Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Normalno je da se bojis porodjaja. A neces zeznuti nista sve telo radi samo. Malo ces morati da pripomognes, ali nije to neka nauka.

Ne brini za krv, sve ce ti biti toliko zbrkano da neces obracati paznju na detalje.

jao :unsure: .. . lepo si ovo napisala... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mila moja :) :****

Barbarice draga,kako se osecas??? Primaklo se.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice draga,kako se osecas??? Primaklo se.. :rolleyes:

BAS SE PRIMAKLO... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cak i samu sebe pocinjem tin strahom da nerviram... Mozda je problem u tome sto se ne krecem i sto sam veci deo dana sama kuci pa mi svakakve misli prolaze kroz glavu. Plasim se da ja nesto ne zakomplikujem, plasim se nestrucnog osoblja... A ako ovako budem nastavila da se plasim nisam bas sigurna da cu dobro da prodjem i to svojom krivicom...

Milenice, draga,trudi se da sebi popunis dan,i ne razmisljas o porodjaju.. Sve moramo da prodjemo kroz to,tako da nam isto dodje, lupale glavu dok smo trudne,ili se trudile da sto bezbrzinije prodjemo ovih 9.meseci..

Cim sam saznala da sam trudna,3 noci za redom nisam mogla da spavam,misleci samo kako cu da rodim bebu! Pa kako je taj strah rastao,nabavila sam 3 knjige o trudnoci i porodjaju,iscitala ih kod da cu da na specijalizaciju,trazila po netu, evo cak i otvorila ovu temu na forumu.. Normalno je da se plasis,i ja se plasim same sebe ponajvise,ali sve kazem sebi, u svim momentima koji se mogu svrstati u one narodski receno "stani pani",sam trezveno reagovala,pa cu i sada.. Sto se tice epidurala,ni mm nije bas nesto presrecan sto sam se odlucila na to,ali sam ja bila odlucna i rekla mu,da JA idem da se poradjam,JA treba tamo da budem maksimalno pribrana,i da zelim sebi i bebi da olaksam koliko god mogu. Tako da smo se posle informisali na internetu o samoj proceduri porodjaja sa epiduralom,pozit i negat str..Culi iskustva nekoh mojih prijateljica i poznanica :rolleyes:

I na kraju (ja bas oduzih, ali sam se dosta prepoznala u onom sto si napisala),gledaj da radis tokom dana nesto sto ti prija,nesto sto neces moci kad beba dodje, ja sam vezla,sad trenutno pletem sebi neku suknju,a planiram da bebanu pocnem da pravim neku knjigicu sa pesmama i slikicama koje skupljam.. Gledaj da uposlis sebe necim sto ce da te opusti..

Kad dodje porodjaj,gledaces da sto vise slusas osoblje sta ti prica,jer znas da samo oni mogu da ti pomognu i da su tu da bi se tvoja lepa bebica rodila.. Ljubac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice draga,kako se osecas??? Primaklo se.. :rolleyes:

Super :D Potrcim cak i za autobusom :)

Inace trenutno sam malo umorna, 3 dana nisam stala...

Juce smo cak ja i bebac malo piva popili na svadbi, mislim moralo se maaaaalo :P

I jedva cekam vise da se porodim, da ga gnjaaaaaaavim i da imam neku zanimaciju... Mada jos nisam ni odlucila gde cu da se porodim :lol: UZAAAAAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice, nemoj mnogo da brines. Normalno je da se bojis situacije u kojoj se do sada nisi nasla a svasta si o istoj cula ( uglavnom negativno ).

I ja sam se jako, jako bojala. Cak kad sam sebe zamisljala u pozi sa rasirenim nogama i kako mi vicu guraj, disi, stani... ja bih pocela naglas da se smejem. Zaista nisam mogla da se zamislim.

Ali kako trudnoca odmice, oni poslednji dani kad dodju nekako se smiris. Bitno ti je da beba bude dobro a o bolu i ne razmisljas. Bar je meni tako bilo. Nadam se da ce i tebi.

Dosta su mi pomogle pripreme za trudnice jer nam je tamo babica pricala kako ce teci porodjaj. Kada bi zene rekle bolovi, ona bi nas ispravljala i govorila to nisu bolovi to su kontrakcije :lol:

A veruj mi ja sam bas imala paniku jer je beba bila jako krupna za moju konstituciju i jos sam usla u 10-i mesec kad sam se porodila.

I zavrsila sam na carskom jer nisu mogli da me porode prirodno ( pokusali su ). Ni to nije strasno.

Nazalost. mama Bojana je tragicno prosla na porodjaju i nemoj uzimati to kao primer. To nije tako cesto, Bogu hvala.

Pozdrav i uzivaj jos malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice, draga,trudi se da sebi popunis dan,i ne razmisljas o porodjaju.. Sve moramo da prodjemo kroz to,tako da nam isto dodje, lupale glavu dok smo trudne,ili se trudile da sto bezbrzinije prodjemo ovih 9.meseci..

Cim sam saznala da sam trudna,3 noci za redom nisam mogla da spavam,misleci samo kako cu da rodim bebu! Pa kako je taj strah rastao,nabavila sam 3 knjige o trudnoci i porodjaju,iscitala ih kod da cu da na specijalizaciju,trazila po netu, evo cak i otvorila ovu temu na forumu.. Normalno je da se plasis,i ja se plasim same sebe ponajvise,ali sve kazem sebi, u svim momentima koji se mogu svrstati u one narodski receno "stani pani",sam trezveno reagovala,pa cu i sada.. Sto se tice epidurala,ni mm nije bas nesto presrecan sto sam se odlucila na to,ali sam ja bila odlucna i rekla mu,da JA idem da se poradjam,JA treba tamo da budem maksimalno pribrana,i da zelim sebi i bebi da olaksam koliko god mogu. Tako da smo se posle informisali na internetu o samoj proceduri porodjaja sa epiduralom,pozit i negat str..Culi iskustva nekoh mojih prijateljica i poznanica :rolleyes:

I na kraju (ja bas oduzih, ali sam se dosta prepoznala u onom sto si napisala),gledaj da radis tokom dana nesto sto ti prija,nesto sto neces moci kad beba dodje, ja sam vezla,sad trenutno pletem sebi neku suknju,a planiram da bebanu pocnem da pravim neku knjigicu sa pesmama i slikicama koje skupljam.. Gledaj da uposlis sebe necim sto ce da te opusti..

Kad dodje porodjaj,gledaces da sto vise slusas osoblje sta ti prica,jer znas da samo oni mogu da ti pomognu i da su tu da bi se tvoja lepa bebica rodila.. Ljubac..

JAO... HVALA ALISA... :rolleyes: BAS SI LEPO SVE OVO NAPISALA... :rolleyes: POKUSAVAM SEBI DA NADJEM ZANIMACIJU...... POKUSAVAM DA RAZMISLJAM VISE O ONIM LEPIM STVARIMA KOJE ME CEKAJU NAKON PORODJAJA... NON STOP CISTIM I CISTO SVRCKAM SE TAKO AMO... U SVAKOM SLUCAJU DANAS I POSLE TVOJE PORUKE MI JE MALO LAKSE I NEKAKO SE OSECAM JACOM... TO JE NESTO NEMINOVNO I MORAM DA PRIHVATIM TO KAKO BIH SEBI A I BEBI OLAKSALA NA PORODJAJU I BILA STO PRIBRANIJA JER AKO OVAKO NASTAVIM PRAVIM SAMO GORE... LJUBIM TE PUNO I HVALA NA LEPIM RECIMA.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super :D Potrcim cak i za autobusom :)

Inace trenutno sam malo umorna, 3 dana nisam stala...

Juce smo cak ja i bebac malo piva popili na svadbi, mislim moralo se maaaaalo :P

I jedva cekam vise da se porodim, da ga gnjaaaaaaavim i da imam neku zanimaciju... Mada jos nisam ni odlucila gde cu da se porodim :lol: UZAAAAAS

PA MOZDA SE OD PIVA OSAMUTIO PA SAMO SUTIRA... :lol: PA POZURI BARBARICE SA ODLUKOM... VREME JE... KOLIKO SE UNAPRED ZAKAZUJE EPID?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma gde znam... Sutre idem u DM da vidim sa jednom doktorkom da li ona hoce da me porodi, ako nece idem u Visegradsku... A ako hoce u cetvrtak idem da zakazem za epid...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma gde znam... Sutre idem u DM da vidim sa jednom doktorkom da li ona hoce da me porodi, ako nece idem u Visegradsku... A ako hoce u cetvrtak idem da zakazem za epid...

SUPER... KAD SVE TO ZAVRSIS, JAVI STA STE SE DOGOVIRILI ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Okili dokili ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super :D Potrcim cak i za autobusom :)

Inace trenutno sam malo umorna, 3 dana nisam stala...

Juce smo cak ja i bebac malo piva popili na svadbi, mislim moralo se maaaaalo :P

I jedva cekam vise da se porodim, da ga gnjaaaaaaavim i da imam neku zanimaciju... Mada jos nisam ni odlucila gde cu da se porodim :lol: UZAAAAAS

Naravno,pa ne moze se nazdraviti sa sokicem ;) ... Vi ste bas lepo proveli,ruckali,igrali,pijuckali! To ce biti jedna beba veseljak :rolleyes:

Znaci usla si u fazu "I jedva cekam vise da se porodim" :rolleyes: ..Ajde javi sta si dogovrila sa dr,drzimo ti fige da zakazes epidural,i da u mirom cekas dan D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,pa ne moze se nazdraviti sa sokicem ;) ... Vi ste bas lepo proveli,ruckali,igrali,pijuckali! To ce biti jedna beba veseljak :rolleyes:

Znaci usla si u fazu "I jedva cekam vise da se porodim" :rolleyes: ..Ajde javi sta si dogovrila sa dr,drzimo ti fige da zakazes epidural,i da u mirom cekas dan D.

Joj hvala draga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao nadam se da ce da me prodje do porodjaja... :wacko: Gde cu ovako blesava na porodjaj...

Proci ce!!! ;) Tu smo da se hrabrimo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

barbarice javi sta i kako si se dogovorila.....:)) ma bice to sve ok ti nisi panicar vidim da si u fazonu samo da prodje i da uzmem bebaca da ga gnjavim i uzivam:) tako i treba...:) mi ti drzimo fige i navijamo za tebe sve trudnice zajednooo sa bebama :)))
naravno... barbarice, svi smo uz tebe... :wub:

jao milenice blesave ne blesave mi se moramo poroditi, ma valjda ce ova kolicina gluposti i negativizna, straha ili cega vec da ispari kako nam stomak bude tezi, bolna ledja i slicno pa cemo imati zelju samo da se porodimo i zavrsimo s tim :))) nikom nije ostao bebac unutra tako nece ni nama...sve ce to dobro proci, sve zajedno nas je ova tragedija ova uzdrmala, ali sto kaze alisa tu smo da se hrabrimo i pomazemo koliko mozemo jedna drugu....nas je osnovni problem imamo previse slobodnog vremena i razmisljamo previse....

Bas tako... Najveci problem je to slobodno vreme... Ali daj Boze da sve lepo i brzo prodje pa da se sve druzimo opet ovde zajedno sa nasim bebicama... :rolleyes:;)m03124.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVala drage moje... I nije da nisam panicarka, ja se bre zubara zentam xD samo sam se smorila vise, pa jedva cekam da opet udjem u staru garderobu, da mogu da radim po kuci SVE i da se oporavim pa da se vratim standardnim aktivnostima :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVala drage moje... I nije da nisam panicarka, ja se bre zubara zentam xD samo sam se smorila vise, pa jedva cekam da opet udjem u staru garderobu, da mogu da radim po kuci SVE i da se oporavim pa da se vratim standardnim aktivnostima :P

Verujem ti. Jos malo, pa ces stvarno moci sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVala drage moje... I nije da nisam panicarka, ja se bre zubara zentam xD samo sam se smorila vise, pa jedva cekam da opet udjem u staru garderobu, da mogu da radim po kuci SVE i da se oporavim pa da se vratim standardnim aktivnostima :P

Potpisujem. I dodajem- i da kupim neku novu garderobu koja nije za kitove već sa zgodne ženske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahhah kitove poznato mi to nesto...mene muz sad zove KIT KILE :))) istu muku mucimo sve izgleda :) samo sto ja imam duze od vas jos da cekam ....grrrrrr :(

hahahahha moj me zove Tuljan, a bila sam Jogi. I kad vidi da se dopisujem ovde kaže "šta je opet se družiš sa svojim krdom tuljana" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVala drage moje... I nije da nisam panicarka, ja se bre zubara zentam xD samo sam se smorila vise, pa jedva cekam da opet udjem u staru garderobu, da mogu da radim po kuci SVE i da se oporavim pa da se vratim standardnim aktivnostima :P

SAMO JOS MALO BARBARICE... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahha moj me zove Tuljan, a bila sam Jogi. I kad vidi da se dopisujem ovde kaže "šta je opet se družiš sa svojim krdom tuljana"

:lol: :lol: :lol: :lol: DOBAR JE... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za trudnocu kupila samo par pari pantalona na lastis, osatlo nista... Jer samo sam u tibi dobila i onda sam svu istu garderobu nosila... Tako da tu sam ustedela xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za trudnocu kupila samo par pari pantalona na lastis, osatlo nista... Jer samo sam u tibi dobila i onda sam svu istu garderobu nosila... Tako da tu sam ustedela xD

Ja nosim svoje trenerke. A za nešto svečanije, dobila sam od kolega pantalone za trudnice, i kupila jednu mini haljinu koja je sad tunika sečena ispod grudi. Tako da imam 1 svečanu kombinaciju a ostalo su trenerke. A sad već mažnjavam od mm majice, jer mi ispod mojih viri stomak.

Nego...da li se bojite prevremenog porođaja? Svaki put kad osetim stomak, odmah se štrecnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, ja se osecam kao mama Medved iz one price :unsure: Pa jos sad rasprodaje sada,a ja kao gledam nesto za posle porodjaja,da se castim,pa kad obucem,u ramena ok,a od stomaka ne mogu nista ;)

Ja sam najvise u trenerci,imam jedne pantalone za trudnice za svaki dan,jednu somot suknju isto sa onim pojasom i 2 trikotazne tunike..Pa menjam.. Ma sta ce nam vise..

A jedva cekam dase obicem elegantno,uhhhhh...Pricekacu jaaa joooosss... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.