Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Da li neko znaa cijene epiduralne anestezije?

Porodjaja u bazenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila najgori moguci panicar!! Nevidjen, ali nevidjen strah sve do porodjaja.. zamisljala sam da necu moci da izdrzim, da ce trajati danima, iako mogu da trpim dooosta..t0116.gif Kolikogod su mi svi pricali kad vidis bebu zaboravices sve, uvek mi je ostajala sumnja, dok nisam iskusila sta te reci podrazumevaju. Kad ugledas svoju bebu, pa to zaista ne moze da se opise i vredi svega na svetu. Sve je ovo vec ko zna koliko puta receno.. samo cu dodati da sam otisla u bonicu u pola 8, hladne glave, i porodila se pre 10! Milina. Ni u najsrecnijim snovima nisam zamisljala takav porodjaj. Priroda je SVE to udesila. Ne ramisljajte o tome previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kalle ja sam nasla na internetu to sto te zanima, pises samo epiduralna anestezija i imas podobro objasnjenje, ali ne treba ti to nista ne boli vise od oko 15-20 minuta i ja sam se prvi put poradgala zato ti kazem iskreno, bitno je da je sa tobom i bebu sve najbolje, ne razmisljaj toliko oko porogdaja kad dodge vreme videces da ti ne treba anestezija, a za bazen ne znam to je popularnije u druge zemlje. Pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem :) ja sam trenutno 22nedelja i 2 dana, i moja beba ne zeli da pokaze svoj pol, hoce da bude iznenadjenje za svoje roditelje hehehe

porodjaja se i bojim i ne bojim, kako me kad uhvati... vise me zanima kako ce sve to da prodje s obzirom da mi je ovo prva trudnoca i da nemam pojma o nicemu(sem sto sam citala) a i ne znam koliko da se raspitujem, jer znajuci mene ima samo da pocnem da panicim jos vise :) zanima me ima li koja trudnica da se porodila u Podgorici, da podijeli svoje iskustvo sa mnom? ja sam pocela da vodim trudnocu u dz , dok se navodno nije pokvario uz i onda su me poslali u klinicki, tamo me zivu isprepadali oko nekog navodnog zadebljanja koje beba ima, i ja u panici ne znam sta da radim fino zakazem kod privatnika (koji radi u klinickom) i on mi kaze da su me prepali bez potrebe.. sad,nekako mi je lakse kad znam da imam doktora za porodjaj, ali mi isto nije svejedno, mogu misliti kakvo je osoblje ovdje a i uslovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem :) ja sam trenutno 22nedelja i 2 dana, i moja beba ne zeli da pokaze svoj pol, hoce da bude iznenadjenje za svoje roditelje hehehe

porodjaja se i bojim i ne bojim, kako me kad uhvati... vise me zanima kako ce sve to da prodje s obzirom da mi je ovo prva trudnoca i da nemam pojma o nicemu(sem sto sam citala) a i ne znam koliko da se raspitujem, jer znajuci mene ima samo da pocnem da panicim jos vise :) zanima me ima li koja trudnica da se porodila u Podgorici, da podijeli svoje iskustvo sa mnom? ja sam pocela da vodim trudnocu u dz , dok se navodno nije pokvario uz i onda su me poslali u klinicki, tamo me zivu isprepadali oko nekog navodnog zadebljanja koje beba ima, i ja u panici ne znam sta da radim fino zakazem kod privatnika (koji radi u klinickom) i on mi kaze da su me prepali bez potrebe.. sad,nekako mi je lakse kad znam da imam doktora za porodjaj, ali mi isto nije svejedno, mogu misliti kakvo je osoblje ovdje a i uslovi...

Draga moja,ja sam se 22 decembra porodila u KBC-u,razmišljala sam ovdje da otvorim temu KBC Podgorica,ali nikako da nađem vremena.

http://www.roditelji.me/2012/03/04/duvansk...-i-prljavstina/

Moj porođaj je prošao super ali po ovoj priči vidjećeš kakvi su uslovi tamo.Dobro se pripremi,preporučujem ti školu za trudnice,još ti nije kasno,preko puta škole Savo Pejanović,obavezno.

Ako ti treba bilo kakav savjet slobodno piši.

A poslaću ti i link gdje imaš o iskustvima u KBC-u.

http://www.roditelji.me/forum/porou0111aj/.../page-32/#p7299

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti najljepse... meni su samo rekli "mnogo ce ti pomoci da imas svog doktora da te poradja"...znam ja to,ali ne znam ostalo :) moja se kuma tamo porodila prosle godine i nije imala losa iskustva, mada je strina njenog muza koja je pedijatar bila tamo sa njom cijelo vrijeme... meni ne treba posebna njega i ne znam ni ja sta, ali sam cula pojedine price (u koje iskreno NE ZELIM da vjeruje) o tome kako je i sto je tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kalle ja sam nasla na internetu to sto te zanima, pises samo epiduralna anestezija i imas podobro objasnjenje, ali ne treba ti to nista ne boli vise od oko 15-20 minuta i ja sam se prvi put poradgala zato ti kazem iskreno, bitno je da je sa tobom i bebu sve najbolje, ne razmisljaj toliko oko porogdaja kad dodge vreme videces da ti ne treba anestezija, a za bazen ne znam to je popularnije u druge zemlje. Pozdrav :rolleyes:

Ma prostudirala sam je i ja,samo,problem mi je sto cijenu ne mogu naci....no nema veze,sto ti kazes,kad dodje vreme za to...a aBd i uskoro ce..:) mi smo sada u osmom mijesecu..:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treći porođaj - trebala bi da sam opuštena, još zakazujem epidural a ja gora nego oba ova prva dva puta skupa ..... :( :(

Moram nekako da se oslobodim ove negativnosti i straha samo nemam pojma kako ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treći porođaj - trebala bi da sam opuštena, još zakazujem epidural a ja gora nego oba ova prva dva puta skupa ..... :( :(

Moram nekako da se oslobodim ove negativnosti i straha samo nemam pojma kako ....

Lako - samo opleti po nama, mužu :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treći porođaj - trebala bi da sam opuštena, još zakazujem epidural a ja gora nego oba ova prva dva puta skupa ..... :( :(

Moram nekako da se oslobodim ove negativnosti i straha samo nemam pojma kako ....

samo se opusti to je treci porodjaj ima da izleti dok kazes beba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lako - samo opleti po nama, mužu :);)

Joj draga moja nista se ne brini ponesi novine da ti ne bude dosadno dok epidural deluje :) pa to je jedno uzivanje, ja kazem svaki dan bi mogla onako da se poradjam...

samo se opusti to je treci porodjaj ima da izleti dok kazes beba :D

hvala ženske

Da me neko vidi sa novinama da idem na porod rekao bi da sam izludila hahahah :)

A oplela sam ja po MM, svetim mu se za sve do sada ovih dana a on je odjednom postao tolerantan pa mi se sklanja sa puta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz i ja sam se najvise uplasila za treci porodjaj...Svi su mi se smejali,kao u fazonu jao pa zar ti ,pa nije ti prvi put,pa ti si bas hrabra i sl..ali ne ja valjda sto sam znala sta me sve ceka a usled hormona se sve to jos uzburkalo nije mi bilo bas vse jedno...

Tako da te razumem..Ali ako ces epidural onda bola nema sta da se plasis..a organizacije posle pa videces sve ce doci na svoje..tebi je A velika..a vidis i muz se profinio..bice to ok. :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je strah od porodjaja... Tacnije, nije me strah od samog porodjaja nego od onoga svega sto prethodi samom porodjaju.

Kako cu se organizovati sa decom? Gde cu njih ostaviti kad krenem u porodiliste?

Da li cu upasti kod moje dr u smenu?

Da li da cekam kuci do zadnjeg minuta ili odmah sa prvim znacima da krenem u porodiliste?

Mnogo nedoumica koje izazivaju i strah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je strah od porodjaja... Tacnije, nije me strah od samog porodjaja nego od onoga svega sto prethodi samom porodjaju.

Kako cu se organizovati sa decom? Gde cu njih ostaviti kad krenem u porodiliste?

Da li cu upasti kod moje dr u smenu?

Da li da cekam kuci do zadnjeg minuta ili odmah sa prvim znacima da krenem u porodiliste?

Mnogo nedoumica koje izazivaju i strah...

Isti slucaj, i sve se trudim fa jos o tome ne razmisljam al nije lako :( :( najgore mi je ako porodjaj krene pre podne a i mm i s&s na poslu :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je strah od porodjaja... Tacnije, nije me strah od samog porodjaja nego od onoga svega sto prethodi samom porodjaju.

Kako cu se organizovati sa decom? Gde cu njih ostaviti kad krenem u porodiliste?

Da li cu upasti kod moje dr u smenu?

Da li da cekam kuci do zadnjeg minuta ili odmah sa prvim znacima da krenem u porodiliste?

Mnogo nedoumica koje izazivaju i strah...

cim sam saznala da sam opet trudna...prvo sto sam pomislila je sta cu s Ivom...i odmah sam u glavi izlistala spisak ko sta gde kome cemu...Iva ide kod najbolje prijateljice jer ima dete istog uzrasta, ne moram da razmisljam o kasicama i garderobi,istu velicinu nose, istu hranu jedu,ona zna njene fore kad se kako ponasa mogu mirno da odem na porodjaj...jos samo da sacekamo taj famozni januar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovo trenutno najveca frka,ali ne od porodjaja nego od toga kako tih par dana izdrzati bez ovog mog malog nemirka.Cini mi se da mi je gore da mi ga dovode u posetu jer ce biti cmizdrenja obostrano :( .Ipak je i on jos uvek bebac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slucaj, i sve se trudim fa jos o tome ne razmisljam al nije lako :( :( najgore mi je ako porodjaj krene pre podne a i mm i s&s na poslu :o

Kod mene je i pre podne kriticno, ali i nocu. Sami smo, koga da zovemo u sred noci, sa kim da ostavimo cerkice?

Joj, videcemo sta ce i kako ce biti...

cim sam saznala da sam opet trudna...prvo sto sam pomislila je sta cu s Ivom...i odmah sam u glavi izlistala spisak ko sta gde kome cemu...Iva ide kod najbolje prijateljice jer ima dete istog uzrasta, ne moram da razmisljam o kasicama i garderobi,istu velicinu nose, istu hranu jedu,ona zna njene fore kad se kako ponasa mogu mirno da odem na porodjaj...jos samo da sacekamo taj famozni januar...

Najbolje je da se deci ne remeti svakodnevnica, i da bude sa nekim na koga je navikla.Tako ce najmanje da primeti da mama nije tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cim sam saznala da sam opet trudna...prvo sto sam pomislila je sta cu s Ivom...i odmah sam u glavi izlistala spisak ko sta gde kome cemu...Iva ide kod najbolje prijateljice jer ima dete istog uzrasta, ne moram da razmisljam o kasicama i garderobi,istu velicinu nose, istu hranu jedu,ona zna njene fore kad se kako ponasa mogu mirno da odem na porodjaj...jos samo da sacekamo taj famozni januar...

i ja sam razmisljala o Ivi, i da znas da mi je bilo baaas drago kad sam ovo procitala :)

ako je ta prijateljica ona na koju mislim mnogo mi je drago sto ce iva biti kod nje, jer bas verujem da ce biti srecna :)

:*:*:* za Ivuuu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam 33 sedmica i imam skoro pa lud strah od porodjaja.Jedni mi kazu citaj istrazuj gledaj video isjecke "STO VISE ZNAS BOLJE JE ZA TEBE" I ja sam krenula redom po forumima citam i gledam koliko mogu sve zivo,prva mi je trudnoca opet kad bolje razmislim mozda je bolje sto neznam nek bude "iznenadjenje" prijatno il neprijatno NE DAJ BOZE.Neznam ni sta da mislim i kako da osjecam na trenutke mi dodje svejedno kazem sebi "Svaka zena je to prosla" a onda opet dodje mi da odjednom pocnem da placem.Da nam trudnicama svim Bog da lak porod i zive zdrave i ispravne bebice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa drugom bebom imala zakazan carski rez. Tu tek imas vremena za "mozganje"i strahovanje! Noc pred sekciju ne znam da li sam i uopste spavala. Ali kad je doslo vreme da se krene na pripreme za porodjaj-ja sam se radovala. Radovala sam se sto cu uskoro videti sina! Iscekivala i razmisljala o njegovim ocima, da li ima kosice, u koliko ce se sati roditi, o datumu rodjenja, prolecna beba...nisam razmisljala o sebi! Ko sam ja u toj prici? (samo mama-piiih :D ) To je neciji rodjen-dan! ;) I onda se taj strah pretvorio u pozitivnu tremu pred upoznavanje. Otisla sam da "zavrsim to" i da sto pre vidim sina.

Isscekuj taj dan, raduj mu se-ne plasi ga se! Razmisljaj pozitivno i sigurno ce sve biti ok!

zlata1234 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam 33 sedmica i imam skoro pa lud strah od porodjaja.Jedni mi kazu citaj istrazuj gledaj video isjecke "STO VISE ZNAS BOLJE JE ZA TEBE" I ja sam krenula redom po forumima citam i gledam koliko mogu sve zivo,prva mi je trudnoca opet kad bolje razmislim mozda je bolje sto neznam nek bude "iznenadjenje" prijatno il neprijatno NE DAJ BOZE.Neznam ni sta da mislim i kako da osjecam na trenutke mi dodje svejedno kazem sebi "Svaka zena je to prosla" a onda opet dodje mi da odjednom pocnem da placem.Da nam trudnicama svim Bog da lak porod i zive zdrave i ispravne bebice :)

Sad mi malo i smesno kad vidim kako se i druge plase. :lol: E Lolita kad sam ja izdrzala, kukavica teska, veruj i ti ces. Gora od mene nisi :) Ma to nece doci, bum odjednom ti se poradjas. Vec pocne malo da bolucka, pa se povecava, ali taman toliko da se ti sam postepeno navikavas i vec znas sta je sledece. Meni je prvo pukao vodenjak, pa pocele kontrakcije slabe, da bi se postepeno pojacavale. E te poslednje sam prevristala, zato mi je sam porodjaj prosao super, to jedva docekas da beba krene da izlazi. Ma samo se opusti, izaci mora. Samo sebi najlepse dane kvaris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isscekuj taj dan, raduj mu se-ne plasi ga se! Razmisljaj pozitivno i sigurno ce sve biti ok!

Ovo je pravi savet, jer to je kako god okrenes dan za radovanje.

Po meni je strah prisutan na pocetku, u devetom sam bila luda od hormona i jedva cekala da se porodim. Plakala sam kao luda bez razloga, kaze mi sestra ne stoji ti kosa lepo a ja udri u plac, nocu ne mozes spavati, danju bi iz koze iskocio. ma jedva sam cekaala da dodje dan d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 29-oj sam sedmici trudnoće. I užasno se plašim porođaja,plašim se da ce biti nekih problema za bebu i mene,jer sam stalno okružena pričama kako je porođaj težak.

Kako da pobijedim taj strah?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 29-oj sam sedmici trudnoće. I užasno se plašim porođaja,plašim se da ce biti nekih problema za bebu i mene,jer sam stalno okružena pričama kako je porođaj težak.

Kako da pobijedim taj strah?

Ali to zaista nije za strah. Videces, to je nesto najlepse! Ja sam posle stalno govorila da sam se najlepse osecala onog momenta kad je moj bebac izasao. Da boli, boli. Ali ne traje vecno, prodje i onda zaista zaboravis koliko je bolelo (ja sam mislila da to izmisljaju, ali stvarno jeste tako). Opusti se i uzivaj u ovom prelepom periodu. Meni je trudnoca bila jedan od najleosih perioda u zivotu. Uzivaj u bebinim pokretima i toj posebnosti da samo ti mozes da ih osetis. Pa imas jos bar dva meseca pred sobom, nemoj da ih upropastis sa steahovanjem. Kad se setim kako je divno osetiti malo bice u sobi, pozelim opet :)

Pozdrav i uzivaj, uzivaj, uzivaj, uzivaj, uzivaj...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali to zaista nije za strah. Videces, to je nesto najlepse! Ja sam posle stalno govorila da sam se najlepse osecala onog momenta kad je moj bebac izasao. Da boli, boli. Ali ne traje vecno, prodje i onda zaista zaboravis koliko je bolelo (ja sam mislila da to izmisljaju, ali stvarno jeste tako). Opusti se i uzivaj u ovom prelepom periodu. Meni je trudnoca bila jedan od najleosih perioda u zivotu. Uzivaj u bebinim pokretima i toj posebnosti da samo ti mozes da ih osetis. Pa imas jos bar dva meseca pred sobom, nemoj da ih upropastis sa steahovanjem. Kad se setim kako je divno osetiti malo bice u sobi, pozelim opet :)

Pozdrav i uzivaj, uzivaj, uzivaj, uzivaj, uzivaj...!

Puno ti hvala. Nadam se da ce biti sve kako treba. Prva mi je trudnoća,pa se zato javlja taj strah.

Mislim da ce želja da vidimo svoju curicu biti mnogo jača od straha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.