Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

a i mi smo bile tako smesne... :D

Kad se samo setim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a i mi smo bile tako smesne... :D

Kad se samo setim :rolleyes:

Eee devojke devojke, sad smo iskusne trudnjače i relativno iskusne keve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno je odlicna odluka ici na psihofizicke pripreme. Sama ces sebe iznenaditi kako dan po dan postajes samouverena. Ne brini nista i srecno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MMMMMMM..Izgleda da je naisao red hrabrih zena koje se ne plase toliko porodjaja,koliko smo se plasile ja i cure koje su se porodile pocetkom godine! Drago mi je,bravo! :) Hrabro i srecno svima! Mora da dodje i prodje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MMMMMMM..Izgleda da je naisao red hrabrih zena koje se ne plase toliko porodjaja,koliko smo se plasile ja i cure koje su se porodile pocetkom godine! Drago mi je,bravo! :) Hrabro i srecno svima! Mora da dodje i prodje!

:lol: :lol: :lol:

Gle, ko sada hrabri uplasene trudnice?! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago da ste mi se presmijale :rolleyes: Saaalim se!

Hvala vam zaista puno!

Ponekad se uplasim da kazem sta zaista mislim, da ne bi ljudi pomislili da sebicno razmisljam. A kada vidim da mnoge razmisljaju slicno ili isto, olaksa mi - nisam jedina.

Razmisljam onda da cu i ja uspjeti kada je uspjela jedna majka - niska, mrsava, ma premrsava... da rodi petoro. Tjesi me kada vidim one umorne prosjakinje na ulici (kojima se cesto divim jer sigurno nisu panicarke kao ja) sa bebama u narucju... E vala, i moja bebica i ja cemo biti dobro.

Jedva cekam Njihovo Velicanstvo - vjezbe disanja... dobro ce mi doci i za napade panike :rolleyes: Ako cujete da se Crna Gora trese, ne brinite, to ja dahcem :P

Nego, da niste cule za caj od lista kupine ili maline, da olaksava porodjaj, tj. otvaranje? I ako vam nije muka, objasnite mi kako idu kontrakcije - koliko prosjecno traju kontrakcije npr. na pola sata ili 20 min (koliko ukupno), i kad je najbolje da krenem u porodiliste (ono mi je na 10 minuta od kuce)? Koliko zapravo traju te kontrakcije, sa kojima treba da krenem u por. i na koliko se javljaju?

Samo da mi noge ne otkazu :unsure:

Puno, puno vas pozdravljam!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, da niste cule za caj od lista kupine ili maline, da olaksava porodjaj, tj. otvaranje? I ako vam nije muka, objasnite mi kako idu kontrakcije - koliko prosjecno traju kontrakcije npr. na pola sata ili 20 min (koliko ukupno), i kad je najbolje da krenem u porodiliste (ono mi je na 10 minuta od kuce)? Koliko zapravo traju te kontrakcije, sa kojima treba da krenem u por. i na koliko se javljaju?

Samo da mi noge ne otkazu :unsure:

Puno, puno vas pozdravljam!!!!!

Ja ne znam za caj, ali kazu za maslinovo ulje... Po kasicicu ujutru, mjesec i po prije termina. Ja sam pila, ali ne znam da li to sta pomaze, mada bih se porodila za minut, da mi je beba bila namjestena kako treba... Ovako je trajalo maaaaloooo duze. :P

Meni su kontrakcije bile na sat vremena, pa na pola, pa na 15 min, pa na 10, 5, 2.... Uglavnom, sve je trajalo oko 12 sati. Znam da ti ovo djeluje mnogo dugo, ali nije, jer prvi bolovi nisu jaki- licili su na blage menstrualne. Ako te plasi da neces stici na vrijeme u porodiliste, ne brini- stici ces i da ti je satima udaljeno od kuce. Ja sam krenula kada su mi kontrakcije bile na 5 min, pa sam se porodila za 5 sati! <_<

Moj ti je savjet da sto duze budes kuci, ukoliko nemas neke posebne probleme- curenje plodove vode ili nesto slicno...

Ipak je bolje da se ne vodis nicijim iskustvom, jer je veoma moguce da ce tvoje biti potpuno drugacije. Ako ides na psihofizicke pripreme, bice ti puno lakse, jer ces otprilike znati sta te ocekuje, i kako da se ponasas u datoj situaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago da ste mi se presmijale :rolleyes: Saaalim se!

Hvala vam zaista puno!

Ponekad se uplasim da kazem sta zaista mislim, da ne bi ljudi pomislili da sebicno razmisljam. A kada vidim da mnoge razmisljaju slicno ili isto, olaksa mi - nisam jedina.

Razmisljam onda da cu i ja uspjeti kada je uspjela jedna majka - niska, mrsava, ma premrsava... da rodi petoro. Tjesi me kada vidim one umorne prosjakinje na ulici (kojima se cesto divim jer sigurno nisu panicarke kao ja) sa bebama u narucju... E vala, i moja bebica i ja cemo biti dobro.

Jedva cekam Njihovo Velicanstvo - vjezbe disanja... dobro ce mi doci i za napade panike :rolleyes: Ako cujete da se Crna Gora trese, ne brinite, to ja dahcem :P

Nego, da niste cule za caj od lista kupine ili maline, da olaksava porodjaj, tj. otvaranje? I ako vam nije muka, objasnite mi kako idu kontrakcije - koliko prosjecno traju kontrakcije npr. na pola sata ili 20 min (koliko ukupno), i kad je najbolje da krenem u porodiliste (ono mi je na 10 minuta od kuce)? Koliko zapravo traju te kontrakcije, sa kojima treba da krenem u por. i na koliko se javljaju?

Samo da mi noge ne otkazu :unsure:

Puno, puno vas pozdravljam!!!!!

Teme koje otvaramo uvek otvaramo kako bi sa drugima podelili misljenje, dobili savet za odredjenu temu. Ako bi ovu temu prosirili na sve tvoje trenutne probleme, onda bi to bila tvoja licna tema, a to ne ide u prilog nikom.wink.gif

Na sva pitanja ces dobiti odgovor na vezbama. Zato ne brini.

Na forumu ces naci teme vezane za pripremu za porodjaj, pa procitaj.

Ovde cemo pricati o psiholoskim problemima trudnica.

Postoji tema na forumu : strah od porodjaja.

Dakle, ima tema gde mozes da postavljas sva svoja pitanjca i da odbijes pregrst odgovora, saveta, sugestija.

Nemoj da te sad pokoleba ova moja opmena, nego pisi sta te jos muci na temama koje postoje. Vazi?smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teme koje otvaramo uvek otvaramo kako bi sa drugima podelili misljenje, dobili savet za odredjenu temu. Ako bi ovu temu prosirili na sve tvoje trenutne probleme, onda bi to bila tvoja licna tema, a to ne ide u prilog nikom

Slazem se. I nije mi bio cilj da masem svojim mozgarijama i da od trudnica trazim da gledaju samo ka meni jer je meni pomoc najneophodnija... Nije mi to bio cilj!

Bio mi je cilj da na jednom mjestu kazem sve sta me tisti pred taj velik trenutak, a ne da svoje misli dijelim na pet tema jer bi to drugima islo u prilog! Znam da ne bi. Jer, niko na ovom forumu nije obavezan ni da procita, ni da mi odgovori. Isto tako, znam da ce me potpuno razumjeti sve moje saborkinje, koje su imale napade panike ili se i dalje suocavaju sa tom neprijatnoscu.

Naravno, nemoj ni ti mene pogresno da razumijes, kao sto sam ti vec rekla nije mi namjera da svojatam bilo sta na ovom forumu, a iskreno vjerujem da ni tebi nije cilj da "pticama ogranicavas let".

U svakom slucaju Te pozdravljam, kao i ostale dame na ovom forumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se. I nije mi bio cilj da masem svojim mozgarijama i da od trudnica trazim da gledaju samo ka meni jer je meni pomoc najneophodnija... Nije mi to bio cilj!

Bio mi je cilj da na jednom mjestu kazem sve sta me tisti pred taj velik trenutak, a ne da svoje misli dijelim na pet tema jer bi to drugima islo u prilog! Znam da ne bi. Jer, niko na ovom forumu nije obavezan ni da procita, ni da mi odgovori. Isto tako, znam da ce me potpuno razumjeti sve moje saborkinje, koje su imale napade panike ili se i dalje suocavaju sa tom neprijatnoscu.

Naravno, nemoj ni ti mene pogresno da razumijes, kao sto sam ti vec rekla nije mi namjera da svojatam bilo sta na ovom forumu, a iskreno vjerujem da ni tebi nije cilj da "pticama ogranicavas let".

U svakom slucaju Te pozdravljam, kao i ostale dame na ovom forumu!

Odlicno. Onda koristi postojece teme za ostala svoja pitanja koja si na ovoj temi dodatno postavila i postuj red na forumu.

Na primer, na ovim temama :

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1584

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=174

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1166

i na taj nacin ce forum funkionisati kako treba, a tebi nece biti nista ograniceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a i mi smo bile tako smesne... :D

mislim da smo u nekim temama bile i gore

Eee devojke devojke, sad smo iskusne trudnjače i relativno iskusne keve :D

e kiki, iskustvo para vredi.

Ja sam se jako bojala porodjaj, ali mislim da sam ga stojicki podnela, obzirom da je bio jako tezak. Neces se ti niceg secati kad krenu trudovi, veruj na rec, uzivaj, taj trenutak je tezak, ali sa druge strane i fenomenalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :rolleyes:

I moj ginekolog je upoznat sa mojom drugaricom Panikom, i sa njim razgovaram o svemu... i uglavnom, prva ja, sve to okrenem na salu. Zato sam u ovoj jednoj temi pomenula ili pokrenula nekoliko njih, iz razloga sto svaka ima po neki simptom mog glupavog straha.

Nego, i doktor mi je rekao da tog trenutka, ma koliko trajao, treba da se koncentrisem na disanje, na sam cin. I da mi u tom slucaju panika nece padati na pamet, jer cu biti okupirana onim zbog cega sam zapravo tu.

Vjerujem da ce sve biti u redu...

Saljem vam iskren zagrljaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :rolleyes:

I moj ginekolog je upoznat sa mojom drugaricom Panikom, i sa njim razgovaram o svemu... i uglavnom, prva ja, sve to okrenem na salu. Zato sam u ovoj jednoj temi pomenula ili pokrenula nekoliko njih, iz razloga sto svaka ima po neki simptom mog glupavog straha.

Nego, i doktor mi je rekao da tog trenutka, ma koliko trajao, treba da se koncentrisem na disanje, na sam cin. I da mi u tom slucaju panika nece padati na pamet, jer cu biti okupirana onim zbog cega sam zapravo tu.

Vjerujem da ce sve biti u redu...

Saljem vam iskren zagrljaj!

A sta ako od panike zaboravis disati?! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :rolleyes:

I moj ginekolog je upoznat sa mojom drugaricom Panikom, i sa njim razgovaram o svemu... i uglavnom, prva ja, sve to okrenem na salu. Zato sam u ovoj jednoj temi pomenula ili pokrenula nekoliko njih, iz razloga sto svaka ima po neki simptom mog glupavog straha.

Nego, i doktor mi je rekao da tog trenutka, ma koliko trajao, treba da se koncentrisem na disanje, na sam cin. I da mi u tom slucaju panika nece padati na pamet, jer cu biti okupirana onim zbog cega sam zapravo tu.

Vjerujem da ce sve biti u redu...

Saljem vam iskren zagrljaj!

Sigurno ce biti ok, ne razmisljaj previse, obzirom da si prvorotka imaces dovoljno vremena za razmisljanje kad krenu bolovi, sve to ide spontano i prirodno, veruj mi na rec

A sta ako od panike zaboravis disati?! :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Pa valjda ce je bar babice podsetiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeee,vidis kakvo je vreme doslo ;)

TI OTVORILA OVU TEMU JA SE ODMAH PRONASLA :D I KUKUMAKALA SVAKODNEVNO... :D U MOM SLUCAJU BEZ RAZLOGA... DEVOJKE, NE PLASITE SE, SVE SE TAKO BRZO ZABORAVI... JA SE BOLA VEC SUTRA CINI MI SE NISAM SECALA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TI OTVORILA OVU TEMU JA SE ODMAH PRONASLA :D I KUKUMAKALA SVAKODNEVNO... :D U MOM SLUCAJU BEZ RAZLOGA... DEVOJKE, NE PLASITE SE, SVE SE TAKO BRZO ZABORAVI... JA SE BOLA VEC SUTRA CINI MI SE NISAM SECALA...

Potpisujem!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se porođaja kao takvog uopšte ne plašim. Od početka trudnoće sam u nekom ludom tripu da ću ja sve to na brzaka odraditi i da će sve biti super :rolleyes: E sad, ne može sve biti savršeno - imam dva ogromna straha koja su u bliskoj vezi sa porođajem:

1. da ne grmi dok sam u porodilištu

2. da ne dobijem neuredne cimerke koje će ostavljati kosu i ostalo po kupatilu.

Eto, ludak, nema šta :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se porođaja kao takvog uopšte ne plašim. Od početka trudnoće sam u nekom ludom tripu da ću ja sve to na brzaka odraditi i da će sve biti super :rolleyes: E sad, ne može sve biti savršeno - imam dva ogromna straha koja su u bliskoj vezi sa porođajem:

1. da ne grmi dok sam u porodilištu

2. da ne dobijem neuredne cimerke koje će ostavljati kosu i ostalo po kupatilu.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se porođaja kao takvog uopšte ne plašim. Od početka trudnoće sam u nekom ludom tripu da ću ja sve to na brzaka odraditi i da će sve biti super :rolleyes: E sad, ne može sve biti savršeno - imam dva ogromna straha koja su u bliskoj vezi sa porođajem:

1. da ne grmi dok sam u porodilištu

2. da ne dobijem neuredne cimerke koje će ostavljati kosu i ostalo po kupatilu.

Eto, ludak, nema šta :P:lol::P

:lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet panicarka ili hipohondar, kako god ;-)

Ostalo mi je jos dvadesetak dana do termina. Nekako jedva cekam... ovo razmisljanje me tako smori ponekad. Uvijek nanovo zamisljam porodjaj... Pomazu mi jako puno savjeti iz skolice - gdje je rijec strah zabranjena :-)

Danas sam tako trt, od vrucine ne mogu da spavam, ustajem svaka dva sata da mijenjam pidzamu, da mokrim....grrrr. Od klima uredjaja me presjeklo u ledjima, pa se hladim na svjez vazduh od 43 stepena. Uz to, pritisak mi je stigao do koljena :rolleyes:

Danas citam sve komentare na bebac. I, kao za baksuz, naletjeh na temu o pokojnoj mama bojani. Tuzno. I tako me sve to uplasilo.

Znam da ovo nema veze sa temom, nemojte me grditi... Posaljite mi barem jedan ;) da barem znam, a znam, da je normalno da se trudnica malo ufrci kad cuje za neki los slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, sta bih ja bez vas. Cim krenem u bolnicu, jednom rukom nosicu torbu, a drugom komp. da vas obavjestavam o svemu...

Hvala ti Milice!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: , jao kako ces ti tek da budes ''mama panicarka'', ima samo sa tobom da se dopisujemo.... Opusti se, nijedna nije ostala da se nije porodila, pa valjda neces ni ti, ili hoces? ! :o:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusti se prodje to jakko brzo neces ni imati vremena za paniku ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.