Ekcem

odgovora

Objavljeno

Mojoj Jani se pojavio pecatic na jednoj nogici,koji se svakodnevno siri u precniku.

Znam da je to ekcem,do sada nije imala ali sam samo cekala kad ce,jer i ja imam problema sa tim godinama.

Koristim seba med kozmetiku,bez omeksivaca i sl.

Mislim da nije tako strasno...

Mna i ostale mame koja bi krema bila najbolja,a da ne moramo ici u posetu lekaru??? :unsure:

Ako si sigurna da je ekcem, onda ne bi trebalo ni seba med da se koristi. Kod dece koja imaju ekcem samo voda. Samo joj guzu mozes time. Seba Med je za osteljivu kozu , ali ne i za 'ostecenu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si sigurna da je ekcem, onda ne bi trebalo ni seba med da se koristi. Kod dece koja imaju ekcem samo voda. Samo joj guzu mozes time. Seba Med je za osteljivu kozu , ali ne i za 'ostecenu'.

Od onda joj mazem Pantenol i vec je ekcem prosao,bilo je bas malo bezazleno.Pantenol i meni pomaze dosta.

Inace samo svako drugo,trece vece perem guzu kupkom,ostalo samo cista voda i tako od prvog dana... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama , a jel ste vi radili svoj deci alergo testove?

Jer ako se maze krema , a npr postoji alergija na nesto, ekcem ce se uvek vracati. Luka je dobio na pocetku takav ekcem po licu da je to bilo strasno. Sto kazes islo je do krvi. Sta sve nismo probali.Na kraju je dr morala da nam da kremu na bazi kortizona ali samo par dana da je mazemo. Pre toga smo morali da radimo RAST test i naravno pokazala se alergija na protein iz kravljeg mleka, ali isto tako luka je imao alergiju i na moje mleko.

Sve u svemu, cim smo presli na hidrolizovano mleko, odmah je ekcem nestao, ali i krema je tu odigrala ulogu.

Taj ekcem toliko zna da iritira da je to strasno. Sad ga dosta beba ima, nekada ekcem nije ni postojao maltene, tj bio je bas redak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,

moja beba je imala bubuljice po celom telu a najvise po licu .

vodila sam je u KBC i dali su nam afloderm mast i 5% ureu emolijens za negu tela, a i sirup aerius.

ne mogu da kazem nije bolje ,ali za mene to nije resenje.

mozes li mi reci gde radi prof Milojevic?

kupam je linolinom kupkom, ali mi je problem uvodjenje hrane.

juce sam joj dala jednu kk jogurta i povracala je posle podne.

hvala ti sto mi izlazis u susret i svaka cast za hrabrost da u danasnje imas tako brojnu porodicu.

Didi šaljem ti pp!

Mna da li ti je prof.dr Milojevic savetovao nesto u vezi uopste kozmetika za bebe?

Npr Pavloviceva?

Što manje svakakvih mackalica..naravno njegovo mleko za negu i emolijans i to laganice...ništa preterano,za pavlovićevu ga nisam ni pitala,naravno kupanje može i ne mora svako veče,ali pretežno tuširanje sa vrlo malo bebi sapuna..što i za odrasle savetuje da je najgora varijanta za svakoga kupati se kupkom,znači samo sapunnima..onda što blaži prašak bez omekšivača...i more more more sunce sunce sunce.......a za odrasle nema potrebe za skupim kremama ali zato dekorativna kozmetika što skuplja to bolja....

Mna mama , a jel ste vi radili svoj deci alergo testove?

Jer ako se maze krema , a npr postoji alergija na nesto, ekcem ce se uvek vracati. Luka je dobio na pocetku takav ekcem po licu da je to bilo strasno. Sto kazes islo je do krvi. Sta sve nismo probali.Na kraju je dr morala da nam da kremu na bazi kortizona ali samo par dana da je mazemo. Pre toga smo morali da radimo RAST test i naravno pokazala se alergija na protein iz kravljeg mleka, ali isto tako luka je imao alergiju i na moje mleko.

Sve u svemu, cim smo presli na hidrolizovano mleko, odmah je ekcem nestao, ali i krema je tu odigrala ulogu.

Taj ekcem toliko zna da iritira da je to strasno. Sad ga dosta beba ima, nekada ekcem nije ni postojao maltene, tj bio je bas redak.

Šećeru radila sam im testove,ovim starijim a ništa nije nađeno ali oni su imali ekcem u vrlo blagom obliku...a Anđi je nađena alergija na kr.protein koji mu nismo ni koristili (ml.proizvode) a vidim da joj se sda alergija izgubila :rolleyes: ...šta je RAST test????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako izgleda ekcem? Kristini mi izasli kao plikovi na prevoju jedne noge, iza kolena. Nije nesto crveno i ne cese. Nemam pojma odakle joj. Inace ima masnu kozu i nije hrapava, vec nezna svuda. Mm je jutros gledao, kaze nije ekcem, ali mene strah da ne uhvatim na vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je doslo do promene situacije. U toku noci smo dobili jos plikova i sad to sve lici na ovcije boginje. Ne znam ni sama, jos mi je nekako mala za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav, moj brat je ovčije boginje dobio sa mesec ipo, od mene mu prešlo, a boginja ima opet po vrtićima, možda je Olivera prenela Kristini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgore sto nije, Olivera je vec imala obe vrste boginja. Jedino sto mi pada na pamet je da ih je dobila dok smo cekali u DZ na vakcinu. Nigde drugde nije mogla dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji isto i mogućnost da je Olivera samo prenela, čula sam da može to ( mada ne garantujem), a možda ste i u DZ pokupili.... kakvu je vakcinu primala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim je primala, ali posto je dan za savetovaliste bio pun, dosli smo na redovan pregled sa bolesnom decom. Naravno, bilo mi je bas bezveze da se guram da idem preko reda pored sve one bolesne dece, iako doktorka i sestre uvek puste mm. I, eto, posto smo cekali 4 sata tamo, verovatno je nesto i pokupila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre... pa što nisi prošla...

Naš pedijatar ne dozvoljava da se za vakcinaciju čeka sa bolesnom decom. Tako je barem u ambulanti u Rumenačkoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je doslo do promene situacije. U toku noci smo dobili jos plikova i sad to sve lici na ovcije boginje. Ne znam ni sama, jos mi je nekako mala za to...

Ma kakvi mala...bebe najbolje podnose boginje,ništa se ne sekiraj,taman da što ranije pregurate to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica je sa tri meseca dobila ekcem i to je bilo strasno :(

Probali smo sve sto postoji dok nismo culi za Valerijanu i njihov biljni melem ! :rolleyes:

Za njih sam saznala od drugarice koja je i svom detetu izlecila ekcem kod njih :rolleyes:

Svima bih preporucila, jer ako neko zna kako je kad vam dete dobije ekcem to sam ja! pa ga svrbi pa palce, onda vristi i tako svaki dan, da sam odmah znala za njih bilo bi mi mnogo lakse ! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi roditelji,

Da se vratimo ekcemima....

Naime moj sin ima ekcem od prvog meseca, a poceli su da izlaze zbog pregrejavanja elektroforezom. Tako da nam je dijagnostikovan temperaturni atopijski dermatitis. Ne smem da ga pregrejem nikako.

Bili smo vise puta kod koznog lekara i dobili ELIDEL, za koji je jedna mama u komentarima rekla da je KANCEROGEN i zabranjen u US.... Mi smo tom skupocenom kremom koju zamalo da nam naplate iako smo imali recept, mackali Dakija 7 dana... Koza je sada super. Tu i tamo izadje crvenilo i hrapava koza, ali brzo prodje. Pazim ga da se ne utopli previse...

Skoro je izasao clanak da aromaterapija pomaze kod ekcema. Da li neko ima iskustvo sa alternativom???

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni znala da postoji temperaturni atopijski dermatitis, ali znam da djecu sa ovim problemom generalno ne bi smjeli pretopljavati.

I moj bebac ima grubu i suvu kozu, ali se na svu srecu ekcem povukao (kod nas je nasljedan). Trenutno koristimo A derma kozmetiku, koja pomaze da mu koza bude hidrirana i dugo mekana i glatka.

Sto se tice aromaterapije, nemam iskustva, ali bih voljela da znam malo vise o tome, posto mi se kortikosteroidi ne daju ponovo ukoliko se, ne daj Boze, ekcem vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je napunila tri meseca,pre nekoliko dana je dobila ekce.Pedijatar nam je preporucio EKODERM mast da mazemo 5 dana al nikako vise od toga.Za dva dana nije ni bilo trga od ekcema,sad koristimo LINOLA FEET kremu al od juce crvene tackice su se pocele pojavljivati na lice :( neznam da li se to ponovo pojavljuje ili je nesto drugo u pitanju.Samo da nisu alergije na nesto :unsure: Ako neko zna bolju kremu neka pise,pozdrav svim mamama i bebacima

Moj sin je sa 3 meseca dobio ekcem i to po celom telu. Borimo se sa tim jos uvek...sada ima 15 meseci. Ruke noge lice ledja ispod vrata...jednom recju strasno. E onda sam ja uzela stvar u svoje ruke....SEBAMED KREMA ZA LICE, PANTENOL MAST (NE KREMA) LINOLA FET MAST, LINOLA FET KUPKA 2 X NEDELJNO, SEBAMED SAPUN ZA BEBE, PAVLOVICEVA. I SAMO MAZATI MAZATI MAZATI!! U LETNJIM DANIMA NAM JE I PUDER BABY NIVEA POMAGAO..

Nikako kreme i masti sa kortikosteroidima. izbegavajte to ako mozete. Morate biti strpljivi i istrajni u mazanju. Kad got mu presvlacirte pelenu sta got da vam je pri ruci od ovih gore navedenih krema mazite. Ekcem se pojavi brzo ali se sporo povlaci. nekada nam je bilo potrebno i do 2 meseca da saniramo recimo zonu ispod vrata. I NEMOJTE GA UVEK ISTOM KREMOM MAZATI U TOKU DANA ZNACI JA UZMEM PAVLOVICEVU, PA MALO PANTENOL MAST.

Nikakvi omeksivaci za ves....masinski prati rublje i dva puta ispirati...samo pamuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipu se od VI mjeseca, u intervalima koji traju po desetak dana oko usta stvori neki vid osipa, onako nešto hrapavo i crveno. Znači samo oko usta...danas je baš intenzivno. Nikada mi niko od pedijatara nije rekao da je to nešto alarmantno, svi su povezivali sa zubićima međutim meni je to sada sumnjivo.

Uglavnom, izgleda kao suha, nadražena koža, sa ljuspicama...

Da li može biti neki vid ekcema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, obrati pažnju šta jede ili pije kada mu se to događa. Moguće da ga nešto od hrane iritira.

Ako su ti lekari rekli da nije ekcem, ne zabrinjavaj se :) .

Ekcem izgleda kao suva nadražena koža (bar tako je izgledao kod mog deteta), ali uopšte ne mora da znači da je kod Filipa to u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kristal, upravo jeste kao suva i nadražena koža...

Povezujem da nije i od dude...jeste da je stalno dezinfikujem...nemam pojma. Sutra ću ga opet odvesti kod ljekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila preporuku da kupim Musteline proizvode, ili Linolu. Da li ste vi koristili i je li vam pomoglo, koje je bolje? Dosta je skupo pa da ne kupujem nešto što nema efekta. Hvala mamama.

Da li si ovo kupila i koristila (bas me interesuje)? Ja sam kupila sve od Mustele (emoliente-za kozu sklonu atopijskom dermatitisu): kupku, specijalnu vodu, balzam-kremu. Isve smo koristili u skladu sa uputstvima. I ni pomaka na bolje. Prva dva dana krenulo je super, ponadah se evo izlecismo se i nista, sve se povratilo

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Jani se pojavio pecatic na jednoj nogici,koji se svakodnevno siri u precniku.

Znam da je to ekcem,do sada nije imala ali sam samo cekala kad ce,jer i ja imam problema sa tim godinama.

Koristim seba med kozmetiku,bez omeksivaca i sl.

Mislim da nije tako strasno...

Mna i ostale mame koja bi krema bila najbolja,a da ne moramo ici u posetu lekaru??? :unsure:

Vec sam pisala da Mustela nije dala nikakav pozitivan efekat kod nas. Dok Avene Trixera emoliente balm je ekstra. Takodje neutralna krema. Vlazi kozu i sve izgleda mnogo bolje. Mada potpuno izljecenje od par mazanja ne ocekujte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su se pojavili plikovi na preponama i doktorica nam je prepisala kremu sa kortikorsteroidima i daktanol kremu.Kaze da to ima veze sa gljivicama iz usta i da se infekcija spustila dole.Za gljivice u ustima koristim nistatin.Kortiko.kremu mazem jednom dnevno posto cujem da nije bas dobra,da li ju je neko koristio ili imao slicanu infekciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta ti je doktorica rekla, i koliko cesto treba da mazes tu kremu sa kortikosteroidima, ali treba biti oprezan sa njima. Mislim da mozes par dana da je koristis pa onda da napravis neku pauzu.

Sta ti je dr. savetovala ?

Rekla je da daktanol mazem tri puta dnevno,a kremu sa kortiko.dva puta i to sedam dana.Ako se posle toga ne povuce da dodjemo ponovo.Po meni je to puno mackanja,ja mu mazem tu kremu samo uvece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOJA BEBA IMA EKCEM NA LICU,MAZEM MU SUDOKREM I VEC SE POVLACI?KAKVOG VI ISKUSTVA IMATE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOJA BEBA IMA EKCEM NA LICU,MAZEM MU SUDOKREM I VEC SE POVLACI?KAKVOG VI ISKUSTVA IMATE?

Kao prvo, dobro nam dosla na forum! :)

Pretpostavljam da su ti u nicku imena dece - mnogo su lepa.

Moje dete cesto ima problem sa ekcemom, probali smo sve moguce kreme i najbolje nam se pokazala krema koju prave u drzavnim apotekama i zove se Emolliens krema.

p.s. Jedno od pravila foruma je da se pise malim slovima (velika nekako 'zvuce' kao povisen ton) pa bi te zaMolila da skines caps lock :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.