Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Miroslava, evo da ti i ja pruzim podrsku! :wub:

Citam sta si pisala, i sama osjecam neki bol u stomaku, kao da cu se poroditi za koji satak! :lol: :lol:

SRECNO, DRAGA, DA TI PORODJAJ BUDE BRZ I LAK!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje,ali uskoro cu da krenem,pa reko da vam se javim i da se ispozdravljamo dok se ne vratim :) Mnogo mi znaci vasa podrska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno!!! Da sve prođe super i glatko i za tebe i za bebca, da se već od večeras družite, mazite... :wub:

Lenočka jesi li primila moj poslednji pp?

Nego, bila sam na CTG, mali je opet pokušavao da skine one krugove...sestra je morala dva tri puta da namešta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenočka jesi li primila moj poslednji pp?

Nego, bila sam na CTG, mali je opet pokušavao da skine one krugove...sestra je morala dva tri puta da namešta :D

Zlato malowub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hrabra sam sada ali videcemo kakva cu biti kad odem u porodiliste :D Ufff koje osecanje,i srecna sam i strah me i sva sam nekako izgubljena,ne mogu da verujem da cu uskoro da drzim mog malca :D Bas sam sva ne znam ni ja sama,ne mogu da se prepoznam :)

Vidim Miroslava da se ovo juče kuckalo i da je porođaj krenuo. Držim ti fige, samo hrabro i da sve prođe kako treba, mada pretpostavljam da do sada sve gotovo i da držiš svoju bebicu u naručju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sad tek vidim da je moguce da je Miroslava sad vec svojom bebom :) Nadam se da ce brzo biti vesti od nje..Juuuupiiii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki,gledam odg,potpuno je normalno to sto osecas.Pa mene kad pitaju sta nosim,kazem decak verovatno,iako mi dr svaki put pokaze,ali ja nekako se ne rodi imam malu rezervu u glavi :) Pricam ja sa njim,mazimo se,bockamo,al sto kazes,lika nema u mojoj glavi.. Sto se tice snalazenja posle porodjaja,o tom nekako sad ne razmisljam,jer znam da necu biti sama,pa cu se polako ustosati..Ali o tome da necu moci da spavam,da idem kad i gde hocu,eee o tom razmisljam bas kao i ti :( Svodimo racune same sa sobom izgleda :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo se i ježim kad odem u bolnicu, tu je sad mm i bude s mnom po tim pregledima i sve, a kad dođe vreme tome, ostaću sama sa nepoznatim ljudima i u vrlo ranjivoj poziciji. I mada me mm zeza da ću oči da im povadim ako me nešto budu zezali...ja vidim ona vrata od lifta gde žene uđu i uh...prpa...Mislim lepo je i kad izlaze, ali to nekako nisam gledala...to mi je mnooogo daleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo se i ježim kad odem u bolnicu, tu je sad mm i bude s mnom po tim pregledima i sve, a kad dođe vreme tome, ostaću sama sa nepoznatim ljudima i u vrlo ranjivoj poziciji. I mada me mm zeza da ću oči da im povadim ako me nešto budu zezali...ja vidim ona vrata od lifta gde žene uđu i uh...prpa...Mislim lepo je i kad izlaze, ali to nekako nisam gledala...to mi je mnooogo daleko...

Hej Kiki, ne razmišljaj o tome. Ja sam se strašno plašila kako ću sama ostati u bolnici među nepoznatim ljudima, pa se opet tješila pa biće moj doktor obećao je da će me poroditi i da ne brinem, molila Boga da me ne uhvati to u noći... i mene baš uhvati u po noći, muž me ostavi u bolnici, drugi dežurni doktor, jedino babica koju sam godinama znala iz komšiluka ali onako površno zdravo za zdravo. Moram priznati da sam bila jaako uplašena ali sam sačuvala pribranost. I onda sam dobila još jednu porodilju u društvo, tako da nikad nisi sama, uvijek ima neko, nađe se neko društvo :) Nas tri smo same provele cijelu noć gore na spratu, nigdje nikog. Dežurni doktor sprat niže garant spavao kao top, ni jednom nije došao gore da nas vidi. Ja nisam htjela da zovem svog doktora jer mi je naglasio da noću gasi tel. mada mi je dao broj kućnog, trpila sam i pozvala ga kad je počelo radno vrijeme ujutru u 7:30h zamisli. I eto završi se sve hvala Bogu. Onda sam upoznala u bolnici nekoliko zaista divnih žena sa kojima sam dijelila sobu i sa kojima ću ostati u kontaktu i dalje. Zbog terapije koja je uvedena bebi odmah po rođenju zbog komplikacija u porođaju i curećeg vodenjaka ostale smo duže u bolnici nego što smo trebale ali moram priznati nije mi bilo toliko loše tamo. Zezale smo se, smijale, provaljivale. Ja sam ih sve nasmijavala do suza.

Ako ništa, bar sam se odmorila tih nekoliko dana.

Sad od spavanja nema ništa, bebica neda, imam podočnjake kao zombi. Nemam neku posebnu pomoć, jedino moja mama što mi pomaže onoliko koliko joj dozvoljava njeno zdravstveno stanje, uglavnom se same snalazimo nas dvije. Mm nije ni od kakve koristi, spava u drugoj sobi da mu ne smetamo mi u noći :angry: Nekad se osjećam bespomoćno kad bebica vrišti a ja ne znam šta joj je, pomislim dođavola sve pa kakva sam ja majka ali onda opet nađem način da je umirim. I ja sam imala različita osjećanja, koja su počela kad smo došle kući, nešto kao blaga depresija, ja više nemam svoj stari život i tako to. Onda uzmem nju u naručje i gledam taj prćasti nosić i kažem ma kakav stari život ona je sada moj život i moj centar svijeta. Vidjećeš... dođe to samo nekako... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

. Mm nije ni od kakve koristi, spava u drugoj sobi da mu ne smetamo mi u noći :angry:

Mi imamo jednu sobu...reče Kiki i zlobno se nasmeja...free-evil-grin-smileys-1036.giffree-evil-grin-smileys-1036.giffree-evil-grin-smileys-1036.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo jednu sobu...reče Kiki i zlobno se nasmeja...free-evil-grin-smileys-1036.giffree-evil-grin-smileys-1036.giffree-evil-grin-smileys-1036.gif

:lol: :lol: :lol: Bice veselo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Bice veselo :lol:

Pa, šta da kažem..he he he bebi alarm je nešto što nam neće trebati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo jednu sobu...reče Kiki i zlobno se nasmeja...free-evil-grin-smileys-1036.giffree-evil-grin-smileys-1036.giffree-evil-grin-smileys-1036.gif

Heheh sad je i meni žao što imamo više soba pa se on još nije prihvatio uloge tatice. I dalje spava svojim ritmom... ali čekaj vratićemo mi to njemu kad-tad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheh sad je i meni žao što imamo više soba pa se on još nije prihvatio uloge tatice. I dalje spava svojim ritmom... ali čekaj vratićemo mi to njemu kad-tad ;)

Useli bebu kod njega :D i zaključaj vrata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo jednu sobu...reče Kiki i zlobno se nasmeja...free-evil-grin-smileys-1036.giffree-evil-grin-smileys-1036.giffree-evil-grin-smileys-1036.gif

:lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strah od porodjaja... joj zene pa ja sam pocela da cekam te porodjajne bolove ko ozebo sunce, valjda sto se nadam sto pre pocnu pre ce biti gotovo... Nikako docekati taj april...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i cekam Kikiriki da javi da ide u porodiliste posto se nadam da cu ja brzo posle nje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja Jacka posle tebe :) Ala smo se naređale... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja Jacka posle tebe :) Ala smo se naređale... :lol:

Ето и мене за вама......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas cemo lepo da zaredjamo, svake nedelje po jedna beba :) ili dve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miroslava3 nam je otisla u porodiliste pre par dana, jel se cuje neko s njom, kako je prosla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene zanima šta je sa njom, ali izgleda da ćemo morati da sačekamo da se vrati iz porodilišta :wub:

Bebilice, tebi je termin samo 2 dana posle mene. 29.april, jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i cekam Kikiriki da javi da ide u porodiliste posto se nadam da cu ja brzo posle nje :D

I kikiriki to čeka..noćas me je opet boleo stomak kao pred mecu...Ma čeka bre mali da ode dr. na put, i da tata nije tu...pa da krene napolje...ja vam kažem. Mali je šunjalo, hoće da izađe noću za vikend da ga niko ne gleda tako golišavog i indisponiranog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila nam se Beba Dimić :) prirodnim putem :) sve je super mala ima 3050g JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ!!! Sad me je zvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene zanima šta je sa njom, ali izgleda da ćemo morati da sačekamo da se vrati iz porodilišta :wub:

Bebilice, tebi je termin samo 2 dana posle mene. 29.april, jel tako?

30. април

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.