Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Nerviraju me takve osobe... Njima se nije svidelo kako su prosle, pa daj da plase druge... Zasto bi nekome bio ok porodjaj ako njima nije... Zasto bi nekoga manje bolelo ako je njih otkidalo... Mislim... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma opustite se zenske..priroda je sve to lepo uredila....lagala bi kad bi rekla da ne boli....ali dvaput sam se poradajala i prvi put me vise bolelo jer je porodjaj bio sam indukovan a ovaj drugi je bio prirodan i uopste ne tako bolan...ne slusajte nikog..kao sto rekoh negde, poseces prst pa boli,ali nije nista neizdrzivo :rolleyes:

i da racunaj na to da je meni prag bola tolikooooo nizaaaak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, sad 20.januara idem na 5 dana na ispitivanja na Narodni Front, pa ce onda da odluce sta i kako, a do tad mirovanje i ne ustajanje.... Ma ja sve mislim da su oni pogresili sto nisu stavili serklaz dok je jos bilo vreme... Sve su isli logikom da se necu ja otvariti... Sad kad sam se otvorila, sad se pitaju sto ga nisu stavili....

Jedan veliki aplauz za naše "stručnjake"... :angry: ... Super, samo neka se oni pitaju a ti da se porađaš pre vremena jel?! grrrrrrrr...... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je već pisao da se sve mi bojimo porođaja i to je tačno. Prvog sam se bojala jer nisam znala kako izgleda, a od drugog bih se bojala jer znam kako izgleda :D . Samo, sada mi strah od porađaja više ne bi bio onoliko veliki i paničan. Da boli, boli, da nije lako, nije, ali se sve završi relativno brzo, a to je najvažnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,ja se prvi put uopste nisam plasila samog porodjaja(plasila sam se da cu da umrem na istom,ali to je vec pitanje za psihijatra :lol: )ali porodjaja i bolova ne,a sada cu da pocnem da placem cim udjem u 9. :lol: :lol: :lol: I mislim da nikome nije cilj da bilo koga uplasi,a mislim da to i nije moguce.I meni su svi govorili koliko to boli,ali dok se ne iskusi te reci ne znace puno.Doduse,nije svakome isto.Moja kuma se porodila totalno bez ijednog bola-dosla na redovnu kontrolu i dr ,kad je videla da je 9cm otvorena,brzo hitna kola i za bolnicu.Zena uopste nije ni primetila da se poradja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nerviraju me takve osobe... Njima se nije svidelo kako su prosle, pa daj da plase druge... Zasto bi nekome bio ok porodjaj ako njima nije... Zasto bi nekoga manje bolelo ako je njih otkidalo... Mislim... :angry:

Pa kako da te ne nerviraju takve izjave, valjda trebamo da se trudimo da olaksamo jedna drugoj a ne da prricamo o porodjaju kao o necemu strasnom i neizdrziviom... Stvarno su im glupe izjave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je već pisao da se sve mi bojimo porođaja i to je tačno. Prvog sam se bojala jer nisam znala kako izgleda, a od drugog bih se bojala jer znam kako izgleda :D . Samo, sada mi strah od porađaja više ne bi bio onoliko veliki i paničan. Da boli, boli, da nije lako, nije, ali se sve završi relativno brzo, a to je najvažnije.

I ja kazem samo da sve brzo prodje a da boli mora... Protiv toga se ne moze...

Jao,ja se prvi put uopste nisam plasila samog porodjaja(plasila sam se da cu da umrem na istom,ali to je vec pitanje za psihijatra :lol:

:P:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par dana sam gadno posekla dlan, i iskreno trebala sam ici na usivanje :mellow: I u sred onog zausavljanja krvi i bola pade mi napamet kako li ce izgledati to reckanje,usivanje i bol same rane na porodjaju, kad se ja ove posekotine plasim.. I nasmejah se i rekoh ne drami nego stisni zube i trpi malo :mellow: Te tako vezbah svoju izdrzljivost bola..

Ja se vise plasim tih sati koje cu provesti u bolovima,dok ne budem spremna da me porode. Onda dolazi na red to reckanje, pa da nesto ne zeznu kod bebe ili mene.. Cudo,carskog reza se ne plasim uopste (mozda tek pocnem :unsure: )...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, sad 20.januara idem na 5 dana na ispitivanja na Narodni Front, pa ce onda da odluce sta i kako, a do tad mirovanje i ne ustajanje.... Ma ja sve mislim da su oni pogresili sto nisu stavili serklaz dok je jos bilo vreme... Sve su isli logikom da se necu ja otvariti... Sad kad sam se otvorila, sad se pitaju sto ga nisu stavili....

Gledaj da pozitivno razmisljas, ne bi li to malo zlato ostalo strpljivo sto duze u tvom stomaku..Ne vredi se nervirati zbog odluke tvojih doktora sada, a da nekad znaju da donesu nebulozne odluke,znaju sigurno.. Drzim ti fige da na kraju sve bude kako i kada treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porođaj je dobro prošao, prirodno! Bol prije samog porođaja nije jak i nije stalan, takoda ga nije teško podnositi!A kada sam došla u porođajnu salu čekali su da se još malo otvorim, okterali me na bok i tada me malo više boljelo!Ali kasnije- 2 napona i izađe beba :) Ukupno 40min sam bila u porođajnoj sali i to je bilo prilično bolno, ali sam mislila da će boljeti više!Da sam slušala priče nekih žena nikada ne bih ostala trudna, ali nije to ništa strašno! Malo kasnije boli od epiziotomije. Ja sam imala baš mnogo konaca...

Sada sam opet trudna i molim Boga da sve bude ok,a lako ćemo mi za bol!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne vredi se nervirati oko njihovih gluposti... Nego je meni prosto neverovatno kako to ide kod nasih "strucnjaka" Cisto da vam prepricam sta se tacno desilo i koliko su skupe njihove greske...

Taj serklaz je trebalo da se stavi odmah u 16,nedelji, ali ajde tad je jos sve delovalo ok i kazu oni meni do 24. moze da se stavi, ako nesto krene lose, lako cemo... U 21. krenu jake kontrakcije zavrsim ja lepo na skoro maximalnoj dozi lekova, ali jos niko ne spominje serklaz... Ja zavrsim na hitnom prijemu u sred noci sa jezivim bolovima koji su trajali na kraju puna 4 sata... A bolovi kao iz udzbenika jaki menstrualni koji asociraju na jake menstrualne i kontrakcije u nepravilnim intervalima... Nas strucnjak prvo promasi mesec moje trudnoce, jer mi je stomak mali, pa me je naplasio posle da je beba verovatno slabo razvijena( a beba naprednija ukupno 15 dana od pocetnog termina)... onda mi je re4kao dame boli bubreg?! u preponi :) Da bi kad sam mu ja pokazala urednu urinokulturu i nalaz urina star dva dana, on rekao, ma problem sa zatvorom i ja mu lepo kazem da nemam zatvor... Na kraju mi mrtav-ladan kaze ja ne znam sta je sa Vama, evo pojacacemo dozu na maximalnu i to ce da umiri bolove, ja ga pitam kako mu izgleda grlic, on mi kaze nema potrebe da gledam, pod rukom ne bih rekao da je to... To je bilo krajem 24. nedelje... Samo 4 dana kasnije, kada je radio moj dr, ja lepo odem kazem mu sta je bilo, on da me pregleda, ja otvorena 2 prsta... Pita on mene je li dr na hitnom radio CTG, UZ da vidi bebu i vaginalni da vidi grlic, jer sam se ja ocigledno to vece otvorila, on se slogirao kad sam mu ja rekla sta je bilo, tad je vec bilo 25+2 i bilo je kasno za bilo kakav serklaz, jer je veca sansa da ce da pukne nego da ce pomoci... Ja se nadam da cu uprkos svemu ovom ipak izneti do kraja, da me to nece kostati porodjaja u sedmom... Bilok kako bilo, ja sam dobila uput za bolnicko lecenje, sa dr se dogovorila za 24.januar, pa koliko me zadrze, zadrze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan veliki aplauz za naše "stručnjake"... :angry: ... Super, samo neka se oni pitaju a ti da se porađaš pre vremena jel?! grrrrrrrr...... :angry:

Pa da, tako nekako... :angry:

I onda jos krenu da ti govore procenat prezivljavanja prevremeno rodjenih beba i ti hoces da ih zadavis, jer da nije bilo njih, ne bi morala ni da razmisljas o tome...grrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala tezak porodjaj! Poradjala sam se i prirodno i carski i sve to sa jednom bebom :D Kako zvuci-blagi uzas! Ali da je bas to toliko strasno ja se ne bih odlucila ovako brzo za drugu bebu. Cim mi doktori dozvole eto mene ponovo u temama o trudnoci. Svidja mi se kako je milica23 sve to objasnila i potpuno je upravu.

Ne znam kako ce vam ovo zvuciti ali meni je mnogo pomoglo to sto su mi doktori prognozirali u koliko sati cu se poroditi. Gledala sam u sat i cekala svoju bebicu. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, zna li neka ko je, i u kojoj temi ispisao ono o tipovima disanja... Rekao je da ima knjigicu iz skole i ispisao je... Ali ne mogu da se setim gde :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaaa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja je pitam jel prenisko jel se imalo popela i presla po sredini jer je sva poguzvana bila na desno kao pa jeste,ali necu o tome ovde kad ste se narucili pise samo ste za ove dvbe stavri upsiali da zelite da proverimo..

strasno... kakvi se sve zovu doktorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene u zadnje vreme strasno hvata panika od porodjaja... Mozda cete da kazete da sam luda ali prekjuce sam se rasplakala dok sam pricala sa mm o tome... I bas sam ga nasekirala... Cak i samu sebe pocinjem tin strahom da nerviram... Mozda je problem u tome sto se ne krecem i sto sam veci deo dana sama kuci pa mi svakakve misli prolaze kroz glavu. Plasim se da ja nesto ne zakomplikujem, plasim se nestrucnog osoblja... A ako ovako budem nastavila da se plasim nisam bas sigurna da cu dobro da prodjem i to svojom krivicom... To je nesto jace od mene. Valjda postoji neko ko me razume... Ne bih volela , mada mi je vise puta padalo na pamet, na carski rez... I zbog rane i duzeg oporavka... A i posle ovog sto se desilo mama Bojani... :( Epiduralna... MM se ne slaze sa tim, a i ovde je ne daju pa da bismo morali za drugi grad, tako da ja to i ne spominjem ali zato prirodni... -_- uff... Plasljiva sam i po prirodi... Od krvi mi se vrti... Pre i posle svake posete zubaru dobru partiju otplacem a o vrtoglavicama u cekaonici od straha i da ne pricam... Mozda mislite da sam luda, ali ja sta cu.. To su neki strahovi koje ja ne mogu da kontrolisem :ph34r::wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga takva sam i ja bila, mada i dalje sam pomalo, ali hrabrim sebe :P

Nemoj samo mngo da razmisljas i da citas tudja iskustva, ja sam se tu zeznulaaaaaa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao nadam se da ce da me prodje do porodjaja... :wacko: Gde cu ovako blesava na porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja sam veliki panicar, ali znam da moram biti opustena jer bih u suprotnom samo naskodila sebi... I sebi a i bebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se i plasim da ja ne zeznem stvari... Daj Boze samo da budem pribrana i kako treba... Uz epidural je mnogo lakse... Svestan si a ne osecas bol i tacno mozes da radis lakse i lepse ono sto ti kazu... JA ti drzim palceve da sve super prodje i da u tom trenutku budes hrabrija od svih i naravno da sve brzo prodje... :wub:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se i plasim da ja ne zeznem stvari... Daj Boze samo da budem pribrana i kako treba... Uz epidural je mnogo lakse... Svestan si a ne osecas bol i tacno mozes da radis lakse i lepse ono sto ti kazu... JA ti drzim palceve da sve super prodje i da u tom trenutku budes hrabrija od svih i naravno da sve brzo prodje... :wub:;)

Hvala mila moja :) :****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je da se bojis porodjaja. A neces zeznuti nista sve telo radi samo. Malo ces morati da pripomognes, ali nije to neka nauka.

Ne brini za krv, sve ce ti biti toliko zbrkano da neces obracati paznju na detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.