Ekcem

odgovora

Objavljeno

ggg lepo sto si podelila iskustvo sa nama. Sigurno ce biti od pomoci .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Suncica ima tri meseca.Od pre mesec dana krenuli su problemi sa jako suvom ihrapavom kozom koja se na mestima crvenela.Receno mi je da je to ekcem.Sa A-derma emolijentnom kremom je mazem ujutru i uvece,kupam je svaki drugi dan sa A-derma uljem.Problem suve koze smo sanirali ali javlj se crvenilo na pregibima(ispod pazuha, ispod kolena ,na pregibu laktu,iza usiju,kod sakica}.Za sada je ne svrbi.Postoje li ekcemi koji ne svrbe ili je jos mala za to?Kad joj se jako zacrveni namazem sa Aflodermom dan-dva.Pitam se da li je to posledica necega sto ja jedem jer je samo dojim.Inace posebo bukne posle vakcine(Pentaksim).Mozda je slucajno ali mi se cini da je to sad uzrok.

ekcem svakako ima veze sa vakcinama! i moja mala pati od ekecma koji je dobila nakon pentaxima...od 2 meseca a sada je 7! u ponedeljak idemo kod imunologa pa cu javiti sta je njegovo misljenje!

mi na zalost mazemo elokom u kombinaciji sa linolom, ali to samo kada ekcem bukne, i u odnosu je 4:1, mnogo blag rastvor, ja ga nanosim u vrlo, vrlo tankom sloju i samo da smiri crvenilo

ne koristim kupovne sapune, vec rucno pravljen od nevena i maslinovog ulja, kasnije namazem emolijensom (bazna krema kou prave u apotekama)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, i saborci protiv ekcema! Odmah da Vam kazem, nisam aktivna na forumima, ali poslije naseg iskustva sa ekcemom i dijagnozom atopijskog dermatitisa, odlucila sam da napisem ovaj post, u nadi da ce nekome pomoci!

Mom starijem sinu je u uzrastu od 18 mjeseci postavljena dijagnoza AD. Promjene su bile lokalizovane u pregibima laktova, u vidu crvenog sitnog osipa, koji jaaaaako svrbi, pa se pretvorilo u crvene hrapave ploce, koje isto jaaaaaako svrbe..... Nocu se budio placem, kukao da ga svrbi, cesao u snu do krvi, uvijek sa pogorsanjem u toku toplog vremena, kada se vise znoji!

S obzirom da sam zdravstveni radnik i znam sta su kortikosteroidi (gase pozar, ali ostavljaju pepeo iza sebe), a i koza "pamti" njihovu upotrebu, u startu sam odlucila da pokusam drugim metodama. Dvije godine smo pokusavali kupkama, losionima (Eucerin, Mustela), raznim melemima, vodama iz banje, homeopatijom....uvijek sa kratkotrajnim poboljsanjem ili bez njega! Dosli smo do faze da se nocu budio po 3/4 puta, dolazio kod nas u sobu i plakao da mazemo, da ga svrbi, danju bio razdrazljiv, nervozan ( narocito nakon jutarnjeg budjenja ), svako putovanje, pa i krace ( 30-ak minuta ), po suncanom vremenu je bilo patnja, jer se oznoji, pregibi svrbe, on se cese i place. Pocelo se siriti i po vratu, u vidu nesto grublje koze, koju on nervozno cese, i u igri i dok spava... Muz i ja smo vec bili ludi zbog nadolazeceg vremena, znojenja i svega sto slijedi....

Pretrazujuci internet i sve price "rekla-kazala", razne travare i alternativne metode, odlucili smo da probamo BIOELIKSIR DERMIO KREMU. Moja svekrva je prije pola godine vidjela reklamu, ali ja sam, iskreno razocarana u sve pokusaje, odgovorila joj da je najlakse snimiti reklamu. Medjutim, nakon sto sam nasla da je dosta ljudi bilo zadovoljno, mi smo se odlucli da pokusamo! Krema je na biljnoj bazi ( neven, gavez, hajducka trava, zalfija, mentol ) i salicilna kiselina, nema KS, pa smo isli logikom, ne moze da mu naskodi.... Krema kosta oko 55 EU, ali koliko smo potrosili na dermatologa, kupke, kreme, preglede i terapiju kod homeopate, prelomili smo i kupili!!!!

Poceli smo mazati 5x dnevno, i nevjerovatno, nakon drugog mazanja ( prvi dan ), on se prestao cesati!!!! To je bio nevjerovatan pomak! Prvih 5 dana smo mazali promjene 5 x, a onda jos 3 dana 3x dnevno. Promjene su se pocele povlaciti drugi dan koriscenja, peti dan ih nije uopste bilo, a nakon osmog dana prestali smo mazati. Muz i ja nismo smjeli ni komentarisati, vjerujuci da zbog svoje zelje da mu nesto konacno pomogne, pretjerujemo u ucinku....

Sada je proslo vec 15-ak dana od kako smo prestali mazati, nase dijete ima zdravu, elasticnu kozu u pegibima, kakvu treba da ima, ne svrbi ga, lijepo spava nocu, ne budi se, nasmijan je nakon budjenja......preporodio se, i on, i mi.... Bez straha se radujemo ljetu i moru!!! U apoteci gdje smo kupili kremu, narucili smo i bioeliksirov sirup, cekamo da stigne, jer su nam oba sina skloni bronhitisu, pa cemo i to da probamo! Bez obzira na ucinak sirupa ( bude li ga ili ne ), iskreno preporucujem DERMIO KREMU ( EUTEN )! Cak smo ju kupili i prijateljima cije dvoje djece imaju ekcem od rodjenja, u vecem obimu nego sto je bio kod naseg sina....prezadovoljni su!!!

Nadam se da ce ovaj duuuuugacki post pomoci nekome, jer mi je to i bila zelja kada sam ga pocela pisati! Nakon silnih razocarenja i borbe duge skoro dvije i po godine, mi smo pobijedili..... ;)

Ovo boldovano si odlično rekla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima ekcem,i mi se uspesno borimo protiv ekcema za sada kremom Exomega(emolliente creme).Koristimo ovu,jer je na linolu odreagovao.I vec dva dana,pojavio se iznad guzova ekcem,koji se prosirio na ceo guz,i krenuo na stomacic.Krema mu nista ne moze.Ne znam sta da radim,ne smanjuje se,on je svu kozu razdrao,sve ranice po guzi ....ne znam kako da mu pomognem.najgore je sto nismo sada u Bgu,nego smo kod mojih,gde nema dermatologa,pa ce da nas salju za Uzice,a Uzicani za Bg.Vec smo imali lose iskustvo sa njima.Da li je ovo zbog vrucina? Da li neko ima ideju kako da se resimo ekcema,da pomognem bebcu? Bas mi je tesko da ga gledam da se cese,a krema ne reaguje vise :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice ekcema ja imam prijateljicu kojoj mala od 30 dana pati od teskog oblika ekcema i u bolnici su bili strasno malena je od glave do pete bila u krastama i crvenilu sve dok nisu nasli coveka koji pravi kreme za ekceme koje su nesto jako sitno cak su i jestive bas zbog beba malenoj je za 3 dana nestalo sve sa celog tela .....to je diplomirani farmaceut i 100% proveren ako neko zeli da ga kontaktira ili proba on je iz Novog Sada inace ide preporuka al ako nekom treba neka mi ovde posalje pp rado cu vam dati broj tel .....

Ja ovo tek sada vidim... Hvala ti! Ukoliko, ne daj Boze, bude potrebno, javicu ti se...

Moj bebac ima ekcem,i mi se uspesno borimo protiv ekcema za sada kremom Exomega(emolliente creme).Koristimo ovu,jer je na linolu odreagovao.I vec dva dana,pojavio se iznad guzova ekcem,koji se prosirio na ceo guz,i krenuo na stomacic.Krema mu nista ne moze.Ne znam sta da radim,ne smanjuje se,on je svu kozu razdrao,sve ranice po guzi ....ne znam kako da mu pomognem.najgore je sto nismo sada u Bgu,nego smo kod mojih,gde nema dermatologa,pa ce da nas salju za Uzice,a Uzicani za Bg.Vec smo imali lose iskustvo sa njima.Da li je ovo zbog vrucina? Da li neko ima ideju kako da se resimo ekcema,da pomognem bebcu? Bas mi je tesko da ga gledam da se cese,a krema ne reaguje vise :(

Promijenite kremu, kupaj ga u hipermanganu... Vjerovatno se pogorsalo zbog vrucine. Ako ne zelis kod dermatologa zato sto ce prepisati kortikosteroide, i ako imas mogucnosti, naruci kremu Bioeliksir dermio. Skupa jeste, ali vrijedi svake pare. Ima i jeftinija varijanta "Devi" krema, imas je po apotekama, pa mozes pokusati i sa njom.

Je li vama dermatolog rekao da je to ekcem? Da li se uvijek javljao na istom mjestu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovo tek sada vidim... Hvala ti! Ukoliko, ne daj Boze, bude potrebno, javicu ti se...

Promijenite kremu, kupaj ga u hipermanganu... Vjerovatno se pogorsalo zbog vrucine. Ako ne zelis kod dermatologa zato sto ce prepisati kortikosteroide, i ako imas mogucnosti, naruci kremu Bioeliksir dermio. Skupa jeste, ali vrijedi svake pare. Ima i jeftinija varijanta "Devi" krema, imas je po apotekama, pa mozes pokusati i sa njom.

Je li vama dermatolog rekao da je to ekcem? Da li se uvijek javljao na istom mjestu?

Da,dermatolog je rekao da je ekcem.Ne javlja se uvek na istom mestu,ali ovih dana se zadrzao na guzi ,i okolo.Danas mi je jos jedna forumasica javila za tu Devi kremu ,pa cu nju kupiti,a ako nije problem,napisi mi cenu za Bioeliksir dermio,ili posalji pp ,ako znas cenu .hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretrazujuci internet i sve price "rekla-kazala", razne travare i alternativne metode, odlucili smo da probamo BIOELIKSIR DERMIO KREMU. Moja svekrva je prije pola godine vidjela reklamu, ali ja sam, iskreno razocarana u sve pokusaje, odgovorila joj da je najlakse snimiti reklamu. Medjutim, nakon sto sam nasla da je dosta ljudi bilo zadovoljno, mi smo se odlucli da pokusamo! Krema je na biljnoj bazi ( neven, gavez, hajducka trava, zalfija, mentol ) i salicilna kiselina, nema KS, pa smo isli logikom, ne moze da mu naskodi.... Krema kosta oko 55 EU, ali koliko smo potrosili na dermatologa, kupke, kreme, preglede i terapiju kod homeopate, prelomili smo i kupili!!!!

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mojoj ta devi krema pomaze, a uskoro je vodim i u slanu pecinu pa cu vam javiti da li i to radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam ranije piala da mojom Suncici ekcem proradi od vakcine.Sada sam 100% sigurna da je vakcina uzrok.Juce je primila pentaksim a danas je katastrofa.Vec petnaest dana je sve mirovalo a danas su ponovo sva mesta crvena pa cak i na novim se pojavilo.Dojim je ,a iz ishrane sam izbacila sve rizicno a inace je mazem kremom o kojoj je ZVONIKA pisala,pravi je jedan farmaceut u Novom Sadu.Ja sam isto farmaceut i stvarno sam zadovoljna do sada bila.Nadam se da ce se uskoro povuci, a tesi me to sto je ovo treci pentaksim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam ranije piala da mojom Suncici ekcem proradi od vakcine.Sada sam 100% sigurna da je vakcina uzrok.Juce je primila pentaksim a danas je katastrofa.Vec petnaest dana je sve mirovalo a danas su ponovo sva mesta crvena pa cak i na novim se pojavilo.Dojim je ,a iz ishrane sam izbacila sve rizicno a inace je mazem kremom o kojoj je ZVONIKA pisala,pravi je jedan farmaceut u Novom Sadu.Ja sam isto farmaceut i stvarno sam zadovoljna do sada bila.Nadam se da ce se uskoro povuci, a tesi me to sto je ovo treci pentaksim.

prva zena na forumu koja ekcem povezuje sa vakcinom! bravo! samo da okacim sliku da vidite na sta mi je cerka izgledala posle vakcine protiv hep B, a posle pentaxima pored ekcema imala je i krv u stolici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prva zena na forumu koja ekcem povezuje sa vakcinom! bravo! samo da okacim sliku da vidite na sta mi je cerka izgledala posle vakcine protiv hep B, a posle pentaxima pored ekcema imala je i krv u stolici.

Draga Vaskrsija koliko je vase dete?Moja Suncica ima 4 meseca i ovo je treci pentaksim.Danas je stanje jos gore, nikad ovako nije bilo izrazeno po celim rukicama i nogicama, pored usiju kao i zulufi i vratic.UZAS.Samo da se smiri,grozno mi je da pogledam svoje dete.Kako vase dete reaguje ,da li se cese i posle kolko se smiri?Nailazila sam na jos nekoliko forumasica koje su ekcem povezivale sa vakcinom pa bi volela da i one iznesu svoja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Vaskrsija koliko je vase dete?Moja Suncica ima 4 meseca i ovo je treci pentaksim.Danas je stanje jos gore, nikad ovako nije bilo izrazeno po celim rukicama i nogicama, pored usiju kao i zulufi i vratic.UZAS.Samo da se smiri,grozno mi je da pogledam svoje dete.Kako vase dete reaguje ,da li se cese i posle kolko se smiri?Nailazila sam na jos nekoliko forumasica koje su ekcem povezivale sa vakcinom pa bi volela da i one iznesu svoja iskustva.

moja mala ima 8 meseci i nijeprimila trecu dozu pentaksima, odlozeno joj je da primi sa godinu dana, a 4 dozu sa dve. Sto se mene licno tice ona to nece primiti kao nijednu vise vakcinu. Obisla sam lekare i lekare, bila sam od imunologa na institutu za majku i dete koji dete niije ni pogledao, niti jedan izvestaj koji sam mu ponela, samo je rekao: alergija na kravlje proteine moze slobodno da nastavi sa imunizacijom. Kada sam mu rekla da se mom detetu stanje pogorsa nakon primanja vakcine on mi kaze da to niko nije prijavljivao i da jedina reakcija moze da bude otok i temperatura. na to sam mu rekla da se cesce javlja pospanost i otupljenost a ne temperatura i pobunila se protiv njegovog stava. Onda je on rekao: eto, ako mi je lakse neka se ta vakcina odlozi. Dodala sam da dete ima ekcem po celom telu koji ne jenjava. On je to takodje povezao sa alergijom na kravlje proteine. Ja sam mu rekla da sam na dijeti i da 5 meseci ne jedem nista slicno, jer moje dete sisa, a ni detetu kome je uvedena nemlecna hrana ne dajem hranu koja sadrzi kravlje proteine... i da bi trebao da se moj organizam za tih 5 meseci vec ocistio, kao i bebin...A onda su ovi u dz u Baanji shvatili da nije primila trecu dozu hep B vakcine i otisli smo to da primimo ( sa njenih 7 meseci), kazu nema nikakvih reakcija. Posle 10 sati od primanja vakcine moja cerka je sva otekla i ispristila se. Taj dan kao ni prethodnih dana nije joj uvodjeno od hrane nista novo. Sutradan sam to rekla svom pedijatru koja je izricito za vakcinaciju, a onda je ona rekla: pa izgleda da ima neka komponenta na koju reaguje! Sad cekam da mi zakazu pregled kod dr nestorovica, alergologa. Moja mala ima ekcem po celom telu, najvise na rukama i nogama, na vratu, ispod vrata, obrazima...a jedno vreme i po ledjima i sa strane stomaka. Kada se pobunim protiv terapije koju su joj prepisali (elokom i linola fet) i kazem da je previse da od drugog meseca zivota pa do 8 detetu mazem kortikosteroid, oni kazu: mazite sto manje i bas kad morate. To je sve sto oni umeju da vam kazu! E pa prikani nece to bas tako moci! Batalila sam elokom pre mesec dana, mazem joj neku kremu na prirodnoj bazi bez kortikosteroida i parabena i perem je nevenovim sapunom. Drzim je podalje od sunca, u sarenoj hladovini i trudim se da bude ekcem u stanju mirovanja. Uskoor cu da je vodim u slanu pecinu i boricu se da vise ne primi nijednu vakcinu jer mislim da joj nedonose dobro. Moje dete se potpuno promeni ankon primanja vakcine i psiholoski pored krvavih stolica i ekcema. Mogla bih ovde sada studiju da vam napisem, ali da vas vise ne davim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama se pojavio ekcem pomalo,cekamo kontrolu pocetkom jula pa cu videti da li ce nesto da nam da,trenutno joj mazem pavlovicevu mast,ne znam da li smem pantenol kremu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Vaskrsija vi bas imate problema.Interesuje me sta ce vam reci profesor Nestorovic.Ja sam starije dete zbog bronhitisa vodila kod njega i pouzdano znam da je protiv vakcinacije.Molim te zbog ovog zajednickog problema obavesti me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama se pojavio ekcem pomalo,cekamo kontrolu pocetkom jula pa cu videti da li ce nesto da nam da,trenutno joj mazem pavlovicevu mast,ne znam da li smem pantenol kremu?

sa ekcemom nema cekanja, ako je ekcem i plus ako se dete cese moze zive rane da napravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Vaskrsija vi bas imate problema.Interesuje me sta ce vam reci profesor Nestorovic.Ja sam starije dete zbog bronhitisa vodila kod njega i pouzdano znam da je protiv vakcinacije.Molim te zbog ovog zajednickog problema obavesti me.

i ja sam cula da jeste i trenutno mi je potreban neko ne ko ce mi reci da sam u pravu ali neko ko ce objektivno pogledati na problem. Naisla sam divnog gastroenterologa dr Nevenka iz Krusevca, pravi lekar i ona je rela da su vakcine doprinele tome, ali da moramo traziti savet od imunologa i alergologa. Javicu, ne brini. A za bronhitis je takodje odlicna slana pecina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene: bili smo kod dr nestorovica i zakljucak je sledeci...detetu su mi uradili alergoloske analize, ispostavila se mala intolerancija na kikiriki, ni na sta drugo...potom ju je preslusao i saslusao sta imam da kazem, a pogledao je i analize koje sam ponela. Kada sam mu rekla da sumnjam na pentaxim a da svi drugi doktori govore da nema sanse, odmah me je prekinuo i rekao: kako nema, zar ne citate sta pise u opisu vakcine. Ja mu kazem da nisam procitala jer nisam imala vremena, tu vakcinu kupis i odmah nosis u ambulantu. On kaze pise ovako: mlitavost, pospanost, konvulzije, krvave stolice...i ne znam sta mi je jso rekao. Al covek kaze da to tamo lepo pise. On kaze da je i ekcem od toga, prethodno su me ispitali sta dete jede i da li sam primetila da se na nesto dodatno ispristi. Dakle, dete nece primitt pentaxim vise, ali ce primiti infanrix, jer je on misljenja da deca treba da prime bcg, tu za difteriju i tetanus. MMR takodje nece primiti i tu nam je odrzao kratkto predavanje o posledicama koje MMR moze da izazove kod dece, on kaze uglavnom muske, vrlo retko zenske dece. Napisao je i kako da uvedem detetu mleko i takodje da tri dana pre te vakcine pije c vitamin i 3 dana posle, jer c vitamin unistava toksine vakcine.

Eto.

Drago mi je da sam naisla na osobu kja zna svoj posao, poznaje tematiku i vrlo je prizeman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene: bili smo kod dr nestorovica i zakljucak je sledeci...detetu su mi uradili alergoloske analize, ispostavila se mala intolerancija na kikiriki, ni na sta drugo...potom ju je preslusao i saslusao sta imam da kazem, a pogledao je i analize koje sam ponela. Kada sam mu rekla da sumnjam na pentaxim a da svi drugi doktori govore da nema sanse, odmah me je prekinuo i rekao: kako nema, zar ne citate sta pise u opisu vakcine. Ja mu kazem da nisam procitala jer nisam imala vremena, tu vakcinu kupis i odmah nosis u ambulantu. On kaze pise ovako: mlitavost, pospanost, konvulzije, krvave stolice...i ne znam sta mi je jso rekao. Al covek kaze da to tamo lepo pise. On kaze da je i ekcem od toga, prethodno su me ispitali sta dete jede i da li sam primetila da se na nesto dodatno ispristi. Dakle, dete nece primitt pentaxim vise, ali ce primiti infanrix, jer je on misljenja da deca treba da prime bcg, tu za difteriju i tetanus. MMR takodje nece primiti i tu nam je odrzao kratkto predavanje o posledicama koje MMR moze da izazove kod dece, on kaze uglavnom muske, vrlo retko zenske dece. Napisao je i kako da uvedem detetu mleko i takodje da tri dana pre te vakcine pije c vitamin i 3 dana posle, jer c vitamin unistava toksine vakcine.

Eto.

Drago mi je da sam naisla na osobu kja zna svoj posao, poznaje tematiku i vrlo je prizeman.

Draga Vaskrsija jako sam se obradovala ovom postu,konacno sam sigurna da sam u pravu.Inace ja sam diplomirani farmaceut i znam licno pedijatre ali oni to ne priznaju.Doktorka mi je rekla da je ekcem proradio od toplote a vakcina je samo koincidencija.Dobro znam da joj se ekcem pojavio posle prvog pentaksima.Uputstvo u vakcini cu iscitati kada prvi put odem u apoteku gde inace radim.Infanrix je isto sto i pentaksim samo drugi proizvodjac(interesuje me u cemu je razlika kad nju savetuje).Da li je MMR po zakonu obavezna,kako mislite da ne primite.Koja doza C vitamina je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Vaskrsija jako sam se obradovala ovom postu,konacno sam sigurna da sam u pravu.Inace ja sam diplomirani farmaceut i znam licno pedijatre ali oni to ne priznaju.Doktorka mi je rekla da je ekcem proradio od toplote a vakcina je samo koincidencija.Dobro znam da joj se ekcem pojavio posle prvog pentaksima.Uputstvo u vakcini cu iscitati kada prvi put odem u apoteku gde inace radim.Infanrix je isto sto i pentaksim samo drugi proizvodjac(interesuje me u cemu je razlika kad nju savetuje).Da li je MMR po zakonu obavezna,kako mislite da ne primite.Koja doza C vitamina je u pitanju?

овако пише: ...дигестивна крварења су описана после примене инфанрикс плус (сличне реакције са тромбоцитопенијом дају и ХИБ и пертусис)...

на јесен да прими инфанрикс DiTeAPer, tri dana pre vakcinacije 1 tableta Acerola vitamin C 80mg dnevno, i tri dana posle.

Ono [to ja ynam od ranije jeste da se infanriks savetovao da prime prevremeno ro]ene bebe, kao i bebe sa nekim problemima i da to nisu iste vakcine, jesu za isto ali ne sadrze iste komponente...ne znam da objasnim :D strucno...

MMR je "po zakonu" obavezna, ali deca koja su alergicna na belance ne primaju MMR. Nama je napisao ovako: za sada odloziti vakcinacije, MMR ne davati (ima ekcem).

On inace kaze da je MMR cista glupost.

Drugo vakcinacija nije po zakonu, mozete na svoju odgovornost traziti da dete ne prima vakcine i to potpisati, svaki pedijatar to zna, ali nece to da primenjuju.

Sto se ekcema tice svi su nedosledni, jedni kazu od vrucine, meni je imunolog rekao da je ekcem zbog alergije na kravlje proteine?! a pritom niko nije uradio alergolosku analizu mom detetu! Po njegovoj teoriji svako drugo dete je alergicno na kravlje proteine ili vec na nesto drugo, sto je van pameti! Drugo, lepo me Nestorovic pita: da li su detetu izvadili krv posto joj se pojavila krvava stolica? Ja kazem da nisu. On kaze: svasta! Pita na osnovu cega su mi prepisali dijetu ako nisu uradili analizu da li je dete alergicno na nesto. I tako redom...

Sutra idem kod pedijatra i sve cu potanko da joj ispricam kako bi za neki naredni put znala (ne daj Boze da se nekom detetu ovako nesto javi) sta treba da uradi.

Ja mu pricam kako su nas svi dozivljavali kao budale kad pomenemo da je reakcija na vakcinu on se covek smeje, sta da kaze. On kaze ima sajt na kome se mogu procitati istrazivanja i reakcije, ja mu kazem da sam bila na nekoliko, ali da su mi svi savetovali da ne citam previse.

Ma svasta nam je ispricao i mogu da kazem VRLO ARGUMENTOVANO. Ja sam stekla poverenje, ne zato sto je potvrdio moje sumnje, vec zato sto je covek sa argumentima i bez neke prevelike price sve objasnio.

Sigurno ima jos nesto sto bih trebala da kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija sta Nestorovic kaze za ekcem?Kakva je prognoza? Kada prolazi i koju terapiju preporucuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija sta Nestorovic kaze za ekcem?Kakva je prognoza? Kada prolazi i koju terapiju preporucuje?

Pitao me je samo sta mazem i rekao dobro, jer sam mu ja rekla da sam elokom izbacila. Nista konkretno nije predlozio osim da se klonimo sunca, da pratim da li neka hrana utice na ekcem (sto je sada na leto tesko) i ostalo sto i sama verovatno znas. Mojoj cerki je ekcem sada u stanju mirovanja. On je napisao atopijski dermatitis L20, nasla sam da je to djenacki ekcem koji nestaje do druge, trece godine.I da se treba kloniti uzrocnika, nas uzrocnik je vakcina...Mi treba da se javimo nakon primanja te druge vakcine, sto ce biti u oktobru da vidimo za dalje sta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari!Imam problem sa bebinim licem.Ustvari sa ekcemom na licu.To traje vec par meseci .Bebu to vec svrbucka.Ako neko zna sta bi mogla da koristim neka se javi.hvala unapred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre elocom masti koja je zadnja opcija , probaj Galsana kremu (pravi je svaka apoteka ) Lanola feet ( mislim da se tako pise ) ali u svakom slucaju konsultacija pre toga sa pedijatrom / dermatologom ... I pokusaj da promenis kozmetiku bebi , sampon, mleko za telo, krema za lice ....

DADA1980 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

elocom mast sam koristila ali mi je doktorica rekla da ona bas i nije preporucljiva.Ali zaista mi je samo ona pomogla.hvala ti svakako i pozdrav! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Dado, spojili smo temu, koju si posebno otvorila, sa postojecom. Mozda ces na prethodnim stranicama naci resenje,a nadamo se da ce ti jos neko odgovoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.