Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

zene vjerujte mi tako mi je lakse kad mi tako date super savjete,hvala vam puno...

ja sve kazem za moju bebicu zivot bih dala,tako vjerovatno cu i to nekako izdrzat... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[Zdravo, ja sam u 35. nedelji trudnoće i tačno znam o čemu pričaš, ali zar nije rano da se brineš o tome? Ja sam tek sad, na 38 dana do porođaja počela da osećam strah od toga, a do sada nije mi ni padalo na pamet, jednostavno, probaj da se opustiš, razmišljaj o tome kako beba napreduje, šta se sada dešava u tvom stomaku, kako se ona razvija... A do porođaja imaš još dosta da bi se toga plašila. Imam jedan savet, pošto je i meni ovo prva trudnoća, nemoj jesti mnogo, jer ćeš pri kraju imati problema, već sada uvedi 5 obroka dnevno - dve voćne užine i tri srednja obroka. Izbegavaj prženo i na masti, koristi ulje, pij 3 litre tečnosti dnevno i šetaj do 2km dnevno, i porođaj (kažu) nećeš ni osetiti. Opustii se i uživaj. :D A kad budeš osetila kako se beba mrda i šutira te, misao o porođaju će nestati sama.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad već toliko brineš, ne pretražuj internet, i ne čitaj o porođaju - što manje se informišeš, manje će ti se svakojakih strahova motati po mislima ;)

Skreni misli sa nečim drugim, šetaj, kafeniši sa drugaricama, i kad ti pomenu porođaj - reci da ne želiš da znaš ;)

Potpisujem se sto manje znas to bolje u svakom slucaju moras se poroditi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u principu najgori su onih pola sata pre porođaja kad od kontrakcija ne mozes da dođes do daha ali tad treba biti najsmireniji..koliko si u mogucnosti..kad krenu naponi oni ne bole samo imas osecaj da ti se jako kaki...sve u svemu nije strasno i brzo se zaboravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se plasila samo za bebu tamo kad sam dosla, za sebe nista jeste dobila sam epidural, ali nisam znala da li cu dok na sto nisam legla na sto,kod neka 4,5 prsta...

Inace mamice koje su u 35.nedelji ja kad sam toliko trudna bila lagano sam se vec porodila :) imala sam neki cudan strah, ali ne preteran, bila sam na ovoj temi, ali nisam bila najgora :lol: i sve je super proslo, najbitnije, ali kad vam kazem SAMO SE SKONCENTRISATI I SLUSATI STA BABICA GOVORI, ONA VODI PORODJAJ I KLJUCNA JE U SVEMU, morate slusati za vase i bebino dobro...srecnooo

Da, ako je pored tebe babica <_< Ako nije, onda po svom instinktu... I zovite dr-e kad god vam se prohte, ja sam tako na prvom porodjaju, bas me briga sto prevrcu ocima, meni je bitno da znam da je sve u redu sa bebom i sa mnom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)-->

(Suzana B @ 30.11.2011, 19:16)
[Zdravo, ja sam u 35. nedelji trudnoće i tačno znam o čemu pričaš, ali zar nije rano da se brineš o tome? Ja sam tek sad, na 38 dana do porođaja počela da osećam strah od toga, a do sada nije mi ni padalo na pamet, jednostavno, probaj da se opustiš, razmišljaj o tome kako beba napreduje, šta se sada dešava u tvom stomaku, kako se ona razvija... A do porođaja imaš još dosta da bi se toga plašila. Imam jedan savet, pošto je i meni ovo prva trudnoća, nemoj jesti mnogo, jer ćeš pri kraju imati problema, već sada uvedi 5 obroka dnevno - dve voćne užine i tri srednja obroka. Izbegavaj prženo i na masti, koristi ulje, pij 3 litre tečnosti dnevno i šetaj do 2km dnevno, i porođaj (kažu) nećeš ni osetiti. Opustii se i uživaj. :D A kad budeš osetila kako se beba mrda i šutira te, misao o porođaju će nestati sama.. ;)

ova prica je bas ohrabrujuca,i hvala ti na tome,ne znam ni sama zasto se plasim jer ja mogu bol da izdrzim ko konj samo cutim i trpim,3i4mjesec samo me glava boljela probudim se i zaspem sa bolom ali nijednom tabletu nisam popila i trpljela sam,i navece me probudi bol,al odlucila sam necu moju bebu da trujem tabletama,i izdrzala sam,iskreno i ne znam cega me strah jednostavno svjesna sam da mora da boli i to je to.sto se tice jela pa jedem al najvise volim ovo sto si rekla da nevalja na ulju:) ali vjeruj jedem i boraniju i grasak krompir mogu tako kuvano to,i dan nemogu da zamislim da ne pojedem makar tri mandarine jednu jabuku i navece frape sa bananom,ponekad nar,kivi,kruska i tako to,voca jedem,a sto se tice setnje e tu sam lijena jer se bas umorim,a i sad je hldno pa se boim da se nenahladim,ali ja zivim u kuci na trecem spratu i ima 40stepenica i svaki dan ja minimum 5puta se popnem i sidjem ne zanm dal ce mi to pomoc...eto ja sam se bas raspisala,ako sam negdje pogresila nek me neko ispravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li me je strah ili ne. Znam samo da stalno razmisljam o tome. 36. sam nedelja Vise se plasim za bebu nego za sebe. Mozda se i ne plasim... Stvarno ne znam. Na momente mi se cini kao da sam se vec poradjala pa ce sve lako proci, a na momente sam prestravljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja sam tek na pocetku (11nedelja) a tako me je strah, jos sam sada gledala jedan porodjaj na youtube i ne mogu da se zaustavim da placem......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne gledaj porodjaje, izgleda mnogo uzasnije nego sto jeste. Strah je ustvari od nepoznatog, a kada postane poznato, imas pametnije stvari da mislis o njima, ne stignes da se plasis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne gledaj porodjaje, izgleda mnogo uzasnije nego sto jeste. Strah je ustvari od nepoznatog, a kada postane poznato, imas pametnije stvari da mislis o njima, ne stignes da se plasis.

Izvinite... ja imam jos 9 dana do porodjaja i ne osecam strah nimalo :unsure: ... Jedva cekam da se porodim i da vidim i zagrlim moju bebu :rolleyes: ! Necu ici ni na cr, niti epidural... prirodan porodjaj, pa Boze moj kako svima tako i meni... Sada me samo uzasno nerviraju bolovi u karlici, donjem stomaku, preponama i nista vise :) !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite... ja imam jos 9 dana do porodjaja i ne osecam strah nimalo :unsure: ... Jedva cekam da se porodim i da vidim i zagrlim moju bebu :rolleyes: ! Necu ici ni na cr, niti epidural... prirodan porodjaj, pa Boze moj kako svima tako i meni... Sada me samo uzasno nerviraju bolovi u karlici, donjem stomaku, preponama i nista vise :) !!!!

e to je to!!! nema straha samo hrabrooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e to je to!!! nema straha samo hrabrooo!!!

Pa samo mogu jos gore da napravim... to je moje misljenje...! Od porodjaja kakav god ne mogu pobeci niti ga izbeci... samo da bude sve u redu sa bebicom i samnom i superrrr :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa samo mogu jos gore da napravim... to je moje misljenje...! Od porodjaja kakav god ne mogu pobeci niti ga izbeci... samo da bude sve u redu sa bebicom i samnom i superrrr :lol:

nisam se plasila ni prvi put, a jos manje cu sad... nema sta da se desi, svakako ne mozes pobeci, moras se poroditi... kako god da bude, kad vidis svoju beku, zaboravices na sve muke i probleme...

takoda zene moje... nema mesta strahu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite... ja imam jos 9 dana do porodjaja i ne osecam strah nimalo :unsure: ... Jedva cekam da se porodim i da vidim i zagrlim moju bebu :rolleyes: ! Necu ici ni na cr, niti epidural... prirodan porodjaj, pa Boze moj kako svima tako i meni... Sada me samo uzasno nerviraju bolovi u karlici, donjem stomaku, preponama i nista vise :) !!!!

Ih, pa to je najbolja varijanta, ali i ako se neko plasi, razumljivo je da se plasi :D Ti si mi sva nekako onaj tip zene koje to zacas izguraju. P. S. upravo sam ti tipovala da ces do ponedeljka vec da se porodis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih, pa to je najbolja varijanta, ali i ako se neko plasi, razumljivo je da se plasi :D Ti si mi sva nekako onaj tip zene koje to zacas izguraju. P. S. upravo sam ti tipovala da ces do ponedeljka vec da se porodis :)

Vi otvorile kladionicu ovde a :lol::lol::lol: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, bas o tome razmisljam i sama se sa sobom smejem jer sam se setila jedne epizode Mucki, ako si gledala kada Rakel treba da se porodi i momci organizuju kladjenje kako ce se beba zvati. Triger dolazi sa informacijom da ce se ako bude devojcica zvati Sigurni, po Sigurni Viver, a ako bude decak, da ce se zvati Rodni, po Dejvu :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, bas o tome razmisljam i sama se sa sobom smejem jer sam se setila jedne epizode Mucki, ako si gledala kada Rakel treba da se porodi i momci organizuju kladjenje kako ce se beba zvati. Triger dolazi sa informacijom da ce se ako bude devojcica zvati Sigurni, po Sigurni Viver, a ako bude decak, da ce se zvati Rodni, po Dejvu :D:D:D

Ako se porodim tako brzo imas cast od mene :lol::lol::lol: Iz tvojih usta u Bozje usi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hoces :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hoces :D

Hajde vise... smorih se!!! Stomak mi ide tamo- ovamo, gore- dole... dosta vise :) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se porodim tako brzo imas cast od mene :lol::lol::lol: Iz tvojih usta u Bozje usi :lol:

drzimo ti palceve svakako!!! evo ponedeljka samo sto nije... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam kako ti je, moja Andjela i Sara su bile velike bebe, preko 4 kg obe, a imala sam i dosta plodove vode pride, i pred kraj trudnoca sam nekada stvarno imala utisak da ce ili da mi se otkine stomak i otpadne negde usput ili da ce da se raspukne i da ce da izadju napolje kao mali alieni...Meni je jedino mama provalila da cu da se porodim taj dan, posto mi je termin bio 8 avgusta a porodila sam se 20 jula. Videle smo se 18. jula, slavili smo Marijin rodjendan i trebala sam da joj u sudu potpisem ovlascenje da moze da vodi moju Mariju na more jer prelaze granicu. Kada me videla odjednom je uhvatila neka panika i ceo dan mi je malo malo pa ponavljala da odmah sutra moram u sud jer ako ne odem porodicu se i necu moci da joj potpisem. I odem ja sutra u sud a prekosutra ujutro mi pukne vodenjak i odem u porodiliste. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam kako ti je, moja Andjela i Sara su bile velike bebe, preko 4 kg obe, a imala sam i dosta plodove vode pride, i pred kraj trudnoca sam nekada stvarno imala utisak da ce ili da mi se otkine stomak i otpadne negde usput ili da ce da se raspukne i da ce da izadju napolje kao mali alieni...Meni je jedino mama provalila da cu da se porodim taj dan, posto mi je termin bio 8 avgusta a porodila sam se 20 jula. Videle smo se 18. jula, slavili smo Marijin rodjendan i trebala sam da joj u sudu potpisem ovlascenje da moze da vodi moju Mariju na more jer prelaze granicu. Kada me videla odjednom je uhvatila neka panika i ceo dan mi je malo malo pa ponavljala da odmah sutra moram u sud jer ako ne odem porodicu se i necu moci da joj potpisem. I odem ja sutra u sud a prekosutra ujutro mi pukne vodenjak i odem u porodiliste. :)

Ma meni su rekli jos pre dve nedelje da cu se brzo poroditi... Otvorena dva prsta, spustio se stomak, beba se namestila u kanal i sve to tako stoji, a ja ludim... i tako cekam i nadam se :lol:Jeco moja i ti ces samnom...vodim te :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam samo jednu rec za tebe...

P O N E D E LJ A K !!!

:D :D :D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam samo jednu rec za tebe...

P O N E D E LJ A K !!!

:D:D:D:D:D:D:D

Dobro... onda cu da isproveravam sve za dane vikenda i cekam ponedeljak, pod punom opremom... i ovako idem u porodiliste :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni su rekli jos pre dve nedelje da cu se brzo poroditi... Otvorena dva prsta, spustio se stomak, beba se namestila u kanal i sve to tako stoji, a ja ludim... i tako cekam i nadam se :lol:Jeco moja i ti ces samnom...vodim te :lol:

e ja sam u istom stanju, otvorena dva prsta beba odavno spustena sve je spremno samo da krene... ti u ponedeljak, a ja stizem u sredu... mada sam to rekla i za ovu sredu pa me je vratila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.