Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Vidim ja da on uziva i da ga bas briga da izadje.Lepo je njemu,ali sto se mene tice sad me hvata vec frka :D Nisam se plasila,imala sam vise tremu nego strah ali sad me vec stislo :D Jos ja kreten u nedelju gledala Vreme je za bebe i tamo su pokazali kako se ona devojka poradjala,joj jadna kad je pocela da cvili,a ja kreten umesto da prebacim kanal ja dobro da nisam usla u TV... :D E posle toga sam se rasplakala i konstatovala da ja necu da se poradjam :D Ali kako god se okrene od toga ne mogu da pobegnem,ceka me svakog trenutka i od tolikog truda da ne razmisljam o tome pocela sam da sanjam da se poradjam :D Bas sam prsla u ovih par dana :D Jedva cekam da se sve ovo zavrsi pa da se on i ja napokon sretnemo oci u oci :D Samo imam osecaj da ce moja trudnoca da bude kao kod slonice 2 godine :D

wnW0p1.png

Jao ja sam mislila da samo ja odgledam SVE dee porodjaja u toj emisiji :huh: I ja sam sve propratila,i samo ufcala celi dan..Veuj mi nisi jedina,sve nas hvata strah kako se blizi taj dan..

mene bas nocas probudio jak bol,kao da bubreg boli.usta sam,setala,nije popustao ni malo.vec pocela da se znojim,al pama skontam da nema sanse da bude porodjani bol,jer bi prestao,pa bi se javio opet.te ja uzmem moj trudnicki jastuk nko se navalalim na njega,kad moj beban od jednom,mrd mrd mrd i poce da jenjava i brzo prestade.verovatno me beban pritisao nekako..al mi je u tom momentu proslo kroz glavu,kako cu ja kad stvarno pocne,kad me vih 20 min preznojilo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači i ti si dolijala :) pa ništa, sad čekamo da ovi mali izađu pa ćemo onda u napad :D i da svraćamo na ovu temu samo da pogledamo ko se sad plaši :D...Tako sam ja posle završenog faksa još neko vreme imala onaj prijatni osećaj kad je ispitni rok, da ljudi uče...a ja ne moram...

Haahaha,eeee skroz si u pravu.a si me nasmejala :):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da si jakoooo uzbuđena...Nadam se da si sa nekim razmijenila broj telefona, da budemo u toku ako krene... :)

Jesam, jako sam uzbudjena, ostavila sam broj, da javim kad sam se porodila, ali ocekujem sledece nedelje, jer sada je zaustavljaju lekovima :) Na prijemu sam u utorak... I jedva cekam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, jako sam uzbudjena, ostavila sam broj, da javim kad sam se porodila, ali ocekujem sledece nedelje, jer sada je zaustavljaju lekovima :) Na prijemu sam u utorak... I jedva cekam :)

Po ovome kako si napisala rekla bih da uopšte nemaš strah :D Volela bih kad bi ta pozitivna energija mogla da ti potraje do i u toku porođaja... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po ovome kako si napisala rekla bih da uopšte nemaš strah :D Volela bih kad bi ta pozitivna energija mogla da ti potraje do i u toku porođaja... :rolleyes:

Varas se draga, samo pokusavam malo da bodrim i smirim samu sebe... Jako se plasim, ali toliko je blizu, evo jos koji dan, da mi panika ne pomaze, idem logikom da izvucem maximum iz sebe, da ne gubim snagu na gluposti, da ne bi trajalo duze nego sto mora, da se na tom porodjaju sto manje namuci beba, a samim tim da prodja sto brze da se ja mucim krace... To je jedini nacin da iscupam sebe iz panicnog straha koji imam od porodjaja... To se mora i nekako se mirim sa tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Varas se draga, samo pokusavam malo da bodrim i smirim samu sebe... Jako se plasim, ali toliko je blizu, evo jos koji dan, da mi panika ne pomaze, idem logikom da izvucem maximum iz sebe, da ne gubim snagu na gluposti, da ne bi trajalo duze nego sto mora, da se na tom porodjaju sto manje namuci beba, a samim tim da prodja sto brze da se ja mucim krace... To je jedini nacin da iscupam sebe iz panicnog straha koji imam od porodjaja... To se mora i nekako se mirim sa tim...

Beboooooooo.....Bez straha molim :angry: !!!Da boli-boli,da ce da prodje proci ce te se ti smiri a mi ti drzimo "fige" i mislimo na tebe - naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Varas se draga, samo pokusavam malo da bodrim i smirim samu sebe... Jako se plasim, ali toliko je blizu, evo jos koji dan, da mi panika ne pomaze, idem logikom da izvucem maximum iz sebe, da ne gubim snagu na gluposti, da ne bi trajalo duze nego sto mora, da se na tom porodjaju sto manje namuci beba, a samim tim da prodja sto brze da se ja mucim krace... To je jedini nacin da iscupam sebe iz panicnog straha koji imam od porodjaja... To se mora i nekako se mirim sa tim...

Razumem te u potpunosti! Ja imam više od mesec dana do porođaja a panika me hvata uveliko! Mogu misliti kako će mi biti kada se taj datum stvarno približi... Tako da, misli pozitivno, veruj u sebe i svoju bebicu, pa kad se sve to lepo završi da dođeš na ovu temu i podržiš nas paničare :D i kažeš kako to nije ništa strašno, čak šta više, da je nešto najlepše na svetu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te u potpunosti! Ja imam više od mesec dana do porođaja a panika me hvata uveliko! Mogu misliti kako će mi biti kada se taj datum stvarno približi... Tako da, misli pozitivno, veruj u sebe i svoju bebicu, pa kad se sve to lepo završi da dođeš na ovu temu i podržiš nas paničare :D i kažeš kako to nije ništa strašno, čak šta više, da je nešto najlepše na svetu :wub:

Joj drage moje verujte da je mnogo gore kad se pripremis na porodjaj tu oko termina,pa termin prodje a ti nista,prodje jedan dan,a ti opet nista,prodje drugi dan od termina a ti se jos nisi porodila,prodje i treci dan a ti nikakve naznake da ces se u skorije vreme poroditi :D E onda pocinjes da budes nervozna,da se pitas hoce li vise napolje jer ne mozes fizicki vise da funkcionises,a on nece napolje,ne da se :) Pa svako vece lezes sa tim u glavi a jaooo a sta ako veceras krene :o Pa se probudis ujutru i skontas da si jos uvek u komadu,pa se iznerviras sto ti porodjaj nije krenuo bas nocas jer izdrzala bi i najgori bol samo da izadje napolje jer jos jedan dan sa stomakom i svim mukama oko sedenja,stajanja,hodanja,oblacenja,obuvanja neces moci da podneses :) E tako je meni od kako mi je termin prosao. A i ja sam otvorena 2 prsta jos od 9.marta i cak su mi i u porodilistu rekli sad ces ti da nam se porodis ako ne danas eto vec sutra,a od toga je proslo nedelju dana :) I nikako to danas ili sutra da mi dodje. Danas opet idem na CTG a mislila sam da cu se resiti doktora i pregleda ali eto nista.Sad bih podnela i najveci bol samo da se vec vise porodim :D A najgore mi je kad dodjem na Bebac pa mi pise Miroslava uzivajte u majcinstvu :D xaxaxaxaxa kooooom majcinstvu kad sam kao Georgina :D

wnW0p1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A najgore mi je kad dodjem na Bebac pa mi pise Miroslava uzivajte u majcinstvu :D xaxaxaxaxa kooooom majcinstvu kad sam kao Georgina :D

wnW0p1.png

:lol: Pa da, računaju da si se ti već porodila :) hehee... Joooj,i to što kažeš, ne znaš šta je gore... da li strah od toga kada će da krene ili čekanje da naizad počne :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujte da je mnogo gore kad ti svakog dana po ceo dan zvoni mobilni i svi postavljaju isto pitanje-jesi li se porodila? I onda kad odgovoris oni ti kazu-Pa boze,kad mislis da se porodis? :D Jaooo dodje mi sve redom da ih zadavim :D A jos ta neizvesnost kad ce da krene,da li ce u opste da krene :D da li ce sve biti ok,ubija u pojam.A porodjaj kad krene,boli te odredjeno vreme izdrzis kao i sve zene ovog sveta,i gotovo,napokon si sa svojom bebicom i nema niceg lepseg od toga,a i ne ubija te u pojam kao kad te svi smaraju kad ces da se porodis :) Bol ti ne dozvoljava da ti bude odsadno :D Ako je moja mama mogla da rodi nas cetvoro sasvim prirodno i bez epidurala i ostalih gluposti,zasto ja ne bih mogla da rodim ovo jedno,tako ja hrabrim samu sebe :D

wnW0p1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al mislim da nema nista gore od tog zivkanja i pitanja "dal si se porodila"... pa kao da ti neces, ko i svaka mama, cim budes mogla nakon porodjaja nazvati ili javiti i podeliti tako lepu vest. Sledeci put samo reci, "jesam, dodjite na babine odmah" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al mislim da nema nista gore od tog zivkanja i pitanja "dal si se porodila"... pa kao da ti neces, ko i svaka mama, cim budes mogla nakon porodjaja nazvati ili javiti i podeliti tako lepu vest. Sledeci put samo reci, "jesam, dodjite na babine odmah" :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

I moja sestra je probila termin, njoj je bio 10.03. Jos cemo se zajedno i poroditi :D

Mada ne verujem, ja idem na prijem u utorak... Videcemo. ona bi trebalo pre toga sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh ja sam se već smorila od silnih pregleda. Jel verujete da od danas pa narednih nedelju dana (koliko sada znam) svaki dan treba da idem kod lekara ili u laboratoriju. Znam da je sve to za moje i bebicino dobro, ali uh malo sam se već smorila. Danas sam bila kod dr. da mi da upute i doznake, sutra idem da dan urinokulturu i na pripreme za trudnice, preksutra CTG i verovatno po nalaze za Urinokulturu, ponedeljak vaginalni i cervikalni bris, utorak kod dr. da joj nosim nalaze sa urinokulture, a u sredu kod zubara. Još malo pa ću napraviti šator kod doma zdravlja i tu ću da živim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke...za 2 dana ulazim u deveti... :D doktori su mi vise puta menjali termin..tako da do skoro sam mislila da sam uveliko u devetom mesecu...iscekivala sam svaki dan da se porodim...pripremala se psihicki....i onda su mi juce rekli kako su pogresno racunali...i da jos nisam usla u deveti....tako sam se razocarala...a jedva sam cekala da vidim moju bebicu....jel su jos nekom od vas toliko pogresili doktori.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh ja sam se već smorila od silnih pregleda. Jel verujete da od danas pa narednih nedelju dana (koliko sada znam) svaki dan treba da idem kod lekara ili u laboratoriju. Znam da je sve to za moje i bebicino dobro, ali uh malo sam se već smorila. Danas sam bila kod dr. da mi da upute i doznake, sutra idem da dan urinokulturu i na pripreme za trudnice, preksutra CTG i verovatno po nalaze za Urinokulturu, ponedeljak vaginalni i cervikalni bris, utorak kod dr. da joj nosim nalaze sa urinokulture, a u sredu kod zubara. Još malo pa ću napraviti šator kod doma zdravlja i tu ću da živim :D

Ja vise necu ni da idem, brisevi su mi ok, samo to da mu odnesem, uzmem uput za porodiliste i posle cekam :unsure:

BPD-96,6mm HC-mm AC-306,2mm FL-67,7mm

Zna li neko ovo da mi protumaci, nemam ja pojma sta im je sta ovde, ovo su mi nalazi sa ultrazvuka od prosle nedelje, a inace jedva hodam od boliva u kukovima, a imam i osecaj da sam nesto siroka dole, ako me shvatate, kao da se otvaram, a mozda samo tripujem, doca mi je prosle nedelje rekao da ce bebica malo ranije i pomenuo nesto grlic 2 cm, nista ja njega ne razumem, a on nikad nije voljan da objasni, tako da pomoc :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh ja sam se već smorila od silnih pregleda. Jel verujete da od danas pa narednih nedelju dana (koliko sada znam) svaki dan treba da idem kod lekara ili u laboratoriju. Znam da je sve to za moje i bebicino dobro, ali uh malo sam se već smorila. Danas sam bila kod dr. da mi da upute i doznake, sutra idem da dan urinokulturu i na pripreme za trudnice, preksutra CTG i verovatno po nalaze za Urinokulturu, ponedeljak vaginalni i cervikalni bris, utorak kod dr. da joj nosim nalaze sa urinokulture, a u sredu kod zubara. Još malo pa ću napraviti šator kod doma zdravlja i tu ću da živim :D

Pa ti si stvarno za svaki dan nasla sebi zanimaciju :D ja sam jedno jutro odradila sve to odjednom, samo sam isla od laboratorije do laboratorije, kuc kuc, "izvinte, jel mogu ja to sad, da ne dolazim sutra, trudna sam " jos kad pocnem da im masem sa onim posudicama sa stolicom i urinom odmah su mi sve uradili samo da im ne dolazim sledeci dan :D Juce pokupila sve rezultate i to je to, ko da nisam ni bila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke...za 2 dana ulazim u deveti... :D doktori su mi vise puta menjali termin..tako da do skoro sam mislila da sam uveliko u devetom mesecu...iscekivala sam svaki dan da se porodim...pripremala se psihicki....i onda su mi juce rekli kako su pogresno racunali...i da jos nisam usla u deveti....tako sam se razocarala...a jedva sam cekala da vidim moju bebicu....jel su jos nekom od vas toliko pogresili doktori.... :(

To svima rade, nikad ti nece reci bas isti termin u dan, jedan ti je termin u zavisnosti od poslednje menstruacije, a drugi u zavisnosti od toga kolika ti je bebica, a kako bebica napreduje tako se i termin menja, uvek seta za par dana, cak i za nedelju dve, nemoj to da te brine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti si stvarno za svaki dan nasla sebi zanimaciju :D ja sam jedno jutro odradila sve to odjednom, samo sam isla od laboratorije do laboratorije, kuc kuc, "izvinte, jel mogu ja to sad, da ne dolazim sutra, trudna sam " jos kad pocnem da im masem sa onim posudicama sa stolicom i urinom odmah su mi sve uradili samo da im ne dolazim sledeci dan :D Juce pokupila sve rezultate i to je to, ko da nisam ni bila :)

Eee Jacka ali kod mene su to dve laboratorije i tri medicinske ustanove...a još moram da odem i do posla... Tako da i da hoću, ne bih stigla sve da ih obiđem u istom danu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee Jacka ali kod mene su to dve laboratorije i tri medicinske ustanove...a još moram da odem i do posla... Tako da i da hoću, ne bih stigla sve da ih obiđem u istom danu...

Ma i kod nas je to tako, s tim da je meni jedna laboratorija u mom gradu, a druga lab. i bolnica u drugom gradu, jedino sto se onda ja izvlacim kad odem na jedno mesto onda kukam da me puste odmah da moram da zurim da idem na drugo, a kad odem u bolnicu kazem "znate ja nisam odavde :D " ... a sta cu, kad oni nas sa ovim stomacima zezaju i setaju "idi vamo idi tamo" mogu i ja malo njih :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke...za 2 dana ulazim u deveti... :D doktori su mi vise puta menjali termin..tako da do skoro sam mislila da sam uveliko u devetom mesecu...iscekivala sam svaki dan da se porodim...pripremala se psihicki....i onda su mi juce rekli kako su pogresno racunali...i da jos nisam usla u deveti....tako sam se razocarala...a jedva sam cekala da vidim moju bebicu....jel su jos nekom od vas toliko pogresili doktori.... :(

Draga nemoj da se nerviras,sve je to normalno,eto vidis ja sam trebala da se porodim po doktorima i terminu pre 3 dana pa eto nista,jos sam u komadu :D A nema naznaka da cu uskoro :D Tako da nemoj ni ti da se nerviras,imas vremena,moze da ti se desi da preneses kao i ja,a mozes i nesto ranije da se porodis,nista nije 100% tacno :) Uzivaj dok jos mozes :) i ne uzdaj se u termine,bebac ce sam da izadje kad bude mislio da treba :D Jel vidis kako ovaj moj nece napolje,njemu je super :D Ja sam rekla da kako je krenuo cim izadje cu u prvi razred da ga upisem :D

wnW0p1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ali mislim da će mi strašnije biti ono zatišje nakon odrađenih svih analiza...čekanje...osluškivanje...A ako još i prebacim termin...uuuuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga nemoj da se nerviras,sve je to normalno,eto vidis ja sam trebala da se porodim po doktorima i terminu pre 3 dana pa eto nista,jos sam u komadu :D A nema naznaka da cu uskoro :D Tako da nemoj ni ti da se nerviras,imas vremena,moze da ti se desi da preneses kao i ja,a mozes i nesto ranije da se porodis,nista nije 100% tacno :) Uzivaj dok jos mozes :) i ne uzdaj se u termine,bebac ce sam da izadje kad bude mislio da treba :D Jel vidis kako ovaj moj nece napolje,njemu je super :D Ja sam rekla da kako je krenuo cim izadje cu u prvi razred da ga upisem :D

wnW0p1.png

Ehehehe pa neće on još dugo...dosadiće mu :D izaćiće da vidi šta ima napolju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise necu ni da idem, brisevi su mi ok, samo to da mu odnesem, uzmem uput za porodiliste i posle cekam :unsure:

BPD-96,6mm HC-mm AC-306,2mm FL-67,7mm

Zna li neko ovo da mi protumaci, nemam ja pojma sta im je sta ovde, ovo su mi nalazi sa ultrazvuka od prosle nedelje, a inace jedva hodam od boliva u kukovima, a imam i osecaj da sam nesto siroka dole, ako me shvatate, kao da se otvaram, a mozda samo tripujem, doca mi je prosle nedelje rekao da ce bebica malo ranije i pomenuo nesto grlic 2 cm, nista ja njega ne razumem, a on nikad nije voljan da objasni, tako da pomoc :blink: :blink: :blink:

Jaoj izvini nisam videla tvoj post.

Abdominal Circumference (AC) measures the mother's belly in cross section. Especially later in pregnancy, it is used as an indicator of fetal weight and growth. Sometimes, serial measurements are taken to ensure an accurate reading. (AC prečnik materice ako sam dobro razumela)

BPD stands for Biparietal Diameter and is an ultrasound measurement taken of the baby's head (from side to side). Along with the Femur Length (FL) and Abdominal Circumference (AC), it is used to estimate the fetal weight. (BPD prečnik bebine glave)

Femur Length (FL) often is measured along with AC and BLD measurements. The femur is the longest bone in the body and measurement of this bone is taken to estimate fetal growth. (FL najduža koska u telu bebe, mislim da je u pitanju butna kost)

AC, BPD and FL are combined in a formula to estimate fetal weight. While most ultrasound machines contain calculators, here is the formula used to figure the fetal weight: 1.4 X BPD X FL X AC (all in centimeters) - 200 = Fetal weight. (This is an estimate and becomes less accurate as baby gets farther from about 5.5 lbs.)

HC indicates Head Circumference. Babies of the same weight can have different head sizes. (HC je veličina bebine glave)

A ovde su dali i formulu za izračunavanje težine bebe. :) To je ovo plavo, sorry nisam našla na srpskom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehehehe pa neće on još dugo...dosadiće mu :D izaćiće da vidi šta ima napolju :D

Pre pola sata sam se vratila od lekara,radili su mi ctg i ultrazvuk da vide da li imam dovoljno plodove vode i da li je posteljica prezrela.Sve je uredu,plodove vode ima dobvoljno,posteljica je zrela ali ne i prezrela,ctg je isto uredu i kaze meni moj doktor-Miroslava ako se ne porodite pre petka (a kako je pocelo ni necu :D) onda dodjite u petak na ctg,a ako se ni posle petka ne porodite,znaci ni za vikend,onda se u ponedeljak javite u porodiliste posto ste kod nas samo ako vam termin predje nedelju dana,a posle nedelju dana idete u porodiliste. :D E muko moja,treba sacekati ponedeljak a mom malcu mislim da to nece tesko pasti kako je krenuo :D

wnW0p1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AC-je obim bebinog stomaka sigurno, rekao mi dr, jer je ta mera kod moje beba malo manja nego ostale...

A sto se tice grlica, ne znam sta je 2cm, ali znam da ja dva prsta otvorena imam manje od centtimetra grlica i da je mekan... 2cm znaci da se jos drzi :D, nekom logikom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.