Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Mršo!!!! Jedi u 23:00 po veliku milku svaki dan!!! Imaćeš 30kg sa krevetom kad se porodiš!!!

Nadam se da necu, dobila sam oko 7kg, valjda necu izgubiti vise nego sto sam dobila :blink:... Na sta bih licila, jer i grudi imaju tezinu, a moje su mnoooogo vece nego sto su bile imam kilo u sisama :lol: , ma nadam se svojo tezini nakon porodjaja :) U to ime sam poslala muza po palacinke iz Pinokija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni meni se ne pije maslinovo ulje,ali evo videcu,pokusacu jedno jutro,pa ako vidim da mi je mnogo ruzno,necu vise B)

Mene danas bole krsta, nikako da se namestim. A i beban nesto miran,verovatno istog raspolozenja kao i ja <_< Da prodje ovaj dan,pa mozdasutra lakse bude..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni meni se ne pije maslinovo ulje,ali evo videcu,pokusacu jedno jutro,pa ako vidim da mi je mnogo ruzno,necu vise B)

Mene danas bole krsta, nikako da se namestim. A i beban nesto miran,verovatno istog raspolozenja kao i ja <_< Da prodje ovaj dan,pa mozdasutra lakse bude..

Veruj mi da je ruzno, ja volim maslinovo ulje i samo njega koristim, ali sam zbog problema sa zelucem, na predlog dr pila kasiku ujutru i stvarno je grozan osecaj kad ti ulje klizi niz grlo :wacko::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac izgleda ignoriše ćaleta, kako mm stavi ruku na stomak on se umiri. Kao da se sakrije :P:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac izgleda ignoriše ćaleta, kako mm stavi ruku na stomak on se umiri. Kao da se sakrije :P:lol: :lol: :lol:

Moja curica sutka tatu :rolleyes: , ali samo njega. Neko drugi kada stavi ruku, skroz se umiri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja curica sutka tatu :rolleyes: , ali samo njega. Neko drugi kada stavi ruku, skroz se umiri...

Heh biće tatina mezimica... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da cu se poroditi carskim rezom, ali svejedno me je strah. 28. sam nedelja, ali imam jake mucnine, a od skoro i hemoroide i nervozno debelo crevo. Potpuno sam sludjena, nekad jedva cekam da se ova agonija zavrsi, a nekad me je tako strah od bebe i promene (moja prva cerka je bila uzasno nemirna beba, mesecima je samo plakala, i stvano mi je bilo pakleno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da cu se poroditi carskim rezom, ali svejedno me je strah. 28. sam nedelja, ali imam jake mucnine, a od skoro i hemoroide i nervozno debelo crevo. Potpuno sam sludjena, nekad jedva cekam da se ova agonija zavrsi, a nekad me je tako strah od bebe i promene (moja prva cerka je bila uzasno nemirna beba, mesecima je samo plakala, i stvano mi je bilo pakleno).

uh, a što moraš carskim rezom? Jel nešto nije u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da necu, dobila sam oko 7kg, valjda necu izgubiti vise nego sto sam dobila :blink:... Na sta bih licila, jer i grudi imaju tezinu, a moje su mnoooogo vece nego sto su bile imam kilo u sisama :lol: , ma nadam se svojo tezini nakon porodjaja :) U to ime sam poslala muza po palacinke iz Pinokija :lol:

Heh to sa palačinkama ti je pametno :D ... samo tako nastavi...i neka ti stave što više nutele! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac izgleda ignoriše ćaleta, kako mm stavi ruku na stomak on se umiri. Kao da se sakrije :P:lol: :lol: :lol:

Moja curica sutka tatu :rolleyes: , ali samo njega. Neko drugi kada stavi ruku, skroz se umiri...

Moj zvrk suta ko god da mi pomazi stomak, nije ni najmanje stidljiva, a jutros je mm uzeo kameru da mi snima tibu kako talasa koliko se cura bila uzvrtela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj zvrk suta ko god da mi pomazi stomak, nije ni najmanje stidljiva, a jutros je mm uzeo kameru da mi snima tibu kako talasa koliko se cura bila uzvrtela...

Pokušala sam da snimim mobilnim, ali kako krenem da snimam, tako se on umiri. Malo me z! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... samo da prodje i da legnem ko covek na stomak, obucem farmerke i prestanem da se ljuljam i gegam, okrecem ko nasukali kit i slicnooo...

I meni najvise nedostaje... spavanje na stomaku i da obucem jeans, smorile me ove helanke i trenerke, nikad ih nisam ni volela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem sa vama,samo bih jos dodala i da mogu da se obuvam sama kao covek :D kako dolikuje :D

sJDbp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja torba je uveliko spakovana, za bebu sve stize kad se porodim, to ce za cas i da se opere i da se opegla-ziveo valjak :lol: , ono sto treba bebi za porodiliste to sam spakovala...

I ja dobijam uput 16.3. to je zbog onog termina po menstruaciji, a po UZ tad gazimo deveti 10-ak dana... isto tako mi je rekla da pijem lekove i do 25.3. ako hocu... Ja cu samoinicijativno najkasnije 17.3 kad zavrsim sa doktorima preglede i sve da prestanem da pijem lekice. Imacu sve papire i nadam se da ce mala sacekati do tad :) A da me je uhvatila frka, e ne mogu da ti opisem kolika :) Cekam sutra pregled da pitam dr sve i svasta... Od epidurala se polako oprastam, izgleda da ne mogu... Samo mi je da sve prodje kako treba i da se zavrsi vise...

a sto ne mozes epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto ne mozes epidural?

Kada je trudnoca vodjena kao visokorizicna i kad postoje problemi oko grlica i otvaranja, nece da odobre epidural u Narodnom Frontu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni najvise nedostaje... spavanje na stomaku i da obucem jeans, smorile me ove helanke i trenerke, nikad ih nisam ni volela.

I ja sanjam da spavam na stomaku, uske farmeke i naravno stikle, celu trudnocu nisam smela da ih nosim, sta reci kupila sam prve patike nakon 6 godina :lol: i nemam nameru ponovo da ih obujem kad se porodim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh biće tatina mezimica... :wub: :wub: :wub:

Da znas da hoce i tatina i mamina :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh to sa palačinkama ti je pametno :D ... samo tako nastavi...i neka ti stave što više nutele! ;)

Jedino sto sam ja pojela pola, a mm dovrsio i svoju i moju :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala neopisiv strah od porođaja, a i same trudnoće, pre nego što sam ostala trudna. Čak sam pričala da ne znam da li ću se ikad odlučiti na to! Međutim,kad sam saznala da nosim jedno malo biće u sebi taj strah je odjednom nestao, da bi se sad opet pojavio u 8.mesecu... :unsure:

Isto tako i kod mene je bilo.Prvi put u zivotu su mi u trudnoci vadili krv iz vene i ja se onesvestila.Mislila sam da necu izdrzati porodjaj ali prosla sam bolje nego sto sam ocekivala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino sto sam ja pojela pola, a mm dovrsio i svoju i moju :D:lol:

Znala sam...eee lepo ja kažem da trebaš kod moje bake na terapiju...tamo se ne bi izvukla sa pola palačinke :):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala neopisiv strah od porođaja, a i same trudnoće, pre nego što sam ostala trudna. Čak sam pričala da ne znam da li ću se ikad odlučiti na to! Međutim,kad sam saznala da nosim jedno malo biće u sebi taj strah je odjednom nestao, da bi se sad opet pojavio u 8.mesecu... :unsure:

Welcome to the club...i ja se bojim :) a mislim da se to da primetiti iz mojih postova... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i ne traje stalno,kontrakcije traju citavih 60 sekundi :D Mislim da svako moze da izdrzi i najjaci bol 60 sekundi zar ne? A kad beba krene napolje i kad te snadju naponi to ne boli koliko sam ja upucena, samo imas osecaj kao da ces se ukakiti :D Tako da Kikiriki moja draga razmisljaj kao i ja,izdrzaces bilo kakav bol 60 sekundi,jer nije stalan bol,a posle toga je sve lakse :D A na kraju te ceka tvoja beba :D Iskreno mislim da ces ti biti najhrabrija od svih nas ;)

wnW0p1.png

Sviđa mi se ovaj deo...to me malo smiruje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovo kao da sam ja pisala. Mozak mi kaže da je bolje da mali još malo tamo zri, a već bih volela i da ga vidim, i bojim se kako će sve da prođe, a već bi kao moglo da se desi i da se porodim, ali bi bilo još bolje da još malo sačeka. A mm još nije pustio tetra pelene da se operu da i njih spakujem za porodilište, a šta ću ako ne stignemo da ih operemo, krevetac još nije išmirglan i prelakiran, a dr. će mi dati uput za porodilište tek 16.03. a po UZ tad sam već uveliko u devetom, šta ako se porodim bez uputa i analiza, uh kaša u glavi... sve je kao i spremno, i nije a nemam pojma ni da li sam svesna da ćemo dobiti bebu...aaaaaaaaaaa

Kikiriki sad sam videla ovaj tvoj post mozda si vec i zavrsila sa analizama ali i ako nisi nemoj se brinuti,kad krene porodjaj ukoliko je potrebno oni ce ti uraditi sve potrebne analize odmah,ja cak ni krvnu grupu nisam imala tj jesam na staro prezime ali mi se nije vazila.Taman sam trebala sve opet da ponovim ali nisam stigla jer sam se porodila u 8.mesecu,tako da su sve analize od ks do krvne grupe morali da mi rade ponovo,kad je porodjaj vec uveliko bio u toku i sve je bilo jako brzo gotovo.A i za pelene i slicne stvari nemojte se mnogo opterecivati,sve ce to biti odradjeno za 3,4 dana koliko cete biti u bolnici nakon porodjaja vasi najblizi mogu stosta da urade.I ja sam sve to spremala,prala peglala,pakovala,mesto da sam malo vise uzivala u trudnoci mozda se ne bih ni porodila pre vremena.Odmarajte sto vise i akumulirajte sto vise energije bice vam potrebna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki sad sam videla ovaj tvoj post mozda si vec i zavrsila sa analizama ali i ako nisi nemoj se brinuti,kad krene porodjaj ukoliko je potrebno oni ce ti uraditi sve potrebne analize odmah,ja cak ni krvnu grupu nisam imala tj jesam na staro prezime ali mi se nije vazila.Taman sam trebala sve opet da ponovim ali nisam stigla jer sam se porodila u 8.mesecu,tako da su sve analize od ks do krvne grupe morali da mi rade ponovo,kad je porodjaj vec uveliko bio u toku i sve je bilo jako brzo gotovo.A i za pelene i slicne stvari nemojte se mnogo opterecivati,sve ce to biti odradjeno za 3,4 dana koliko cete biti u bolnici nakon porodjaja vasi najblizi mogu stosta da urade.I ja sam sve to spremala,prala peglala,pakovala,mesto da sam malo vise uzivala u trudnoci mozda se ne bih ni porodila pre vremena.Odmarajte sto vise i akumulirajte sto vise energije bice vam potrebna :)

Nisam još odradila ništa, samo sam dobila uput za CTG...ostalo 16.03. to mi je i dr. rekla "Stomak je vaš najboljii uput" :lol: Krvnu grupu sam izvadila na novo prezime, a ostalo će da čeka :) Uh i da, konačno smo oprali pelene i juče sam ih prepeglala i smorila sam se od 16 pelena, ne znam šta bi bilo da ih je 40...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam još odradila ništa, samo sam dobila uput za CTG...ostalo 16.03. to mi je i dr. rekla "Stomak je vaš najboljii uput" :lol: Krvnu grupu sam izvadila na novo prezime, a ostalo će da čeka :) Uh i da, konačno smo oprali pelene i juče sam ih prepeglala i smorila sam se od 16 pelena, ne znam šta bi bilo da ih je 40...

Lepo ja kazem, ZIVEO VALJAK, bar to ne moram rucno da peglam... Meni su svi papiri na staro prezime, nisam menjala licnu kartu :rolleyes: , udala sam se 29.5, a 8.7. smo otisli u Egipat na medeni mesec, odmah nakon tih 15 dana u Hrvatsku, u HR sam i saznala da sam trudna, od tad mi je knjizica trebala svakih 7 dana i nisam imala kad ni da promenim licnu... Tako da se meni vazi krvna grupa na devojacko... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.