Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

U osmom sam mesecu trudnoce. Dosta citam o porodjaju,a i dosta se raspitujem kod drugih zena. Kako mi se termin blizi strah je sve veci. Znam da od toga nema nista lepse,ali strah pobedjuje. Ja bih  iskreno epidural. Ali ne znam koliko je to dobro? Ako neko ima neki savet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se bojis porodjaja i imas nizak prag bola, ne vidim razlog da ne uzmes epidural. Ako vec postoji mogucnost da ti se olaksa porodjaj, iskoristi je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko da za epidural od mene....sto se mog iskustva tice,fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto uopste mislis da epidural nije dobar? I ja sam za njega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strah od porođaja je normalan. A pred sam porođaj se umiriš jer hormoni ucine svoje i samo mislis na to da sve prođe kako treba. 

Obavezno idite u škole za trudnice. Disanje ce vam puno pomoci. 

 

 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se bojis porodjaja i imas nizak prag bola, ne vidim razlog da ne uzmes epidural. Ako vec postoji mogucnost da ti se olaksa porodjaj, iskoristi je. 

Ipak sam uzela epidural. Treba da idem na razgovor sa anesteziologom. Tako da je sada reseno.

Margaritta i tica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko da za epidural od mene....sto se mog iskustva tice,fenomenalno.

Nadam se da cu podeliti vase misljenje. Hvala puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto uopste mislis da epidural nije dobar? I ja sam za njega..

Pa znate kakve su ove starije zene,one misle da je najbolje prirodno. Iz tog razloga sam razmisljala,inace i meni najvise odgovara epidural. I prihvatila sam njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su punile glavu zene z 30-im....sta ce ti TO?! Kroz porodjaj moras da prodjes,to prodje ioanko....i zub popravljas,boli ali prodje. Ali sto bi trpeo bol ako ne moras.

Margaritta i Sladja26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuj moras da prodjes... Ja i za zub uzimam anesteziju.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moras nista da prodjes. Samo ce ti u lepsem secanju ostati ako uzmes epidural. Jer njje svaki porodjaj lagan. Ja bih volela da sam uzela a ne da sam ixigravala majku hrabrost. Nista nisi niti manje zena niti manje majka ako sebi olaksas. To ti je ono, "a sta je nama falilo". Na sta ja vrlo rado odgovorim "a sto da se mucim kad ne moram". Oni nisu imali izbor,ti imas. Nema potrebe da se mucis ako imas mogucnosti da dobijes anesteziju

Margaritta i Sladja26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam uzela epidural ni prvi ni drugi put, odradila sam sve pripreme za njega, ali jednostavno nisam stigla da primim. Prvi put sam dosla 4 prsta otvorena, ali sam se brzo otvarala i vec posle 1 sat sam bila otvorena 9 prstiju. Drugi put dolal sa 8 vec otvorena, porodila se za 45 minuta. Naravno kod kuce sam trpela bolove, ali nista jace od zuba kad popravljas bez anestezije ili jako bolne menstruacije.Znaci boli bas, ali izdrzi se.Mene je upala grudi i ono otpusavanje kanala sto me je babica urnisala, 10 puta vise bolelo od porodjaja.

Tako da , nisam za epidural iz licnog iskustva. Da sam prvi put lose prosla verovatno bih ga uzela

Sladja26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znate kakve su ove starije zene,one misle da je najbolje prirodno. Iz tog razloga sam razmisljala,inace i meni najvise odgovara epidural. I prihvatila sam njega.

pa nekad su se i zubi vadili bez anestezije pa sto sad neko to ne radi? Ja sam oba prirodno, jer se tako nekako namestilo. Ali ne vidim zasto bi neko trpio, ako moze sebi da olaksa i posebno ako postoji strah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su punile glavu zene z 30-im....sta ce ti TO?! Kroz porodjaj moras da prodjes,to prodje ioanko....i zub popravljas,boli ali prodje. Ali sto bi trpeo bol ako ne moras. 

 Bas tako ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuj moras da prodjes... Ja i za zub uzimam anesteziju.

Naravno. I ja je za zub uzimam. Dobro je sto su nasli resenje da se bar malo ublazi bol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moras nista da prodjes. Samo ce ti u lepsem secanju ostati ako uzmes epidural. Jer njje svaki porodjaj lagan. Ja bih volela da sam uzela a ne da sam ixigravala majku hrabrost. Nista nisi niti manje zena niti manje majka ako sebi olaksas. To ti je ono, "a sta je nama falilo". Na sta ja vrlo rado odgovorim "a sto da se mucim kad ne moram". Oni nisu imali izbor,ti imas. Nema potrebe da se mucis ako imas mogucnosti da dobijes anesteziju

To samo one koje nisu mogle da je dobiju,ili u njihovo vreme toga nije bilo. Inace sto vi kazete bolje da olaksam,kada vec postoji mogucnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam uzela epidural ni prvi ni drugi put, odradila sam sve pripreme za njega, ali jednostavno nisam stigla da primim. Prvi put sam dosla 4 prsta otvorena, ali sam se brzo otvarala i vec posle 1 sat sam bila otvorena 9 prstiju. Drugi put dolal sa 8 vec otvorena, porodila se za 45 minuta. Naravno kod kuce sam trpela bolove, ali nista jace od zuba kad popravljas bez anestezije ili jako bolne menstruacije.Znaci boli bas, ali izdrzi se.Mene je upala grudi i ono otpusavanje kanala sto me je babica urnisala, 10 puta vise bolelo od porodjaja.

Tako da , nisam za epidural iz licnog iskustva. Da sam prvi put lose prosla verovatno bih ga uzela

Slazem se,ali ne trpi svaki covek bol na isti nacin. Imam dosta primera lakog porodjaja. Ali kad cujem za one grozne, ipak sam za epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nekad su se i zubi vadili bez anestezije pa sto sad neko to ne radi? Ja sam oba prirodno, jer se tako nekako namestilo. Ali ne vidim zasto bi neko trpio, ako moze sebi da olaksa i posebno ako postoji strah.

Strah je ogroman. Tako da je to najbolji nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kao porodjaj uz epidural nije prirodan? Sve sto majka rodi je prirodno. I carski je prirodan porodjaj, nista se tu vestacki ne radi. Nekada su zene i umirale na porodjaju jer nisu znali carski da rade, pa se beba zaglavi, uzas... I sada mi treba tako da radimo? Na njivi mozda da se poradjam... Jer eto, sta je falilo.. pa samo nekome majka koja je umrla na porodjaju. Ali bilo je prirodno jel.. ja sad off topic ali ponelo me 

Sladja26, Tasa021 i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epidural, ako se da kad mu je vreme (dilatacija veca ili jednaka 2,5 prsta) moze samo olaksati otvaranje, umanjiti bolove kod usivanja i eventualne revizije materice. Moje iskustvo kaze jedno veliko DA za epidural.

Sladja26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina, ni mene porodjaj bez epidurala nije boleo, cak mi je bio i laksi nego ovaj sa epiduralom, ali nikada zbog toga ne bih rekla da nisam za epi, jer nije svaka zena ista i nije svaki porodjaj isti. Neke zene se poradjaju po vise od 12 sati... 

MakiJana, ja mislim da je prirodan samo porodjaj bez ikakvih intervencija i koristim taj termin. Ali to ne znaci da jedino prirodan porodjaj ima pozitivnu konotaciju, samo kazem sta on za mene oznacava. A super je poroditi se i s indukcijom i s epiduralom i carski i naglavacke, sve dok rodimo zdravu bebu. Nije prirodno uvek i najbolje, naprotiv, cesto se ispostavi da je pomoc neophodna i dobro je dok je ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strah je ogroman. Tako da je to najbolji nacin.

Strah ti je sad, al kad krene porodjaj strah nestaje. Videces kad se porodis da je to bilo najlakse. Kad krene dojenje, pa jel podrignuo, pa kakio, pa koliko je pelena mokra, jel place zbog grceva..:)cuvaj zivce za kasnije;). Nisam ispratila, cega se konkretno bojis? Ako je bol za to vidis da imas resenje. Al pokusaj da se smiris, poroditi se moras pa moras, nijedna nije ostala neporodjena. Nemoj sebi kvariti jedan od lepsih perioda zivota. Misli samo kako si pocastvovana da bas ti budes majka tom malom bicu koje te lupka iznutra i raduj se momentu kad cete se sresti, oci u oci. :wub:

Sto bi rekla jedna moja drugarica posle porodjaja: "od svih rana, najvise volim ove junacke";)

Sladja26, tica86, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takodje uzimam anestzeiju uvek,zato sam napisala da i kod zubara moze bez anestezije jer prodje i to ali sto bi trpeo bol neko ako ne mora?! Ok,u vreme kada epidural nije postojao,ok ako ne stignes,ako ne smes da ga primis,ali inace ne vidim poentu protiv njega,osim ako bas neko moze da trpi bol ali opet ne vidim poentu da se trpi bol. 

Nije dete gmo ako se rodi uz epi :D

ja sam se plasila mnogo neke druge stvari za epidural ali mi se smejao anesteziolog kad sam mu rekla. Imala sam mnogo dobro anestezologa koji nam je objasnio i o epiduralu tako da sam vrlo rado ga peihvatila i ponovo cu jednog dana ako budem smela i stigla.

Inace,anesteziokog nam je rekao da je epidural kao i svaka anestezija,daje se kao spinalna anestezija(koja ide na carski ili operacije neke poput bruha,zuci...)ali da se spinal daje dublje i vise. Tako da posle ovog nisam vise razmisljala. Ljude avakodnevno operisu pod totalnom i sve bude ok. Sladjo,ja ti zelim brz i lak porodjaj. :)

Sladja26 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja licno nikada nisam imala strah od bola na porodjaju, ja se vise plasim komplikacija, tipa, zaglavljivanja bebe, ne daj Boze da ostane bez kiseonika, iscasenja, hematoma, infekcija. Mislim da je to veci problem nego da li ce porodjaj da boli vise ili manje.

Epidural pomaze kod kontrakcija, ali kada dobijete napon tu se beba mora izgurati kakogod

Sladja26 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako se.plasi i komplikacija,naravno,ali ja reciko sam.bila u fazonu da ce to sve biti u redu,nisam ni razmisljala lose...a epidural sam imala.imtokom napona i guranja.

Sladja26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.