Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Joj ja sam sto se tice bola bas kratkog fitilja... Ne znam... Odlucila sam se za epidural, pa makar ne znam sta...

A opet svi tvrde da to i nije toliki bol, vec da ga nas mozak uvecava, sve iz glave dolazi...

Ali ne znam, videcu za 50ak dana :)

zavisi od porodjaja do porodjaja. ja se spremam za drugi i ne znam kakav ce biti.. ali prvi je bio sve po skolski od krvavo-sluzavog cepa, merenja kontrakcija.... sve.. bol kao bol ZAISTA SE ZABORAVI CIM UGLEDAS DETE , ali ne zato sto je to fraza vec upravo cinjenica da nisi bolesna vec taj bol, kontrakcija prestaje cima se porodis. logicno je i ako nema potrebe za necim drugim svima bih preporucila prirodni porodjaj, to je divno iskustvo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam sto se tice bola bas kratkog fitilja... Ne znam... Odlucila sam se za epidural, pa makar ne znam sta...

A opet svi tvrde da to i nije toliki bol, vec da ga nas mozak uvecava, sve iz glave dolazi...

Ali ne znam, videcu za 50ak dana :)

Isti slucaj je i samnom, a pride sam i prilicno strasljiva :rolleyes: Nadsam se da beba nece da sabotira moj plan sa epiduralom, pa krene ranije nego sto bude zakazan porodjaj :( Valjda ce biti mamin kompanjon u toj misiji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slucaj je i samnom, a pride sam i prilicno strasljiva :rolleyes: Nadsam se da beba nece da sabotira moj plan sa epiduralom, pa krene ranije nego sto bude zakazan porodjaj :( Valjda ce biti mamin kompanjon u toj misiji..

Takodje... Ima da ga bijem kada poraste ako ranije krene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje... Ima da ga bijem kada poraste ako ranije krene :)

Ma valjda ce biti strpljive dobrice,pa ce pustiti mame da se lepo uz epidural porode :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma,uz epidural-naravno.Ja bol porodjaja nisam zaboravila ,niti cu ikad.Kako da zaboravim bol od koga pocinje razum da se muti. Secam se,bre,bola i svaki put u zivotu kada me je zub boleo,pa kako bih to zaboravila.Divim se mamama koje su uspele da zaborave.Mi u junu idemoponovo,verovatno opet bez epidurala :( Kukuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A opet svi tvrde da to i nije toliki bol, vec da ga nas mozak uvecava, sve iz glave dolazi...

ma iz kakve glave, ja glavu nisam ni osecala u tom momentu :lol: ..ali dobro, meni je izazivan porodjaj i ja nisam imala te pauze o kojima devojek gore pricaju, vec konstantan bol.

epidural i dovidjenja dzaci!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je, ziveo EPID :D Samo molim Boga da smem da ga primiiiiim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kAKO BIH JA VOLELA DA SE PORODIM UZ EPIDURAL ALI U NASEM GRADU TOGA JOS NEMA... I SVE VISE ME HVATA PANIKA KAKO SE PRIBLIZAVA PORODJAJ... JA MORAM PRIRODNO... :(

JOS TRINAEST NEDELJA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhhhhhhh ... Ja sam svog doktora izmedju ostalog i birala po tome da poradja sa epiduralom (posto u Podgorici, od toliko ginekologa,samo 2 umeju to da rade).. Samo da sletim u Pg i eto mene kod njega na pregovore ;) Eeeee mi prvorotke smo se uplasile od onog nepoznatog, a zamislite kako se tek plase zene koje radjaju po 2,3 put! Brrrrrr.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja veceras idem u bolnicu gde cu da se porodim na prvi pregled... Mislim dobro sam se setila :lol:

Ako mi kaze da zbog tahikardije moram na CR, znaci ne znam... Uzaaaassss... :angry:

Sad me panika stisla sa svih strana... Ali vise od doktora i babica nego od samog porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice,kako je bilo na pregledu? Sta su tu rekli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista... Uradio mi UZ, dao sta treba da izvadim zbog epidurala, i to je to...

I taj moj doktor ide na odmor, i tu ce biti onaj Loncar, kod koga naravno nemam nameru da idem, i jos neka zena, pa sam sledeci pregled kod nje zakazala, sredinom januara...

Ma rade sve preko one stvari... Kao i vecina doktora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista... Uradio mi UZ, dao sta treba da izvadim zbog epidurala, i to je to...

I taj moj doktor ide na odmor, i tu ce biti onaj Loncar, kod koga naravno nemam nameru da idem, i jos neka zena, pa sam sledeci pregled kod nje zakazala, sredinom januara...

Ma rade sve preko one stvari... Kao i vecina doktora...

Uh, samo ti stvara jos vecu nervozu to sto tvoj dr nece biti tu :( Bas bzv... Kakve se rade analize za epidural,posto i ja planiram sa njim da se porodim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, samo ti stvara jos vecu nervozu to sto tvoj dr nece biti tu :( Bas bzv... Kakve se rade analize za epidural,posto i ja planiram sa njim da se porodim?

Ja sam zelela da se porodim uz epidural prirodnim putem, ali porodjaj se zavrsio carskim rezom u totalnoj anesteziji.

Znam da mi je od analiza za epidural trebalo vreme koagulacije, krvna slika i anesteziolog obavi razgovor sa tobom a vezano za to da li si imala neke povrede, deformitete kicme... Ne mogu da se setim jel mi je trebalo jos nesto.

Mada, vidim da ne traze svi isto. Najbolje kod dr pa lepo trazi spisak sta treba a najbitnije je da nista ne boli od tih analiza :rolleyes:

I mislim da je epidural super stvar. Ako nista drugo, makar ides mirne glave na porodjaj. Bar je na mene tako uticalo.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, nebih da zvucim kao sve one mame koje su prosle porodjaj pa se sad prave pametne, u stvari zelja mi je da pomognem, ako je moguce.

Za pocetak da se predstavim, ja sam mama jednogodisnjeg Alekse, inace kukavica prvog reda, :huh: koja se pri pogledu na iglu onesvescuje, o zubaru da ne govorim... vise puta se onesvescivala sto kod zubara, sto u labaratoriji. O tome kad vidim krv necu da pricam... :blink:

Lagala bih kad bih rekla da se nisam plasila, ali kod mene je to od prilike islo ovako:

Da se ne porodim i ostanem dozivotna trudnica - nemoguce

Ako pocnem da panicim i da cmizdrim - samo cu razgoropaditi i iznervirati sve doktore babice i ostale trudnice :o

Ako nebudem saradjivala - trajace jako dugo i naravno bolece mnogo vise :unsure:

Znaci, jedino sto preostaje da se potrudim da porodjaj traje sto krace, da slusam sta mi se prica i zavrsim posao na najbrzi moguci nacin.

Tako je i bilo... kada sam usla u porodiliste jedino sto mi je bio cilj je da izadjem pre svih, odnosno da ne lezim satima i slusam druge porodilje kako drece i jece.

Kada su mi stavljali braonilu smejala sam se babici i komentarisala "samo izvolte - ovo vam je poslednja, dosta ste me bockali svih ovih meseci"

Porodjaj kao porodjaj, dok ne krene, to nisu neki bolovi, malo pritiska, malo bole ledja, a kada krene, najkasnije se zavrsi za 15ak minuta, duze nemoze da traje.

Skupis svu snagu koju imas i gotovo. Mene su inace malo secnuli, nisam mogla da poverujem da to NISTA NE BOLI! Ali NISTA! Pricale mi drugarice ja mislila tese me.

Ja sam zavrsila za sve ukupno neka 2 ipo sata u porodilistu (racunajuci pripremu), bez epidurala, sa 2 ili 3 kopce, zdrava prava divna beba.

Kad sam pricala kako sam prosla niko nije mogao da veruje. Al snaga volje je cudo!

Samo rascisti situaciju u glavi, imas vremena, i bez straha, nije to toliko strasno... Puno srece i zelim ti od srca da zavrsis i brze nego ja! ;)

Bas mi je lakse kad procitam ovako nesto... Milica23 bas si ovo lepo napisala.... Ja se nadam samo da ce brzo da prodje... :huh:

Mene plase onoliki saatiiii u bolovima, kad se stigne do usivanja, stisnu se zubi na 6,7min.. :blink:

Isto... Sama pomisao na porodjaj mi je strasna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji strahovi su razni... Plasim se CR, u mom slucaju najverovatnije opcije... u zivotu s ginekoloske strane istrpela tolike bolove da me vise nista ne iznenadjuje... radila sam biopsiju na zivo... Nakon operacije na kojoj je otklonjeno 2/3 grlica materice cekala sam sat i po sestru da donese lekove, to su zaista jezivi bolovi... Sad kad sam zbog otvaranja i kontrakcija zavrsila u bolnici dr me pitao koliko su jaki bolovi, a ja gledam kako ne mogu da odredim tacno... Bol me ne plasi toliko, ali me zato plase komplikacije na porodjaju, plasi me da li ce beba biti dobro, plasi me da li ce morati u inkubator... Plasim se prevremenog porodjaja, pogotovo kad ti dr kaze od 20. januara bi mogla i da se porodis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimić, iskreno se nadam da će bebica biti strpljiva i da će dočekati svoje vreme. A hoćeš li biti hospitalizovana neko vreme (na održavanju trudnoće) čisto da učine sve da nestrpljivicu zaustave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je lakse kad procitam ovako nesto... Milica23 bas si ovo lepo napisala.... Ja se nadam samo da ce brzo da prodje... :huh:

Isto... Sama pomisao na porodjaj mi je strasna...

Slazem se... Na jednom forumu zene kakve su stvari pisale, iznervirale su me...

Ocekuj da umires od bolova, da skicis, da te boli neopisivo... Ma to ne mozes da shvatis, videces i sama... Nemoj da te lazu, to je uzas... I td...

Mislim... I zato mi je mnogo lakse kada procitam nesto ovako kao sto je Milica napisala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to jako brzo prodje...meni je moja mama govorija...NITI VECEG BOLA,NITI BRZEG ZABORAVA,i stvarno je tako,kad ugledas svoju bebicu zaboravis na sve,ja sam se jedino plasila epiziotomije,i sledeci put kad se budem poradjala samo cu moliti boga da me ne seku. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem odma sutra da ga trazim... Samo, da li bi babice ovde htele to da ubrizgaju??? Ne znam bas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimić, iskreno se nadam da će bebica biti strpljiva i da će dočekati svoje vreme. A hoćeš li biti hospitalizovana neko vreme (na održavanju trudnoće) čisto da učine sve da nestrpljivicu zaustave?

Ne znam, sad 20.januara idem na 5 dana na ispitivanja na Narodni Front, pa ce onda da odluce sta i kako, a do tad mirovanje i ne ustajanje.... Ma ja sve mislim da su oni pogresili sto nisu stavili serklaz dok je jos bilo vreme... Sve su isli logikom da se necu ja otvariti... Sad kad sam se otvorila, sad se pitaju sto ga nisu stavili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se... Na jednom forumu zene kakve su stvari pisale, iznervirale su me...

Ocekuj da umires od bolova, da skicis, da te boli neopisivo... Ma to ne mozes da shvatis, videces i sama... Nemoj da te lazu, to je uzas... I td...

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, sad 20.januara idem na 5 dana na ispitivanja na Narodni Front, pa ce onda da odluce sta i kako, a do tad mirovanje i ne ustajanje.... Ma ja sve mislim da su oni pogresili sto nisu stavili serklaz dok je jos bilo vreme... Sve su isli logikom da se necu ja otvariti... Sad kad sam se otvorila, sad se pitaju sto ga nisu stavili....

Doktori ko doktori... BLagi uzas i katastrofa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

Da da, i onda sam im rekla da je njihova stvar sto na to tako gledaju, i da nismo sve iste sa pragom bola i podnosljivoscu istog... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.