Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja zadnjih par noci ne mogu spavati, sto od tih kao "menstrualnih" bolova, bebica se spustila pa malo-malo pa me presece dole, kukovi me bole kako god da sedam i ustajem, ledja isto. A ujutru kad ustanem kao voz da me pregazio, vise se odmorim gledajuci neki film nego nocu pokusavajuci da spavam.... A stomak iako se spustio, sinoc se beba toliko protezala da sam mislila da ce mi izbiti vazduh iz pluca kako me je sutirala nogicom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko vama pokazuje ctg kontrakcije na skali...?da li je normalno da se to ne oseca,a doktor ti kaze vikend ces provesti u porodilistu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko vama pokazuje ctg kontrakcije na skali...?da li je normalno da se to ne oseca,a doktor ti kaze vikend ces provesti u porodilistu....

Ja jos nisam radila ctg, kod nas ga ne rade dok se ne pojavis u porodilistu i kazes da je pocelo :D, a ako je trudnoca bila uredna bez komplikacija rade ga samo ako premasis termin.

Ti bila, sta kazu, za vikend beba ili.. ? Nisam bas razumela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas ctg se obavezno radi od 36 nedelje....doktorka mi je rekla,kao imam dosta kontrakcija mada ja nista ne osecam....ma cisto sumnjam da cu za vikend...jos je rano.....moja beba je lenja...jos bi ona da se izlezava u maminom stomaku.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas ctg se obavezno radi od 36 nedelje....doktorka mi je rekla,kao imam dosta kontrakcija mada ja nista ne osecam....ma cisto sumnjam da cu za vikend...jos je rano.....moja beba je lenja...jos bi ona da se izlezava u maminom stomaku.... :D

Ja mislim da je normalno da imaš te pripremne kontrakcije, koje nisu bolne, ali da to nije znak da trebaš ići u porodilište kao što je Dr.rekla :blink:

Dok ne osećaš bolove, i imaš sve one znake da porođaj počinje-opušteno, mazi stomak i uživaj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno svima.. danas sam vec bolje i smirenija. sto kaze mm sve ove moderne mame se samo cr i poradjaju a ja se bojim. nije to da se bojim same operacije.. vise me neki strah za dete a i ...

necu vise o tome, obecavam, posebno sto ima jos dosta vremena.

ajde sad i ovde da napisem : danas sam pala na terasi :huh:

katastrofa sam !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je normalno da imaš te pripremne kontrakcije, koje nisu bolne, ali da to nije znak da trebaš ići u porodilište kao što je Dr.rekla :blink:

Dok ne osećaš bolove, i imaš sve one znake da porođaj počinje-opušteno, mazi stomak i uživaj :rolleyes:

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno.iste skroz,kad kroz neke stvari prolazimo sve :)

Budim se jutros,sa blagim bolovima poput onih menstrualnih,i odmah si mi Kiki pala na pamet s obzirom da i ti osecas :) Medjutim,ja sve sebi govorim,ma rano je jos,nece to jos... E kad je mozda delom zbog autosugestije bol nestao,odem u tolaet,tamo mi prokrvare hemoroidi,pa se tek tu izbezumim,onda strah od porodjaja predje na strah od komplikacija istih.. Bila kod dr,ona mi rekla da za sad to nije strasno..Vratim se kuci,taman smirena,kad beban poce tako da me secka,da bukvalno nisam mogla na noge..Dal ramenima gura ili glavom,vise ne znam..Tek prelezah celo popodne.. I konacno krenuh na tusiranje,ajde da pogledam stomak, uzmem ogledalo,kad on nasaran ispod pupka,joooj,poludeh,u 3 dana su se strije pojavileee..Pa stvarno mnogo za jedan dan! :mellow:

Eto,nekog ove stvari snadju u 2,3 meseca,nekog u jedan dan,ali definitivno prolazimo kroz slicne stvari..

Uhhhh,izem ti i trudnocu i porodjaj...

Posle porodjaja i tokom njega se hemoroidi bas pogorsaju. A dve do tri nedelje posle to sve lepo prodje.

Ivančice nemoj da se opterećuješ horor pričama...A s obzirom na to zašto se plašiš te operacije, mislim da ne bi trebalo tako da razmišljaš jer će se bebica još 5 puta okretati :) A što se uspavljivanja tiče, mene su jednom uspavljivali, i taj osećaj je super, kao da upadneš u oblak, a onda samo odjednom izađeš iz njega, uopšte nije strašno :)

Meni je Kristina stajala poprecno u 36.nedelji. Kako sam kukala...

Opet ona u panici samo polako opusteno ako se bojis uspavljivanja zato ako nedaj boze dodje do CR trazi spinal bices budna jer ko se boji uspavljivanja naglasis i to se radi , tako da srce uvek imas opciju i opusti se plizzzzzz

U NS se CZ radi u opstoj anesteziji.

hvala vam puno svima.. danas sam vec bolje i smirenija. sto kaze mm sve ove moderne mame se samo cr i poradjaju a ja se bojim. nije to da se bojim same operacije.. vise me neki strah za dete a i ...

necu vise o tome, obecavam, posebno sto ima jos dosta vremena.

ajde sad i ovde da napisem : danas sam pala na terasi :huh:

katastrofa sam !!!

Ne brini.

Kad sam se prvi put poradjala, u porodjajnu salu je usao kolega od mm i pitao da sto me pusta da se patim, zasto ne idem na carski. A ja bas nisam htela. Za vreme porodjaja zazalis zbog te odluke, ali zato posle ti bude drago.

Inace, takva je moda danas, jer samo kod nas moze da se bira da ides na operaciju koja ti ne treba. I ja sam jedna od malo zena lekara koje nisu isle na carski. I ne zalim. Ako budemo trece, opet bih prirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zadnjih par noci ne mogu spavati, sto od tih kao "menstrualnih" bolova, bebica se spustila pa malo-malo pa me presece dole, kukovi me bole kako god da sedam i ustajem, ledja isto. A ujutru kad ustanem kao voz da me pregazio, vise se odmorim gledajuci neki film nego nocu pokusavajuci da spavam.... A stomak iako se spustio, sinoc se beba toliko protezala da sam mislila da ce mi izbiti vazduh iz pluca kako me je sutirala nogicom...

Uh i mene to pocelo da snalazi,juce ujutro,pa prosao bol. Pa danas predvece,boli onako kao moji blagi menstrualni bolovi,ali cas bude jace,pa se smanji,a beba se svo ovo vreme samo koprca i nekako kao da se grci..Ja narednog petka idem na poslednji pregled UZ, i posle krecem na CTG.Moj dr kaze da nema potrebe ranije da pocnemo sa CTG-om :( Mene nesto bas uhvatila prpa,i sve sebe tesim nije se jos To primaklo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo vam devojke informacija iz prve ruke :D meni su toliko natečene noge, toliko sam debela, bole me kolena i zglobovi, prsti kao ćevapi, teško mi je da odem bilo gde, a grudi su mi kao kod neke koze da mi je već dosta i straha i panike od porođaja, i da me ne zanima ni epidural ni CR, samo da mali izađe napolje...Tako da ne brinite, uskoro i vi stižete u tu fazu :) strah prolazi, ostaje samo želja da beba izađe napolje i da je malo tata nosi u kenguru a ne vi u stomaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je isto strah prosao...sad samo jedva cekam da se porodim....a nekad mi se cini kao da sam citavu vecnost trudna.....i sve pricam bebi,ajde malena izlazi vise mama jedva ceka da te upozna....ko zna mozda cu je tako prizvati... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pišem ovde jer nisam videla da ste na drugoj temi to pisale-jel se čuo neko sa Bebom skoro? Kako su ona i bebica? Kad izlaze iz porodilišta? Ana* :)Kikiriki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pišem ovde jer nisam videla da ste na drugoj temi to pisale-jel se čuo neko sa Bebom skoro? Kako su ona i bebica? Kad izlaze iz porodilišta? Ana* :)Kikiriki :)

Poslednje što mi je rekla jeste da će verovatno izaći juče. Mada možda su je otpustili i danas, kako god da je, verujem da joj devojci nije do neta i kuckanja sad verovatno uživa sa bebicom :) Javiće se ona, sigurno čim bude mogla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednje što mi je rekla jeste da će verovatno izaći juče. Mada možda su je otpustili i danas, kako god da je, verujem da joj devojci nije do neta i kuckanja sad verovatno uživa sa bebicom :) Javiće se ona, sigurno čim bude mogla :)

Kiki sitnooooooo,sitnooooooo!!! :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki sitnooooooo,sitnooooooo!!! :):):)

Uh uh sad, jeste sitno aaaaaaaaaaaaaaaaaa....free-scared-smileys-179.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh uh sad, jeste sitno aaaaaaaaaaaaaaaaaa....free-scared-smileys-179.gif

Prošao je 26-i, Kiki :) Znači maleni će ipak sačekati da i tata i doca budu tu, neće mnogo da štreca mamu kad je sama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj porodjaj cu do detalja u iskustva sa porodjaja :)

Ali je krajnje bio atipican... :)

U 19:00h, ja saznajem da nisam otvorena 5 prstiju kao sto sam mislila vec oko 4.5cm, nesto preko 3 prsta :)

Dobila sam ritmicne, ali bukvalno menstrualne bolove, moj CTG nije pokazivao jake kontrakcije ni u pola dest, 45min pre porodjaja... Ti moji menstrualni su dosli do pauze od gotovo ni minuta i ja da doem do wc-a shvatim da sam u lokvi krvi... Prestravljena odem do sestre, ona mi kaze duso to su lazni, dacu ja tebi jednu injekciju bensedina da spavas, ja lepo skinem gace pokazem joj da krvarim niz noge i da sam posejala trag niz hodnik, ona mene posalje do sobe po listu i stvari, odvedeme do porodilista, jer je postojala sumnja na marginalnu placenta previa... Ja na sto, zena se slogirala, ja otvorena 10cm, sa mnom na sto, prokinuli mi vodenjak, rekla mi da guram, Milana se zaglavila malo u karlici, velika glava, mala karlica, ja to kad sam cula, gurnula iz sve snage, babica na stomak i ona izasla...

Kontrakciju bolnu nisam imala nijedu, nijedan napon, gurala sam napamet... Bolelo me je to sto me oni buse, seku, revizija materice i sivanje, ostalo je trajalo prekratko, dok sam se osvestila vec sam se porodila :)

Bolelo me je jako krace od dva minuta, jeste jako, ali ne traje vecno... Dzabe sam se toliko plasila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci bebo, jos koju bebu mozemo ocekivati od tebe! Jako je bitan utisak porodilje za dalje planiranje porodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj porodjaj cu do detalja u iskustva sa porodjaja :)

Ali je krajnje bio atipican... :)

U 19:00h, ja saznajem da nisam otvorena 5 prstiju kao sto sam mislila vec oko 4.5cm, nesto preko 3 prsta :)

Dobila sam ritmicne, ali bukvalno menstrualne bolove, moj CTG nije pokazivao jake kontrakcije ni u pola dest, 45min pre porodjaja... Ti moji menstrualni su dosli do pauze od gotovo ni minuta i ja da doem do wc-a shvatim da sam u lokvi krvi... Prestravljena odem do sestre, ona mi kaze duso to su lazni, dacu ja tebi jednu injekciju bensedina da spavas, ja lepo skinem gace pokazem joj da krvarim niz noge i da sam posejala trag niz hodnik, ona mene posalje do sobe po listu i stvari, odvedeme do porodilista, jer je postojala sumnja na marginalnu placenta previa... Ja na sto, zena se slogirala, ja otvorena 10cm, sa mnom na sto, prokinuli mi vodenjak, rekla mi da guram, Milana se zaglavila malo u karlici, velika glava, mala karlica, ja to kad sam cula, gurnula iz sve snage, babica na stomak i ona izasla...

Kontrakciju bolnu nisam imala nijedu, nijedan napon, gurala sam napamet... Bolelo me je to sto me oni buse, seku, revizija materice i sivanje, ostalo je trajalo prekratko, dok sam se osvestila vec sam se porodila :)

Bolelo me je jako krace od dva minuta, jeste jako, ali ne traje vecno... Dzabe sam se toliko plasila :)

bebo da smo svi mi tako hrabri kao ti....ja se bas bojim..bas zbog toga sto sam mnogo uska....a jel boli puno busenje vodenjaka...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošao je 26-i, Kiki :) Znači maleni će ipak sačekati da i tata i doca budu tu, neće mnogo da štreca mamu kad je sama :rolleyes:

Jeste :) sad čekamo kad će već, danas sam čak i skakutala po nekim panjevima u Šumicama :D u nadi da će možda poželeti...napolje...ali nije još...za par dana krećem da premeštam ormare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj porodjaj cu do detalja u iskustva sa porodjaja :)

Ali je krajnje bio atipican... :)

U 19:00h, ja saznajem da nisam otvorena 5 prstiju kao sto sam mislila vec oko 4.5cm, nesto preko 3 prsta :)

Dobila sam ritmicne, ali bukvalno menstrualne bolove, moj CTG nije pokazivao jake kontrakcije ni u pola dest, 45min pre porodjaja... Ti moji menstrualni su dosli do pauze od gotovo ni minuta i ja da doem do wc-a shvatim da sam u lokvi krvi... Prestravljena odem do sestre, ona mi kaze duso to su lazni, dacu ja tebi jednu injekciju bensedina da spavas, ja lepo skinem gace pokazem joj da krvarim niz noge i da sam posejala trag niz hodnik, ona mene posalje do sobe po listu i stvari, odvedeme do porodilista, jer je postojala sumnja na marginalnu placenta previa... Ja na sto, zena se slogirala, ja otvorena 10cm, sa mnom na sto, prokinuli mi vodenjak, rekla mi da guram, Milana se zaglavila malo u karlici, velika glava, mala karlica, ja to kad sam cula, gurnula iz sve snage, babica na stomak i ona izasla...

Kontrakciju bolnu nisam imala nijedu, nijedan napon, gurala sam napamet... Bolelo me je to sto me oni buse, seku, revizija materice i sivanje, ostalo je trajalo prekratko, dok sam se osvestila vec sam se porodila :)

Bolelo me je jako krace od dva minuta, jeste jako, ali ne traje vecno... Dzabe sam se toliko plasila :)

Menjaj tikere :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebo da smo svi mi tako hrabri kao ti....ja se bas bojim..bas zbog toga sto sam mnogo uska....a jel boli puno busenje vodenjaka...?

Prokidanje vodenjaka ne boli. Meni su oba puta morali da prokinu vodenjak, jer nije pukao ni pored jakih kontrakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste :) sad čekamo kad će već, danas sam čak i skakutala po nekim panjevima u Šuicama :D u nadi da će možda poželeti...napolje...ali nije još...za par dana krećem da premeštam ormare :D

Ma kakvi ormari... kazu penjanje uz stepenice, peglanje ili tresnje ... pa ti vidi sta ti najmilije od toga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi ormari... kazu penjanje uz stepenice, peglanje ili tresnje ... pa ti vidi sta ti najmilije od toga :D

Nista od toga ne pomaze, ako beba nije odlucia da ide napolje. Sve sam probala, cak i sa ormanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi ormari... kazu penjanje uz stepenice, peglanje ili tresnje ... pa ti vidi sta ti najmilije od toga :D

Ono što mi je najmilije od ovih alternativa..mm neće :( prostaju mi ormari :) ili da odem do obližnjeg solitera i penjem se gore dole :D

Nista od toga ne pomaze, ako beba nije odlucia da ide napolje. Sve sam probala, cak i sa ormanima.

Nego Enav, probala si i trešnje :D moram to reći mužu, možda se otkravi pa mi ipak pomogne oko tih trešanja jer on neće, misli da to nije dobro za bebu :( jer je moja dr. rekla 6 nedelja pre porođaja da ne bi trebalo...Heh mada mogu da zamislim kako bih ja izgledala da uđem u apoteku i tražim kondom :D mislim da bi apotekarka pomislila "Dušo, a da ti nije malo kasno" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.