Ekcem

odgovora

Objavljeno

mi smo imali ekcem na licu sto je bila posledica alergije na protein kravljeg mleka...iza kolena nismo, mada nam se na ramenu znalo pojaviti.....mazali smo nekim kremicama i nestajao je...mada kad smo ukinuli obicno adaptirano i uveli hidrolizovano mleko to je potpuno nestalo i nije se ni pojavljivalo....

mozda je tvojoj bebi osetljiva koza?jesi li sigurna da je to ekcem, da nisu "kao suvi lisajevi"????znam da se to pojavljuvalo bebama od moje dve drugarice kao pecati po nogama i da su im dr rekli potpuno istu stvar "seba med", ali kupanje svako drugo vece....jer deca koja imaju osetljivu kozu ne bi trebala svako vece da se kupaju...

e sad ne znam da li je to slucaj kod vas, mislim na osetljivu kozu, ili je jednostavno koza necim izritirana?!

Nisam sigurna da je ekcem, tako je rekao pedijatar, ali u utorak cu traziti uput za dermatologa. Seba med koristimo od rodjenja, imam celu kolekciju i ne pomaze nam uopste. Od starta se kupamo svaki drugi dan i beba samo jede moje mleko. Hvala za info!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna da je ekcem, tako je rekao pedijatar, ali u utorak cu traziti uput za dermatologa. Seba med koristimo od rodjenja, imam celu kolekciju i ne pomaze nam uopste. Od starta se kupamo svaki drugi dan i beba samo jede moje mleko. Hvala za info!

O ekcemu već postoji tema na forumu, a postoji i tema o alergijama.

Moja beba je imala ekcem još kao sasvim mala, sa nepunih mesec dana. Za mene je to bilo strašno, jako sam se nervirala. Ekcem joj se pojavio na licu. Mi smo to lečili elokomom, koji je kortikosteroid, pomešanim sa pantenolom. Elokom nam je prepisala dr, dakle, ni slučajno na svoju ruku. Od elokoma je ekcem nestao, ali se s vremena na vreme pojavi i sada, kada beba ima 15 meseci. Sebamed neće da utiče da ekcem nestane, ali su i nama preporučivali tu kolekciju, jer neće, bar, da pogorša stanje.

I moja beba je samo sisala kad je prvi put dobila ekcem. Pitala sam dr na šta je alergična, šta da menjam, a dobila sam odgovor da u pitanju može da bude bilo šta (i prašina, polen,...) i da ne mogu ništa da promenim. Ekcem je nestao, ponavljam, ali se i sada vraća kad god pojede nešto sa veštačkim bojama i aromama.

Chicco kozmetika joj nikako ne prija, od nje se samo pogoršava stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pedijatar mi je preporučio pantenol ili seba med. Obe kremice sam probala i ništa.... :-((

i mi smo koristili obe...moji decaci takodje imaju nesto kao sasuseno na nogama...doktorka nam je prepisala MUSTELA kremu,jeste malo skuplja,ali je jako efikasna i bas pomogne,traje dugo,veliko je pakovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

homeopatija zakon za sve, pogotovo za ekceme prouzrokovane alergijama. Batali sve i uzmi palmino, kokosovo ili maslinovo ulje i mazi dete od glave do pete. videces rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

homeopatija zakon za sve, pogotovo za ekceme prouzrokovane alergijama. Batali sve i uzmi palmino, kokosovo ili maslinovo ulje i mazi dete od glave do pete. videces rezultate.

I deterdzent za pranje rublja moze da bude uzrok ekcema na neznoj decijoj kozi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipu se pojavilo crvenilo na potiljku uz jak svrbež, ne znam šta bi moglo biti?

Traje već tri dana i stvarno ga nervira. Pomislila sam da je od znoja, pa sam koristila PANTENOL i stavljala puder, ali ne prestaje?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipu se pojavilo crvenilo na potiljku uz jak svrbež, ne znam šta bi moglo biti?

Traje već tri dana i stvarno ga nervira. Pomislila sam da je od znoja, pa sam koristila PANTENOL i stavljala puder, ali ne prestaje?!

Mora da ga je nešto gricnulo, jel se povuklo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste, ali tad sam mu kupila BECUTAN šampon, a dotad sam koristila Jonhson, kontam da nije od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste, ali tad sam mu kupila BECUTAN šampon, a dotad sam koristila Jonhson, kontam da nije od toga...

Pa to je, nemoj da menjaš proizvode, jer nisu svi isti, a malci burno reaguju, moji i dan danas samo Niveu, tako od rođenja, ne kažem da je ona najbolja, ali tako sam kupila i ne menjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam vec izludela ovog meseca......maji se na desnoj ruci pojavio kruzic suve koze......na sta sam ja odmah reagovala i otisla u dispanzer...gde su mi rekli da je to ekcem ali doktorici nije jasno kao kako samo na jednom mestu jer uvek ide u paru.....i simetricno.....mazali smo pantenolom da bi to nestalo i posle 3 nedelje tako buknulo.....na obe ruke do ramena skoro......gde sam se spakovala i otisla u bolnicu.....gde su joj uzeli uzorak i rekli da je to gljivicno.....poludelaaaaaaaaaaaa sam....evo danas smo bili na kontroli,malo je bolje,retko kad odlazim u dispanzer jer redovno pokupi jos nesto.....sva sreca da je moj ujak,doktor dosao sa dugog puta i reagovao kako valja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(beba ima 4 meseca i pojavio mu se plik na obrazu i ispod bradice...kaze dr da je mozda ekcem...bas sam se uplasila znajuci da to jako svrbi i iritira...beba je nervozna....a pocela sam mu davati vone sokice,da nije mozda o toga?da li neko zna nesto o ovome...hvala :unsure:

post-30100-1284563438_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je sin imao plik na preponi sa nekih 15-20 dana,kazu da je to neka infekcija iz bolnice koja se pojavljuje kasnije.Ne znam od cega je ali smo mu stavljali oktanisept i poboljsalo se,a onda sam kupila zamenu za bivacin u prahu(grcki je i kostao je oko 450 din pakovanje 10 grama) i posle 2 dana sve je nestalo.Probaj i ti ne moze da skodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drugari, nisam sigurna u koju temu ovo da ubacim, pa me premestite gde treba...

Inace, Ogi ima 2 meseca i bili smo danas na redovnoj kontroli i dr koja je zamenjivala naseg pedijatra je primetila na trticnoj kosti rupicu koja nije zarasla. Rekla nam je da to srasta jos u stomaku, i uputila nas kod neurohirurga. Rekla je i strucan naziv ali smo mi zaboravili. Jel imao neko slicnu situaciju, jel treba da se brinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama sam dvogodisnjeg djecaka kojem je dijagnostikovan ekcem.Probala sam razne kreme,slusala savjete doktora,mjenjala ishranu,kozmetiku...ali nista.Znam da ce to jednoga dana, kad mu ojaca imunitet,proci ali mama ne moze biti mama,a da ne brine.Prijateljica mi je preporucila fenistil kapi,pa vas molim ako je neko imao iskustva sa tim lijekom... Unaprijed zahvalna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam iskustva sa tim lekom,ali imamo iskustva sa ekcemom jos dok je luka bio beba, ali nama se tako ispoljavala alergija na mleko.

kad se vama pojavio ekcem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam iskustva sa tim lekom,ali imamo iskustva sa ekcemom jos dok je luka bio beba, ali nama se tako ispoljavala alergija na mleko.

kad se vama pojavio ekcem?

Prije 5.mjeseci.Prvobitno je to bio navodno ubod insekta,ali kako je vrijeme odmicalo ispostavilo se da je ekcem.Mazala sam mu kortikosteroide i djeluju,ali cim prestanem sa terapijom ponovo se koza upali.Dr mi je rekao da je mali da mu se radi alergo test.Ove kapi spadaju u antihistamike i navodno se daju kod ekcema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije 5.mjeseci.Prvobitno je to bio navodno ubod insekta,ali kako je vrijeme odmicalo ispostavilo se da je ekcem.Mazala sam mu kortikosteroide i djeluju,ali cim prestanem sa terapijom ponovo se koza upali.Dr mi je rekao da je mali da mu se radi alergo test.Ove kapi spadaju u antihistamike i navodno se daju kod ekcema...

nije nikako mali za alergotest. mi smo npr radili sa 6 ili 7 meseci Rast Test koji je pokazatelj kategorije alergije na mleko. Ja bih ti preporucila i to da uradis, iako, kao sto sam ti vec rekla, nije sigurno mali za alergo test. sa dve godine se sigurno vec uveliko moze raditi. Mada iz neke malo prosirene analize krvi se tacno vidi da li dete ima alergiju na nesto...ne znam koja oznakz to pokazuje ali cini mi se nesto kao EO ili tako nesto....ali necu da lupetam.

Moguce je da imate neku alergiju zato bolje popricaj opet sa dr i naravno uvek konsultujes i drugog doktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na savjetu.Konsultovacu se sa nasim pedijatrom da vidimo sta cemo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama sam dvogodisnjeg djecaka kojem je dijagnostikovan ekcem.Probala sam razne kreme,slusala savjete doktora,mjenjala ishranu,kozmetiku...ali nista.Znam da ce to jednoga dana, kad mu ojaca imunitet,proci ali mama ne moze biti mama,a da ne brine.Prijateljica mi je preporucila fenistil kapi,pa vas molim ako je neko imao iskustva sa tim lijekom... Unaprijed zahvalna!

Nemoj da mu daješ antihistaminik napamet. Mislim da taj lek ne sme da pije. Može aerijus ali samo ako lekar kaže. Gde je ekcem? Verovatno je reč o alergiji na hranu ali treba proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da mu daješ antihistaminik napamet. Mislim da taj lek ne sme da pije. Može aerijus ali samo ako lekar kaže. Gde je ekcem? Verovatno je reč o alergiji na hranu ali treba proveriti.

Ekcem je na licu,oba obraza i na vratu.Vodili smo ga kod dermatologa,ali su njihove reakcije uglavnom bile-procice.Mazala sam mu Belogent i djeluje,ali cim prestanem ponovo se javi.izbacili smo iz ishrane jaja,mlijeko,bademe,orahe,grickalice...ali nista.ima dana kad je koza manje upaljena,a onda bukne.Drugi dermatolog mi je preporucio da mazem samo vazelin,da koza ne bude suva.Nema tog sajta o ekcemu koji nisam procitala na internetu i po knjigama,pa sam u panici jer ima svakakvih slucajeva.Najgore mi je sto ne mogu da mu pomognem kad mi dotrci sa uzama u ocima i kaze da ga boli obraz (cese se dok ga ne gledam i koza se tad upali).I naravno da ne bih davala nikakav lijek dok se ne konsultujem sa dr.,ali me je interesovalo da li je neko od vas imao iskustvo sa tim lijekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf to je bas zeznuto jer ga verovatno to pece.....vodi ti njega na alergo test da bi bila sigurna, pa tek onda terapija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da radim,dusa me boli kad ga vidim da se cese.Cak dodje do mene i moli da ga ja ceskam :( zakazala sam kod pedijatra da uzmem silne upute za dermatologa i da se raspitam gdje da radimo alergo test.

A je li tvoj maleni sad ok? Nema vise ekcema i alergije na mlijeko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da radim,dusa me boli kad ga vidim da se cese.Cak dodje do mene i moli da ga ja ceskam :( zakazala sam kod pedijatra da uzmem silne upute za dermatologa i da se raspitam gdje da radimo alergo test.

A je li tvoj maleni sad ok? Nema vise ekcema i alergije na mlijeko?

nemamo mi to odavno...cim nam je utvrdjena alergija na mleko, i cim smo izbacili mleko i sve sto ima mleko u sebi (veruj mi da sam jedva nalazila bilo sta da nema mleka) ekcem se sam povukao....

tako da pretpostavljam da je i kod vas neka vrtsa alergije zato sto pre idi na taj test, alergije nisu bas za zezati se.

i srecno.....

ma samo da znas od cega taj ekcem i onda da se resite toga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[Nadam se da ce i nama pomoci.Velika mi je utjeha sto znam da ste i vi to prebrodili.Hvala ti jos jednom sto si podjelila svoje iskustvo sa mnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.