Ekcem

odgovora

Objavljeno

vidim da tvoje dete ima godinu dana, licno mislim da nisu kreme doprinele da se resis ekcema, vec period od 6 meseci da dete nije primalo vakcine :)

mnogi kazu da ekcem nestaje posto se napravi pauza u vakcinama....ne znam da l je istina, ali to mi je nekoliko majki napomenulo

Mislim da nema veze sa vakcinama, već sa odrastanjem deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema veze sa vakcinama, već sa odrastanjem deteta.

i ja mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja pridruzim ovde. Posle pakla koji smo prosli u Gradskom zavodu za kozne bolesti gde nam je nestrucna doktorka tvrdila da dete ima sugu !!?? Otisli smo do Klinike u Pasterovoj, dijagnoza: atopijski dermatitis (deciji ekcem). Dobila je Linola uljnu kupku , Sinoderm umesan u Emoliens (to je bazicna apotekarska krema) i cist Emuliens. Tretman je trajao nedelju dana, sirota kozza se smirila i sad je mngo bolje. Sinoderm vise ne koristimo samo uljnu kupku (dva puta nedeljno) , ostalih dana tusiranje mlakom vodom bez sapuna, kosa moze da se pere klasicnim decijim samponom, i Emulijens krema je zamenila sve ostale decije pomadice, pa cak i Pavovicku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja pridruzim ovde. Posle pakla koji smo prosli u Gradskom zavodu za kozne bolesti gde nam je nestrucna doktorka tvrdila da dete ima sugu !!?? Otisli smo do Klinike u Pasterovoj, dijagnoza: atopijski dermatitis (deciji ekcem). Dobila je Linola uljnu kupku , Sinoderm umesan u Emoliens (to je bazicna apotekarska krema) i cist Emuliens. Tretman je trajao nedelju dana, sirota kozza se smirila i sad je mngo bolje. Sinoderm vise ne koristimo samo uljnu kupku (dva puta nedeljno) , ostalih dana tusiranje mlakom vodom bez sapuna, kosa moze da se pere klasicnim decijim samponom, i Emulijens krema je zamenila sve ostale decije pomadice, pa cak i Pavovicku.

I ju... A koliko dugo je ta DR lečila dete? QQ, naopako... Više ne možeš da veruješ lekarima... Strašno...

Dobro je da ste promenili lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Boki,a reci mi da li ti je neki lekar preporučio tu kremu i gde je kupuješ?

Nisam dobila preporuku od ljekara, nego sam je nasla na netu, trazeci bilo koju kremu koja ublazava svrab. Vise me nije brinula toliko gruba i crvena koza na nekim mjestima, nego to sto se on cese konstantno, i pravi sebi rane.

Na par foruma sam procitala da je ljudi hvale, i da je pomogla i bebama ali i odraslima. Nama se super pokazala, ali je ekcem uporan, pa se poceo vracati. Narucila sam jos jednu mailom, i pitala sam koliko takvih krema otprilike dovodi do izljecenja atopijskog dermatitisa. Dobila sam odgovor da je mnogima pomogla i jedna krema, a da je u nekim slucajevima bilo potrebno par kutija. Rijesili smo sa ovim ici jos par mjeseci, i nadati se dobrim rezultatima, jer nam je poslije prve kreme crvenilo potpuno nestalo, a koza ponovo postala glatka. Sto je najvaznije- prestao se cesati!

Krema mi stize na kucnu adresu najkasnije za tri dana.

vidim da tvoje dete ima godinu dana, licno mislim da nisu kreme doprinele da se resis ekcema, vec period od 6 meseci da dete nije primalo vakcine :)

mnogi kazu da ekcem nestaje posto se napravi pauza u vakcinama....ne znam da l je istina, ali to mi je nekoliko majki napomenulo

Ne bih bas rekla da vakcine imaju ikakvog uticaja, nego sto Kristal napisa- kada je dijete vece, jaci mu je imunitet, pa stoga ekcem prestaje pretezno poslije 3-ce godine. Nama jos nije nestao, bez obzira sto vakcinu nismo primili vec sest mjeseci.

Kreme dosta pomazu jer mogu da ublaze, a u nekim slucajevima, i da potpuno suzbiju ekcem. Zato je potrebno atopicnu kozu tretirati kremama specijalno napravljenim za suvu i kozu podloznu alergijama.

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ја сам детету сад набавила једну апотекарску крему, кажу да је то база за све креме које се праве...пробаћу па ћу вам јавити има ли бољитка

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ја сам детету сад набавила једну апотекарску крему, кажу да је то база за све креме које се праве...пробаћу па ћу вам јавити има ли бољитка

Emolijens... Ako je to, onda je odlicna krema i od toga ne moze da joj bude gore. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emolijens... Ako je to, onda je odlicna krema i od toga ne moze da joj bude gore. ;)

I ja ih se složila...to je krema za svakodnevnu negu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ih se složila...to je krema za svakodnevnu negu ;)

jeste, to pise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je tacna ona teorija da deca koja su imala povisen bilorubin na rodjenju imaju kasnije vecu mogucnost da dobiju ekcem.

Stariji sin je u porodilistu dobio zuticu i kasnije smo muku mucili sa ekcemom, a evo sad i jedna od bliznakinja koja je imala malo zucu kozu sad ima problema sa kozom.

Ne znam vise sta da radim.

U Srbiji sam sam nasla resenje. Posle visednevnih jurcanja po dermatolozima, kako drzavnim tako i privatnim, posle svih mogucih krema koje smo probali, nazalost, pomogao nam je samo Elokom (tri dana smo mazali) i preko njega biljna krema koju smo kasnije nastavili mazati svakodnevno.

Ovde sam do sad dala silne pare na nekoliko krema a koje nista ne pomazu. Ovde ovi doktori nemaju pojma a nece da nam daju uput za pedijatra. Eto, terpije su nam sa hidrokortizonima koje nisam htela da mazem duze od nedelju dana. Eto, da nemam iskustva od ranije (kao i sa vitaminom D), ko zna sta bi bilo!

[/quote

i ja sam se susrela sa istim problemom ekcema. odvela sam dete dermatologu i propisana mi je terapija i nega. terapija jednim slabim kortikosteroidom,zove se afloderm krem. za negu koze je propisana uljana kupka i emolijentni krem. zasad dobro napreduje, koza se normalizuje, hvala bogu. zelim da vam kazem iz mog primera da, kad se smiri crvenilo odrzavate vlaznost problematicne regije nekom od hidrantnih krema( najbolje za bebu je taj emolijens sto se pravi u apoteci, ja koristim mustelin emolijentni krem) i kupajte bebu u uljanoj kupki. posle kupanja utapkajte pelenom, pa mazite kremu. sad ide i lepo vreme, valjda ce nasi bebci biti bez tog dosadnog i ruznog crvenila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je tacna ona teorija da deca koja su imala povisen bilorubin na rodjenju imaju kasnije vecu mogucnost da dobiju ekcem.

Stariji sin je u porodilistu dobio zuticu i kasnije smo muku mucili sa ekcemom, a evo sad i jedna od bliznakinja koja je imala malo zucu kozu sad ima problema sa kozom.

Ne znam vise sta da radim.

U Srbiji sam sam nasla resenje. Posle visednevnih jurcanja po dermatolozima, kako drzavnim tako i privatnim, posle svih mogucih krema koje smo probali, nazalost, pomogao nam je samo Elokom (tri dana smo mazali) i preko njega biljna krema koju smo kasnije nastavili mazati svakodnevno.

Ovde sam do sad dala silne pare na nekoliko krema a koje nista ne pomazu. Ovde ovi doktori nemaju pojma a nece da nam daju uput za pedijatra. Eto, terpije su nam sa hidrokortizonima koje nisam htela da mazem duze od nedelju dana. Eto, da nemam iskustva od ranije (kao i sa vitaminom D), ko zna sta bi bilo!

i ja sam se susrela sa istim problemom ekcema. odvela sam dete dermatologu i propisana mi je terapija i nega. terapija jednim slabim kortikosteroidom,zove se afloderm krem. za negu koze je propisana uljana kupka i emolijentni krem. zasad dobro napreduje, koza se normalizuje, hvala bogu. zelim da vam kazem iz mog primera da, kad se smiri crvenilo odrzavate vlaznost problematicne regije nekom od hidrantnih krema( najbolje za bebu je taj emolijens sto se pravi u apoteci, ja koristim mustelin emolijentni krem) i kupajte bebu u uljanoj kupki. posle kupanja utapkajte pelenom, pa mazite kremu. sad ide i lepo vreme, valjda ce nasi bebci biti bez tog dosadnog i ruznog crvenila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apoteka Stupar

krema protiv ekcema i krema za negu

mojoj Milici je pomoglo, tri dana mazanja i gotovo, evo vec godinu dana smo mirni.

Pregled kod dermatologa besplatan samo mora da se zakaze.

Veliki pozdrav i srecno...jer ja jesam srecna i zelim to da podelim sa vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naisla sam slucajno na ovu temu,ne znam sta je to ekcem,ali vidim da je rec o crvenim bubuljicama.Luki ne izlaze stalno,ali ponekad izadju sitne crvene bubuljice oko usta.Ali se i same povuku.Ja sve mislim da mu je to sto svasta trpa u usta,trudim se da sve bude cisto ali on sve zivo sto dohvati pa u usta.Da li je to od toga ili je u pitanju taj ekcem?Da li ako je ekcem,moze i sam da se povuce(kao sto su u pitanju te bubuljice sto ima ms)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to nije ekcem,to je jednostavno od toga sto sad puno trpaju u usta,stalno mokro oko usta,svasta dohvataju,diraju rucicama,tako je i kod nas bilo,bas sam mislila da je ekcem jer je bila crvena i brada i ispod brade...Sve se odjedanput samo od sebe smirilo,dodju te faze..

Ma i ja mislim da nije :rolleyes: ,ne bi se povuklo tek tako...ali opet svasta mi pada na pamet,reko da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja mislim da nije :rolleyes: ,ne bi se povuklo tek tako...ali opet svasta mi pada na pamet,reko da pitam.

Ekcem ukljucuje suvu, hrapavu kozu, nisu bas crvene bubuljice, bar kod mnogih koje znam nisu... :unsure:

Na licu se najcesce pojavljuje na obrazima u vidu crvenih pecata.

Mislim da nemas razloga za brigu, ali ukoliko se bas cesto to crvenilo pojavljuje, mozda bi mogla to napomenuti pedijatru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislite li da je ovo ekcem, našla sam istu sliku koja pokazuje Filipov slučaj, na butini mu je izašlo?

o1h-Slika3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bas i ne djeluje!Jesi mu mazala necim?Ima li neku reakciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ničim mazala, dosta mu je suha koža i peruta se...Koju kremu da mu kupim, čisto da vidim kako će reagovati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto sam išla u apoteku a do tad nisam dobila odovor kupih mu ovo:

Eucerin

Complete repair lotion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se prijavimo i mi. Luka vec par dana ima jako crvene obrascice i suvu kozu, na obrazima, oko zglobova i na rucicama. Takodje na obrazima su kao sitne bubuljice. Dok spoava to se povuce, mislim i dalje je suva koza \ali nije crvena, kako se probudi....

Mazemo Lipikar balzam i rezultati su zadivljujuci. Ima li jos neko iskustvo sa ovim balzamom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame! Evo da se i mi ukljucimo sa nasim iskustvom. Mladji sin (9 meseci) je otprilike nedelju dana po rodjenju po licu dobio bubuljice (bukvalno nalik najgorim pubertetskim). Lekari nisu bili mnogo od pomoci jer je njihov savet bio da se nista ne radi po tom pitanju i da se ceka da samo prodje. Mi smo to i uradili i kada je proslo (a trajalo je nekih 20-ak a mozda i mesec dana) otprilike nedelju do deset dana koza nam je bila cista. Tek onda je poceo pravi problem - na svim pregibima i na stomaku pojavio nam se ekcem. Beba je bila sva u ranama. To je uticalo i na raspolozenje, postao je razdrazljiv i non stop se cesao. Opet lekari od kojih svaki ima razlicit savet po tom pitanju. Isli smo i kod privatnog dermatologa (navodno najboljeg u gradu) koji nam je prepisao, pretpostavljate - kortikosteroide. Suprug i ja smo bili saglasni po pitanju da detetu (pogotovo ne tako malom) mazemo kortikosteroide. Tako smo isprobavali sve i svasta (na prirodnoj bazi) ali nekog znacajnijeg boljitka nije bilo. I onda smo culi za ovu kremu (covek tvrdi da je prirodna) koja nam je pomogla. Rec je o melemu za kozu nekog travara iz Beograda. Koza je bukvalno pocela da se drugog dana cisti. Ono sto je interesantno je to da je melem i meni pomogao, posto i ja imam ekcem (koji se u vecini slucajeva nasledjuje od nekog iz porodice). Uz melem ide i poseban rezim ishrane (beba sisa, pa sve sto pojede mama, prenosi se u mleko). Da ne duzim dalje, to bi otprilike bilo to. Nama je pomoglo, a ja volim da mislim da je rec o potpuno prirodnom preparatu. Ukoliko nekom treba broj moze na pp da ne bude da reklamiram. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Suncica ima tri meseca.Od pre mesec dana krenuli su problemi sa jako suvom ihrapavom kozom koja se na mestima crvenela.Receno mi je da je to ekcem.Sa A-derma emolijentnom kremom je mazem ujutru i uvece,kupam je svaki drugi dan sa A-derma uljem.Problem suve koze smo sanirali ali javlj se crvenilo na pregibima(ispod pazuha, ispod kolena ,na pregibu laktu,iza usiju,kod sakica}.Za sada je ne svrbi.Postoje li ekcemi koji ne svrbe ili je jos mala za to?Kad joj se jako zacrveni namazem sa Aflodermom dan-dva.Pitam se da li je to posledica necega sto ja jedem jer je samo dojim.Inace posebo bukne posle vakcine(Pentaksim).Mozda je slucajno ali mi se cini da je to sad uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, i saborci protiv ekcema! Odmah da Vam kazem, nisam aktivna na forumima, ali poslije naseg iskustva sa ekcemom i dijagnozom atopijskog dermatitisa, odlucila sam da napisem ovaj post, u nadi da ce nekome pomoci!

Mom starijem sinu je u uzrastu od 18 mjeseci postavljena dijagnoza AD. Promjene su bile lokalizovane u pregibima laktova, u vidu crvenog sitnog osipa, koji jaaaaako svrbi, pa se pretvorilo u crvene hrapave ploce, koje isto jaaaaaako svrbe..... Nocu se budio placem, kukao da ga svrbi, cesao u snu do krvi, uvijek sa pogorsanjem u toku toplog vremena, kada se vise znoji!

S obzirom da sam zdravstveni radnik i znam sta su kortikosteroidi (gase pozar, ali ostavljaju pepeo iza sebe), a i koza "pamti" njihovu upotrebu, u startu sam odlucila da pokusam drugim metodama. Dvije godine smo pokusavali kupkama, losionima (Eucerin, Mustela), raznim melemima, vodama iz banje, homeopatijom....uvijek sa kratkotrajnim poboljsanjem ili bez njega! Dosli smo do faze da se nocu budio po 3/4 puta, dolazio kod nas u sobu i plakao da mazemo, da ga svrbi, danju bio razdrazljiv, nervozan ( narocito nakon jutarnjeg budjenja ), svako putovanje, pa i krace ( 30-ak minuta ), po suncanom vremenu je bilo patnja, jer se oznoji, pregibi svrbe, on se cese i place. Pocelo se siriti i po vratu, u vidu nesto grublje koze, koju on nervozno cese, i u igri i dok spava... Muz i ja smo vec bili ludi zbog nadolazeceg vremena, znojenja i svega sto slijedi....

Pretrazujuci internet i sve price "rekla-kazala", razne travare i alternativne metode, odlucili smo da probamo BIOELIKSIR DERMIO KREMU. Moja svekrva je prije pola godine vidjela reklamu, ali ja sam, iskreno razocarana u sve pokusaje, odgovorila joj da je najlakse snimiti reklamu. Medjutim, nakon sto sam nasla da je dosta ljudi bilo zadovoljno, mi smo se odlucli da pokusamo! Krema je na biljnoj bazi ( neven, gavez, hajducka trava, zalfija, mentol ) i salicilna kiselina, nema KS, pa smo isli logikom, ne moze da mu naskodi.... Krema kosta oko 55 EU, ali koliko smo potrosili na dermatologa, kupke, kreme, preglede i terapiju kod homeopate, prelomili smo i kupili!!!!

Poceli smo mazati 5x dnevno, i nevjerovatno, nakon drugog mazanja ( prvi dan ), on se prestao cesati!!!! To je bio nevjerovatan pomak! Prvih 5 dana smo mazali promjene 5 x, a onda jos 3 dana 3x dnevno. Promjene su se pocele povlaciti drugi dan koriscenja, peti dan ih nije uopste bilo, a nakon osmog dana prestali smo mazati. Muz i ja nismo smjeli ni komentarisati, vjerujuci da zbog svoje zelje da mu nesto konacno pomogne, pretjerujemo u ucinku....

Sada je proslo vec 15-ak dana od kako smo prestali mazati, nase dijete ima zdravu, elasticnu kozu u pegibima, kakvu treba da ima, ne svrbi ga, lijepo spava nocu, ne budi se, nasmijan je nakon budjenja......preporodio se, i on, i mi.... Bez straha se radujemo ljetu i moru!!! U apoteci gdje smo kupili kremu, narucili smo i bioeliksirov sirup, cekamo da stigne, jer su nam oba sina skloni bronhitisu, pa cemo i to da probamo! Bez obzira na ucinak sirupa ( bude li ga ili ne ), iskreno preporucujem DERMIO KREMU ( EUTEN )! Cak smo ju kupili i prijateljima cije dvoje djece imaju ekcem od rodjenja, u vecem obimu nego sto je bio kod naseg sina....prezadovoljni su!!!

Nadam se da ce ovaj duuuuugacki post pomoci nekome, jer mi je to i bila zelja kada sam ga pocela pisati! Nakon silnih razocarenja i borbe duge skoro dvije i po godine, mi smo pobijedili..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.