Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ne znam da li sam vam pisala ili ne, ja od toga nikakvu frku nisam imala. Bila sam sa epiduralom, ali sam bolove imala od recimo pola 3, u 6 sam ušla u boks, negde oko pola 8 ili 8 su mi dali epidural. U 8:45 sams e porodila. E sad, kad sam išla na ovaj indukovani, naravno da nije bilo epidurala :D naravo, plod je majušan i ne može ni da se poredi kad se sve dole otvara kao kod normalnog, ali bolovi su bili. Posle drugih tabletica, tražila sam da mi daju analgin u venu. Ublažilo je bolove, ali su i dalje postojali. I osetila sam kad će izaći (iako na prođaju sa prvim detetom nisam ništa osetila). Eto i to se preživi. Hoću da vam kažem da nisu ni ti bolovi nešto strašni, nisam se drala hahahah

Ne znam da li trudnica sme da primi analgin na porođaju? Ako vas je toliko strah bolova. U prvoj trudnoći, kad sam išla na CTG svaki drugi dan, sam se nasušala svakakvih porodilja, od onih koje su duvale i puvale, do onih koje su se drale. Te koje su se drale nisu ništa spram mene kod pedikira :lol:

Svako ima određene pragove za određene bolove, te menstrualne, porođajne trpim koliko hoćeš, zubara i pedikira NIKAKO

MalaCrnka89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam vam pisala ili ne, ja od toga nikakvu frku nisam imala. Bila sam sa epiduralom, ali sam bolove imala od recimo pola 3, u 6 sam ušla u boks, negde oko pola 8 ili 8 su mi dali epidural. U 8:45 sams e porodila. E sad, kad sam išla na ovaj indukovani, naravno da nije bilo epidurala :D naravo, plod je majušan i ne može ni da se poredi kad se sve dole otvara kao kod normalnog, ali bolovi su bili. Posle drugih tabletica, tražila sam da mi daju analgin u venu. Ublažilo je bolove, ali su i dalje postojali. I osetila sam kad će izaći (iako na prođaju sa prvim detetom nisam ništa osetila). Eto i to se preživi. Hoću da vam kažem da nisu ni ti bolovi nešto strašni, nisam se drala hahahah

Ne znam da li trudnica sme da primi analgin na porođaju? Ako vas je toliko strah bolova. U prvoj trudnoći, kad sam išla na CTG svaki drugi dan, sam se nasušala svakakvih porodilja, od onih koje su duvale i puvale, do onih koje su se drale. Te koje su se drale nisu ništa spram mene kod pedikira :lol:

Svako ima određene pragove za određene bolove, te menstrualne, porođajne trpim koliko hoćeš, zubara i pedikira NIKAKO

Super prica :) Reci mi molim te,boli li postavljanje epidurala i sve one igle?

Ko je raspolozen,neka se pridruzi na novoj temi

bebac.com/forum/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=new_post&f=81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super prica :) Reci mi molim te,boli li postavljanje epidurala i sve one igle?

Za epi ti daju lokalnu anesteziju, to nije ništa bolelo - jedino je nezgodno pošto se daje između kontrakcija. Pa moraš da se sklupčaš, ali ništa ne boli. A ne znam o kojim drugim iglama pričaš? Ja bi sad morala da vidim neku sliku sa porođaja da li sam imala još koju iglu na sebi haha, jedino ako nije infuzija bila priključena (ili indukcija) ali ja nemam problem ni sa iglama/braunilama.

Možda nisam ja primer, kažem - sve ću da istrpim samo me ne šalji kod zubara i pedikira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se glava trese kod zubara,ne moze covek anesteziju da mi udari :D

Ja sam panicar ali istrpim sve,samo panicim unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh, gledaj ja sam miljama, ma kojim miljama, svetlosnih godina daleko od paničara, ali kako ja vidim - bolje da paničiš unapred nego u sred radnje :D

Biće sve ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise ne znam gde sam pisala a gde nisam...

Zene moje, znate kako sam uplasena bila + moja anksioznost i mislila sam da necu da prezivim pripreme samo, ali na sve sam zaboravila bila a razmisljala o glupostima.

18.04. ujutru ustala sam kad i mm za posao, ispratila ga i kad sam otisla u wc poceo da curka vodenjak. Polako krenuli menst. bolovi, posto sam imala zakazan carski pozurila sam u bolnicu. Ispred bolnice pukao vodenjak, sredili me caskom i legla na sto. Prvo sam razmisljala o tome da me ne poradjaju prirodno jer moj doca nije bio tu. Za ta dva sata otvorena sam bila 3 prsta. Smetalo mi je to sto mi curka vodenjak i morala sam do sale da setam sa kateterom u ruci i uloskama medju nogama u njihovoj iscepanoj spavacici. Razmisljala sam o njihovom brijacu, cula da hoce i tup da bude... :lol:

Usla u salu kao ladovina, legla i onako vezanu ubise me kontrakcije, nisu jos bile jake ali kad si na ravnom boleee... Osetila da mi mackaju stomak i vise se niceg ne secam. Onda se secam da su mi dali da cmoknem ovog mog pikavca i pitala me doktorka kako ce da se zove, rekoh Filip ili David. Pa se secam mojih ispred sale i kako su mi pricali da je mnogo lep, a ja u sebi razmisljala sigurno je ruzan pa me tese samo... :lol: luda glava. Prebacise me u krevet i onda videh mog misa pored mene... e tu je sve prestalo... Znaci samo opustencija lepe moje... Sve najbolje, ljubim vas...

bas si me slatko nasmejala. pogotovu za '' razmisljala sam o njihovom brijacu, cula da hoce i tup da bude''.

i ja sam se plasila toga , ne sto ce da me seku, nego sto ced a me usivaju. ja se igle mnogo plasim. svaki mesec kada sam isla da dam krv obavezno mi pozli.

ali sam super prosla. cak nisam osetila kda su ne isekli to sam posle pitala muza jer je bio samnom.

e jedini problem sam imala sa posteljicom jer nije sve izasla. dali su mi anesteziju i ocistili me i tako me i usili.

ja sam se celu trudnocu bodrila, da ce sve da bude dobro i da se ne plasim.

dacu vam jedan savet kad vam krenu jake kontrakcije nemojte da se stiskate vec se naprezite. tako cete pomoci sebi i bebi. ja bar tako sam radila i bilo mi je lakse. to vam pisem jer sam cula neke zene da su se stiskale.

zelim vam sve da bude super i da se ne mucite mnogo vi i bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelence,hvala na ovom ohrabrujucem postu :) "Bice sve dobro" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ju bre zene sto ste plasljive :D salim se naravno sasvim normalno. Prva trudnoca je bilo frka cak sam gledala emisiju vreme je za bebe i jos vise se naplasila,ali sam nekim cudom opusteno otisla u porodiliste,zene su se drale oko mene ne vidjeno,a ja posto nisam imala bolove cudila sam se sto se dernjaju isle su mi na zivce jer od njihove dreke nisam mogla da se odmaram,epidural nisam koristila jer se plasim tog bockanja u kicmu i posledice koje ostavlja(znam ja da je sad sve svedeno na minimum ali neka hvala :P )I tako meni kazu da ja guram ja otvorena a nista ne boli,guram ja secnu me dole,videla sam ali nisam osetila,nije bolelo i beba izadje. ma kakav bol nista nisam osetila.Za usivanje dali anesteziju isto bez bolova.Druga trudnoca tj.porodjaj isto bez bolova i bez epidurala,jos krace trajao bez seckanja i icega jer mi je babica sirila medjicu da se ne bih pocepala. Ma milina jedna.Cim su me vratili u sobu odmah sam ustala istusirala se,umila oprala zube,jela, pila,ma divota jedna. ja svim zenama koje mogu da se porode prirodno jer odmah cim te vrate u sobu mozes normalno da funkcionises i brzi je oporavak za 2 sata jedes, pijes,ma i da djuskas ako hoces, ja sam posle 3 dana isla kuci jer ovde je pravilo da beba bude minimum 48h u porodilistu za svaki slucaj,bez obzira koju ocenu dobila. dakle drage ko je u mogucnosti nek se porodi prirodno,a ako hoce da koristite epidural iskoristite to,jer dosta zena imaju divna iskustva sa epiduralom i oporavak je isti kao i sa prirodnim,samo sto ti onaj kateter skidaju sutradan pa tek tad moze da se ustane(barem su tako uradili jednoj mojoj cimerki pre 2god.) dakle priroda je zakon :D

nasha i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ala sam ga napisala :) i da dodam,mislim da ne moze carski na svoju inicijativu,vec se izlazi pred komisiju ili tako nesto,pa kad oni odobre,a odobravaju samo ako ima opasnosti po majku i bebu,ili je bio vec jedan CR ili tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja bre bre :lol: prvo svaka čast za bezbolan porođaj, ali svako je drugačiji. Nema ni pravila oko sečenja, pogotovo ako se međica tretira - to je čini mi se i najbitnije.

A što se tiče epidurala - nije bre to istina da ne sem da se ustaje, pa ja sam ustajala, sama sam se i prebacila sa porođajnog stola na krevet. A CR - izgleda da u Beogradu sve može kad se plati, samo ne kapiram žene koje bi pre na carski nego prirodno/epidural...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D ma znam da je svako drugaciji,ali je opet bolje prirodan i sa epijem nego carski. Svi se sami prebacuju sa porodjajnog na krevet,ali nema tusiranja,nema ustajanja(tad sam prvi put videla da je neko dobio epidural :D )ali dobro,onaj ko je to osetio licno sigurno zna sta i kako. Njoj su tako rekli,e sad svuda je drugacije... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci nisam imala strah ama bas nikakav :)

a sada se plasim da ce biti drugacije(tj. da nesto ne bude kao sto je bilo prvi put :rolleyes: ili ne daj Boze da nesto ne krene kako ne treba ) :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki misli samo pozitivno i sve ce bude super,no sekiri :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja bre,hocu tvoj mozak!Kod tebe je sve no sekiri :D Ajde sa mnom na porodjaj,necu mm :D

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahahahaha sirim pozitivnu energiju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci nisam imala strah ama bas nikakav :)

a sada se plasim da ce biti drugacije(tj. da nesto ne bude kao sto je bilo prvi put :rolleyes: ili ne daj Boze da nesto ne krene kako ne treba ) :mellow:

Pa kako si prosla na prvom? Uzmi epidural ;)

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma taj dan u 18h dobila prve bolove i u 20:10 izasla bebuska-ma da pozelis samo :rolleyes:

A sada se vec raspadam lagano.... :lol: pa se brinem malo,znas...ovo ono...

Nisam ja znala onda sta su lazne kontrakcije i pripreme tela za porodjaj......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki sad ce jos brze biti :) ima samo da izleti :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki sad ce jos brze biti :) ima samo da izleti :D

Jao Bog te cuo...i svi nadlezni... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti slusaj Sanju bre,a ne bude li kako je rekla,nacicemo je negde nekako ;):D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahahahahahaha kao sto rekoh mislite pozitivnoooo :D Moj moto je: kakve su ti misli,takav ti je zivot :) dakle samo pozitiiiivnoooo :D

wida i Smey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je draga moja,slazem se sa tobom ;)

Hvala na pozitivnu energiju :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nema na cemu, uvek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavam da se uplasim :blink: ,ali dzaaba imam osecaj ko da treba da idem kod zubara.Oko mene samo trube: Nemoj da se plasis a ja ne mogu da im objasnim da se ne plasim ni malo i da pocinje da me brine sto sam tako hladna.Inace sam po priprodi temperamenta al nesto mislim da je porodjaj najpriprodnija stvar koja mora da se desi nakon ovih 9 meseci pa zato jedva cekam :D

mian, mna mama, neca79 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast na hrabrosti, Brunda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.