Ekcem

odgovora

Objavljeno

Mi smo definitivno danas potvrdili ekcem na rukici i na obrazima :( Nije strasan , kaze dr tek poceo pa smo dobili za pocetak samo Galsana kremu pa cemo videti dali ce da se smiri , mada kaze dr da je hladnoca za ekceme raj , tj ona isusuje kozu a to pogoduje ekcemu i njegovom razvoju ....

Bas bezveze. :(

To za zimu i isusivanje koze ce ti potvrditi i svaka mama cija beba ima ekcem... Tezak period... <_<

Nadam se da ce vam se uskoro povuci, i da se nece vracati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, a nas ubjedjuju da je jos mali da bi mu se radili bilo kakvi testovi. <_<

On je mozda mali za kozni alergo test, jer te probe se daju direktno na tanku kozu podlaktice. Ali sigurno moze alergo test iz krvi, tad se izvadi krv i onda oni u laboratoriji ispituju osetljivost na alergene.

Mislim da je ova metoda skuplja i da se ne radi po drzavnim ustanovama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas bezveze. :(

To za zimu i isusivanje koze ce ti potvrditi i svaka mama cija beba ima ekcem... Tezak period... <_<

Nadam se da ce vam se uskoro povuci, i da se nece vracati.

Krivo mi je samo sto ranije nisam reagovala ,nisam ni pomislila da je ekcem dok se nije pojavilo na rukici pre par dana . To na rukici je jako brzo iz bubuljica preslo u krasticu a obrazi su samo crveni i perutaju se a to nam traje vec mesec dana ako ne i duze :unsure: Sasvim je razlicito od ovog na rukici a i jedno i drugo je ekcem ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, a nas ubjedjuju da je jos mali da bi mu se radili bilo kakvi testovi. <_<

Alergo test bockanjem se radi posle 3. godine, a onaj iz krvi se moze raditi i kao beba od par meseci. Mi smo taj radili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, do sada sam sve isla po preporuci doktora, a svi su mi samo govorili da je jos mali, i da sigurno nije hrana. A ovo sto Buhla pise je moguce... :unsure:

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Moja dr kaze da intuicija majke je jaca od svih medicinskim znanja. Sto jeste. Svako najbolje zna svoje dete. Ti bi do sad verovatno skontala da je na nesto od hrane alergican zar ne?

U svakom slucaju ekcem nije nesto strasno i resicete se ga i vi bez brige :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, a nas ubjedjuju da je jos mali da bi mu se radili bilo kakvi testovi. <_<

Mislim da je mali i ne mogu da ga testiraju na sve ono na šta može da bude alergičan. Mi smo čak radili i taj test iz krvi na alergiju na proteine kravljeg mleka i bio je negativan. Takođe, kod njih se u tako ranom uzrastu alergije mogu javljati i nestajati...

Borjana, mislim da će ga to proći i da neće biti potrebe za testovima :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je mali i ne mogu da ga testiraju na sve ono na šta može da bude alergičan. Mi smo čak radili i taj test iz krvi na alergiju na proteine kravljeg mleka i bio je negativan. Takođe, kod njih se u tako ranom uzrastu alergije mogu javljati i nestajati...

Borjana, mislim da će ga to proći i da neće biti potrebe za testovima :) .

I ja ga ne bih maltretirala sad jer je velik. Sto znaci i da je neka alergija proci ce uskoro.

A i ako je ekcem jedini simptom alergije, onda Boki opusti se i uzivaj. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je mozda mali za kozni alergo test, jer te probe se daju direktno na tanku kozu podlaktice. Ali sigurno moze alergo test iz krvi, tad se izvadi krv i onda oni u laboratoriji ispituju osetljivost na alergene.

Mislim da je ova metoda skuplja i da se ne radi po drzavnim ustanovama.

Ja cak nisam ni znala da postoje dvije vrste... :huh:

Krivo mi je samo sto ranije nisam reagovala ,nisam ni pomislila da je ekcem dok se nije pojavilo na rukici pre par dana . To na rukici je jako brzo iz bubuljica preslo u krasticu a obrazi su samo crveni i perutaju se a to nam traje vec mesec dana ako ne i duze :unsure: Sasvim je razlicito od ovog na rukici a i jedno i drugo je ekcem ....

Vjerovatno je drugacije zato sto je na pojedinim mjestima koza vise izlozena vanjskim uticajima. Nije strasno, brzo cete to srediti.

Moja dr kaze da intuicija majke je jaca od svih medicinskim znanja. Sto jeste. Svako najbolje zna svoje dete. Ti bi do sad verovatno skontala da je na nesto od hrane alergican zar ne?

U svakom slucaju ekcem nije nesto strasno i resicete se ga i vi bez brige :rolleyes:

Stvarno sam mu do sada uvodila namirnice polako, svaku testirajuci i vise puta, cekajuci reakciju... Nisam primijetila nista sto bi me navelo na pomisao da mu se zbog neke namirnice ekcem vraca. Jedino mi ostaje kravlje mlijeko, na koje nije imao reakciju, ali je mozda poslije nekog vremena dovelo do vracanja ekcema. :unsure:

Bojim se da nisam nesto propustila, da mi nije nesto promaklo...

I kada god se ponovo javi ekcem, prvo premotam film sta je jeo tih dana, da li je nesto novo probao... Ali, nista.

Prosli put je krivac bio omeksivac- bili smo kod svekrve koja je oprala njegov ves u masini, i tek nakon sto je bodic nosio cijeli dan, sjetila se da je slucajno stavila omeksivac, iz navike... Ne krivim je, ja sam joj trebala napomenuti, ali sam to skroz previdjela, misleci da ce se sjetiti. :(

I da dodam, nama se stanje polako smiruje, danas se nije cesao nikako, vidjecemo sta ce biti u toku noci. Izgleda da krema "radi radnju". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je mali i ne mogu da ga testiraju na sve ono na šta može da bude alergičan. Mi smo čak radili i taj test iz krvi na alergiju na proteine kravljeg mleka i bio je negativan. Takođe, kod njih se u tako ranom uzrastu alergije mogu javljati i nestajati...

Borjana, mislim da će ga to proći i da neće biti potrebe za testovima :) .

I ja ga ne bih maltretirala sad jer je velik. Sto znaci i da je neka alergija proci ce uskoro.

A i ako je ekcem jedini simptom alergije, onda Boki opusti se i uzivaj. :lol:

To nam isto i dr govore... Jedini problem kod naseg ekcema je sto se vraca u sve gorem obliku, svaki naredni put se cese sve vise, i to po mjestima po kojima se prije nije cesao (npr. ledja, grudi, prepone..).

E, sada smo rijesili da pokusamo sa ovom kremom, i cvrsto sam uvjerena da ce nam ona pomoci! Samo da prodje zima, poslije je sve lakse!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, ne vidim bas dobro na ovim slikama da li se radi o ekcemu ili obicnom crvenilu zbog toga sto stavlja rucice u usta. Ako i poslije par dana (cekaj max. 7 dana) ne smanji, ili sutra-prekosutra vidis da se siri, pravac kod pedijatra, ili jos bolje kod dermatologa.

Ne znam kolika je beba, ali nece joj stetiti kamilica, samo nemoj bas cesto da ispiras, mozda jednom-dva puta dnevno (koliko sam cula i caj od kamilice moze podstaci razvoj bakterija :huh: ).

A kod nas je stanje doseglo tacku pucanja (prije svega mojih i mm-ovih zivaca, a onda i Mihailovog dobrog raspolozenja)!

Rane od cesanja na rukama, ledjima, grudima, nogama, ne stizu da zacijele a on pravi nove! Ne spava dobro vec nocima, budi se da bi se cesao, po sat-dva gledamo crtace da bi se smirio i bar prije zore zaspao...

Narucili smo kremu i gel za tusiranje iz "Bioeliksira"- firme iz Srbije. U to smo ulozili sve nade, i molimo se Bogu da ovaj put uspijemo.

Proizvodi su mi isporuceni danas, a platila sam ih oko 80 evra. Zato i mislim da bi mogli biti kvalitetni, pogotovo sto su 100% prirodni.

Javicu vam stanje kroz par dana, i ako bude pomaka, ja cu ovu kremu svima rado preporuciti da se ne bi mucili sa ekcemom ovoliko dugo kao mi.

borjana jesi li po preporuci nekoga narucila te proizvode iz bioeliksira?Mislim jel neko imao pozitivno iskustvo sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

borjana jesi li po preporuci nekoga narucila te proizvode iz bioeliksira?Mislim jel neko imao pozitivno iskustvo sa tim?

Niko koga poznajem nije koristio njihove proizvode. Ja sam slucajno na internetu naisla na njihov sajt, i to trazeci kremu protiv svraba!

Poslije sam procackala (opet po netu), i nisam naisla ni na jedan los komentar- ko god je probao, odusevljen je! Vidim i da po hrvatskim, srbijanskim, a i ovdje bosanskim forumima, pisu sve najbolje za njih.

Zato sam se u roku od dva sata odlucila da je uzmem... Nemam sta da izgubim, sastojci su 100% prirodni, i mogu ih koristiti i male bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super javi obavezno rezultate posto imamo isti problem.nadam se da cete sto pre ozdraviti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super javi obavezno rezultate posto imamo isti problem.nadam se da cete sto pre ozdraviti!

Hvala, i ja se nadam.

Javicu, vec sada primjecujem pomake, ali bojim se da brzopleto donosim zakljucke.

Naprimjer, svaku noc se u posljednjih mjesec dana budio, bio budan i po 3,4 sata, cesao se, plakao, i samo smo ga crtacima mogli smiriti.

Juce sam mu mazala tu kremu, i sinoc se probudio samo na kratko (pola sata je za nas kratko!), cesao se manje. Nismo ustajali iz kreveta, sto je veeeliki pomak! Danas se nije ni jednom pocesao! :)

Samo se nadam da nije slucajnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krivo mi je samo sto ranije nisam reagovala ,nisam ni pomislila da je ekcem dok se nije pojavilo na rukici pre par dana . To na rukici je jako brzo iz bubuljica preslo u krasticu a obrazi su samo crveni i perutaju se a to nam traje vec mesec dana ako ne i duze :unsure: Sasvim je razlicito od ovog na rukici a i jedno i drugo je ekcem ....

Tako smo i mi...pojavilo se samo ispod brade, kao smanjivao se i op buknuo...mada ja povezujem i sa tim da smo ga mi bas tih dana utopljavali previse jer smo isli ko s&s i tamo bude jos par sati sav mokar i dr nam je rekao to je to...pogotovo ne vunene stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko cu vam pomoci,jer u sushtini sve vec same znate :rolleyes: !

Moje dete ima 17 meseci,ima ekceme od rodjenja,ima ih i danas,ali se gotovo i ne primeciju! Pretpostavljam da su vam pedijatri rekli da su to dechiji ekcemi,da ce se oni odrzati do puberteta,i da ih ne mozete nichime sprechiti,jedino ih mozete malo ublaziti.Posto nisam htela da tretiram mladu bebinu kozu nikakvim jakim hemijskim preparatima koji REAGUJU ODMAH,samo sam promenila kozmetiku kojom se kupamo i mackamo!U svakom sluchaju s e moramo nechim kupati :lol: ,tako da sada koristimo kozmetiku seba med! Kupku,mleko za telo,za suvu kozu i kremu za lice,za osetljivu kozu!Koristimo je duze od godinu dana,imamo samo jedan ekcem na nozi,i to jednu tachkicu...ali mi je jako bitno da po licu nema one jarko crvene isushene pechate!Bilo je tu josh ekcema po ledjima,nogama...sada je sve ok,chekamo taj pubertet :lol:

Nadam se da ce bar jednoj mami i bebi ovo biti od koristi! Pozdrav drugari :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, i ja se nadam.

Javicu, vec sada primjecujem pomake, ali bojim se da brzopleto donosim zakljucke.

Naprimjer, svaku noc se u posljednjih mjesec dana budio, bio budan i po 3,4 sata, cesao se, plakao, i samo smo ga crtacima mogli smiriti.

Juce sam mu mazala tu kremu, i sinoc se probudio samo na kratko (pola sata je za nas kratko!), cesao se manje. Nismo ustajali iz kreveta, sto je veeeliki pomak! Danas se nije ni jednom pocesao! :)

Samo se nadam da nije slucajnost.

Joj pa vama je bas izrazen. Mene je nervirao samo sto se crveni po licu, mogu zamisliti jos kad ga tako iritira. Ajde javi kako reaguje na tu novu kozmetiku.

Koju si mu pre toga kortizonsku kremu koristila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se mazemo 2 dana kremom koju smo dobili i pu pu odlicno izgleda koza.. po stomaku skoro uopste nema, po ledjima malo jedimo ispod brade su sad kao malo tamnije flekice ali se ne peruta nista....tu kremu mazemo samo pred spavanje i to jako tanko...cak i manje nego sto nam je dr rekao....samo da bude dobro

Borjana javi kako je vama danas stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj pa vama je bas izrazen. Mene je nervirao samo sto se crveni po licu, mogu zamisliti jos kad ga tako iritira. Ajde javi kako reaguje na tu novu kozmetiku.

Koju si mu pre toga kortizonsku kremu koristila?

Da mi je neko pricao kako to moze biti stresno, ne bih vjerovala! :o

Nisam mogla ni da pretpostavim koliko rana tako malim prsticima i (redovno sjecenim) nokticima moze napraviti!

Nismo uzimali nikada kortikosteroide na svoju ruku, niti su nam prepisivali takve kreme, uvijek su nam ih pravili u apotekama na recept- razblazen kortikosterod sa nekom njegujucom kremom, tako da ti ne bih mogla reci koje su vrste bile u pitanju (sigurno ih je bilo vise od 3, jer smo cesto kod dermatologa).

Mi se mazemo 2 dana kremom koju smo dobili i pu pu odlicno izgleda koza.. po stomaku skoro uopste nema, po ledjima malo jedimo ispod brade su sad kao malo tamnije flekice ali se ne peruta nista....tu kremu mazemo samo pred spavanje i to jako tanko...cak i manje nego sto nam je dr rekao....samo da bude dobro

Borjana javi kako je vama danas stanje.

Super sto se povlaci, bas volim kada tako nesto cujem!

Danas nam se ogrebotine suse, a koza izgleda puno bolje.

Nije se budio nocas (sem da predje u nas krevet, to ne racunam :rolleyes: ), pa smatram da smo na dobrom putu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mi je neko pricao kako to moze biti stresno, ne bih vjerovala! :o

Nisam mogla ni da pretpostavim koliko rana tako malim prsticima i (redovno sjecenim) nokticima moze napraviti!

Nismo uzimali nikada kortikosteroide na svoju ruku, niti su nam prepisivali takve kreme, uvijek su nam ih pravili u apotekama na recept- razblazen kortikosterod sa nekom njegujucom kremom, tako da ti ne bih mogla reci koje su vrste bile u pitanju (sigurno ih je bilo vise od 3, jer smo cesto kod dermatologa).

Onda sam sigurna da vam zbog toga nije no prolazilo, a ne da je u pitanju neka zesca alergija.

Zasto ti dr nije prepisao neku vec postojecu kremu?

Izvini sto te ispitujem stalno, ali me jako nerviraju dr koji ne znaju da rese jednu tako jednostavnu stvar kao sto je ekcem i Miha se muci vec toliko dugo. :angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda sam sigurna da vam zbog toga nije no prolazilo, a ne da je u pitanju neka zesca alergija.

Zasto ti dr nije prepisao neku vec postojecu kremu?

Izvini sto te ispitujem stalno, ali me jako nerviraju dr koji ne znaju da rese jednu tako jednostavnu stvar kao sto je ekcem i Miha se muci vec toliko dugo. :angry::angry:

Ne brini, samo pitaj, mozda ce nekome i ova nasa prepiska pomoci. ;)

Svaki dr kaze da je on jos mali i da sve kortikosteroidne kreme moraju da se razblaze da bih mu mogla mazati... A vi ste mazali? Koja je to krema?

MM ima takodje ekcem, i on je mazao Elocom kremu, vidim da je to cisti kortikosteroid, i da bi mogao pomoci Misi, ali kada sam to spomenula dr, kaze da on to ne smije koristiti. :unsure:

I ove kreme koje smo dobijali pomagale su mu trenutno, bude mu bolje par dana, i onda sve ispocetka... Morali smo cekati da prodje 15, 20 dana prije ponovnog mazanja, a to je opet puno dana cekanja i cesanja... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, samo pitaj, mozda ce nekome i ova nasa prepiska pomoci. ;)

Svaki dr kaze da je on jos mali i da sve kortikosteroidne kreme moraju da se razblaze da bih mu mogla mazati... A vi ste mazali? Koja je to krema?

MM ima takodje ekcem, i on je mazao Elocom kremu, vidim da je to cisti kortikosteroid, i da bi mogao pomoci Misi, ali kada sam to spomenula dr, kaze da on to ne smije koristiti. :unsure:

I ove kreme koje smo dobijali pomagale su mu trenutno, bude mu bolje par dana, i onda sve ispocetka... Morali smo cekati da prodje 15, 20 dana prije ponovnog mazanja, a to je opet puno dana cekanja i cesanja... <_<

jb nama je dr tu kremu prepisala kad je marko imao 4-5 meseci :( I mazali smo je 7 dana i to na lice , ali ja tad nisam imala pojma kakva je to krema :( Hvala Bogu pa imamo novu dr :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, samo pitaj, mozda ce nekome i ova nasa prepiska pomoci. ;)

Svaki dr kaze da je on jos mali i da sve kortikosteroidne kreme moraju da se razblaze da bih mu mogla mazati... A vi ste mazali? Koja je to krema?

MM ima takodje ekcem, i on je mazao Elocom kremu, vidim da je to cisti kortikosteroid, i da bi mogao pomoci Misi, ali kada sam to spomenula dr, kaze da on to ne smije koristiti. :unsure:

I ove kreme koje smo dobijali pomagale su mu trenutno, bude mu bolje par dana, i onda sve ispocetka... Morali smo cekati da prodje 15, 20 dana prije ponovnog mazanja, a to je opet puno dana cekanja i cesanja... <_<

Mi smo Fucidin kremu koristili cini mi se na pocetku, jos uvek je imam za ne daj Boze.

Elocom kremu je meni jedan dermatolog prepisao da mazem na bradavici neku izraslinu i obrve koje su prestale da mi rastu ali krema mi nista nije ucinila.

Mislim da je cista glupost, necu da gresim dusu. Mozda samo meni ne deluje.

A da je mali za kortizonsku kremu, nema sanse jer se mazu i bas malim bebama, e sad ne znam za Elocom, ovde nju obicno ne prepisuju deci.

Ili Fucidin ili advantan, ali meni je fucidin najbolja. I te kreme ima milion varijanti, secam se da je ova bila sa crveno-crnim lavom, to mi je bas ostalo u pamcenju.

Ali ako ti slusas svog dr meni je to ok, samo mi nije ok da se dete toliko muci jer ekcem je bas iritirajuca stvar i za majke a pogotovo za decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad sam proverila kreme koje imam u kuci / Pogresila sam nije Elocom , vec je ova moja Elocom (nju je meni dr preporucila za navela sam sta ) i njen sadrzaj je MOMETASONE FUROATE (svaki gram sadrzi 1mg tog mometasone foroate).

E sad nadjoh ovde neku drugu Fucidin , ne onu koju sam luki mazala kad je bio beba, vec kasnije za slicne stvari i ona je krema antibiotik SODIUM FUSIDATE 20mg po gramu.Takodje u sebi ima beli meki parafin, parafin u tecnom stanju, setil alkohol i wool fat (kako god se to zvalo na srpskom medicinskom jeziku :lol: )

ALi kazem , ova je jedna od varijanti te Fucidin kreme, tu sto smo koristili kao beba , nemam kod sebe trenutno pa ne mogu da joj vidim sastav.

Sledeca krema koju sam navela da je dobra za te stvari je Advantan (ovu sam ja koristila za moj ekcem na licu,ali vidim ovde da su prepisala dr i za neke bebe) je Advantan krema 0.1 %, MEthylprednisole aceponate.

Boki pisem ti sve ovo, da bi mozda pitala vaseg dr za takvu neku kremu sta on/ ona misli o tome. MIslim da bi vam sigurno bar malo pomogla, narocito ta Fucidin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jb nama je dr tu kremu prepisala kad je marko imao 4-5 meseci :( I mazali smo je 7 dana i to na lice , ali ja tad nisam imala pojma kakva je to krema :( Hvala Bogu pa imamo novu dr :unsure:

I mi smo je mazali od kada se ekcem pojavio, pa sve dok nije potpuno nestao (ne svaki dan, već kada je stanje bilo baš gadno). Inače, mazali smo je pomešanu sa pantenolom - odnos 1 (elocom):10 (pantenol). Sami smo pravili tu mešavinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo je mazali od kada se ekcem pojavio, pa sve dok nije potpuno nestao (ne svaki dan, već kada je stanje bilo baš gadno). Inače, mazali smo je pomešanu sa pantenolom - odnos 1 (elocom):10 (pantenol). Sami smo pravili tu mešavinu.

Mi smo je cistu koristili :unsure: Nisam imala pojma sa je to :unsure: Sad cemo videti kako nam se razvija situacija i dal ce nam pomoci ovo sto sm dobili za ekcem jer mi kaze dr da je to sam pocetak i da ce nam ova kremica sigurno pomoci i preporucila da je inace koristimo dok god traje zima , kao mleko za telo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.