Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

cao devojke...za 2 dana ulazim u deveti... :D doktori su mi vise puta menjali termin..tako da do skoro sam mislila da sam uveliko u devetom mesecu...iscekivala sam svaki dan da se porodim...pripremala se psihicki....i onda su mi juce rekli kako su pogresno racunali...i da jos nisam usla u deveti....tako sam se razocarala...a jedva sam cekala da vidim moju bebicu....jel su jos nekom od vas toliko pogresili doktori.... :(

Ne sekiraj se i meni su omasili nekoliko puta, seta termin stalno... Nemoj to da te brine, a bebica ce da krene kad ona to odluci, a ne dr :lol:

Je li decak ili devojcica?

Dobrodosla!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na dobrodoslici.... :) devojcica je...i presrecni smo zbog toga... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nebrinem...al zbog toga sto nisu dobro izracunali rekli su mi da je beba zaostala u rastu kako je mala...ja sam htela da se slogiram kad su mi to rekli...kad posle izvinjavaju se sto su pogresno racunali<beba ima odgovarajucu i tezini i sve za tu nedelju...a meni skratili zivot za deset godina.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nebrinem...al zbog toga sto nisu dobro izracunali rekli su mi da je beba zaostala u rastu kako je mala...ja sam htela da se slogiram kad su mi to rekli...kad posle izvinjavaju se sto su pogresno racunali<beba ima odgovarajucu i tezini i sve za tu nedelju...a meni skratili zivot za deset godina.... :(

E nista se ne brini i meni su rekli da mi malac zaostaje dve nedelje ali kao to nije nista strasno,a eto vidi ja se jos nisam porodila sto znaci da nisu dobro izracunali ni meni :) Nemoj da se uzbudjujes. :)

wnW0p1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nebrinem...al zbog toga sto nisu dobro izracunali rekli su mi da je beba zaostala u rastu kako je mala...ja sam htela da se slogiram kad su mi to rekli...kad posle izvinjavaju se sto su pogresno racunali<beba ima odgovarajucu i tezini i sve za tu nedelju...a meni skratili zivot za deset godina.... :(

Nemoj to da te brine...meni su u početku govorili da mi je beba sitna mnogo za tu nedelju kako oni računaju.... po njima imam neka dva termina.... a ja znam kad sam ostala trudna,i znam da je to 10-ak dana posle njihovog računanja,pa su mi zato i rekli da mi je beba sitna... <_< Ja se držim ovog mog termina,najsigurniji mi je... :)

Valjda ja znam bolje kad sam ostala trudna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam devojke...sad mi je malo lakse.... :) ne treba doktorima bas 100% verovati... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno se slazem sa ostalim devojkama :)

I nasa je devojcica i mi smo presrecni, mi smo zeleli devojcicu :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najbitnije je da su zivi i zdravi pa sve ostalo...al ja sam najvise navijala za devojcicu....maminu mezimicu... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najbitnije je da su zivi i zdravi pa sve ostalo...al ja sam najvise navijala za devojcicu....maminu mezimicu... :wub:

Pa ti si bre jos malo, ti si uveliko u devetom :)

Jos max 2 nedelje i eto tvoje bebe :)

Moja ce malo da porani... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kamo srece da je tako....to je kad se racuna po poslednjoj menstruaciji....trudnoca mi je inace za dve nedelje manja.... tako da ima jos da se teramo...valjda ce brzo proci.....nemogu da iscekam da vidim svoju bebicu.... :wub: tvojoj se zuri da te sto pre upozna... :D moja bas i nije toliko zainteresovana za spoljni svet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kamo srece da je tako....to je kad se racuna po poslednjoj menstruaciji....trudnoca mi je inace za dve nedelje manja.... tako da ima jos da se teramo...valjda ce brzo proci.....nemogu da iscekam da vidim svoju bebicu.... :wub: tvojoj se zuri da te sto pre upozna... :D moja bas i nije toliko zainteresovana za spoljni svet....

Bolje je tako, moja je htela napolje u 24. nedelji, u krajnje nevreme :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ipak je poslusala mamicu i jos se drzi.... ;) sta su tebi rekli doktori....kad treba da se porodis...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ipak je poslusala mamicu i jos se drzi.... ;) sta su tebi rekli doktori....kad treba da se porodis...?

Idem sutra na CTG i u utorak idem na prijem u porodiliste, u ponedeljak prestajem da pijem lekove za odrzavanje i onda bi trebalo ubrzo da krene, jer po njima samo lekovi zadrzavaju porodjaj koji je krenuo jos u nedelju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzim ti fige...da sve dobro prodje..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem sutra na CTG i u utorak idem na prijem u porodiliste, u ponedeljak prestajem da pijem lekove za odrzavanje i onda bi trebalo ubrzo da krene, jer po njima samo lekovi zadrzavaju porodjaj koji je krenuo jos u nedelju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzim ti fige...da sve dobro prodje..... :)

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem sutra na CTG i u utorak idem na prijem u porodiliste, u ponedeljak prestajem da pijem lekove za odrzavanje i onda bi trebalo ubrzo da krene, jer po njima samo lekovi zadrzavaju porodjaj koji je krenuo jos u nedelju

Devojčica je zrela i hoće napolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojčica je zrela i hoće napolje :)

:wub: :wub: :wub:

Dusa mamina...

Je l' tebe bole rebra, mislim na konstantan bol, ne kad udari, onako tupo?

Stomak mi se vidno spustio i stalno imam menstrualne bolove, nocas nisam mogla da spavam od njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

Dusa mamina...

Je l' tebe bole rebra, mislim na konstantan bol, ne kad udari, onako tupo?

Stomak mi se vidno spustio i stalno imam menstrualne bolove, nocas nisam mogla da spavam od njih...

Ja imam osećaj kao da treba da dobijem, ali za sad bez bolova, više me boli kad mi nešto dole podkači, i ne znam šta je to. E to me zaboli, rebra ne dira, ali karlicu izgleda malo razvaljuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam osećaj kao da treba da dobijem, ali za sad bez bolova, više me boli kad mi nešto dole podkači, i ne znam šta je to. E to me zaboli, rebra ne dira, ali karlicu izgleda malo razvaljuje :)

Ni moja malena ne dira rebra, ali me svejedno bole :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomak mi se vidno spustio i stalno imam menstrualne bolove

Opa, draga, meni ovo zvuci kao da je bebica spremna da upozna svoju majku.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu ja sve radim poprilično odgovorno, i znam da u meni sedi beba i osećam da se mali mrda, i palim se na bebeće stvari, ali uopšte nemam osećaj da ću postati mama. Znam otprilike kako bi trebalo da se ponašam da beba ima ono što joj treba, ali nekako, ne znam nemam mama osećaj. Jel to normalno? Ili sam umislila da postoji taj mama osećaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu ja sve radim poprilično odgovorno, i znam da u meni sedi beba i osećam da se mali mrda, i palim se na bebeće stvari, ali uopšte nemam osećaj da ću postati mama. Znam otprilike kako bi trebalo da se ponašam da beba ima ono što joj treba, ali nekako, ne znam nemam mama osećaj. Jel to normalno? Ili sam umislila da postoji taj mama osećaj?

naravno da je normalno pogotovo prvo dete...opusti se taj osecaj ce doci vremenom... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu ja sve radim poprilično odgovorno, i znam da u meni sedi beba i osećam da se mali mrda, i palim se na bebeće stvari, ali uopšte nemam osećaj da ću postati mama. Znam otprilike kako bi trebalo da se ponašam da beba ima ono što joj treba, ali nekako, ne znam nemam mama osećaj. Jel to normalno? Ili sam umislila da postoji taj mama osećaj?

Skroz normalno.I majkama treba vremena da se naviknu,a o tatama da i ne govorim.

Sad kad se prisetim,u porodilistu sve sam obavljala oko bebe,sve je bilo ok,al jako sam bila umorna i samo sam htela da idem kuci,kao da sam mislila u sebi ~ok,obavila sam to,ocu kuci,kao da ce sve to proci i vraticu zivot na staro. I trebalo mi je vremena da se naviknem,blaga depresija me je uhvatila,kao neka tuga potajna,da hocu svoj zivot nazad.To je potrajalo nekih nedelju dve i tek onda postala svesna da imam novi centar sveta.

Danas malo osecam grizu savesti zbog tih misli,mada nisam to nikom nikad rekla,ovo je prvi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu ja sve radim poprilično odgovorno, i znam da u meni sedi beba i osećam da se mali mrda, i palim se na bebeće stvari, ali uopšte nemam osećaj da ću postati mama. Znam otprilike kako bi trebalo da se ponašam da beba ima ono što joj treba, ali nekako, ne znam nemam mama osećaj. Jel to normalno? Ili sam umislila da postoji taj mama osećaj?

Kiki sta mislis kad kazes "mama osecaj"? I ja se odprilike ocecam kao ti.Mene samo plasi to sto sam ja toliko koncentrisana na sam dan porodjaja i o njemu non stop razmisljam (hoce li dobro proci),da uopste ne pomislim na dane oporavka i dane upoznavanja i prilagodjavanja sa bebom, koji posle slede :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.