Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

e ja sam u istom stanju, otvorena dva prsta beba odavno spustena sve je spremno samo da krene... ti u ponedeljak, a ja stizem u sredu... mada sam to rekla i za ovu sredu pa me je vratila :(

Ma ja se ne vracam dok me ne porode i kraj :lol::lol::lol: Necu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja se ne vracam dok me ne porode i kraj :lol::lol::lol: Necu :angry:

hahaha pa ti si se bas naljutila... verujem ti... ova stomacina samo raste i raste... ja se nadam da me nece vracati vise, to bi bilo najbolje... al kakve sam srece zadnjih par dana nista me ne bi zacudilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, vreme je da krenu kontrakcije ili pukne vodenjak polako kod MojBebac, da stigne da se porodi pocetkom ponedeljka :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, vreme je da krenu kontrakcije ili pukne vodenjak polako kod MojBebac, da stigne da se porodi pocetkom ponedeljka :D:D:D

k07085.gifNema nista od toga!!! k07085.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k07085.gifNema nista od toga!!! k07085.gif

ja se zabrinula gdje si ste da se niste porodile,a vi presle na drugu temu i to na "strah od porodjaja" ,sve ste me tjesile da to nije strasno a vi na toj temi,zar je i vas strah :D:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se zabrinula gdje si ste da se niste porodile,a vi presle na drugu temu i to na "strah od porodjaja" ,sve ste me tjesile da to nije strasno a vi na toj temi,zar je i vas strah :D:D:D

No... ja napisa post gore o tome :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

No... ja napisa post gore o tome :lol:

jel sj ides kod na kontrolu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel sj ides kod na kontrolu?

Hajde u treci da caskamo... ovo nije tema za to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma polako, nocas ce :D Valjda... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mene je sad pocela da hvata neka panika i strah a u prvoj trudnoci nisam imala ni malo! Slusam price da sa drugim ide mnogo lakse ali opet mi neke bubice ne daju mira! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnicama nemam sta drugo da kazem osim da porodjaj nije ni primaci onom sto gledamo na filmovima - ono naprezanje, vristanje, znojenje... Ja, koja sam lijecila napade panike, porodila sam se bez ijedne kapljice znoja i krika :lol: . A mnoge na ovom sajtu znaju koliko sam se plasila. Najvise, poput Sejle, da se ne onesvijestim ili ne ugusim...

Zaista, u tom trenutku nemate kad da razmisljate o tome, ALI NE ZATO STO PUNO BOLI, vec jer ste u nekoj cudnoj, lakoj neizvjesnosti da vidite bebu! Vec tada shvatate da je bilo smijesto koliko ste se bojale...

Samo naucite da disete pravilno i sve ide i brze i lakse!!!

A bol, boljucka, ali nista traumaticno!!! Razmisljajte o tome sta cete bebi oblaciti, ko ce joj se najvise u familiji obradovati, sta ce joj ko kupiti (peskira joj nece faliti, ne brinite :rolleyes: ), da cete od novca koji bude dobijala moci da se ogrebete za jedno feniranje ili lak za nokte na nogama, koje duuugo niste vidjele :rolleyes: , kako cete se nakon porodjaja potruditi da dovedete liniju u red i da cete izgledati fensi mama...

Oca sam izgubila iznenada u trecem mjesecu trudnoce - taj bol se pamti i taj bol boli! A, i to se izdrzi!

Cmokic od vase Idjosanke :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni kako se priblizava sve me manje strah,malo uz zene ovde na forumu,malo sam sebe rezgovorila,nije da sam bez imalo straha,najvise mislim da mi beba bude dobro a za ostalo cu lako,svjesna sam da mora da boli,i tjesim samu sebe da ce to samo nekoliko sati da boli i da cu posle svoju bebicu da drzim u svoje ruke....nekako sam sad drugacija nego prije,jao kad se sjetim nisam mogla da zaspem od nekog straha,dok je sad drugacije....hvala boggu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se oglasim na ovoj temi.

Porodila sam se pre tri meseca carskim rezom, a poslednjih dva meseca trudnoce imala sam neki cudan strah, ali ne od porodjaja nego od nepoznatog. Kako ce sve da ispadne, da li ce lekari da naprave neku gresku, da li ce moja beba biti ziva i zdrava... a onda pred sam porodjaj strah i trema su nestali, a ja sam otisla na farbanje, sisanje, feniranje, depilaciju, cupanje obrva... sve kompletno u salonu, da budem lepa bebi... cak sam i nokte nalakirala za sta su me naterali da skinem lak pred porodjaj...

Na kraju se ispostavilo da je strah bio totalno nepotreban i mnogo mi je drago sto sam ga prevazisla pre porodjaja, a beba je bila mnogo vece blago nego sto sam i mogla da ocekujem... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EVO I NAS U 21.TJEDNU TRUDNOĆE I VEĆ SADA ME HVATA TREMA KAKO ŠTA ITD...AL KAŽU I VIDIMMM DA SVE ŽENE PREŽIVE ;) ....JEDVA ČEKAMO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se oglasim...tek sam u 10toj nedelji jaaaaaaako zeljene trudnoce i vec sam pocela da mislim"sta me snadje" i "kako cu preziveti porodjaj"...nekad mi se cini da sam presebicna jer vise razmisljam da li i kako cu izdrzati porodjaj, nego da li ce sa bebom sve biti u redu....uzas...hormoni valjda...sta li je....:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

proci cete te misli,ja sam o tome razmisljala,imala ruzne snove i sl.ja sam sad u 28 nedelji i uopste ne razmisljam o tome...jos kad budes bebicu osjetila u stomaku sve ce ti biti ne vazno samo da je njoj dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se oglasim...tek sam u 10toj nedelji jaaaaaaako zeljene trudnoce i vec sam pocela da mislim"sta me snadje" i "kako cu preziveti porodjaj"...nekad mi se cini da sam presebicna jer vise razmisljam da li i kako cu izdrzati porodjaj, nego da li ce sa bebom sve biti u redu....uzas...hormoni valjda...sta li je....:(

Proci ce te ta razmisljanja. Ja sam velika kukavica i u pocetku trudnoce sam plakala svaki put kad sam pomislila na porodjaj. Ali kad sam krenula na vezbe i predavanja,i uz pomoc bebca sam sve to prevazisla. Ubedila sam sebe da me tamo ceka nesto lepo,da ce to kratko trajati i da cu posle toga videti bebicu. Strah vise ne postoji,kad su se sve porodile,pa i ja cu. A da je tako strasno,zene bi imale samo po jedno dete,ne bi nikad ostale opet trudne. Sve dolazi iz glave,pa pokusaj sebe da ubedis kako te tamo ceka nesto lepo i onda ce nestati i strah. Budes li razmisljala najgore,samo skodis sebi i ubedjujes sebe u to najgore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na podrsci i savetima...nadam se da ce proci:(((

Resila sam samo da ne citam nista vezano za porodjaj, cini mi se da sto manje znam, bolje mi je:(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na podrsci i savetima...nadam se da ce proci:(((

Resila sam samo da ne citam nista vezano za porodjaj, cini mi se da sto manje znam, bolje mi je:(((

Jeste, ne slusaj price, misli kako te tamo ceka nesto lepo. Ne znam odakle si,ali ako u tvom mestu postoje vezbe od 7og meseca,savetovala bih ti da ides jer ces cuti od babice sta trebas da znas,neku realnu sliku o porodjaju i prevazici ces strah od porodjaja. Meni su te vezbe i predavanja mnogo pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka iz bga sam...gde postoje te vezbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka iz bga sam...gde postoje te vezbe?

Bar jednom idi u DZ Zvezdara, to je preko puta Cvetkove pijace, i saslusaj pricu babice Marice, ja idem kod nje, odlicna zenica, sve lepo objasnjava. Ne treba ti uput za prvi put, dodji cisto da odslusas sta prica, samo moras da udjes u 7mi mesec. Vezbe su svakog ponedeljka, srede i petka od 10 do pola 1-1. Ako ti se svidi, mozes i dalje posle ici kod nje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar jednom idi u DZ Zvezdara, to je preko puta Cvetkove pijace, i saslusaj pricu babice Marice, ja idem kod nje, odlicna zenica, sve lepo objasnjava. Ne treba ti uput za prvi put, dodji cisto da odslusas sta prica, samo moras da udjes u 7mi mesec. Vezbe su svakog ponedeljka, srede i petka od 10 do pola 1-1. Ako ti se svidi, mozes i dalje posle ici kod nje :)

E bas hocu...hvala na savetu...sad sam se nekako smirila...nisam jos ni u cetvrti usla a vec panicim:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas hocu...hvala na savetu...sad sam se nekako smirila...nisam jos ni u cetvrti usla a vec panicim:)

Ja mislim da od mene vece kukavice nema, ali kad se ja ne plasim, proci ce i tebe to. Kada pogledas u trecem trimestru vidis kako se jedna po jedna poradjaju i sve bude ok, onda procitas njihova iskustva i nema vise straha. Pa kad su se sve porodile, zasto ti ne bi. Ja cu uzeti epidural, tako da ce boleti samo malo kad beba izlazi, a one kontrakcije necu osetiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,ja sam se porodila pre tri nedelje. Od trenutka kada sam ostala trudna pa do nekog 6-7og meseca non-stop sam razmisljala o porodjaju i o tome kako cu ja to izdrzati(jer sam velika kukavica i bol nikako ne trpim).Epidural sam htela po svaku cenu,ali onda mi je jednog trenutka nesto(ni sama ne znam sta)kvrcnulo u glavi i odustala sam od epidurala.Tada sam valjda i prestala da se bojim porodjaja i samo sam razmisljala o prvom susretu sa bebom.Vodenjak mi je pukao i otisla sam u bolnicu skroz smirena.Nije blo nikakvog straha.Kada su poceli bolovi,samo sam razmiljala o tome da mora da boli jer beba stize i stvarno je tako. :rolleyes:

Istina je da malo moramo da se namucimo,ali jos veca istina od ove je da se stvarno sve zaboravi onoga trenutka kada cujemo bebin plac i kada je ugledamo. :rolleyes: Lepseg osecaja nema!Zato,samo pozitivno razmisljajte i obavezno dobro slusajte babice sta vam govore jer se one maksimalno trude da olaksaju i sve ce biti dobro! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas hocu...hvala na savetu...sad sam se nekako smirila...nisam jos ni u cetvrti usla a vec panicim:)

Ja mislim da treba dobro da se pripremis za porodjaj.Kad to kazem ne mislim na zakazivanje porodjaja,narucivanje carskog reza i placanje lekara i anesteziologa da budu uz tebe i ostale nenormalne stvari koje zene rade,vec mislim da treba da prodjes adekvatne vezbe i da znas u svakom trenutku porodjaja sta ti se desava i sta ti mozes da ucinis da olaksas sebi,a posebno bebi.

Najvaznije je da dobro savladas tipove disanja i kad koji da koristis,jer unosenje dovoljnih kolicina kiseonika u toku kontrakcija je jako bitno za srcane tonove bebe,da znas da prepoznas koji tip kontrakcije imas,na osnovu toga ces tacno znati koliko ce ti trajati porodjaj,kada da krenes u bolnicu ako zelis da se porodis sa epiduralom a kada da krenes ako hoces bez i jos milion korisnih stvari i da ti porodjaj ne bude nepoznanica i mozes da vladas situacijom sve vreme.

Ne znam da li te davim i da li zelis to sve da znas al ja ti mogu preneti moja iskustva,i uputi te gde sam ja isla na vezbe,pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.