Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ma mora proci ok ne brini se Kikiriki. Tako cemo i mi jos malo da idemo da se sretnemo sa nasim bebcima :)

PRk8p1.png

Jel znaš koga čekaš? Ti si već baš blizu sa terminom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mora proci ok ne brini se Kikiriki. Tako cemo i mi jos malo da idemo da se sretnemo sa nasim bebcima :)

PRk8p1.png

Jao jeste,jos malo,pocelo bas da se sitni :) Kako mi sad mesec dana izgleda duugaacko,cak od straha pozelim da traje duplo duze... Ne znam za vas,al ja bas dobijam sve vecu tremu, iako sam okruzena zenama koje potpuno racionalno i realno pricaju o porodjaju (bez zastrasivanja i preuvelicavanja)..Al dzabe,strah je strah..

Bas sam kukavica :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao jeste,jos malo,pocelo bas da se sitni :) Kako mi sad mesec dana izgleda duugaacko,cak od straha pozelim da traje duplo duze... Ne znam za vas,al ja bas dobijam sve vecu tremu, iako sam okruzena zenama koje potpuno racionalno i realno pricaju o porodjaju (bez zastrasivanja i preuvelicavanja)..Al dzabe,strah je strah..

Bas sam kukavica :(

Pokušaj da skreneš sebi pažnju na nešto drugo, meni nije uspelo :( i ja se tresem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao jeste,jos malo,pocelo bas da se sitni :) Kako mi sad mesec dana izgleda duugaacko,cak od straha pozelim da traje duplo duze... Ne znam za vas,al ja bas dobijam sve vecu tremu, iako sam okruzena zenama koje potpuno racionalno i realno pricaju o porodjaju (bez zastrasivanja i preuvelicavanja)..Al dzabe,strah je strah..

Bas sam kukavica :(

Zeno citas mi misli, ja sam se rodila cim je moja mama usla u deveti, pa ponekad pozelim da tako bude i sa mojim bebironom, pa onda pomislim da mozda ne treba da zurim, pa moze on malo i da promasi termin, da se ja jos malo pripremim. Ali sitno ulazimo u deveti polako, termin je 7 apreil, znaci od ponedeljka ravno mesec dana

U al mi frka i dok pisem ovo :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeno citas mi misli, ja sam se rodila cim je moja mama usla u deveti, pa ponekad pozelim da tako bude i sa mojim bebironom, pa onda pomislim da mozda ne treba da zurim, pa moze on malo i da promasi termin, da se ja jos malo pripremim. Ali sitno ulazimo u deveti polako, termin je 7 apreil, znaci od ponedeljka ravno mesec dana

U al mi frka i dok pisem ovo

:huh:

Uh, ovo kao da sam ja pisala. Mozak mi kaže da je bolje da mali još malo tamo zri, a već bih volela i da ga vidim, i bojim se kako će sve da prođe, a već bi kao moglo da se desi i da se porodim, ali bi bilo još bolje da još malo sačeka. A mm još nije pustio tetra pelene da se operu da i njih spakujem za porodilište, a šta ću ako ne stignemo da ih operemo, krevetac još nije išmirglan i prelakiran, a dr. će mi dati uput za porodilište tek 16.03. a po UZ tad sam već uveliko u devetom, šta ako se porodim bez uputa i analiza, uh kaša u glavi... sve je kao i spremno, i nije a nemam pojma ni da li sam svesna da ćemo dobiti bebu...aaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovo kao da sam ja pisala. Mozak mi kaže da je bolje da mali još malo tamo zri, a već bih volela i da ga vidim, i bojim se kako će sve da prođe, a već bi kao moglo da se desi i da se porodim, ali bi bilo još bolje da još malo sačeka. A mm još nije pustio tetra pelene da se operu da i njih spakujem za porodilište, a šta ću ako ne stignemo da ih operemo, krevetac još nije išmirglan i prelakiran, a dr. će mi dati uput za porodilište tek 16.03. a po UZ tad sam već uveliko u devetom, šta ako se porodim bez uputa i analiza, uh kaša u glavi... sve je kao i spremno, i nije a nemam pojma ni da li sam svesna da ćemo dobiti bebu...aaaaaaaaaaa

:lol:

Kod nas u domu zdravlja bi te sestra strucno khm, recima pa duso mozes ti da se porodis i bez uputa :lol: :lol: :lol: Licno sam cula kad je to rekla jednoj trudnici u devetom. A sto se pelena tice razumem te, ja nisam jos ni kupila ;) , ne daju mi baksuzi kazu rano je, ali planiram tokom sl nedelje da obavim svu kupovinu, pelene, benkice... Srecom krevetac moji kupuju i kompletnu opremu za njega, pa me bar to ne brine da li ce stici na vreme, ustvari sta ako ne stignu da operu posteljinicu :blink: , aauuuuuuu :unsure: , ne moze se da se ne mozga, ma mogli bi bebironi jos malko da pricekaju ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeno citas mi misli, ja sam se rodila cim je moja mama usla u deveti, pa ponekad pozelim da tako bude i sa mojim bebironom, pa onda pomislim da mozda ne treba da zurim, pa moze on malo i da promasi termin, da se ja jos malo pripremim. Ali sitno ulazimo u deveti polako, termin je 7 apreil, znaci od ponedeljka ravno mesec dana

U al mi frka i dok pisem ovo

:huh:

Uh,definitivno mi nije nikada do sada april mesec brze dolazio :blink: I meni frka oko svega sto ste ti i Kikiriki napisale,ja tek sledece nedelje idem da pricam sa ginekologom o epiduralu,pa onda analize da radim,dok sve to odradim eto i 20.marta kada ulazim u 9.mesec,sto znaci,beban moze kad mu je volja da krene van! :huh:

Ali opet nekako,najvise se plasim sebe na porodjaju,ostalo me ne brine toliko (prirpemanje opreme,pelena,garderobe).. Kao da najmanje sebi verujem u realizaciji tog vaznog zadatka zvanog "radjanje"... Mada,ako uspem da zakazem porodjaj sa epiduralom,bicu koliko toliko rasterecenija :unsure: Cak nesto sinoc pricam sa mamom kako je njoj bilo,a ona kaze,bolovi nisu bili jaki,otvarala se,ali nije imala napone da me izgura <_< Glavno je nedostajalo ..Fufff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto svi zeljno iscekujemo april :) Ja jos nemam tako frku, al sve kontam kako bi bilo lepo vec krajem marta da se gledamo :) A s obzirom da smo skoro sve od polovine marta u devetom mora bar jedna hihihihi :rolleyes: Mi smo sve kupili za bebicu, samo treba oprati i to je to, boli me uvo za obicaje i sujeverje, ja uzivam svaki dan kupujuci svojoj bebici po nesto, pa makar i pelene i carapice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovo kao da sam ja pisala. Mozak mi kaže da je bolje da mali još malo tamo zri, a već bih volela i da ga vidim, i bojim se kako će sve da prođe, a već bi kao moglo da se desi i da se porodim, ali bi bilo još bolje da još malo sačeka. A mm još nije pustio tetra pelene da se operu da i njih spakujem za porodilište, a šta ću ako ne stignemo da ih operemo, krevetac još nije išmirglan i prelakiran, a dr. će mi dati uput za porodilište tek 16.03. a po UZ tad sam već uveliko u devetom, šta ako se porodim bez uputa i analiza, uh kaša u glavi... sve je kao i spremno, i nije a nemam pojma ni da li sam svesna da ćemo dobiti bebu...aaaaaaaaaaa

DISI BRE :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj drage moje pa vi cekate april,a menije sledece nedelje termin :D Ja ni S od straha nemam i bas zbog toga me je strah :D Samo da se ne uspanicim kad najmanje budem trebala.Nemojte da brinete da li cete sve postici na vreme,ja sam torbu spremila jos pre 3 nedelje,isto tako krevetac namestila,svu garderobicu oprala i ispeglala,jer sam se vodila time da kad udjem u 9 mesec moze svakog casa da me strefi pa kao da budem spremna :D I evo sad mi je sve spremljeno i neizvesnost je jos veca,cekam i cekam i cekam.... Izgleda mi kao da cekam ceo vek na porodjaj...Zato ne zurite :D

Mislim da kad vam se termin bude priblizio na par dana verujte mi da se necete plasiti,zelecete da se sto pre porodite,kao i ja.Kad sam bila neki 6,7 mesec imala sam neopisiv strah od porodjaja,a sada kada se jako priblizio svaki dan mirno iscekujem i cak mogu da vam kazem da se radujem tom dogadjaju jer ne mogu da odcekam da vidim mog decaka,da vidim da li je onakav kakvim sam ga zamisljala,da vidim koliko je ustvari malo to stvorenje... Ih ja se raznezila i raspisala :D Samo pozitivno razmisljajte i znajte da niste same,ima nas vidite koliko,i sve treba da prodjemo kroz isto :) zato nema razloga za strah... Mala tremica nije na odmet jer ipak se radi o nepoznatom ali to nepoznato ce nam doneti nesto najlepse.

Drzim vam svima palceve i nadam se da cemo se naci ovde da razmenjujemo iskustva kad se budemo srele sa nasim bebcima :D

BnoGp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh Alisa...to oko porođaja i mene brine, kako će to da izgleda, da li će mi pući vodenjak ili će početi sa kontrakcijama, da li će jako boleti, da li će biti velika epiziotomija, da li da uzimam epidural, da li bi mi pomogao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DISI BRE :) :)

Uh Uh sssssss Uh Ah sssssss .............. ne vredi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miroslava3 mislim da mi treba neki čajić za smirenje, ili onaj sok anti stres...više ne znam da li sam nestrpljivija da ovih mesec dana prođe ili se plašim da ću se poroditi ranije...uh a kad kreće taj deo sa neplašenjem? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim pocnu kontrakcije :lol: :lol: :lol: .Ja se prvi put ni na sekund za devet meseci nisam uplasila porodjaja.I sve je super proslo.Ni sada se ne plasim porodjaja(inace obozavam medicinu i sve medicinske procedure,pa iporodjaj.Da su me pustili,rado bih prostala po porodilistu daa vidim sta se kod drugih desava :lol: ),ali se uzasno plasim bola,a epidural ne smem.Da smem epidural,verujte da bih isla pevajuci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim pocnu kontrakcije :lol: :lol: :lol: .Ja se prvi put ni na sekund za devet meseci nisam uplasila porodjaja.I sve je super proslo.Ni sada se ne plasim porodjaja(inace obozavam medicinu i sve medicinske procedure,pa iporodjaj.Da su me pustili,rado bih prostala po porodilistu daa vidim sta se kod drugih desava :lol: ),ali se uzasno plasim bola,a epidural ne smem.Da smem epidural,verujte da bih isla pevajuci :P

Svaka cast na hrabrosti :) Kada sam saznala da sam trudna, istog trena je poceo strah od porodjaja, i jos ne prestaje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala neopisiv strah od porođaja, a i same trudnoće, pre nego što sam ostala trudna. Čak sam pričala da ne znam da li ću se ikad odlučiti na to! Međutim,kad sam saznala da nosim jedno malo biće u sebi taj strah je odjednom nestao, da bi se sad opet pojavio u 8.mesecu... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Uh sssssss Uh Ah sssssss .............. ne vredi....

Evo ti jedna lepa opustajuca pesmica :)

http://www.youtube.com/watch?v=hxJZWXQtrl0

I nemoj nista da brines, ja sam tako srecna i samo se mazim sa svojom bebicom ( tj ona lupa i suta al ja to racunam kao mazenje :D ), a za porodjaj, kad pocne i kako pocne onda cu da razmisljam o tome ... Kod nas epidurala nema, tako da o tome nisam ni morala da razmisljam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ma kakav caj bre :D samo razmisljaj o tome da ces drzati svoju bebu i nema vise straha,a inace kad udjes u 9. mesec i kad ti se stomak spusti ovako kao meni i kad ne budes mogla da se kreces kako treba,kad budes osetila da ti se karlica siri i kad te krsta budu bolela veruj mi da ces jedva cekati da se porodis :D Salim se ja malo,vidi i mene je strah ali jako malo,kao sto je Viki77 rekla cim pocnu kontrakcije nema vise straha tada znas sta te ceka i veruj da ces biti smirena.Meni ostalo jos nekih 7 dana do termina,a juce imala one lazne kontrakcije,iskreno sam se obradovala i pored malog straha,da ce trudnoci vec jednom doci kraj :D Ali eto nije jos i jos uvek moram da cekam :D Trudim se da ne razmisljam o bolu jer iskreno taj bol ce proci pa sto bih se onda opterecivala njime. A i ne traje stalno,kontrakcije traju citavih 60 sekundi :D Mislim da svako moze da izdrzi i najjaci bol 60 sekundi zar ne? A kad beba krene napolje i kad te snadju naponi to ne boli koliko sam ja upucena, samo imas osecaj kao da ces se ukakiti :D Tako da Kikiriki moja draga razmisljaj kao i ja,izdrzaces bilo kakav bol 60 sekundi,jer nije stalan bol,a posle toga je sve lakse :D A na kraju te ceka tvoja beba :D Iskreno mislim da ces ti biti najhrabrija od svih nas ;)

wnW0p1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh Alisa...to oko porođaja i mene brine, kako će to da izgleda, da li će mi pući vodenjak ili će početi sa kontrakcijama, da li će jako boleti, da li će biti velika epiziotomija, da li da uzimam epidural, da li bi mi pomogao...

Bas danas pijem kafu sa drugaricom i ona mi kaze,kako to,ti ne pricas kao sve trudnice pred kraj trudnoce,eee da mi je da se porodim!!!! HAHAHAHA...Mislim se,ja sve kazem sebi,eee kad bi trajalo jos 9 meseci,mozda bi me prosao strah :(

Ma nema sta,kao i sa svim drugim strahovima,plasis se ali ipak odes kod zubara :huh: E tako ce biti i sa nama..Proci ce i to!

Nego,cuh danas kako valja 2 meseca pred kraj piti svako jutro kasiku maslinovog ulja pre dorucka! Zbog otvaranja..Jel jos koja od vas cula za to???? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas danas pijem kafu sa drugaricom i ona mi kaze,kako to,ti ne pricas kao sve trudnice pred kraj trudnoce,eee da mi je da se porodim!!!! HAHAHAHA...Mislim se,ja sve kazem sebi,eee kad bi trajalo jos 9 meseci,mozda bi me prosao strah :(

Ma nema sta,kao i sa svim drugim strahovima,plasis se ali ipak odes kod zubara :huh: E tako ce biti i sa nama..Proci ce i to!

Nego,cuh danas kako valja 2 meseca pred kraj piti svako jutro kasiku maslinovog ulja pre dorucka! Zbog otvaranja..Jel jos koja od vas cula za to???? :)

Čitala sam o tome ovde, ali mislim i da je tom nekom ko je to ovde stavio druga devojka rekla da joj je babica rekla da to maslinovo ulje ne ide tamo gde bi mi želele :D tako da je to više bapska priča...

Ne davim ni ja nešto puno svoje drugare nit trudnoćom nit porođajem jer sve to istresem ovde gde ste u istom sosu pa vam je zanimljivo kao što je i meni zanimljivo da čitam vaše misli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caj od lista maline... za elasticnost grlica ili cega vec dole, da te ne seckaju da to lako izadje, bas sam pricala sa jednom odavde slov. ona je rodila bebu 4,5 kg celi dan se mucila ogromna beba, a nisu je seckali , ja cu pitati dr.za taj caj, ona mi je rekla da je njoj i dr.isto rekao da je to dobro, i sto vise ribe i morskih plodova i slicno...a sad jel tacno ili ne ja ne znam :) meni su opasno neke mucnine i gorusice krenule, da mislim da bi dusu povratila kad bi prinela ujutru maslinovo ulje ustima...ali uglavnom navece me uhvate skroz slabo jedem i brinem se zbog toga...

joj i mene cima gorusica! fuj! odvratan osecaj... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovo kao da sam ja pisala. Mozak mi kaže da je bolje da mali još malo tamo zri, a već bih volela i da ga vidim, i bojim se kako će sve da prođe, a već bi kao moglo da se desi i da se porodim, ali bi bilo još bolje da još malo sačeka. A mm još nije pustio tetra pelene da se operu da i njih spakujem za porodilište, a šta ću ako ne stignemo da ih operemo, krevetac još nije išmirglan i prelakiran, a dr. će mi dati uput za porodilište tek 16.03. a po UZ tad sam već uveliko u devetom, šta ako se porodim bez uputa i analiza, uh kaša u glavi... sve je kao i spremno, i nije a nemam pojma ni da li sam svesna da ćemo dobiti bebu...aaaaaaaaaaa

Moja torba je uveliko spakovana, za bebu sve stize kad se porodim, to ce za cas i da se opere i da se opegla-ziveo valjak :lol: , ono sto treba bebi za porodiliste to sam spakovala...

I ja dobijam uput 16.3. to je zbog onog termina po menstruaciji, a po UZ tad gazimo deveti 10-ak dana... isto tako mi je rekla da pijem lekove i do 25.3. ako hocu... Ja cu samoinicijativno najkasnije 17.3 kad zavrsim sa doktorima preglede i sve da prestanem da pijem lekice. Imacu sve papire i nadam se da ce mala sacekati do tad :) A da me je uhvatila frka, e ne mogu da ti opisem kolika :) Cekam sutra pregled da pitam dr sve i svasta... Od epidurala se polako oprastam, izgleda da ne mogu... Samo mi je da sve prodje kako treba i da se zavrsi vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice* nemoj da se brineš, apetit je sad varljiva stvar jer ti mališa pritiska želudac, a nema mesta za hranu nešto previše :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice* nemoj da se brineš, apetit je sad varljiva stvar jer ti mališa pritiska želudac, a nema mesta za hranu nešto previše :)

To da, ja ne mogu ni da mislim na hranu, videcu koliko je beba dobila za ove 2 nedelje, e to sto je ona dobila, mama je u minusu :), ja celu trudnocu ne jedem posle 7, jer citav zivot jedem do 6, pa sam malo to pomerila, beba odlicno napreduje, uzima od mame sve sto joj treba...

A apateit nemam, i ono sto pojedem guram sebi u usta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To da, ja ne mogu ni da mislim na hranu, videcu koliko je beba dobila za ove 2 nedelje, e to sto je ona dobila, mama je u minusu :), ja celu trudnocu ne jedem posle 7, jer citav zivot jedem do 6, pa sam malo to pomerila, beba odlicno napreduje, uzima od mame sve sto joj treba...

A apateit nemam, i ono sto pojedem guram sebi u usta...

Mršo!!!! Jedi u 23:00 po veliku milku svaki dan!!! Imaćeš 30kg sa krevetom kad se porodiš!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.