Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ne mora da znači da će ovaj put biti loše kao prvi... Evo kreni od promene dr...

A i rano ti je da se opterećuješ... ;) biće sve ok, doći ću ja da te držim za ruku :)

Draga veruj mi da mi dodje najzgodniji dasa ove planete i da me drzi za ruku ne pomaze :) Jedino ako hoces da kukamo zajedno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi porodjaj je bio super zbog cega se onda ovako plasim drugog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi porodjaj je bio super zbog cega se onda ovako plasim drugog?

O znaci nisam jedina :) Samo sto meni ni prvi nije bio super ... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga veruj mi da mi dodje najzgodniji dasa ove planete i da me drzi za ruku ne pomaze :) Jedino ako hoces da kukamo zajedno :D

Sve za tebe, pa ako treba i kukaću :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi porodjaj je bio super zbog cega se onda ovako plasim drugog?

Mislim jer za prvo nisi znala kako ide prorođaj pa nisi imala kad da razmišljaš čega da se bojiš, sad je drugačije sve znaš i više se palšiš....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi cete sad reci da sam ja luda ali od prvog dana kad sam saznala da sam trudna( za ovu sad trudnocu) ja mislim samo na porodjaj i pocela sam cak i da sanjam nocu :( Samo se toga bojim nista drugo , nocas sam imala kosmare :( Prvi porodaj mi je i uz epi bio horor sad kad pomislim da cu za osam meseci opet kroz to prolaziti sva se najezim.Jedva cekam da drzim svoju bebanu u rukama i da je sve gotovo , kad bih mogla sve ovo ostalo da preskocim ... Uf bas se bojim... Kod mene je to izgleda kao kod onih sto imaju stahove od visine, buba, zmija ... Mogu mi sto puta reci da je to besmisleno , dzabe je... to je jace od mene ...

ista sam taka,ja sam od starta kako sam zatrudnjela citala o porodjaju,i samo mislim o tome i bas me strah svi mi daju super savjete nisam nasla nesto da je strasno sto bi me prepalo,ali ja imam takav strah,imam osjecaj da ce da se desi nesto meni i mojoj bebi,ali ja to nemogu nikako da opisem nikome,bas smo se nasle,ja sam sad 29 nedelja,i svaki dan mislim o tome,mastam kako cu ja,samo mi se to vrti po glavi...aoo bozee da oce proci ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ista sam taka,ja sam od starta kako sam zatrudnjela citala o porodjaju,i samo mislim o tome i bas me strah svi mi daju super savjete nisam nasla nesto da je strasno sto bi me prepalo,ali ja imam takav strah,imam osjecaj da ce da se desi nesto meni i mojoj bebi,ali ja to nemogu nikako da opisem nikome,bas smo se nasle,ja sam sad 29 nedelja,i svaki dan mislim o tome,mastam kako cu ja,samo mi se to vrti po glavi...aoo bozee da oce proci ....

Uh , ti si blizu ja jos imam da guram do toga , ne znam konkretno da kazem cega se toliko plasim , ni jednom nisam pomislila da ce nesto lose da se desi ili da krene naopako ne daj Boze , o tome i ne zelim da mislim , nego jednostavno STRAH , ne znam od tog bola, za bebu napora , ne znam uopste da objasnim ali evo danas ceo dan sam loseg raspolozenja jer samo o tome mislim ... nadam se da ce me proci to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi cete sad reci da sam ja luda ali od prvog dana kad sam saznala da sam trudna( za ovu sad trudnocu) ja mislim samo na porodjaj i pocela sam cak i da sanjam nocu :( Samo se toga bojim nista drugo , nocas sam imala kosmare :( Prvi porodaj mi je i uz epi bio horor sad kad pomislim da cu za osam meseci opet kroz to prolaziti sva se najezim.Jedva cekam da drzim svoju bebanu u rukama i da je sve gotovo , kad bih mogla sve ovo ostalo da preskocim ... Uf bas se bojim... Kod mene je to izgleda kao kod onih sto imaju stahove od visine, buba, zmija ... Mogu mi sto puta reci da je to besmisleno , dzabe je... to je jace od mene ...

Vjeruj mi da ti necu reci da si luda, mislim da je to normalno, jos pogotovo ako ti je prvi porodjaj bio tezak.

Meni nije normalno da se prvorotka (citaj ja) ne plasi porodjaja. Sve se bar malo plase i osjecaju bar tremu, ja nista. Kad me je pocelo boliti samo sam brundala i govorila "Hajde vise!" A naslusala sam se svakakvih prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh , ti si blizu ja jos imam da guram do toga , ne znam konkretno da kazem cega se toliko plasim , ni jednom nisam pomislila da ce nesto lose da se desi ili da krene naopako ne daj Boze , o tome i ne zelim da mislim , nego jednostavno STRAH , ne znam od tog bola, za bebu napora , ne znam uopste da objasnim ali evo danas ceo dan sam loseg raspolozenja jer samo o tome mislim ... nadam se da ce me proci to...

a meni se cini citava vjecnost,pa da ni sama ne znam od cega me konkretno strah,ja nit znam sta me ceka nit nista,...ali ja sve mislim beba mora izaci ,pomalo se tjesim,jer boim se psihicki da ne odem od razmisljenja,zato i tebe savjetujem bas iz tog razloga da razmisljas pozitivno i misli na lijepo,ja se trudim,jes da tesko ide ali sta cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se prvog porodjaja nisam uopste plasila.....ali drugog se plasim!!! Mada mi je porodjaj super proasao, i nista nije bolelo sve vreme.....do pred sam kraj, ali tada me je bas bolelo :(, pa se sada bojim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se samo plasim da ce da krene ranije, e od tog me frka najveca i panika vec sad, a za bol pa do ona 3,5 prsta istrpim nekako eto koliki sam slabic :), onda epidural i voz, nisu mi gasili jer sam bila dobrica i saradjivala izgurala iz 2-3 puta :)

Nemas razloga da se plasis, pa i Tarica je poranila malo, pa vidi kolika devojka raste!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se plasila prvog,a necu se plasiti ni sledeceg.

Ne znam kako mi je to uspelo,ali eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se katastrofalno plasila porodjaja, jos od prvog dana, imala sam nocne more a kad su me uveli u boks i pokazali mi lezaj ja sam pomislila "Evo na ovom krevetu cu ja umreti" :) Mislim sta reci dalje, a ispalo je super, i ostalo mi je u lepom secanju. Normalno je da se plasis, sve smo prosle kroz to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se katastrofalno plasila porodjaja, jos od prvog dana, imala sam nocne more a kad su me uveli u boks i pokazali mi lezaj ja sam pomislila "Evo na ovom krevetu cu ja umreti" :) Mislim sta reci dalje, a ispalo je super, i ostalo mi je u lepom secanju. Normalno je da se plasis, sve smo prosle kroz to

isto ja tako mislim kao sto si ti mislila,ja imam jos mjesec dana,ali ja mislim da cu umrijeti od straha nista nemoze da me smiri...kako cu proc bog samo zna... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Manite se crnih misli buduce mame :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Manite se crnih misli buduce mame :)

kako da izbacimo te misli :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako da izbacimo te misli :rolleyes:

Jednostavno veruj da će sve biti ok, da neće puno boleti i da kad se sve završi držaćeš u rukama svoju bebu.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednostavno veruj da će sve biti ok, da neće puno boleti i da kad se sve završi držaćeš u rukama svoju bebu.... :)

mislim vjeruj mi,ali mi slabo ide nesto,mada ja mislim da cu zaboravit na te misli kad dodje do toga.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako da izbacimo te misli :rolleyes:

pa jednostavno...vidi nas sve ovde. Imamo zajedno copor dece i sve smo zive i zdrave :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mislim da kad krene nećete imati vremena da mislite na ovakve stvari ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mislim da kad krene nećete imati vremena da mislite na ovakve stvari ;)

pa i ja to mislim...sad imam dosta vremena da o svemu mislim pa mi svasta padne na pamet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i ja to mislim...sad imam dosta vremena da o svemu mislim pa mi svasta padne na pamet :)

Kad već toliko brineš, ne pretražuj internet, i ne čitaj o porođaju - što manje se informišeš, manje će ti se svakojakih strahova motati po mislima ;)

Skreni misli sa nečim drugim, šetaj, kafeniši sa drugaricama, i kad ti pomenu porođaj - reci da ne želiš da znaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad već toliko brineš, ne pretražuj internet, i ne čitaj o porođaju - što manje se informišeš, manje će ti se svakojakih strahova motati po mislima ;)

Skreni misli sa nečim drugim, šetaj, kafeniši sa drugaricama, i kad ti pomenu porođaj - reci da ne želiš da znaš ;)

ma znam to, izadjem ja,prosetam kupujem gubim vreme,i onda navece ,il kad ne izadjem,svasta mi se vrzma po glavi,mada sad se trudim da mislim na lijepe stvari,kad se porodim ,kad dodju moji kako ce da reaguju i tako,al i odu mi misli dal cu imat snage da guram,dal ce to dobro proc,uh..... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaboravila na prodjaj cim sam dosla kuci ,malo mi teze palo privikavanje na bebana nego porodjaj.Meme je mucila neizvesnost,a kad je dr.rekla poradjate se brzo ja je pitala kako kad me ne boli :P

Tako da bez panike i straha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam to, izadjem ja,prosetam kupujem gubim vreme,i onda navece ,il kad ne izadjem,svasta mi se vrzma po glavi,mada sad se trudim da mislim na lijepe stvari,kad se porodim ,kad dodju moji kako ce da reaguju i tako,al i odu mi misli dal cu imat snage da guram,dal ce to dobro proc,uh..... :blink:

hehehehe, toliko ce da te smori sto te boli stomak, sto imas osecaj da ti se piski,a ne mozes, sto se znojis k'o leopard i sto ti svaki 'slucajni prolaznik' virka 'dole' da ces imati snage i sleper pun betona da podignes, samo da se vec jednom zavrsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.