada, kad smo bili kod dermatologa on nam je rekao kad je izvodimo napolje obavezno da joj mazemo lice Sebamed losionom i to smo i radili.

Ponovo je svrbi, sva je crvena. Kraste opet cure :( Bas mi je zao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.