Ragade

odgovora

Objavljeno

Htela sam pomoci mamama koje doje a imaju problem sa ragadama. Mene su bradavice uzasno bolele a spas sam nasla u parfimeriji DM. Oni imaju program i za trudnice i za porodilje marke Baby love. Krema za bradavice je provereno dobra i najvaznije nije bila skupa. Tada, pre 15 meseci, je bila 150 din. :rolleyes: Ne verujem ni da je sada nesto skuplja a fenomenalna je...mazes i pre dojenja nije potrebno prati bradavice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da sam ili da cu pomoci mamama koje doje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dojila dete tako da nisam imala problema sa bradavicama ali moje drugarice jesu. Neke su koristile isto sto i ti ali najvise im je pomogla Pavloviceva mast i kantarionovo ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pohađala školicu za trudnice i tamo smo pričali o tome nama su preporučili da mesec dana pre porođaja mažemo bradavice lanolin kremom to sam kupila u DM -u to je ta BABY LOVE za 180 din a ako se kasnije u toku dojenja jave ragade koristiti veštačku bradavicu a kada beba ne sisa stavljti melem koji se pravi ovako: izrenda se na sitno rende manja šargarepa a potom se uzme svinjske masti (bitno je da mast nije soljena ako jeste sipati masti u čašu pa potom dodati malo vode i protresti par puta da so izađe iz masti) stavi u manju šerpicu da se zagreje i potom dodati šargarepu i na tiho dugo mešati sve dok se ne pretvori kao u neku finu gustu masu potom se ohladi (melem može da se drži u frižideru najduže 5 dana ) sa tim mazati bradavice a kad beba sisa prvo ih oprati pa staviti veštačku bradavicu.Melem je isproban i meni su se grozne ragade sa krastama koje su krvarile i pekle prošlo za 2 dana ! Probajte super je ! I još nešto kada mažete bradavice samo lanolin kremom tada ne morate da ih perete beba može to da proguta neće joj ništa biti a ovaj melem ne sme jer ima svinjske masti i šargareou logično ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvih 4-5 dana dojenja mazala Lansinoh kremu na bazi lanolina i savrseno mi je odradila posao. Dojila sam 14 meseci i nakon tog perioda privikavanja od par dana nikada imala ragade, napukle ili bolne bradavice. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazala sam pre porodjaja tom mascu iz DM-a, nisam imala nikakve probleme sa bradavicama, a moze i Pantenol krema, ona je ekstra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mazem multi mum lanolinom i stvarno je super. U porodilistu su me bradavice strasno bolele i pojavile se ragade. Suprug mi je doneo ovu kremu i od tada nemam problema. Super je sto se namaze pre podoja i ne mora da se ispira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mazem multi mum lanolinom i stvarno je super. U porodilistu su me bradavice strasno bolele i pojavile se ragade. Suprug mi je doneo ovu kremu i od tada nemam problema. Super je sto se namaze pre podoja i ne mora da se ispira.

Ja stavljam multimam komprese i dobre su za ragade,a mogu i vise puta u toku dana da se koriste.Uzmes jednu pa je iseces na pola i stavis na obe bradavice.Ali ja imam drugi problem,meni je beba napravila ranu,malo ispod vrha bradavice,kao kad te neko isece i verovatno sto ona stalno sisa,rana je vlazna i mnogo tesko zarasta,stavise siri se,tj.cepka se pomalo,neznam sta da radim,jer to nije ragada nego ranica>Imate li neko resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećom nisam imala problema sa ragadama. Meni su u školi za trudnice rekli da je multimam najbolji za to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala bogu sa tim nisam imala problema... mada sam ja redovno mazala Multimam kremu kad god me zabole bradavice... mislim da je ona super... znam žene koje su muku mučile sa tim i to je strašno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na početku samog dojenja koristila pavlovićevu mast i ad kapi kojima sam mazala bradavice..hvala Bogu nisam nikada imala većih problema sa dojenjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa prvim detetom sam imala ragade koje su zasno bolele i krvarile i zbog njih sam morala da prestanem da dojim a nista nisam koristila jer nisam nista ni znala... Sa drugim detetom u porodilistu sam isto imala ragade,i sestra mi je rekla da kupim mamo lin komprese_(valjda se tako zovu) i njih sam koristila neko vreme i bilo mi bolje ,em mogu i da se koriste vise puta na dan i ne moram da operem dojke pre dojenja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu sta ce biti... Cim sam zatrudnela, rekli su mi da mazem bradavice uljanim AD kapima i da ih izvlacim. To radim od 3. meseca. Mada, nisam to radila bas svako vece, ali sada, od kako sam usla u poslednji trimestar, mackam svako vece. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu sta ce biti... Cim sam zatrudnela, rekli su mi da mazem bradavice uljanim AD kapima i da ih izvlacim. To radim od 3. meseca. Mada, nisam to radila bas svako vece, ali sada, od kako sam usla u poslednji trimestar, mackam svako vece. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu sta ce biti... Cim sam zatrudnela, rekli su mi da mazem bradavice uljanim AD kapima i da ih izvlacim. To radim od 3. meseca. Mada, nisam to radila bas svako vece, ali sada, od kako sam usla u poslednji trimestar, mackam svako vece. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Propolis u uljanom rastvoru je meni pomogao, mada nisam imala izrazite ragade, već samo jedu naprslinicu na jednoj bradavici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu sta ce biti... Cim sam zatrudnela, rekli su mi da mazem bradavice uljanim AD kapima i da ih izvlacim. To radim od 3. meseca. Mada, nisam to radila bas svako vece, ali sada, od kako sam usla u poslednji trimestar, mackam svako vece. :)

Ne trudi se toliko da ih izvlacis i ne plasi se ako ti neka kaze da su ti male i neizvucene,ja sam imala male bradavice a i sad su a beba odlicno sisa a zena koja se porodila poredmene je imala jos pre trudnoce izvucene bradavice,ogromne i obadve smo imale problema dok su bebci naucili da sisaju a mi da ih namestimo i dok su se svi kanali otvorili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bebicu koja ce uskoro napuniti 4 meseca.Od samog pocetka je u porodilistu dobila sor preko NE sterilne varalice i stalno prenosimo jedna drugoj.Ne znam na kojoj sve terapiji nisam bila zajedno sa njom ali jos uvek je isto tako.Primiri se na dan-dva i opet od pocetka :( Ocajna sam jer ne znam sta ce biti kad joj zubici izrastu jer se vec spremaju uveliko.Mnogo me boli,stalno se stvaraju ranice i jedva zaceljuju a posle podoja bradavice mi se ukrute i ceo vrh je beo od tih gljivica.Njoj cistim jezik gazom i sodom bikarbonom i dalje svaki dan ali posto ja nikako da se zalecim.....kod nje je to stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To izgleda kao začarani krug...ja ti nemam pojma o tome ništa...baš bezveze što se ne možete toga otarasiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... posle podoja bradavice mi se ukrute i ceo vrh je beo...

Nisam imala problema sa gljivicama, ali ovo što si opisala, kako ti se bradavice ukrute, a vrhovi im budu beli, još ako te tada to sve jako peče, meni izgleda ne kao gljivična infekcija, nego kao Raynaudov sindrom, koji sam ja imala do pre mesec dana. Da te sed ne traumatizujem, taj sindrom je samo fiziološka reakcija bradavica na stres koji doživljavaš, a dešava se samo to da se sva krv povuče iz vrhova bradavica, pa su zato bele, krute i peku bolno! Da li te peku? Evo ti ispod link za tekst o ovom fenomenu, pa vidi da li je to s tobom slučaj. ''Lek'' za ovo stanje je psihičko opuštanje i jačanje samopouzdanja, i to je sve!

http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&amp...1&Show=2827

A što se bebinog jezika tiče, bebe koje sisaju mleko svakako imaju beo jezik od ostataka mleka, i to nema potrebe da se čisti, nego se samo spere pljuvačkom nakon podoja.

Nemoj mi zameriti na optimizmu, samo ti dajem dodatne ideje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bebicu koja ce uskoro napuniti 4 meseca.Od samog pocetka je u porodilistu dobila sor preko NE sterilne varalice i stalno prenosimo jedna drugoj.Ne znam na kojoj sve terapiji nisam bila zajedno sa njom ali jos uvek je isto tako.Primiri se na dan-dva i opet od pocetka :( Ocajna sam jer ne znam sta ce biti kad joj zubici izrastu jer se vec spremaju uveliko.Mnogo me boli,stalno se stvaraju ranice i jedva zaceljuju a posle podoja bradavice mi se ukrute i ceo vrh je beo od tih gljivica.Njoj cistim jezik gazom i sodom bikarbonom i dalje svaki dan ali posto ja nikako da se zalecim.....kod nje je to stalno.

Da li si sigurna da beba dobro hvata dojku? Mora u ustima da bude što veći deo areole (onog tamnog kruga oko bradavice). Ako je u ustima samo bradavica onda je dete stalno oštećuje desnima.

Ne mogu da verujem da u porodilištu koriste cucle!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si sigurna da beba dobro hvata dojku? Mora u ustima da bude što veći deo areole (onog tamnog kruga oko bradavice). Ako je u ustima samo bradavica onda je dete stalno oštećuje desnima.

Ne mogu da verujem da u porodilištu koriste cucle!

bila sam kod lekara.U pitanju je sor.Beba uvek ima naslagu belog na jeziku,ne samo posle podoja.Bradavice su mi velike tako da lepo hvata.Nije stres nego je to vrsta kandide tj tzv sor koji smo zaradile u porodilistu.Pomirila sam se sa tim da ce to trajati sve do kraja dojenja.Hvala Bogu pa jede kao suntava jer imam mleka na pretek i kvalitetno je tako da se bar tu ne brinem.Hvala zenice u svakom slucaju :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam pomoci mamama koje doje a imaju problem sa ragadama. Mene su bradavice uzasno bolele a spas sam nasla u parfimeriji DM. Oni imaju program i za trudnice i za porodilje marke Baby love. Krema za bradavice je provereno dobra i najvaznije nije bila skupa. Tada, pre 15 meseci, je bila 150 din. :rolleyes: Ne verujem ni da je sada nesto skuplja a fenomenalna je...mazes i pre dojenja nije potrebno prati bradavice...

micika,hvala za temu..dok ne dodjemo u trudnocu ,mislimo da je dojenje pesma,tek kad pocnes da se bavis temama za bebe,shvatis kako to ume da bude komplikovano .i hvala za savet za kremicu,ja vec koristim dm-ovu,,baby love`` kremu za strije,pa cu kupiti i ovo.HVALA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci sam korisila AD uljane kapi,a od porodjaja najobicniji lanolin koji mozete kupiti u svakoj apoteci i nije skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored MultiMam kompresa i lanolina, po preporuci doktorki i medicinskih sestara iz laktarijuma KBCa Zemun koristila sam i mast Solcoseryl (proizvodjac je Alkaloid, Skoplje). Fenomenalna stvar. I pored toga sto se sastoji od 100% prirodnih sastojaka preporucuje se da pre nego sto beba siki obrisete bradavicu ( u svakom slucaju to se preporucuje uvek da radite, bilo da mazete sa necim ili ne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.