Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam sa drugom bebom imala zakazan carski rez. Tu tek imas vremena za "mozganje"i strahovanje! Noc pred sekciju ne znam da li sam i uopste spavala. Ali kad je doslo vreme da se krene na pripreme za porodjaj-ja sam se radovala. Radovala sam se sto cu uskoro videti sina! Iscekivala i razmisljala o njegovim ocima, da li ima kosice, u koliko ce se sati roditi, o datumu rodjenja, prolecna beba...nisam razmisljala o sebi! Ko sam ja u toj prici? (samo mama-piiih :D ) To je neciji rodjen-dan! ;) I onda se taj strah pretvorio u pozitivnu tremu pred upoznavanje. Otisla sam da "zavrsim to" i da sto pre vidim sina.

Isscekuj taj dan, raduj mu se-ne plasi ga se! Razmisljaj pozitivno i sigurno ce sve biti ok!

Kako lijepo receno ;)

Puno ti hvala. Nadam se da ce biti sve kako treba. Prva mi je trudnoća,pa se zato javlja taj strah.

Mislim da ce želja da vidimo svoju curicu biti mnogo jača od straha.

Ja sam plakala od srece kad mi je dr rekao krenulo je!On pomislio da sam se uplasila,pa me tjesi..A tek poslije 8 sati sam ugledala moju devojcicu!Nista lepse,nista bolje neces doziveti..Mozda boli da ne bi pukli od srece :D Muskarci nikad nece znati koliki je dar biti zena..Vjeruj prvi susret sa bebom se ne zaboravlja,a sve drugo jos sutradan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali to zaista nije za strah. Videces, to je nesto najlepse! Ja sam posle stalno govorila da sam se najlepse osecala onog momenta kad je moj bebac izasao. Da boli, boli. Ali ne traje vecno, prodje i onda zaista zaboravis koliko je bolelo (ja sam mislila da to izmisljaju, ali stvarno jeste tako). Opusti se i uzivaj u ovom prelepom periodu. Meni je trudnoca bila jedan od najleosih perioda u zivotu. Uzivaj u bebinim pokretima i toj posebnosti da samo ti mozes da ih osetis. Pa imas jos bar dva meseca pred sobom, nemoj da ih upropastis sa steahovanjem. Kad se setim kako je divno osetiti malo bice u sobi, pozelim opet :)

Pozdrav i uzivaj, uzivaj, uzivaj, uzivaj, uzivaj...!

Vjeruj prvi susret sa bebom se ne zaboravlja,a sve drugo jos sutradan.

Тако је!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Cipelic @ 13.08.2012, 23:11)

Ali to zaista nije za strah. Videces, to je nesto najlepse! Ja sam posle stalno govorila da sam se najlepse osecala onog momenta kad je moj bebac izasao. Da boli, boli. Ali ne traje vecno, prodje i onda zaista zaboravis koliko je bolelo (ja sam mislila da to izmisljaju, ali stvarno jeste tako). Opusti se i uzivaj u ovom prelepom periodu. Meni je trudnoca bila jedan od najleosih perioda u zivotu. Uzivaj u bebinim pokretima i toj posebnosti da samo ti mozes da ih osetis. Pa imas jos bar dva meseca pred sobom, nemoj da ih upropastis sa steahovanjem. Kad se setim kako je divno osetiti malo bice u sobi, pozelim opet smile.gif

Pozdrav i uzivaj, uzivaj, uzivaj, uzivaj, uzivaj...!

(Marijachi @ 15.08.2012, 23:18)

Vjeruj prvi susret sa bebom se ne zaboravlja,a sve drugo jos sutradan.

Тако је!

I ja dodajem baš tako!

Dešavalo mi se na momente da me obuzme strah od porođaja ali onda sam sama sebi ponavljala da je to nešto najprirodnije moguće, da niko ne može da ode i odradi porođaj umesto mene, da taj momenat mora da dođe ali i da prođe, da će bol trajati nekoliko sati ali da će PROĆI, da sam srećna i privilegovana što sam trudna i što ću imati svoje dete, da je najveća nagrada koju ću dobiti za bol koji ću istrpeti onaj kada uzmem svoje dete u naručje, kao i da će me iz dana u dan nagrađivati samim svojim prisustvom, onim osećajem kada se smiri u tvom naručju i od tvog glasa, pa kada okicama prati tvoje, pa prvim krezubim osmehom...

Lagala bih kada bih rekla da ne boli...boli, ali vredi istrpeti tu bol jer zaista je poseban osećaj biti majka i imajte to na umu onda kada vas obuzme strah.

Na porođaj sam otišla srećna, raspevana i bez imalo straha i trudila sam se da taj pozitivan stav zadržim svo vreme...i mislim da sam uspela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenska, u nedelju uvece se javljam u bolnicu i u ponedeljak ujutru sam na tapetu... :*

Ma normalno je da se plasis ali sve ce biti super,sto se mora mora se :ph34r: Ja trenutno ne znam kako bih,plasim se svih vrsta porodjaja ali mi se vec poradja ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala i meni je dosta vise, u jednu ruku jedva cekam ponedeljak a bas me strah kako cu da prezivim sve.

Izgleda da samo ja kukam ovde :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je da se bojis, meni je bilo najgore to sto znam kad se poradjam, pa nikako da mi prodje vreme. Veruj mi, par puta sam zaplakala do porodilista u kolima, koliko sam se bila ufrkisala. Mislila sam da tu noc pred prodjaj necu preziveti. Cak sam mm i mami zabranila da dodju pre nego sto me odvedu u salu da se ne bih rasplakala. Naravno, nisu me poslusali :D . Na kraju mi je bilo drago sto su tu, poljubila sam mm i rekla mu "Idem da ti rodim bebu" :wub: . Veruj nam svima ovde, nista nije strasno i sve brzo prodje. Kad vidis svoje pilence, stvarno ces sve zaboraviti. Posle nedleju dana sam se osecala kao da nista nije bilo, toliko te beba okupira da prosto ne mislis o sebi.

My happiness, malena jaa i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko se vise ne plasi porodjaja?

Mala Crnka JAVI SEEEEE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije da se ne plasim, ali... vise mi je to strah od nepoznatog, sta me sve ceka, i strah od neljubaznog osoblja, a bol... pa prezivjecu nekako, izaci mora kako god. Ako se nedaj Boze nesto iskomplikuje, pa u bolnici sam, neko ce mi valjda pomoci, nisam sama tamo. Meni je veca frka ta neizvjesnost, kad ce to, ko ce docekati kod kuce bolove na 4-5 minuta da tad tek idem, jako sam nestrpljiva inace... a ne ide mi se prerano. :unsure: Mozda bi me trebalo biti vise strah, ali niko nije umro, valjda necu ni ja biti baksuz. Mene je veci strah od carskog, od anestezije koju inace lose podnosim, mjesecima mi bude lose, strah od gladi :ph34r: i najvise odlaska u wc nakon poroda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti jos malo :) Blago tebi ^_^ Ja se plasim seckanja i usivanja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti jos malo :) Blago tebi ^_^ Ja se plasim seckanja i usivanja :(

i ja se toga bojim...prvi porodjaj je toliko bio bezbolan, samo krsta su me bolela kao menstrualni bolovi i osetila sam kad je krenula da me secka i otela sam doktorki makaze...a usivanje tek..za vreme bombardovanja na danasnji dan, secam se kao juce da je bilo dali mi pola anestezije jer nisu imali pa smo delili na pola, i jos proslo vise od pola sata od porodjaja i proslo dejstvo anestezije. poludela sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ni to nisam jos dozivjela, ali bih radije da me secnu, nego da popucam sama, babica nam je u skolici pricala o tome, kaze nekad zena ni ne popuca vidno ali da dodje do kidanja tih sitnih vlakana unutrasnjih misica koji isto tako bole a ne mogu se usiti i duze traje oporavak jer pucaju na vecoj povrsini... ili kad nepravilno pukne pa tesko pohvatati sve, onako ravna linija, sitan vez :D

Nego ja upravo saznah da mi se kolegica iz skolice porodila upravo, u osmom mjesecu je, termin nam je isti dan bio.. sad me malo frka, ne znam jos nista detalje, da li je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaa,kad dodjes do kraja neizvestan je svaki dan :( ja bi epidural da probam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u porodilistu to nema, ne rade, a tek skoro su poceli da rade spinalnu za carski.. pa me malo strah i da dodje do carskog da se neko vjezba na meni bockanje u kicmu :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, rasplakah se na ovo : "Idem da ti rodim bebu" :wacko:

I mene frka od te anestezije i svega, a verovatno cu na CR.

Mala crnka je super zadovoljna sa CR, niej zazalila i mene je puno uolaksala posto sam ufrkisana... :ph34r:

Pogotovo sto se ja jezim na bolnice, igle, bele mantile, par puta sam se i onesvestila kad sam otisla nekom u posetu u bolnicu. Prvi put sam pala ko sveca, kad sam videla infuziju :ph34r: Moracu da im kazem da me nakljukaju necim da se osamutim, jer kad me uvedu u salu i kad vidim one skalamerije padam garant! :rolleyes:

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi se bojimo bolnice, igala, infuzije... nisi jedina :)

Ali kad si vec tamo sa tako lepim razlogom, bices pre porodjaja nestrpljiva da vidis bebu i da sve konacno prodje, a posle ce da te opali adrenalin i bices ocarana svojom bebicom da ce ti sve drugo biti manje vazno. Ja sam bila nedelju dana u bolnici, kod nas se posle cr toliko ostaje. Mislila sam da nikad nece proci vreme, ali kad su mi doneli bebu, po ceo dan sam gledala u njega i mazila se sa njim, prosto me je preokupirao totalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na lepim recima, bas mi znaci da procitam ovako nesto... :wub:

I jedva cekam taj dan, skupicu hrabrost jer je ishod ovo zabce u stomaku...

Nanny voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na lepim recima, bas mi znaci da procitam ovako nesto... :wub:

I jedva cekam taj dan, skupicu hrabrost jer je ishod ovo zabce u stomaku...

Nemoj da zaboravis da nam javis kako je proslo :* Drzim ti palceve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dogovoreno, cim saberem utiske javljam se...

Hvala punooooo :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise ne znam gde sam pisala a gde nisam...

Zene moje, znate kako sam uplasena bila + moja anksioznost i mislila sam da necu da prezivim pripreme samo, ali na sve sam zaboravila bila a razmisljala o glupostima.

18.04. ujutru ustala sam kad i mm za posao, ispratila ga i kad sam otisla u wc poceo da curka vodenjak. Polako krenuli menst. bolovi, posto sam imala zakazan carski pozurila sam u bolnicu. Ispred bolnice pukao vodenjak, sredili me caskom i legla na sto. Prvo sam razmisljala o tome da me ne poradjaju prirodno jer moj doca nije bio tu. Za ta dva sata otvorena sam bila 3 prsta. Smetalo mi je to sto mi curka vodenjak i morala sam do sale da setam sa kateterom u ruci i uloskama medju nogama u njihovoj iscepanoj spavacici. Razmisljala sam o njihovom brijacu, cula da hoce i tup da bude... :lol:

Usla u salu kao ladovina, legla i onako vezanu ubise me kontrakcije, nisu jos bile jake ali kad si na ravnom boleee... Osetila da mi mackaju stomak i vise se niceg ne secam. Onda se secam da su mi dali da cmoknem ovog mog pikavca i pitala me doktorka kako ce da se zove, rekoh Filip ili David. Pa se secam mojih ispred sale i kako su mi pricali da je mnogo lep, a ja u sebi razmisljala sigurno je ruzan pa me tese samo... :lol: luda glava. Prebacise me u krevet i onda videh mog misa pored mene... e tu je sve prestalo... Znaci samo opustencija lepe moje... Sve najbolje, ljubim vas...

Nanny, Mejja, neca79 i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebe sam cekala :D Kakav je oporavak,je l' bila opsta anestezija? Bas mi je drago da ste dobro...Je l' mi preporucujes carski ili prirodan?Ja sam malipre gledala lrirodan i nije mi dobro -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pisala bih i ranije al ne znam da li sam pisala vec. Cr sa totalnom anestezijom. Kad sam se probudila osecala sam se kao da sam jos nenaspavana. Samo sam imala malo cudan osecaj u grlu od tubusa verovatno. Nisam imala bolove sve do popodne kad su me terali da ustanem. Ali ti bolovi nisu nista u poredjenju sa onima u ledjima koji su me mucili od kad sam se usinula. Iskreno, ja sam zahvaljivala Bogu na carskom kad sam cula kako se deru iz boksa. Ta ista je skoro trcala sutradan, mada verujem da oporavak zavisi od osobe. Skidanje konca nisam osetila a ni kateter. Najteze je ono gladovanje ja mislim. :D

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tu hvala :) Hocu i ja tako kao ti....Je l' prosla anksioznost?Navrati malo na tu temu,pa nam daj podrsku...Ima nas :) Ljubim te

MalaCrnka89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tu hvala :) Hocu i ja tako kao ti....Je l' prosla anksioznost?Navrati malo na tu temu,pa nam daj podrsku...Ima nas :) Ljubim te

SuperStar, nije na meni da te ubedjujem da li ces carski ili prirodni ali ja sam za prirodni ipak. :) Ja patim od anksioznosti takodje, i tako sam se plasila porodjaja da to nije normalno. :( Sto sam usla u salu da se poradjam, strah je nestao, mislila sam samo na bebu da li ce biti dobro i samo mi je ona na pameti bila. Za sat vremena sam se porodila, svakom bih takav porodjaj pozelela, brzo i lako. Jeste da sam secena bila i da me je rana bolelaali zaboravi se to, sad kad vidim ovu moju smizlicu kako me grli i smije mi se, ja se topim. Sve to prodje. :rolleyes:

MalaCrnka89 i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Mejja,najtezi izbor :) Ja sam najvise za epidural...Ne plasim se kontrakcija nego samog izlaska bebe,seckanja i usivanja :( Ako budes imala vremena,svrati do teme anksioznost da podelis svoje iskustvo,nama bi znacilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije veruj mi, meni su to slatki bolovi kad se setim, naravno da boli, ali nista nije neizdrzivo. :) Ja se bojim epidurala upravo zbog tog bockanja u kicmu, mada ga u mojem gradu ni nema. :lol: Seckanje nista ne boli, jer u tom trenutku ni ne osetis, kod usivanja mogu da ti daju anesteziju, izbor je na tebi. :)

MalaCrnka89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.