Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Porodila nam se Beba Dimić :) prirodnim putem :) sve je super mala ima 3050g JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ!!! Sad me je zvala :)

Jao divnooo!!!! Bravo Beboooo :):):) Sve cestitkeee, i veliki poljubac! Sad je red da uzivas u svojoj bebici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas cemo lepo da zaredjamo, svake nedelje po jedna beba :) ili dve :)

Da se i ja smestim u jednu od nedelja aprila,he he he..21.april...Uhhhh...Nikad brze dani nisu prolazili... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuuuuuuuuuuu...divno.Cestitam!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je termin 22 maj ali ja verujem da ce i ova beba ranije. sa Lukom mi je termin bio 24 septembar a on dosao 9 septembra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja smestim u jednu od nedelja aprila,he he he..21.april...Uhhhh...Nikad brze dani nisu prolazili... :unsure:

Meni do sad sto je prolazilo - bilo je brzo, al ovih zadnjih par dana, i narednih koliko jos do porodjaja - nikako ne prolaze :) Sve sam preprala, opeglala, spremila, samo nesto spremam i cistim, a vreme ko da je stalo sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni do sad sto je prolazilo - bilo je brzo, al ovih zadnjih par dana, i narednih koliko jos do porodjaja - nikako ne prolaze :) Sve sam preprala, opeglala, spremila, samo nesto spremam i cistim, a vreme ko da je stalo sad :)

Pričaj mi o tome... i ja se tako osećam...Kao, moglo bi i sad, ali možda će i noćas, a možda i za dve-tri nedelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni do sad sto je prolazilo - bilo je brzo, al ovih zadnjih par dana, i narednih koliko jos do porodjaja - nikako ne prolaze :) Sve sam preprala, opeglala, spremila, samo nesto spremam i cistim, a vreme ko da je stalo sad :)

Znas da kazu kad zena stalno krene nesto da cisti i briska obicno je porodjaj bas blizu..Ne znam kako zovu to struno,ali ima ime :) U svakom sl usitnile smo..Jooj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sve vise plasim,umesto da mi taj strsh nestrpljenje nadvlada..Strasno..Jos kad cujem komentar "e pa super,ti mozes sad svaki dan",dodje mi da sve podavim! Bas sam grozna...A tek uvece,kad legnem sama,pa krenem da razmisljam..Uh...Pa se probudim u sred noci...Ma ludilo u glavi kao da sam neka siparica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, cula sam i ja za to, kad krenes da spremas pa kao da je blizu ... :) A za strah, mene je vise bio tamo negde oko polovine trudnoce, te kako, sta, a sad vec ne, samo da prodje sto pre i eto. Trudim se da gledam na to kao na divan dan i dogadjaj a ne nesto bolno, da boli - to mora, ali bolje da budemo pozitivne i vesele, odemo na porodjaj, tamo se malo izvristimo i isplacemo i gotovo, eto bebe :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

30. април

Eto mene iza... 10.maj... Mada ja mislim da ću se kasnije poroditi...uffff bre,trudim se da što manje mislim i da se još ne opterećujem,ali kad pomislim samo me nešto presečeu stomaku... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto mene iza... 10.maj... Mada ja mislim da ću se kasnije poroditi...uffff bre,trudim se da što manje mislim i da se još ne opterećujem,ali kad pomislim samo me nešto presečeu stomaku... :unsure:

sandra ti i ja smo jako blizu samo sto ja imam osecaj da cu se ranije poroditi a ne znam zasto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, mali je propustio priliku sa Putinim :) znači sad sledeća tura kad je nezgodno da izađe je u subotu :D mamila sam ga danas na lepo vreme, ali nije se dao, samo se mrda i rita tamo unutra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sandra ti i ja smo jako blizu samo sto ja imam osecaj da cu se ranije poroditi a ne znam zasto :D

Da,da.... a ja kasnije,ne znam ni ja zašto... mada nikad se ne zna... ma samo da bebice budu žive i zdrave,to je najbitnije... :rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila nam se Beba Dimić :) prirodnim putem :) sve je super mala ima 3050g JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ!!! Sad me je zvala :)

Supeeeeeeeeeeer :) Bebo čestitam od srca, uživaj sa bebicom i mazi je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jacka...ja i ti mozda se i u isti dan porodimo...tu su nam blizu termini....april mi izgleda tako daleko...a ja sve vise nestrpljiva...dani prolaze ko godina... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jacka...ja i ti mozda se i u isti dan porodimo...tu su nam blizu termini....april mi izgleda tako daleko...a ja sve vise nestrpljiva...dani prolaze ko godina... :(

Sve znam, isti slucaj... Ali eto bice nam zanimljivo kad budemo za koji mesec citale ove postove - ako nam nase bebe to tad dozvole :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tad cemo dolaziti da dajemo savete neiskusnim trudnicama.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve znam, isti slucaj... Ali eto bice nam zanimljivo kad budemo za koji mesec citale ove postove - ako nam nase bebe to tad dozvole :D

Joooj,jeste :) Ja jedva cekam te dane !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj,jeste :) Ja jedva cekam te dane !!!

Ahahahh ovo kao da sam ja pisala pre mesec dana, ne verujem kako smo sve žene iste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahh ovo kao da sam ja pisala pre mesec dana, ne verujem kako smo sve žene iste :)

Ma naravno.iste skroz,kad kroz neke stvari prolazimo sve :)

Budim se jutros,sa blagim bolovima poput onih menstrualnih,i odmah si mi Kiki pala na pamet s obzirom da i ti osecas :) Medjutim,ja sve sebi govorim,ma rano je jos,nece to jos... E kad je mozda delom zbog autosugestije bol nestao,odem u tolaet,tamo mi prokrvare hemoroidi,pa se tek tu izbezumim,onda strah od porodjaja predje na strah od komplikacija istih.. Bila kod dr,ona mi rekla da za sad to nije strasno..Vratim se kuci,taman smirena,kad beban poce tako da me secka,da bukvalno nisam mogla na noge..Dal ramenima gura ili glavom,vise ne znam..Tek prelezah celo popodne.. I konacno krenuh na tusiranje,ajde da pogledam stomak, uzmem ogledalo,kad on nasaran ispod pupka,joooj,poludeh,u 3 dana su se strije pojavileee..Pa stvarno mnogo za jedan dan! :mellow:

Eto,nekog ove stvari snadju u 2,3 meseca,nekog u jedan dan,ali definitivno prolazimo kroz slicne stvari..

Uhhhh,izem ti i trudnocu i porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas pocela da osecam strah..

nemam strah od porodjaja ali imam strah od cr i uspavljivanja, to ne bih zelela.. ceo dan sam deprimirana ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas pocela da osecam strah..

nemam strah od porodjaja ali imam strah od cr i uspavljivanja, to ne bih zelela.. ceo dan sam deprimirana ..

Ivančice nemoj da se opterećuješ horor pričama...A s obzirom na to zašto se plašiš te operacije, mislim da ne bi trebalo tako da razmišljaš jer će se bebica još 5 puta okretati :) A što se uspavljivanja tiče, mene su jednom uspavljivali, i taj osećaj je super, kao da upadneš u oblak, a onda samo odjednom izađeš iz njega, uopšte nije strašno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno.iste skroz,kad kroz neke stvari prolazimo sve :)

Budim se jutros,sa blagim bolovima poput onih menstrualnih,i odmah si mi Kiki pala na pamet s obzirom da i ti osecas :) Medjutim,ja sve sebi govorim,ma rano je jos,nece to jos... E kad je mozda delom zbog autosugestije bol nestao,odem u tolaet,tamo mi prokrvare hemoroidi,pa se tek tu izbezumim,onda strah od porodjaja predje na strah od komplikacija istih.. Bila kod dr,ona mi rekla da za sad to nije strasno..Vratim se kuci,taman smirena,kad beban poce tako da me secka,da bukvalno nisam mogla na noge..Dal ramenima gura ili glavom,vise ne znam..Tek prelezah celo popodne.. I konacno krenuh na tusiranje,ajde da pogledam stomak, uzmem ogledalo,kad on nasaran ispod pupka,joooj,poludeh,u 3 dana su se strije pojavileee..Pa stvarno mnogo za jedan dan! :mellow:

Eto,nekog ove stvari snadju u 2,3 meseca,nekog u jedan dan,ali definitivno prolazimo kroz slicne stvari..

Uhhhh,izem ti i trudnocu i porodjaj...

Pitala sam za tebolove i ginekologa i babicu i patronažnu sestru i svi kažu da je to zbog toga što se beba spušta i priitiska tamo dole, pa zato imamo takav osećaj :) Samo ti to telo govori da ćeš da se sprema za porođaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam za tebolove i ginekologa i babicu i patronažnu sestru i svi kažu da je to zbog toga što se beba spušta i priitiska tamo dole, pa zato imamo takav osećaj :) Samo ti to telo govori da ćeš da se sprema za porođaj :)

Pretpostavila sam da je to :) Meni je tiba jos uvek bas visoko,al iz dana u dan maleni je sve zivahniji,verovatno "radi" na namestanju he he..Ja mislila kako se porodjaj blizi oni sve mirniji,nemaju prostora puno,kad ono,vidim da sam u zabludi bila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas pocela da osecam strah..

nemam strah od porodjaja ali imam strah od cr i uspavljivanja, to ne bih zelela.. ceo dan sam deprimirana ..

Ivana,sve se plasimo,koja od prirodnog porodjaja,koja od CR..Kao sto ti kazu cure,popricaj sa dr o spinalnoj anesteziji,ako postoji mogucnost,zasto ne i tako da ti se odradi CR..Ipak,polako,sto Kikiriki kaze,moze se beica i okrenuti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.