Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam jutros otvorila frizider i pomislila "e sad prva stvar za koju se uhvatim koji je rok trajanja - eto mi termin :D " Mleko kaze 17.april, te se stoga uzdam u Somboled :D

Budala, ne znam vise sta cu od sebe...

hahahahhah dobro je da se nisi uhvatila za konzervisanu hranu :D

pa stvarno ste sou!!!

ispade tema STRAH OD PORODJAJA najzanimljivija i najkomicnija!!!

upravo nas pozvali na svadbu, 01.maja tako da do tad se sigurno necu poroditi i JEDVA CEKAM.. ovako debela zasenicu i samu mladu - ne vidjaju se bas cesto OVOOOLIIIKIII GOSTI :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros otvorila frizider i pomislila "e sad prva stvar za koju se uhvatim koji je rok trajanja - eto mi termin :D " Mleko kaze 17.april, te se stoga uzdam u Somboled :D

Budala, ne znam vise sta cu od sebe...

hahahahhah dobro je da se nisi uhvatila za konzervisanu hranu :D

Vidiš, trebala sam da gledam, možda sam se uhvatila za neku proročansku tunjevinu, a nisam ni znala... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš, trebala sam da gledam, možda sam se uhvatila za neku proročansku tunjevinu, a nisam ni znala... :lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam vecina hrane u frizideru do kad je rok i ne odgovara mi pa zato necu ni da gledam..

zamisli uhvatis se za neku tunjevinu ili pastetu koja traje do sledece godine :lol:

odmah se setim Radovana III i Georgine koja je vec godinama trudna!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam vecina hrane u frizideru do kad je rok i ne odgovara mi pa zato necu ni da gledam..

zamisli uhvatis se za neku tunjevinu ili pastetu koja traje do sledece godine :lol:

odmah se setim Radovana III i Georgine koja je vec godinama trudna!!!

A ZAMISLI DA SE UHVATIŠ ZA SIRĆE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ZAMISLI DA SE UHVATIŠ ZA SIRĆE...

Al sam se dobro nasmejala jutros. :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako smo sve ovde dobro raspolozene to samo znaci da nemamo strah od porodjaja a to je zapravo i najbitnije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A valjda je i strah prosao od ovoliko iscekivanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili imamo strah ali ga prikrivamo smehom -_- meni što je teže to sam duhovitija :wacko::ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili imamo strah ali ga prikrivamo smehom -_- meni što je teže to sam duhovitija :wacko::ph34r:

[/quo

Ха, ха. Ко да сам ја ово написала. Додуше ја сам већ једном прошла кроз порођај, без страха, ал сад ме понекад `вата фрка.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,meni je BAS frka!!! Ne bojim se bola,izdrzacu sta treba i koliko treba- hvala Bogu pa nisam neka njanjava :) Sigurna sam u to da ce bebac biti zdrav i da ce sa njom sve biti dobro....

Ono cega se uzasavam i sta me plasi su greske lekara! Tacnije- da mi ne urade dobro reviziju posteljice,da jedan deo ostane u meni,zagnoji se,iskomplikuje, mozda zavrsi sepsom...? Pu,pu,pu daleko bilo!

Eto,toga se bojim! Nemam NI TRUNKU poverenja u nase lekare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros otvorila frizider i pomislila "e sad prva stvar za koju se uhvatim koji je rok trajanja - eto mi termin :D " Mleko kaze 17.april, te se stoga uzdam u Somboled :D

Budala, ne znam vise sta cu od sebe...

ahahaha :) :) :) ala sam se sada ismejala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosadjanko, ako se ne bojis bola i samog porodjaja, onda nema nikakvih problema. A sto se tice greski ljekara, samo misli na to da ce priroda sve urediti, i da ce porodjaj teci normalno, te da ce posteljica izaci cijela i nece morati raditi reviziju. Uglavnom, moj ti je savjet da samo pozitivno razmisljas! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,meni je BAS frka!!! Ne bojim se bola,izdrzacu sta treba i koliko treba- hvala Bogu pa nisam neka njanjava :) Sigurna sam u to da ce bebac biti zdrav i da ce sa njom sve biti dobro....

Ono cega se uzasavam i sta me plasi su greske lekara! Tacnije- da mi ne urade dobro reviziju posteljice,da jedan deo ostane u meni,zagnoji se,iskomplikuje, mozda zavrsi sepsom...? Pu,pu,pu daleko bilo!

Eto,toga se bojim! Nemam NI TRUNKU poverenja u nase lekare!

Uffffff,i kod mene je ista situacija... Ne plašim se porođaja,samo nemarnosti lekara jer ne možeš nikome da veruješ... :unsure:

I koliko god razmišljala o lepim stvarima i htela da skrenem misli sa toga,ne mogu,to je jednostavno u glavi i ne mogu da iskontrolišem... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,meni je BAS frka!!! Ne bojim se bola,izdrzacu sta treba i koliko treba- hvala Bogu pa nisam neka njanjava :) Sigurna sam u to da ce bebac biti zdrav i da ce sa njom sve biti dobro....

Ono cega se uzasavam i sta me plasi su greske lekara! Tacnije- da mi ne urade dobro reviziju posteljice,da jedan deo ostane u meni,zagnoji se,iskomplikuje, mozda zavrsi sepsom...? Pu,pu,pu daleko bilo!

Eto,toga se bojim! Nemam NI TRUNKU poverenja u nase lekare!

Nema cega da se bojis ;) ja sam se pre mesec i po porodila kod nas u Betaniji i sve je bilo ok,ne veruj u one price da su lekari bezobrazni i da su ne ljubazni jer veruj da nisu.Ja sam se najvise plasila toga da ce mi biti kao da idem na vesanje a ne na porodjaj bas zbog lekara,tj zbog svih tih prica o lekarima i o greskama njihovim i o njihovom bezobrazluku.Veoma sam se iznenadila koliko su ljubazni svi i koliko paze i koliko nisu "strasni" :D Veruj da ce biti sve ok i da ce sve brzo proci i da ces videti koliko je ceo taj cin, ma koliko bolan bio, ustvari jedno prelepo iskustvo :) Veruj mi kad tikazem da nemas razloga za strah,a na meni je stazista (ili kako se zove taj koji tek treba da postane doktor) ucio da sije :D Sedeo je i doktor pored njega koji mu je prvo pokazao kako se to radi pa je pustio i njega,sivenje je trajalo dobrih pola sata ako ne i vise :) smorila sam se bila,ali su me usili extra,jedva da se vidi :)

PtMb3HM.jpgPtMbp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po tei se vidi da hormoni udaraju .... :lol

hahaha,jeste u pravu si! Rade sve u 16 ;)

Nema cega da se bojis ;) ja sam se pre mesec i po porodila kod nas u Betaniji i sve je bilo ok,na meni je stazista (ili kako se zove taj koji tek treba da postane doktor) ucio da sije :D Sedeo je i doktor pored njega koji mu je prvo pokazao kako se to radi pa je pustio i njega,sivenje je trajalo dobrih pola sata ako ne i vise :) smorila sam se bila,ali su me usili extra,jedva da se vidi :)

PtMb3HM.jpgPtMbp2.png

Miroslava,hvala na pozitivi.Malo si me utesila :) Znaci mi kad cujem neko pozitivno iskustvo iz Betanije. Ja na zalost nemam nikakvu vezu tamo,idem-pa sta mi Bog da!

A to za usivanje.... Razumem ja da moraju i stazisti na nekome da vezbaju,ali pola sata.... Svaka tebi cast,ja bi im tamo da izvines sve po spisku... Nadam se da su barem bili toliko covecni pa su ti pre tog mucenja dali lokalnu anesteziju !?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,ovde sam na Bebcu citala mama Bojaninu pricu, i nisam mogla da se sastavim 3 dana. Samo sam plakala.Evo,i sad mi je knedla u grlu...

Ne prodje dan da ne pomislim na njen slucaj. Znam da je jedan u milion,ali ko meni garantuje da bas i ja necu biti greska lekara !?

Znam da ne treba tako da razmisljam,ali eto- to je moj strah... Postoji,vrzma mi se po glavi i ja tu nista ne mogu,sem da se molim Bogu da sve bude ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,ovde sam na Bebcu citala mama Bojaninu pricu, i nisam mogla da se sastavim 3 dana. Samo sam plakala.Evo,i sad mi je knedla u grlu...

Ne prodje dan da ne pomislim na njen slucaj. Znam da je jedan u milion,ali ko meni garantuje da bas i ja necu biti greska lekara !?

Znam da ne treba tako da razmisljam,ali eto- to je moj strah... Postoji,vrzma mi se po glavi i ja tu nista ne mogu,sem da se molim Bogu da sve bude ok...

Novosađanka, normalno je da osećaš izvesnu dozu straha, ali mislim da je bolje da ne čitaš loša iskustva i da pokušaš da potisneš ona koja si već pročitala. Moja drugarica se porodila pre 4 dana i prošla je odlično - dva napona i beba je izašla napolje. Možda ćeš i ti upravo tako da prođeš, što ti od srca želim! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,hvala! I ja sebi zelim takav porodjaj :rolleyes:

I mm kaze da ne treba da zalazim na takve teme i da nisam normalna sto citam to,ali... To je realnost, ne mogu bas ni ziveti u Diznilendu 9 meseci,posmatrati svet kroz roze naocare i praviti se da je sve super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi sta su ti rekli. srecno! Ja sutra idem na CTG ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha,jeste u pravu si! Rade sve u 16 ;)

Miroslava,hvala na pozitivi.Malo si me utesila :) Znaci mi kad cujem neko pozitivno iskustvo iz Betanije. Ja na zalost nemam nikakvu vezu tamo,idem-pa sta mi Bog da!

A to za usivanje.... Razumem ja da moraju i stazisti na nekome da vezbaju,ali pola sata.... Svaka tebi cast,ja bi im tamo da izvines sve po spisku... Nadam se da su barem bili toliko covecni pa su ti pre tog mucenja dali lokalnu anesteziju !?

ma dali su mi anesteziju samo prestala je da deluje posle odredjenog vremena a oni su me i dalje usivali :D nije nista srasno,polse porodjaja veruj mi da te vise nista ne boli :D Nisam ni ja imala vezu i super sam prosla :D Kad ti kazem da nije toliko lose tamo,veruj mi,videces i sama.Ne treba da te je strah, cak ima i muzike u porodjajnoj sali :) Kad sam se ja poradjala isla je pesma od Zeljka Samardzica " Kao mesec u vodi" i dok su me sili ja sam pevala.Eto nije u opste strasno,samo ja sam se zeznula pa sam ranije otisla, 18.marta oko 18 i 30h a porodila sam se 19. marta u 8 i 57h. lezala sam na dosadnoj patologiji do ujutru,smorila sam se i ako sam bila u bolovima,a sestra me je obisla samo 2puta u toku noci.Tu je zesce smaranje i nisam odusevljena osobljem iskreno. Evo moj malac sisa dok ti ja kuckam :) i on ti kaze da ne brines :)

CBYu2Mm.jpgCBYup2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

Ljubi malog andjela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se preteruje malo s tim kako su lekari neodgovorni i sl. Ako dobijes DIK ili eklampsiju, tesko ce te spasiti, mada ima sanse, a sve ostalo je resivo. Eto, jedna zena je pre neki dan prezivela DIK na porodjaju. Nisu oni tamo ni neuki, a ni tako bezobrazni. Ima nekih, ali malo ih je spram ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se preteruje malo s tim kako su lekari neodgovorni i sl. Ako dobijes DIK ili eklampsiju, tesko ce te spasiti, mada ima sanse, a sve ostalo je resivo. Eto, jedna zena je pre neki dan prezivela DIK na porodjaju. Nisu oni tamo ni neuki, a ni tako bezobrazni. Ima nekih, ali malo ih je spram ostalih.

a sta je DIK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se preteruje malo s tim kako su lekari neodgovorni i sl. Ako dobijes DIK ili eklampsiju, tesko ce te spasiti, mada ima sanse, a sve ostalo je resivo. Eto, jedna zena je pre neki dan prezivela DIK na porodjaju. Nisu oni tamo ni neuki, a ni tako bezobrazni. Ima nekih, ali malo ih je spram ostalih.

potpisujem sve..

malo mi trudnice preterujemo sa istrazivanjem svega i svacega. ako nema potrebe bolje je ne istrazivati i ne opterecivati se sa svim i svacim. moja dr je i moja prijateljica i uvek mi govori SVE TI JE OK, I NEMOJ NI DA ME ISPITUJES ZA KOJEKAKVE LOSE STVARI. DA NESTO NIJE U REDU SAMA BIH TI REKLA, POSEBNO STO SMO PRIJATELJI, NE BIH SIGURNO KRILA.. CUTI I UZIVAJ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.