Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

veco prica je bas detaljana i bas lepa...ja sam plakala dok sam citala...eh ti hormoni :) kao da sam bila tamo...:) mazite se ljubite uzivajte sa bebicom :)

I ja se rasplakah... čestitam... Ja uvek kažem,kad su se sve žene porodile,porodiću se i ja... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na prici, meni evo pune oci suza od srece kad cujem da se sve tako dobro zavrsi :) Uzivaj sa svojom bebicom :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za pupcanu vrpcu oko vrata meni je dr video jos na proslom UZ, kaze da postoji mogucnost da se skloni do porodjaja, videce sledece nedelje, ali u svakom slucaju da to nije nista strasno jer babica odmah cim izadje bebina glavica odmota ako je oko vrata. Al opet ne prodje dan a da ne pomislim na to jos kad je ona tako nemirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da joj ne moze biti nista dok je u plodovoj vodi dok sve pluta i dok nema kontrakcija, objasnio mi je dr sve, samo se nadam kad dodje porodjaj da ne traje jako dugo jer kad iscuri plodova voda vise nece plutati zajedno sa bebom. Mislim nije to nista strasno jer se desava i da se ne vidi na uz da je vrpca bila oko vrata, i bebice budu dobro, al opet ne mogu a da ne se zabrinem isto ko sto kontam kakav ce biti sam porodjaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaista jedva cekam da drzim moje zlato :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jacka,nisam te dobro razumjela,,,jel razmisljas o tome sto je bebi pupcana oko vrata???

ako je to,,,nemoj da se zamaras,beba se ne moze ugusiti ma koliko da se vrti i da joj je pupcana oko vrata...beba tek kada izadje vani udahne prvi vazduh...

bar su meni tako objasnili,jer sam i ja mozgala o tome...

Nece se ugusiti, ali moze da se prekine krvotok kroz vrpcu, pa beba ostane bez kiseonika od tvoje krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco 29. hvala ti puno što si podelila iskustvo sa nama, to puno znači...ja sam i dalje isprepadana...ali i jedva čekam da vidim mališu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco 29. hvala ti puno što si podelila iskustvo sa nama, to puno znači...ja sam i dalje isprepadana...ali i jedva čekam da vidim mališu :D

Meni je najgore bilo u devetom mjesecu...

Ali, vidim da je ta nervoza bila nepotrebna. Ionako nisam mogla izbjeci nista sto me je strefilo! :lol: :lol:

Bolje da sam bila opustena i u potpunosti uzivala u posljednjim danima trudnoce, nego sto sam mm-a ganjala da ga zadavim kada kaze:"Porodjaj je kao kada ti vade zub". :o :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najgore bilo u devetom mjesecu...

Ali, vidim da je ta nervoza bila nepotrebna. Ionako nisam mogla izbjeci nista sto me je strefilo! :lol: :lol:

Bolje da sam bila opustena i u potpunosti uzivala u posljednjim danima trudnoce, nego sto sam mm-a ganjala da ga zadavim kada kaze:"Porodjaj je kao kada ti vade zub". :o :o :o

Khmmm ja sam opuštena...potpuno relaksirana...ne znam samo zašto sam pojela ove nokte....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Khmmm ja sam opuštena...potpuno relaksirana...ne znam samo zašto sam pojela ove nokte....

cure moje sve to prodje..samo opusteno ..mislite na ,,normalno,, branje tresanja i ima beba da izleti ko torpedo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure moje sve to prodje..samo opusteno ..mislite na ,,normalno,, branje tresanja i ima beba da izleti ko torpedo :rolleyes:

Čitala sam da od porođaja neke, veoma retke žene dožive i orgazam...Pitala sam babicu o tome, i ona kaže da to nije nemoguće, samo je stvarno užasno retko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitala sam da od porođaja neke, veoma retke žene dožive i orgazam...Pitala sam babicu o tome, i ona kaže da to nije nemoguće, samo je stvarno užasno retko...

heheh tesi se tesi :P:lol: :lol: :lol: ma ajd kad sam se ja koja se bojim bola porodila dva puta nece ni tebi nista faliti jednom :P i mogu ti reci da zamisljam i trece dete :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece se ugusiti, ali moze da se prekine krvotok kroz vrpcu, pa beba ostane bez kiseonika od tvoje krvi.

Zato je dr i rekao da cemo da pratimo sta se desava ovaj mesec, pa da odmah mogu da napomenem kad odem na porodjaj da je bebi vrpca oko vrata onome ko me vec zadesi dezuran za porodjaj i babici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitala sam da od porođaja neke, veoma retke žene dožive i orgazam...Pitala sam babicu o tome, i ona kaže da to nije nemoguće, samo je stvarno užasno retko...

Cula sam i ja, al ja u tu bajku ne verujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam i ja, al ja u tu bajku ne verujem :D

Pa, realno, možemo dobiti i na lutriji...ali kome se to desi...pih...a što bi fino to bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheh tesi se tesi :P:lol: :lol: :lol: ma ajd kad sam se ja koja se bojim bola porodila dva puta nece ni tebi nista faliti jednom :P i mogu ti reci da zamisljam i trece dete :rolleyes:

Uh, pa ja bih dvoje ako bog da, a treće....možda jednog dana videćemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco 29. hvala ti puno što si podelila iskustvo sa nama, to puno znači...ja sam i dalje isprepadana...ali i jedva čekam da vidim mališu :D

Kikiriki nemoj da se plašiš, kad sam ja koja sam poznata kukavica, isprepadana, sa užasnim strahom od bola, igala, doktora i svega ostalog rodila i vjeruj mogla bih za godinu i drugo (a porađala sam se skoro 12h sa izuzetno jakim kontrakcijama), onda znaj do ništa nije toliko strašno. Još uvijek me boli rana od epiziotomije jer sam sječena s obe strane ali ništa to nije toliko strašno da se ne bi moglo izdržati. Čim sjedim na desnom guzu i tipkam ti ovo znaj da nije toliko strašno :) A tek kad usjetiš najslađi ugriz na svijetu, kad beba počne dojiti jaaaaao nema ljepšeg osjećaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki nemoj da se plašiš, kad sam ja koja sam poznata kukavica, isprepadana, sa užasnim strahom od bola, igala, doktora i svega ostalog rodila i vjeruj mogla bih za godinu i drugo (a porađala sam se skoro 12h sa izuzetno jakim kontrakcijama), onda znaj do ništa nije toliko strašno. Još uvijek me boli rana od epiziotomije jer sam sječena s obe strane ali ništa to nije toliko strašno da se ne bi moglo izdržati. Čim sjedim na desnom guzu i tipkam ti ovo znaj da nije toliko strašno :) A tek kad usjetiš najslađi ugriz na svijetu, kad beba počne dojiti jaaaaao nema ljepšeg osjećaja :)

Mislim da ova moja nezgrapnost i bespomoćnost utiče na to da priželjkujem porođaj, s druge strane sve devojke su ovde stvarno divne i pružaju podršku svima nama koje se plašimo i čekamo dan D, a to stvarno puno znači. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco,neizmerno ti hvala sto si podelila iskustvo sa svima nama koje smo znatizejne kako sve to moze da izgleda! Bitno jeda se sve lepo zavrsilo i da sada uzivate jedna u drugoj...

Ja sam upravo juce saznala da postoji varijanta da se porodim i bez epidurala (jer anesteziolog nece doci ako nije u smeni), pa mozete misliti u kakvoj sam tek sad frci.. Uh.... Plasim se uzasno... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno je lakse sve prebroditi kada se razmislja o buducnosti... Kada zaboli, samo mislite na momenat kada cete ugledati bebice. A kada se to desi, onda o tome kako cete sa tim mirisnim zamotuljkom ici svojoj kucici... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirisni zamotuljak :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nema epidurala - ako mi daju neku gumu da zagrizem bicu srecna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitala sam da od porođaja neke, veoma retke žene dožive i orgazam...Pitala sam babicu o tome, i ona kaže da to nije nemoguće, samo je stvarno užasno retko...

Mm je to za 13 godina rada video samo jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nema epidurala - ako mi daju neku gumu da zagrizem bicu srecna :lol:

Grizi babicu ili dr. tako će brže da te porode :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je to za 13 godina rada video samo jednom.

Znači postoji :D Eto devojke to neka nam ulije nadu :D možda je baš jedna od nas ta srećnica...mada kapiram da su veće šanse da neko dobije na lutriji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.