Ekcem

odgovora

Objavljeno

Drage mame, moj bebac ima 3 meseca. Na obrazima ima crvenilo, onako sasušeno, liči mi na ekcem. I delimično po telu isto, samo što nije crveno, nego se samo oseti na dodir izrazito suva koža. Da li neka od vas ima takva iskustva sa svojim bebama? Mažem mu pantenol krem, ali nešto i ne pomaže. Ne znam da li da probam nešto drugo. Imate li neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa beba je dobila ekcem sa nepunih mesec dana. Lice joj je bilo crveno, perutalo se... Doktorka nam je prepisala elocom kremu koju smo mešali sa pantenolom i onda je mazali bebi. Elocom je kortikosteroid i ne sme se dugo koristiti, ali deluje odmah, ekcem nestaje. Moja preporuka nije da ga koristi ako ti ga pedijatar ne preporuči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima ispod pupka deo kože, krug, koji se kao ljušti. Posle kupanja obično bude crvenkasto. Pedijatar mi je rekao da mažem pantenol kremom. Videćemo rezultate, mažem dva dana već.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, moj bebac ima 3 meseca. Na obrazima ima crvenilo, onako sasušeno, liči mi na ekcem. I delimično po telu isto, samo što nije crveno, nego se samo oseti na dodir izrazito suva koža. Da li neka od vas ima takva iskustva sa svojim bebama? Mažem mu pantenol krem, ali nešto i ne pomaže. Ne znam da li da probam nešto drugo. Imate li neki savet?

Moja beba ima dva i po meseca i imala je suvu kožu po telu, bubuljice po licu, praćene vrcenilom, suvim licem i perutanjem. Doktorica nam je za lice prepisala elokom (može par dana da se koristi i to jednom dnevno)- pomogla je, a za telo-kremu koja se pravi u apoteci. Odlična je, posle samo dva mazanja smo videli rezultat. Krema je bezopasna za bebce i koristi se umesto mleka za telo. Zove se emoliens. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je napunila tri meseca,pre nekoliko dana je dobila ekce.Pedijatar nam je preporucio EKODERM mast da mazemo 5 dana al nikako vise od toga.Za dva dana nije ni bilo trga od ekcema,sad koristimo LINOLA FEET kremu al od juce crvene tackice su se pocele pojavljivati na lice :( neznam da li se to ponovo pojavljuje ili je nesto drugo u pitanju.Samo da nisu alergije na nesto :unsure: Ako neko zna bolju kremu neka pise,pozdrav svim mamama i bebacima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena je od cucle imala crvenilo oko usta, bilo je bas ruzno! Izgledalo je kao da ima neku najgoru mogucu infekciju :( Onda sam u apoteci pitala sta bi mogla da joj mazem i dali su mi Elokom mast. Od toga joj je super proslo. Ne znam da probas nesto od Seba Meda, mnogi kazu da je dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan ima 7 nedelja, i lice mu se polako cisti. Imao je gomilu bubuljica, koje nestaju. Ima ih jos malo, i neko crvenilo kao ekcem. Drugarica mi je rekla da je i njena beba imala i da je kupila Mustelinu kremu i da je odlicna. Tako da cu prvom prilikom da kupim. Samo da ne razmazim bebca skupom kozmetikom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban ima 3,5 meseca i mi smo imali problema sa kozom od prvog dana (sa jednim kratkim periodom bez tegoba), da bi vrhunac nastupio pre tri nedelje. Ledja sva crvena,stomacic, lice....blagi uzas... A od pocetka smo koristili Mustelu po preporuci pedijatra. E sad,tacan uzrok pojave crvenila( i mnogo sitnih bubuljica) samo nagadjamo. Vise faktora je igralo ulogu (beba nam je bila pretopljena- nismo ga mi toliko pretoplo oblacli koliko nam je u stanu vruce( temp. ne pada ispod 24C sa stalno otvorenim prozorom)). Sada je Nikola u stanu u kratkim rukavima. Plus sam u jednom trenutku (bas neposredno pre pogorsanja ) presla sa tecnog deterdzenta za ves na prasak...Plus sam malo preterala sa cokoladom....I onda sam odlucila da probam sa Niveinom kolecijom Nutri sensitive i imam samo reci hvale. U roku od 3 dana se sve povuklo.Sada nam je kozica opet prava bebeca :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elokom je kortikosteroid i nije bas bezopasan. Niko ne treba da kupuje takve lekove bez preporuke lekara. Mi smo elokom mešali sa pantenolom pre korišćenja. Kortikosteroidi tanje kožu, a i inače nisu neka tek tako, obična krema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Olivia, ja bih ti ipak preporucila da se obratis dr za savet i da ne radis nista na svoju ruku. Ekcem moze da bude i zbog alergije. Moja devojcica je imala po telu ekceme koji su izlazili bas zbog alergije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pomoci drage mame,probacu sa MUSTELINOM kremom.Jos jedno pitanje ako je neko iz Novog Sada da li mozda zna gde da nadjem NIVEA BEBY SENSITIV proizvode (za suvu kozu)trazila sam u par apoteka i nema :unsure: Procitala sam od jedne mama da dosta pomaze,izlecicemo mi ekcem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pomoci drage mame,probacu sa MUSTELINOM kremom.Jos jedno pitanje ako je neko iz Novog Sada da li mozda zna gde da nadjem NIVEA BEBY SENSITIV proizvode (za suvu kozu)trazila sam u par apoteka i nema :unsure: Procitala sam od jedne mama da dosta pomaze,izlecicemo mi ekcem ;)

Jesi li pogledala u DM-u? Oni tamo imaju svašta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Olivia, ja bih ti ipak preporucila da se obratis dr za savet i da ne radis nista na svoju ruku. Ekcem moze da bude i zbog alergije. Moja devojcica je imala po telu ekceme koji su izlazili bas zbog alergije.

Pedijatar mi je preporučio pantenol ili seba med. Obe kremice sam probala i ništa.... :-((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li pogledala u DM-u? Oni tamo imaju svašta....

Hvala pogledacu vec sutra,nisam se ni setila DM-a,pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj stav je da nista ne treba raditi na svoju ruku, vec se obratiti pedijatru za savet.

Moja beba je sa mesec dana dobila po obrazima i celu sitne bubuljice, potom mu je lice bilo hrapavo a onda se isusilo i pocelo da se peruta. Istovremano je koza po stomacicu, a onda i po glavi, nogicama i ledjima pocela da se ljusti u vidu krugova. Uplasila sam se i odmah sam bebu odvela u DZ, medjutim to je normalna pojava kod beba... Pedijatar je savetovao da 2 puta dnevno obavim toaletu koze uz rastvor borne kiseline 3% (Sol.Acidi borici 3%) i nanesem vitaminsku kremu za koju smo dobili recept a koja se pravi u apotekama.

Dobili smo i savet da sto manje koristimo kozmetiku prilikom nege bebe, to znaci da sampone, pene i gelove za kupanje ne nanosimo direktno na bebinu kozu vec da razmutimo u vodi u kojoj se kupa, zatim da na bebino telo ne nanosimo nikakve kreme i mleka vec samo Pavlovicevu na prevojima i prepisanu vitaminsku kremu koju bismo morali da utapkamo u kozu, zatim iz upotrebe izbaciti omeksivace za ves i susiti bebin ves napolju, obavezno je peglanje vesa. Takodje nije neophodno kupati bebu svake veceri.

Mame koje doje treba da vode racuna sta jedu.

Bitan je i bebin okolis, temperatura prostorija pre svega, da ne pisem o stetnosti duvanskog dima...

Mi vec 3 dana nanosimo Sol. Acidi borici i vit.kremu i vide se promene na kozi, na obrazima se potpuno regenerisala, a i na ostalim delovima je vec mnogo bolje. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pomoci drage mame,probacu sa MUSTELINOM kremom.Jos jedno pitanje ako je neko iz Novog Sada da li mozda zna gde da nadjem NIVEA BEBY SENSITIV proizvode (za suvu kozu)trazila sam u par apoteka i nema :unsure: Procitala sam od jedne mama da dosta pomaze,izlecicemo mi ekcem ;)

U Rodi ima celokupna Niveina kozmrtika za bebe, ima i nivea baby sensitiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jani se pojavilo crvenilo na prevojima kada je imala 8 meseci. Pedijater nam je preporucio elokom sa pantenolom. Koristili smo tri dana i povuklo se da bi se posle pet dana opet pojavilo. Nisam vise htela da koristim elokom nego smo zapucali na intitut za majku i dete i tamo je dr rekla da je to tipican ekcem i itd... Bila sam ocajna i spremila se za dugotrajnu borbu. Po preporuci drugarice sam kupila trixera kremu ikupku,kolzmetika avent. Sta da vam kazem,crvenilo je nestalo kao rukom odneseno i nikada se vise nije pojavilo. Sto znaci da i nije bilo ekcema. Jana sad ima 14 meseci i koza joj je odlicna. Moram da naglasim da je nikada nisam preterano capkala kremama i uljem. Samo malo ispod pelenice i malo lice. Znaci razmazem kremu izmedju dlanova i tako je namazem,guzu i prevoje,pavlovicevom,lice niveom. To je moje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... mi smo koristili elocom i esperson ... ti su nam pomogli ... pokušali smo i sa seba med, ali nije pomoglo ... nama je prva doktorica rekla da pošto i suprug i ja imamo osetljivu kožu (tj imali smo kao klinci), da je to kod bebonje normalno, i kako će samo proći ... mi mu mazali lice i sa pavlovićevom, ali nije pomoglo ... druga doktorica kad je videla kako je malom lice crveno i perutavo, htela glavu da mi otkine ... ona nam je prepisala elocom i esperson ... nakon možda mesec dana, sve kraste su nestale i sad hB ima meku i lepu kožu ... jedino, što jedna od te dve kreme u sebi sadrži hormone ... Andi sad ima dlačice po leđima ... ali nije strašno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elokom je kortikosteroid i nije bas bezopasan. Niko ne treba da kupuje takve lekove bez preporuke lekara. Mi smo elokom mešali sa pantenolom pre korišćenja. Kortikosteroidi tanje kožu, a i inače nisu neka tek tako, obična krema.

Da, slazem se. Elokom ne sme da se maze duze od tri dana u kontinuitetu, obavezna konsultacija sa lekarom. Inace, moze da ostavil posledice na jetri i bubrezima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom sinu redovno mazem Mustelinu cold kremu na lice, i stvarno mu je lice divno od nje!!!! Sto se tice nekih krema za telo preporucila bih kozmetiku Uriage i njhovo mleko za telo Emolient extreme. To je francuska medicinska kozmetika, dosta normalnih dermatologa je preporucuje cak za etopijski dermatitis ( to je jako suva koza, koja se uzasno peruta), i to mleko je odlicno, ima i za malo blazu varijantu suve koze / Emolijent.

Jeste da je jedina mana malo veca cena ( od 2000-3000 din), ali to su sve pakovanja od 250ml i 500ml i to ce Vam trajati 2-3 meseca.

Odlicna je i nasa pantenol krema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, moj bebac ima 3 meseca. Na obrazima ima crvenilo, onako sasušeno, liči mi na ekcem. I delimično po telu isto, samo što nije crveno, nego se samo oseti na dodir izrazito suva koža. Da li neka od vas ima takva iskustva sa svojim bebama? Mažem mu pantenol krem, ali nešto i ne pomaže. Ne znam da li da probam nešto drugo. Imate li neki savet?

ja sam svojoj princezici,koja je imala isti problem kao tvoja beba,mazala kozu lica sa CEFABENE KREMOM i posle par nedelja ekcem je potpuno nestao! :) :) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama....

Moj sin ima 5,5 mjeseci i prije 2 nedelje mu se pojavio osip po grudima, koji ga svrbi.Doktorica je rekla da pripazim na svoju ishranu posto ga dojim ali samo jedan obrok.Medjutim osip se povuce pa se javi i sve tako.Prvo smo mislili da je od jabuke ali se ispostavilo da nije...Onda sam mislila da je od kupke za kupanje ali se on pojavi i preko dana, a bebu uvece kupamo.Od kozmetike koristom CHICCO proizvode i pavlovicevu.....

Kad nu perem garderobu ukljucim duplo ispiranje, peglam sa obje strane garderobicu...

Ako odem kod doktora oni svi imaju razlicito misljenje i ne znma kojem vjerovati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama sam malenog decaka od cetiri ipo meseca kome se pojavio ekcem na unutrasnjoj strani kolena. Da li je neko imao slicno iskustvo? Kod kog doktora i u kojoj ustanovi ste isli na pregled? Sta su Vam savetovali koju kozmetiku da koristite i koja je terapija? Mi koristimo Seba med koji nameravamo da promenimo. Interesuju me takodje i iskustva sa deterdzentima kao i omeksivacima, ja sam koristila Persil sensitive i Chicco do sad ali razmisljam da i to promenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama sam malenog decaka od cetiri ipo meseca kome se pojavio ekcem na unutrasnjoj strani kolena. Da li je neko imao slicno iskustvo? Kod kog doktora i u kojoj ustanovi ste isli na pregled? Sta su Vam savetovali koju kozmetiku da koristite i koja je terapija? Mi koristimo Seba med koji nameravamo da promenimo. Interesuju me takodje i iskustva sa deterdzentima kao i omeksivacima, ja sam koristila Persil sensitive i Chicco do sad ali razmisljam da i to promenim.

mi smo imali ekcem na licu sto je bila posledica alergije na protein kravljeg mleka...iza kolena nismo, mada nam se na ramenu znalo pojaviti.....mazali smo nekim kremicama i nestajao je...mada kad smo ukinuli obicno adaptirano i uveli hidrolizovano mleko to je potpuno nestalo i nije se ni pojavljivalo....

mozda je tvojoj bebi osetljiva koza?jesi li sigurna da je to ekcem, da nisu "kao suvi lisajevi"????znam da se to pojavljuvalo bebama od moje dve drugarice kao pecati po nogama i da su im dr rekli potpuno istu stvar "seba med", ali kupanje svako drugo vece....jer deca koja imaju osetljivu kozu ne bi trebala svako vece da se kupaju...

e sad ne znam da li je to slucaj kod vas, mislim na osetljivu kozu, ili je jednostavno koza necim izritirana?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.