Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Skroz normalno.I majkama treba vremena da se naviknu,a o tatama da i ne govorim.

Sad kad se prisetim,u porodilistu sve sam obavljala oko bebe,sve je bilo ok,al jako sam bila umorna i samo sam htela da idem kuci,kao da sam mislila u sebi ~ok,obavila sam to,ocu kuci,kao da ce sve to proci i vraticu zivot na staro. I trebalo mi je vremena da se naviknem,blaga depresija me je uhvatila,kao neka tuga potajna,da hocu svoj zivot nazad.To je potrajalo nekih nedelju dve i tek onda postala svesna da imam novi centar sveta.

Danas malo osecam grizu savesti zbog tih misli,mada nisam to nikom nikad rekla,ovo je prvi put.

Lilika i Nataša, hvala vam, stvarno ste mi pomogle jer sam već mislila da li sam neki hladnokrvni freak. Uh, ja nemam želju da vratim život na staro, ne znam kako će biti kad se porodim...Ali imam želju da budem malo samostalnija nego što sam sad, da mogu sama da idem negde, da mogu normalno da se izdepiliram, odsečem sebi nokte, odem sa drugaricama na kafu, da se ne gegam i ne zadišem kao sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki sta mislis kad kazes "mama osecaj"? I ja se odprilike ocecam kao ti.Mene samo plasi to sto sam ja toliko koncentrisana na sam dan porodjaja i o njemu non stop razmisljam (hoce li dobro proci),da uopste ne pomislim na dane oporavka i dane upoznavanja i prilagodjavanja sa bebom, koji posle slede :(

I ja vidiš sad kad si rekla, pa ni meni to nije nešto padalo na pamet, kako ću ja sa bebom...sa bebom u glavi imam samo jednu sliku, a to je da beba spava meni okrenuta leđima jer ne mogu ni da zamislim bebino lice. I kad me neko od prijatelja pomazi po stomaku i kaže da tu sedi mali Mihailo...meni je to nekako čudno, jer kod mene u glavi tu unutra je beba, moja beba ali ona još u mom srcu nema ime, nema pol. Mislim videli smo pol na UZ i želeli bi to ime i sve to u stvarnosti postoji kao podatak, ali još ne osećam rečenicu "Moj sin" ili "Naš Mihailo" nego to je beba koja sad sedi meni. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika i Nataša, hvala vam, stvarno ste mi pomogle jer sam već mislila da li sam neki hladnokrvni freak. Uh, ja nemam želju da vratim život na staro, ne znam kako će biti kad se porodim...Ali imam želju da budem malo samostalnija nego što sam sad, da mogu sama da idem negde, da mogu normalno da se izdepiliram, odsečem sebi nokte, odem sa drugaricama na kafu, da se ne gegam i ne zadišem kao sad.

Kiki, sve će to proći, meni se tek nekoliko nedelja posle porodjaj javio taj ''maminski''osećaj i bila sam opasno zabrinuta da li to stvarno postoji, a onda sam se uverila. I mogu ti reći da samo iz dana u dan raste.

A koliko sam samo bila srećna kad sam se prvi put izdepilirala i isekla nokte bez po muke. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja vidiš sad kad si rekla, pa ni meni to nije nešto padalo na pamet, kako ću ja sa bebom...sa bebom u glavi imam samo jednu sliku, a to je da beba spava meni okrenuta leđima jer ne mogu ni da zamislim bebino lice. I kad me neko od prijatelja pomazi po stomaku i kaže da tu sedi mali Mihailo...meni je to nekako čudno, jer kod mene u glavi tu unutra je beba, moja beba ali ona još u mom srcu nema ime, nema pol. Mislim videli smo pol na UZ i želeli bi to ime i sve to u stvarnosti postoji kao podatak, ali još ne osećam rečenicu "Moj sin" ili "Naš Mihailo" nego to je beba koja sad sedi meni. :blink:

Tako je i kod mene,ja se samo plasim da se necu snaci sa bebom i da cu biti neka smotana mama,mada kazu da to sve dolazi samo od sebe kad se porodis dobijes taj osecaj za majcinstvo i za sve sto je vezano za bebu.

Drage moje izgleda da cu se napokon poroditi :) Jutros su mi krenuli bolovi,tacno sam osetila kako se sirim jer me je svaka koscica bolela,kad sam ustala isla sam u wc pa sam videla sukrvicu,sad cu da jedem i polako da se spremam da idem u porodiliste jer pocinje sad sve da me boli,ali nemam kontrakcije to me cudi,imam samo one bolove kao menstrualne i zato ne znam kad da krenem u porodiliste.Da imam kontrakcije na 5 minuta znala bih koliko vremena imam i sta da radim,ali ovako nisam ni sigurna da li i kad treba da idem. Bas sam sludjena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj jos malo,prati.Ja sam bila poranila i nije lepo iskustvo,kuci ti je prijatnije ,ukoliko je sve ok,mislim vodenjak itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miroslava srecno! Verujem da si i vise nego nestrpljiva da sve to pocne i prodje i da se druzis sa svojom srecicom! Mislimo na tebe i zelimo ti sve najbolje, i kad budes mogla javi nam kako si prosla! Poljubac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miroslava držim ti fige!!! Srećno, i da nam napišeš sve kako je bilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas vremena da se istusiras, sredis kese za porodiliste, odgledas film... Ako nije pukao vodenjak, nemas brige jos par sati. Neka neko bude uz tebe, jer ce ti posle biti teze da hodas.

Inace, od prvih bolova do porodjaja, prvorotki prosecno treba oko 18 sati. Koji deo proseka si ti, videces vec danas. Cuvaj snagu za finale veceras ili nocas. I ne brini, ekipa za porodjaje je dobra.

Ujutru ces vec biti sa bebom. Razmisljaj o tome, jer nema lepseg osecaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj jos malo,prati.Ja sam bila poranila i nije lepo iskustvo,kuci ti je prijatnije ,ukoliko je sve ok,mislim vodenjak itd.

Vodenjak mi je uredu ali eto ti kao menstrualni bolovi su onako,nisu ni mnogo jaki a nisu ni slabi,mada cim ja kuckam ovde nije toliko strasno :) I sad cekam sta ce da bude :) a bilo je i krajnje vreme danas je 5 dan kako mi je prosao termin i jedva cekam da se sve ovo zavrsi :) Iskreno malo me je strah ali mislim da ce me sve proci kad pocnu oni jaci bolovi :D Mislicu na to da me sto pre prodje i necu imati vremena za strah :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Ena..odgovor je super kao i savjet...Miroslava još malo izdrži kući...

Spakuj stvari, pokušaj da jedeš nešto lagano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodenjak mi je uredu ali eto ti kao menstrualni bolovi su onako,nisu ni mnogo jaki a nisu ni slabi,mada cim ja kuckam ovde nije toliko strasno :) I sad cekam sta ce da bude :) a bilo je i krajnje vreme danas je 5 dan kako mi je prosao termin i jedva cekam da se sve ovo zavrsi :) Iskreno malo me je strah ali mislim da ce me sve proci kad pocnu oni jaci bolovi :D Mislicu na to da me sto pre prodje i necu imati vremena za strah :D

Samo polako i bez panike, misli na sutra. I javi nam se kad budeš mogla. Puno sreće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodenjak mi je uredu ali eto ti kao menstrualni bolovi su onako,nisu ni mnogo jaki a nisu ni slabi,mada cim ja kuckam ovde nije toliko strasno :) I sad cekam sta ce da bude :) a bilo je i krajnje vreme danas je 5 dan kako mi je prosao termin i jedva cekam da se sve ovo zavrsi :) Iskreno malo me je strah ali mislim da ce me sve proci kad pocnu oni jaci bolovi :D Mislicu na to da me sto pre prodje i necu imati vremena za strah :D

Sve je nas bilo strah. Normalno je to. Ali, bez obzira sta se pricalo, porodjaj je najprirodnija stvar. A beba jedva ceka da te upozna.

Bolje razmisljaj ko ce da te izmuzava kad dodjes iz porodilista, da ti se ne upale dojke. To ce ti biti veci problem od porodjaja. I nespavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miroslava izgleda da je konačno došao taj dan kad ćeš se upoznati sa tvojom bebicom :wub: Želim ti puno sreće i lak porođaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je nas bilo strah. Normalno je to. Ali, bez obzira sta se pricalo, porodjaj je najprirodnija stvar. A beba jedva ceka da te upozna.

Bolje razmisljaj ko ce da te izmuzava kad dodjes iz porodilista, da ti se ne upale dojke. To ce ti biti veci problem od porodjaja. I nespavanje.

Iskreno i ja vise o tome razmisljam nego o samom porodjaju, porodjaj ce proci kako tako, posle me ceka "posao". Ali i to sve jednom prodje, posle se secas samo lepih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jaooo a ja jos nisam svesna i ne mogu da verujem da sam stigla do kraja :D Sve mi je nekako cudno i sama pomisao na to da cu sutra videti bebca,prosto ne mogu da verujem.Sve sam mislila necu ja jos,necu ja jos a vidi me sada,boli me onako malo,mada se pojacalo od jutros a nije nista strasno. Osetila sam ja jos jutros oko 4h da pocinje sve da me boli,od kukova do trtice,jedva sam ustala da idem da piskim koliko su me kukovi boleli. Vratila se da spavam,i negde oko 10h ustala opet da idem da piskim,kad imala sam sta i da vidim,malo sam prokrvarila,a posto me stomak boleo kao da cu da dobijem,onako sanjiva sam pomislila jao ne gde sad da dobijem :D Pa kad sam skontala sta je i kako je,otisla da se istusiram,zvala mamu da mi dodje posto mi je dragi na poslu. Pomogla mi je da prenesem torbu i sve kod nje i tate posto oni zive blizu nas,sad sedim za kompom igram igrice,pisem vama i cekam da pocnu jaci bolovi posto osetim da se zahuhtavaju :) I pokusavam samoj sebi da objasnim da cu se uskoro poroditi ali meni to ne ide u glavu :D Sve mislim procice... Bas sam zbunjena,jos nisam svesna sta me ceka.

Kad krenem u porodiliste javicu vam se :) A do tada sam ovde sa vama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miroslava...tako je bilo kod mene, oko 4 blagi bolovi, oko 7 iscjedak...ali ja sam odmah oko 9 otišla u bolnicu, bila otvorena 5 prstiju bez bolova, pa su mi uključili drip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj jos malo, pa idi na Betaniju. Moguce je, kao sto Filipa rece, da se otvaras, a da nemas neke bolove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj jos malo, pa idi na Betaniju. Moguce je, kao sto Filipa rece, da se otvaras, a da nemas neke bolove.

Pa i nemam neke jake,ili je moj prag tolerancije veliki :D Cim sam ja jos uvek za kompom znaci da nije strasno :) Pa kontam da za nekih sat vremena odperjam,samo da se istusiram jos jednom i da jedem i polako cu posto sam skroz spakovana i cekam,a ne znam ni ja sama sta :) Ja sam sebe pripremala psihicki za neke ubitacne i strahovite bolove a ovi sto ja imam su onako potmuli i dosadni,ali izdrzljivi.Sva sam pomalo izgubljena i dodje mi da legnem u krevet i da pokusam da prespavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, hrabra si...obavezno nešto pojedi.

Ostavi nekome broj telefona da možeš javiti kako je prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hrabra sam sada ali videcemo kakva cu biti kad odem u porodiliste :D Ufff koje osecanje,i srecna sam i strah me i sva sam nekako izgubljena,ne mogu da verujem da cu uskoro da drzim mog malca :D Bas sam sva ne znam ni ja sama,ne mogu da se prepoznam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to normalno...

Tačno znam kako se sada osjećaš...Bože, ja cijelu trudnoću nisam pušila i to jutro sam sigurno 10 cigareta stamanila od straha... Ništa nisam mogla jesti od panike, tako da sam se kasnije pokajala.

Obavezno pazi na disanje, bebi je to sada najpotrebnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hrabra sam sada ali videcemo kakva cu biti kad odem u porodiliste :D Ufff koje osecanje,i srecna sam i strah me i sva sam nekako izgubljena,ne mogu da verujem da cu uskoro da drzim mog malca :D Bas sam sva ne znam ni ja sama,ne mogu da se prepoznam :)

Srećno!!! Da sve prođe super i glatko i za tebe i za bebca, da se već od večeras družite, mazite... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to normalno...

Tačno znam kako se sada osjećaš...Bože, ja cijelu trudnoću nisam pušila i to jutro sam sigurno 10 cigareta stamanila od straha... Ništa nisam mogla jesti od panike, tako da sam se kasnije pokajala.

Obavezno pazi na disanje, bebi je to sada najpotrebnije.

:D a jaooo to za cigare si upravu,iskopala sam negde sestrine 3 cigare a ni ja celu trudnocu nisam pusila, sad mi dodje da odem da kupim kutiju :D koliko sam nervozna i strah me je i ne znam hocu li se ponasati kako treba za vreme porodjaja, onda me brine posle porodjaja hocu li ja znati sa bebom,ih milion stvari mi sad prolazi kroz glavu dok sedim i cekam da odem u prodiliste,a kad me zaboli prestaju mi i misli i strah :) idem da vidim da li sestra ima jos negde koju cigaru sakrivenu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ti ne brini kako će biti kasnije...mi smo tu :wub:

Skoncentriši se na disanje i psihu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim Miroslava ti jos online ovde :) Tebi se bas ne zuri sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.