Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

SUPER... KAD SVE TO ZAVRSIS, JAVI STA STE SE DOGOVIRILI ... ;)

Hm, izgleda od DM nista... Doktorka kod koje sam danas isla je totalno, ne znam ni sama sta... Rekla mi da necu skoro, i ako se ne porodim do termina onda tek tad da dodjem... I jos je pitam reko da li postoji mogucnost da me ona porodi posto mi je doktor na odmoru, i ona kao pa ne bas, ko bude dezuran taj ce... A samo mi fali Loncar tada da bude pa da se koknem...

I plus njih 4 uslo preko reda, i samo vidim sestre izlaze sa kesama sa cokoladama kafom i td... I pola trudnica uslo sa nekim kesama a izadje praznih ruku... Samo mito, nema...

Tako da sad cu da potegnem vezu za Front koju sam odmah trebala, nego ja kao ajd u DM, najcistiji su a i epid je besplatan... Al jebes sve to kad su takvi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos stajem u sve svoje stvari cak i farmerice koje ne kopcam zadnje dugme samo preko nesto duze obucem...najvise nosim trenerke i haljine jer u sve moje zimske haljine stajem i mislim da cu do krraja stajati, ima lufta dosta :))) a kupim sebi tu i tamo na rasprodaji haljinice i tako sta mi je komotno...volim pletene stvari...jedino sto kikiriki kaze na majicama mi viri stomak jer su moje sve ono uske pa se popne sto od tibe sto od grudi...jojjj a to za porodjaj prevremeni ubij me koliko si bojim sinoc me zigao stomak boli ne znam ni ja sta...ali mislim da ona raste rasteze se posto mi je u zadnjih par dana naglo porastao stomacic nije on veliki ali je veci nego sto je bio ...bojim se bas jos kad me na zadnjoj kontroli pitala jel te te boli i gura kao da ces da se porodis kao da zeli van ja sam pretrnula od straha....onda je rekla da naguramo do 17.aprila...mi smo ziasta prenisko bas prenisko opasana sam stalno pojasem nosim one gace budoke za trudnice koje nose nisko cuvam je ali se bas bojim

Jaoj, ja se bojim i preranog porođaja, i prekasnog aaaaa što manje znaš nekad je bolje. Ali khm khm ne bih ja mogla tako ja sam kopač, i tako nakopam informacije i onda je se plašim da mi se ne dogodi. :wacko: :wacko: :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BEZVEZE STVARNO... AKO SE NE PORODIS DO TERMINA ONDA DA DODJES... :huh:

NE ZNAM NEKAKO MI JE TO BAS BEZVEZE STO TI JE REKLA... A BEZ PUNIH KESA NISTA... KAO I SVUDA...

PA ONDA GLEDAJ STO PRE DA VIDIS ZA DRUGO PORODILISTE, DA ZNAS NA CEMU SI I STA CES DALJE... A KOLIKO SE TAMO PLACA EPID?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, izgleda od DM nista... Doktorka kod koje sam danas isla je totalno, ne znam ni sama sta... Rekla mi da necu skoro, i ako se ne porodim do termina onda tek tad da dodjem... I jos je pitam reko da li postoji mogucnost da me ona porodi posto mi je doktor na odmoru, i ona kao pa ne bas, ko bude dezuran taj ce... A samo mi fali Loncar tada da bude pa da se koknem...

I plus njih 4 uslo preko reda, i samo vidim sestre izlaze sa kesama sa cokoladama kafom i td... I pola trudnica uslo sa nekim kesama a izadje praznih ruku... Samo mito, nema...

Tako da sad cu da potegnem vezu za Front koju sam odmah trebala, nego ja kao ajd u DM, najcistiji su a i epid je besplatan... Al jebes sve to kad su takvi...

Toliko o tome da je tamo za dž...Do tog dž ćeš se naplaćati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, ja se osecam kao mama Medved iz one price :unsure: Pa jos sad rasprodaje sada,a ja kao gledam nesto za posle porodjaja,da se castim,pa kad obucem,u ramena ok,a od stomaka ne mogu nista ;)

Ja sam najvise u trenerci,imam jedne pantalone za trudnice za svaki dan,jednu somot suknju isto sa onim pojasom i 2 trikotazne tunike..Pa menjam.. Ma sta ce nam vise..

A jedva cekam dase obicem elegantno,uhhhhh...Pricekacu jaaa joooosss... :P

Ja hoću nazad u moje skinny jeans br.. 26 :( ali neće to još...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I plus njih 4 uslo preko reda, i samo vidim sestre izlaze sa kesama sa cokoladama kafom i td... I pola trudnica uslo sa nekim kesama a izadje praznih ruku... Samo mito, nema...

Tako da sad cu da potegnem vezu za Front koju sam odmah trebala, nego ja kao ajd u DM, najcistiji su a i epid je besplatan... Al jebes sve to kad su takvi...

Barbarice,draga,nemoj da se nervirad,bice na kraju sve kako treba.. Vidi ako mozes,sredi to preko veze,pa boze moj, ako mora da se plati epidural,platices (nije sica,al ajde za to se uvek nadje),samo da si sigurna u to ko ce te poroditi...

Sto se mita tice,dize mi se kosa na glavi,ja sam iskreno ovde u Bukurestu od toga odmorila. Udjes kod dr,kad izadjes platis koliko ti kazu i dovidjenja..A i ne umem brate sa tim,nekako se sva smutim.Ponela sad na zadnjem pregledu neki suvenir iz CG mojoj doktorici i bombonjeru,mene oblilo crvenilo,ko da ja primam poklon a ne ona!

Obavezno javi jesi uspela preko veze sve da sredis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam sta bi vam rekla...sto kaze kiki i prevremenog i posle termina...mm je jedno vreme zabranio da citam bilo sta, a ja samo kopam i citam nerviram se bzv sto vise znas gore ti je....

E skroz te razumem..I ja citala i sad citam,kopam,samo nesto trazim..Pufff...Ja se plasim prevremenog porodjaja, pogotovo ako beba ranije krene u odnosu na dan kad mi bude dr zakazao epidural (tako se radi u Pg,mora dr da ti zakaze kad da dodjes,jer samo 2 anesteziologa i 2 ginekologa rade sa epiduralom porodjaj)..Puffff..Danas bre samo pufffceeeemmmm :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BEZVEZE STVARNO... AKO SE NE PORODIS DO TERMINA ONDA DA DODJES... :huh:

NE ZNAM NEKAKO MI JE TO BAS BEZVEZE STO TI JE REKLA... A BEZ PUNIH KESA NISTA... KAO I SVUDA...

PA ONDA GLEDAJ STO PRE DA VIDIS ZA DRUGO PORODILISTE, DA ZNAS NA CEMU SI I STA CES DALJE... A KOLIKO SE TAMO PLACA EPID?

Odlucila sam, idem u gradsku Zvezdara...

Tamo radi sestra od muza sestrine zaove, pa ono... Bar cu nekog imati pored... A i citala sam bas sad iskustva sa foruma, i zene su bas zadovoljne tom bolnicom... Danas jos treba da se cujem sa tom zenom pa da u petak nosim za epidural analize, i onda da cekam da ovo moje cudo krene napolje :D

Cula sam da oni imaju i mogucnost porodjaja u kadi, ali to mi nekako glupo :P

I strah me sve manji i manji sto se blizi termin, ne znam kako :) I drago mi je da bebac nije mnogo veliki.. Ima 3200, rekla je da ne bi trebalo preko 3500-3600 da ode... To je valjda ok za decaka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlucila sam, idem u gradsku Zvezdara...

Tamo radi sestra od muza sestrine zaove, pa ono... Bar cu nekog imati pored... A i citala sam bas sad iskustva sa foruma, i zene su bas zadovoljne tom bolnicom... Danas jos treba da se cujem sa tom zenom pa da u petak nosim za epidural analize, i onda da cekam da ovo moje cudo krene napolje :D

Cula sam da oni imaju i mogucnost porodjaja u kadi, ali to mi nekako glupo :P

I strah me sve manji i manji sto se blizi termin, ne znam kako :) I drago mi je da bebac nije mnogo veliki.. Ima 3200, rekla je da ne bi trebalo preko 3500-3600 da ode... To je valjda ok za decaka :lol:

Zvezdara je odlicna. Ja sam se tamo porodila. Ali ne ocekuj ne znam kakav smestaj. Vidim da si htela DM. Ovo je susta suprotnost. Najbitniji su ti dobri strucnjaci i da sve bude ok.

Super je stvar sto mozes da biras da li ces baby frendli ili ne. U DM ne biras. Beba je pored tebe 24h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

barbarice ja sam se mnogo raspitivala o porodjaju u kadi ovde u bolnci gde se ja poradjam imaju mogucnost-sve je to divno dzakuzi sredjeno na nivou gledala sam cak i vidio iz bolnice, ali neka hvala koliko sam procitala boli ko pas isto samo eto sto beba dodje u prirodno okruzenje u vodu i manji joj je sok, i sto te voda opusti malo miscice i to, ali svi kazu da boli isto kao i obican porodjaj, s tim sto ovde ako dodje do najmanje komplikacije sto je za porodja na stolu normalno vade te na suvo i nastavljas porodjaj, posteljicu poradjas isto van vode i sve to i meni je bzv odustala sam...ipak da sve bude u redu ako mognem birati to je epidural i kraj price, odabralam sam bolnicu gde su anastezilolozi dostupni 24 h tako samo predhodno, dodjes zakazes da hoces i to sve...

barbarice tebi zelim opet svu srecu dobro si izabrala gde imas nekog svog ipak to je jako bitno za te uslove kakvi su u nasim bolnicama, trebas misliti na sebe i svoju bebicu toje najbitnije...

Kod vas se bar beba i rodi u vodi. Ovde ne. Budes u vodi do samog kraja,ali te vade kad beba treba da izadje :blink:

Cak ako se porodjaj oduzi, vade te ranije jer ne mozes u kadi biti neograniceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

barbarice ja sam se mnogo raspitivala o porodjaju u kadi ovde u bolnci gde se ja poradjam imaju mogucnost-sve je to divno dzakuzi sredjeno na nivou gledala sam cak i vidio iz bolnice, ali neka hvala koliko sam procitala boli ko pas isto samo eto sto beba dodje u prirodno okruzenje u vodu i manji joj je sok, i sto te voda opusti malo miscice i to, ali svi kazu da boli isto kao i obican porodjaj, s tim sto ovde ako dodje do najmanje komplikacije sto je za porodja na stolu normalno vade te na suvo i nastavljas porodjaj, posteljicu poradjas isto van vode i sve to i meni je bzv odustala sam...ipak da sve bude u redu ako mognem birati to je epidural i kraj price, odabralam sam bolnicu gde su anastezilolozi dostupni 24 h tako samo predhodno, dodjes zakazes da hoces i to sve...

barbarice tebi zelim opet svu srecu dobro si izabrala gde imas nekog svog ipak to je jako bitno za te uslove kakvi su u nasim bolnicama, trebas misliti na sebe i svoju bebicu toje najbitnije...

NARAVNO, SAMO EPIDURAL, KAKAV PORODJAJ U VODI... JA SE ZA TO NIKAD NE BIH OPREDELILA...

BARBARICE, DRAGO MI JE STO SI KONACNO IZABRALA BOLNICU :) I JOS JE BOLJE STO IMAS NEKOG SVOG... NISU NI USLOVI BAS TOLIKO BITNI, TI IONAKO IZLAZIS POSLE PAR DANA, VEC JE NAJVAZNIJE DA SVE PRODJE KAKO TREBA.. I NADAM SE DA CE SVE DA PRODJE U NAJBOLJEM REDU... JEDVA CEKAM... :rolleyes: STO SE PANIKE TICE, SUPER STO TE POPUSTA, JA MISLIM DA JA UOPSTE NE BIH NI PANICILA DA IDEM NA EPID... ALI STVARNO...

DRZIMO TI PALCEVE JA I MOJ BEBAC, KAO STO ZNAS, I ZELIMO PUUUUNO SRECE... LJUBIM TE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod vas se bar beba i rodi u vodi. Ovde ne. Budes u vodi do samog kraja,ali te vade kad beba treba da izadje :blink:

Cak ako se porodjaj oduzi, vade te ranije jer ne mozes u kadi biti neograniceno.

:blink: SVASTA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdara je odlicna. Ja sam se tamo porodila. Ali ne ocekuj ne znam kakav smestaj. Vidim da si htela DM. Ovo je susta suprotnost. Najbitniji su ti dobri strucnjaci i da sve bude ok.

Super je stvar sto mozes da biras da li ces baby frendli ili ne. U DM ne biras. Beba je pored tebe 24h.

I KOD NAS U BOLNICI NE BIRAS... BEBE SU SA MAMAMA U SOBI... PA SAD KOLIKO JE TO DOBRO... IMA I DOBRIH I LOSIH STRANA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje dame.Skoro sam se porodila,ali jos uvek ,po inerciji,volim da procitam ove stranice sa slatkim mukama.Par stvari koje imam da kazem su sledece...Porodila sam se u Gradskoj bolnici i moja iskustva su vise nego odlicna.To je jedan manji kolektiv ali dosta dobro organizovan.Ja sam imala svog doktora ali devojka koja je svo vreme lezala samnom je banula i imala je isti tretman kao ja.Sve pohvale za mog dr Mitrovica,ali iz ostalih prica sam cula da su i drugi lekari super.Uslovi u bolnici nisu uopste toliko losi kao sto se pise.Sobe na friendly odeljenju su sasvim ok i uredne.Nista tu nije novo ali je cisto i cisti se redovno.Sto se tice kade ja sam jedna od tih koja je bila i u kadi pa mogu da vam opricam.Meni je ovo bio prvi porodjaj i nisam znala nista.Jedna sam od onih koje su isle na pripreme za porodjaj i bila sam totalni protivnik epidurala,ali sada vise nisam!!!!! :rolleyes: Zelela sam prirodno po svaku cenu,a na kraju zavrsila na carskom rezu,sto isto nije nista tragicno kao sto vas plase,jer sam posle svega uzela babyfriendly i savrseno isfunkcionisala sa bebom.Porodjaj je krenuo potpuno normalno i pocela sam da primam indukciju,otvorila sam se do 5 cm i tu je stalo.Na moju inicijativu sam usla i u kadu gde mi nikako nije bilo gore,ali nije mi ni pomoglo mnogo jer se i dalje nisam otvarala pa su morali da mi urade carski.Sto se tice kade:u kadu se ulazi tek sa 5-6 cm otvorenosti,ostaje se najvise dva sata,a sam porodjaj se ne obavlja u vodi(posto vidim da ima i takvih komentara) nego te prebace na sto.Porodjaj je jedinstveno iskustvo gde se zena ostvari potpuno,kao majka,prema tome o bolnom delu ne zelim da pricam,jer ja to nisam dozivela kao nesto toliko strasno.Bitno je ne plasiti se!!!i ne slusati tudja iskustva.Epidural je pozeljno imati i ja znam da cu ga sledeci put sigurno imati :lol: Nadam se da sam vam malo pomogla u vezi nekih nedoumica i sve pohvale za Gradsku bolnicu i osoblje bolnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VESNA13 sta reci sem hvala sto si sa nama podelila iskustvo,

cestitamo na bebici i pridruzi nam se u ostalim temama koliko ti to vreme dozvoljava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E eto dozivljaj iz kade iz prve ruke :rolleyes: . Kao sto sam i gore napisala. Svaka ti cast kad si posle carskog uzela BF. Meni je mleko nadoslo tek 5 - i dan tako da bih se ja tamo ubila. Imala sam jace krvarenje na operaciji pa sam primala dodatne lekove zbog kojih mleko kasnije nadolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epidural je pozeljno imati i ja znam da cu ga sledeci put sigurno imati :lol: Nadam se da sam vam malo pomogla u vezi nekih nedoumica i sve pohvale za Gradsku bolnicu i osoblje bolnice

Vesna13,hvala na komentaru, ima nas ovde dosta,za koje je porodjaj i dalje prava enigma,tako da nam svako iskustvo dobro dodje :) Zelim ti da uzivas u svojoj bebici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E eto dozivljaj iz kade iz prve ruke :rolleyes: . Kao sto sam i gore napisala. Svaka ti cast kad si posle carskog uzela BF. Meni je mleko nadoslo tek 5 - i dan tako da bih se ja tamo ubila. Imala sam jace krvarenje na operaciji pa sam primala dodatne lekove zbog kojih mleko kasnije nadolazi.

E pa ja sam bas zbog dojenja i isla na bf,jer sam zelela da dojim .Sto se tice lekova i ja, dok sam bila na intenzivnoj i poluitenzivnoj, sam primala dosta lekova i tada nije bilo mleka,medjutim cim su to prekinuli i uradili klizmu meni je mleko krenulo da nadolazi i za par sati sam dobila povisenu temp. jer mi je pretio mastitis.Medjuti ja sam bez mleka ostala par dana po izlasku iz bolnice i moju bebu hranim adaptiranim mlekom i pu pu pu ne zalim se.Bitno je samo da jedu i rastu,a po svaku cenu se ne moze nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlucila sam, idem u gradsku Zvezdara...

Odlicno draga,bitno je da okoncas neizvesnost! Opet,najbitnije je da mozes epidural da primis i u toj bolnici, pa sta sad,bolnica ko bolnica... Za utehu,u manjim gradovima ne mozes ni da biras,jedna je jedina bolnica, i to ti je :( Bitno je da u miru sacekas porodjaj i da i ti i bebica lepo prodjete..Ljubac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, Milenice, hvala vam najlepse drage moje :)

IvanaK znam da je susta suprotnost, ali je*** ako je sve sredjeno ala gala, a ti prodjes kao bos po trnju... Ali i ovde cu uzeti BF, jer hocu bebca pored sebe, a i hocu da dojim, pa mislim da je to bolja solucija...

Vesna, drago mi je da sam procitala jos nesto pozitivno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno draga,bitno je da okoncas neizvesnost! Opet,najbitnije je da mozes epidural da primis i u toj bolnici, pa sta sad,bolnica ko bolnica... Za utehu,u manjim gradovima ne mozes ni da biras,jedna je jedina bolnica, i to ti je :( Bitno je da u miru sacekas porodjaj i da i ti i bebica lepo prodjete..Ljubac...

KAO I U MOM MESTU. JEDNA BOLNICA, A EPIDURAL JOS NIKO NE RADI... PA HTELA TO ILI NE PRIRODNI MI JE JEDINI IZBOR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, Milenice, hvala vam najlepse drage moje :)

IvanaK znam da je susta suprotnost, ali je*** ako je sve sredjeno ala gala, a ti prodjes kao bos po trnju... Ali i ovde cu uzeti BF, jer hocu bebca pored sebe, a i hocu da dojim, pa mislim da je to bolja solucija...

Vesna, drago mi je da sam procitala jos nesto pozitivno :)

Tako sam i ja rekla. Dzaba mi sav ugodjaj ako lose prodjem. Pametno razmisljas i samo tako treba.

A za BF razmisli. Dojices ga svejedno jer ti bebu donose na 3 sata a beba je sa tobom oko sat vremena. Ono vreme kada beba nije sa tobom mozes da iskoristis da se izmuzes, sredis grudi, pojedes nesto. Veruj mi da ces imati utisak da vreme bas leti. Jedino ti preskacu nocni podoj i mozes lepo da odspavas.

Isto tako sam zelela BF ali kada sam videla da to i nije bas tako sjajno odustala sam. Pitaj tu prijateljicu sto radi tamo pa nek ti ona lepo kaze kakva je situacija.

U gradskoj bolnici sam provela nedelju dana i prosla sva odeljenja ( patologija, operaciona sala, intenzivna, poluintenzivna, porodiliste ) tako da sam mogla da steknem utisak kako je stanje na kom odeljenju.

Ako ti budes imala jos neka pitanja rado cu ti odgovoriti.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno draga,bitno je da okoncas neizvesnost! Opet,najbitnije je da mozes epidural da primis i u toj bolnici, pa sta sad,bolnica ko bolnica... Za utehu,u manjim gradovima ne mozes ni da biras,jedna je jedina bolnica, i to ti je :( Bitno je da u miru sacekas porodjaj i da i ti i bebica lepo prodjete..Ljubac...

Bas tako draga :)

Ljub :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja rekla. Dzaba mi sav ugodjaj ako lose prodjem. Pametno razmisljas i samo tako treba.

A za BF razmisli. Dojices ga svejedno jer ti bebu donose na 3 sata a beba je sa tobom oko sat vremena. Ono vreme kada beba nije sa tobom mozes da iskoristis da se izmuzes, sredis grudi, pojedes nesto. Veruj mi da ces imati utisak da vreme bas leti. Jedino ti preskacu nocni podoj i mozes lepo da odspavas.

Isto tako sam zelela BF ali kada sam videla da to i nije bas tako sjajno odustala sam. Pitaj tu prijateljicu sto radi tamo pa nek ti ona lepo kaze kakva je situacija.

U gradskoj bolnici sam provela nedelju dana i prosla sva odeljenja ( patologija, operaciona sala, intenzivna, poluintenzivna, porodiliste ) tako da sam mogla da steknem utisak kako je stanje na kom odeljenju.

Ako ti budes imala jos neka pitanja rado cu ti odgovoriti.

Pozdrav

Da, sto kazes pitacu jos tu zenu pa cu da vidim... Nego ja sam skepticna po pitanju toga da beba bude tamo sa ko zna kime, ne znam zasto :D Jer takva sam osoba da kad je nesto moje mora da je pored mene i samnom i mislim da je samo tako i sigurno... Sta cu, takav neki bzvz stav imam :) Ali ta zena je ionako ta sto radi sa bebama kad se rode, pa ako bude kod nje onda ok... A jel mozes da uzmes BF pa da se predomislis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tek sad videh ovu temu, a mozda je i bolje tako :rolleyes: koliko sam se ja plasila tek porodjaja, jos pre nego sto mi je palo na pamet da imam dete, a kad sam ostala u drugom stanju to mi je postala opsesija. kad pomislim na porodjaj slosi mi se pripadne mi muka, a nisam inace neka kukavica i nikakvog bola se nisam nikad plasila... samo pomisao da cu da se toliko otvorim i da ce beba dole da izadje kod mene je izazivao gadjenje i bolove u stomaku.. jedva sam cekala 7. mesec da krenem na vezbe koje su mi pomogle da savladam po malo strah, i znala sam da cu uzeti epidural, pa mi je to jos dodatno umanjilo strah. za cudo, kad je porodjaj krenuo bila sam vec u bolnici jer su mi predhodni dan na kontrolnom uz rekli da ima malo plodove vode i da je porodjaj blizu, i nikakav strah nisam osecala! kako sam prosla na porodjaju sam opisala u temi epid. anestezija, disanje mi je pomoglo samo tako, i bebi isto jer su tonovi svih 7h bili odlicni, a najvise mi je pomogla epiduralna! svaka cast svakoj zeni koja se porodi bez anestezije, trajao porodjaj kratko ili dugo! mislim da svaka zena treba da obezbedi sebi nesto sto ce joj pomoci da joj bude sto prijatnije na porodjaju, a pomaze i za strah, bilo da je to epidural, drustvo na porodjaju, vezbe za trudnice ili debela veza, sve to doprinosi sigurnosti zene i pomaze u tim , ni malo lakim trenucima kad beba dolazi na ovaj svet :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.