Ekcem

odgovora

Objavljeno

elocom mast sam koristila ali mi je doktorica rekla da ona bas i nije preporucljiva.Ali zaista mi je samo ona pomogla.hvala ti svakako i pozdrav! ;)

I ja sam je koristila ali iz neznanja :( Elocom je kortikosteriod i to izbegavaj u sirokom luku , ako bas ne moze bez nje i ne prolazi od ovih krema onda je makar mesaj sa pantenolom i to odnos 1:10 a eto i milica ima dobar predlog , ja za tu nisam cula ali cim je bez KS vredi pokusati ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( kreme na bazi kortikosteroida samo (i uglavnom) samo zamaskiraju problem,često se posle par dana sve vraćau još gorem obliku :(

4 meseca je bio na njima i eto sad mu se na licu gde je najviše tretirano sa ks stalno vraća šta god mazali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj devi melem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj devi melem

Ja mislim da mu je ovo od ks najviše mu je po licu mazano i to mu najosetljivije baš se primeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nabavila stefalaz melem, pravi ga manastir Celija piperska, imam ga u kuci vec neko vreme i juce sam se setila da probam da namazem detetu ekcem i neke bubuljice sto su joj se pojavile (alergijska reakcija) i vec preko noci se sve smirilo. Taj melem u sebi sadrzi 20 lekovitih bilja, pcelinji vosak, aromaticne smole, tamjan i maslinovo ulje. Inace pise da deluje antibakterisjki i epitelizirajuce u lecenju svih vrsta rana, psorijaze...znam neke ljude koji su ga koristili pri opekotinama, ali i za sinuzitis, bronhitis...Rekoh, daj da namazem pa sta bude, na nekoliko manjih mesta sam namazala, cisto da vidim reakciju i sve se totalno smirilo samo za jednu noc, jutros sam joj opet namazala.

Melem je skup oko 2000din, ali cini mi se da se isplati.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nabavila stefalaz melem, pravi ga manastir Celija piperska, imam ga u kuci vec neko vreme i juce sam se setila da probam da namazem detetu ekcem i neke bubuljice sto su joj se pojavile (alergijska reakcija) i vec preko noci se sve smirilo. Taj melem u sebi sadrzi 20 lekovitih bilja, pcelinji vosak, aromaticne smole, tamjan i maslinovo ulje. Inace pise da deluje antibakterisjki i epitelizirajuce u lecenju svih vrsta rana, psorijaze...znam neke ljude koji su ga koristili pri opekotinama, ali i za sinuzitis, bronhitis...Rekoh, daj da namazem pa sta bude, na nekoliko manjih mesta sam namazala, cisto da vidim reakciju i sve se totalno smirilo samo za jednu noc, jutros sam joj opet namazala.

Melem je skup oko 2000din, ali cini mi se da se isplati.

imam taj melem mila moja sv bila u manastiru dobar jeste al nama ni to ne pomaže nego smeta :(ima nešto što mu ne odgovara i mora se ispitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebo sta bi sa ekcemom jel se smirio bar malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili uput za alergologa zbog ekcema. Da li je neko bio i kako izgleda prvi pregled?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam boga oca smorila s tim, ali ja se kunem u kremu od noćurka iz apoteke Valerijana Vujadinović. Koristila za prvog sina, posle 7 dana je bio kao nov. Evo i bebici počeo izlaziti na obrazima pre koji dan, par dana mu mažem i već mu se povuklo. Genijalna krema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde kupujes tu kremu? Bude samo u tim apotekama ili i u nekim drugim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, samo tamo prave. Ali možeš naručiti i telefonom pa ti pošalju post expessom.

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.