Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam od celih tih analiza vadila krv,mokracu,test na zuticu isla jednom na CTG i rekao mi doktor da dodjem opet u u torak na CTG,kao radice mi malo cesce pre porodjaja,dobila sam i uput za porodiliste ako se ,u medjuvremenu ,desi da porodjaj krene,posto sam ja 38 nedelja sad,mada je meni moj doktor rekao da se porodjaji najcesce desavaju u 39 nedelji,da se ne iznenadim ako mi krene porodjaj sledece nedelje.Iskreno meni se ne zuri :))) Malko me je strah,ali sto se mora nije tesko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E imao je nesto sto izgleda tako i tako me je slicno i razvlacio po stolu, samo su moje mere mnogo manje, valjda je zato i rekao da nisu dobre :huh:

I moje su bile male, a ni beba nije bila sicusna, ali oba porodjaja su bila brza. Ne brini.

Ja sam od celih tih analiza vadila krv,mokracu,test na zuticu isla jednom na CTG i rekao mi doktor da dodjem opet u u torak na CTG,kao radice mi malo cesce pre porodjaja,dobila sam i uput za porodiliste ako se ,u medjuvremenu ,desi da porodjaj krene,posto sam ja 38 nedelja sad,mada je meni moj doktor rekao da se porodjaji najcesce desavaju u 39 nedelji,da se ne iznenadim ako mi krene porodjaj sledece nedelje.Iskreno meni se ne zuri :))) Malko me je strah,ali sto se mora nije tesko :D

Bice to ok. Videces. Nemoj samo da se plasis, sve to telo odradi samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam prije 4h na pregledu opet, kaže otvorena i dalje isto, pitala ga za čep, on me nalijepio pravo kao šta si zapela za taj čep više i ne istražuj ništa po internetu, što manje znaš to bolje... ispadoh ja debil sad. Kud sam ionako nervozna kud on bi još nervozniji. Kaže ako ne dobiješ bolove za 2 dana indukovaćemo porođaj. Još kad sam pitala za epidural isto odbrusi sad je kasno da pričamo o tome, ništa od toga, zaboravi :angry:

E kakvi su neki ljudi,sacuvaj Boze! On to kako njemu najvise odgovara,posto njega svakako nece da boli :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas isla da uradim nalaze, i cekajuci zapricah se sa jos jednom trudnicom oko epidurala...Pomenula mi je vakum,kako zna da bude opasan po bebu,zna li koja od vas koliko se to cesto koristi? Mislim, nekako mi se cini da zene vezuju njegovo koriscenje samo za porodjaj uz epidural,pa tako od njega prave jos vecu famu???? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas isla da uradim nalaze, i cekajuci zapricah se sa jos jednom trudnicom oko epidurala...Pomenula mi je vakum,kako zna da bude opasan po bebu,zna li koja od vas koliko se to cesto koristi? Mislim, nekako mi se cini da zene vezuju njegovo koriscenje samo za porodjaj uz epidural,pa tako od njega prave jos vecu famu???? :unsure:

Ima zena kojima treba vakum, a nisu primile epidural... Isto je i sa primenom forcepsa i jedno i drugo se koristi kad negde "zapne", kad se beba malo zaglavi ili proosto kad naponi isu dovoljno jaki da je potisnu, doticne sprave sluze za cupanje bebe napolje, a odlicno se izbegavaju kada je na porodjaju dobra babica i dobar dr, ako su ti mere dobre, ako karlica nije nepravilna i ako imas dobrog dr, 99% ti na porodjaju nece trebati nista od toga... To sluzi kad porodjaj ne napreduje kako treba, nema neke preterane veze sa epiduralom, tako je bar meni objasnio moj dr kada sam pitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da,vakum uglavnom koriste kao sto je Beba Dimic vec rekla a i kad krene porodjaj a beba se nije dovoljno spustila,poznajem devojke koje su se porodile pomocu tog vakuma i nisu bas imale lepa iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima zena kojima treba vakum, a nisu primile epidural... Isto je i sa primenom forcepsa i jedno i drugo se koristi kad negde "zapne", kad se beba malo zaglavi ili proosto kad naponi isu dovoljno jaki da je potisnu, doticne sprave sluze za cupanje bebe napolje, a odlicno se izbegavaju kada je na porodjaju dobra babica i dobar dr, ako su ti mere dobre, ako karlica nije nepravilna i ako imas dobrog dr, 99% ti na porodjaju nece trebati nista od toga... To sluzi kad porodjaj ne napreduje kako treba, nema neke preterane veze sa epiduralom, tako je bar meni objasnio moj dr kada sam pitala...

Hvala ti Bebo D na pojasnjenju,tako sam i ja nesto mislila,mada sa dr nisam pricala o tome. Nego kako je ovde porodjaj sa epiduralom i dalje enigma za dosta zena,najlakse je "zasladiti" sliku o tome sa negativnim stvarima koje mogu da se dese. Ne znam zasto zene to rade? Ako vec nemaju iskustva sa epiduralom,a onda makar neka ne pricaju da se pod obavezno takve stvari desavaju. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...Upravu si,nego eto..Kad vec mozemo dapricamo o svojim strahovima... Juce se bas porodila zena mog bivseg kolege,posla oko 11h u bolnicu,porodila se oko 15h..Ako verujete,celo vreme sammislila,kako joj je :huh: Sve se lepo zavrsilo, i relativno brzo za prvorotku..Al dzabe,kod mene i dalje strah! Nego sto neko rece,kad krene sve to,nemas kad dase plasis, jedva cekas da prodje i da upoznas svog malog podstanara :)

Ja sam usla u porodjajnu salu u 18:35, a poridila se u 20:15. Sto krace to bolje u svakom slucaju. :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Bebo D na pojasnjenju,tako sam i ja nesto mislila,mada sa dr nisam pricala o tome. Nego kako je ovde porodjaj sa epiduralom i dalje enigma za dosta zena,najlakse je "zasladiti" sliku o tome sa negativnim stvarima koje mogu da se dese. Ne znam zasto zene to rade? Ako vec nemaju iskustva sa epiduralom,a onda makar neka ne pricaju da se pod obavezno takve stvari desavaju. :huh:

Slazem se, ma nemoj da slusas, ostalo nam je malo, bolje da se fokusiramo na to da sto bolje preguramo porodjaj, zadnje sto nam treba je da nas neko plasi takvim pricama <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas isla da uradim nalaze, i cekajuci zapricah se sa jos jednom trudnicom oko epidurala...Pomenula mi je vakum,kako zna da bude opasan po bebu,zna li koja od vas koliko se to cesto koristi? Mislim, nekako mi se cini da zene vezuju njegovo koriscenje samo za porodjaj uz epidural,pa tako od njega prave jos vecu famu???? :unsure:

Ako te interesuje evo ispisacu svoje iskustvo sa vakumom posto sam trece dete rodila uz pomoc te spravice. Vec sam to negde pisala ali evo opet. Moj porodjaj je krenuo ujutru oko 7h, sve se lepo odvijalo sem sto je dugo trajalo. uvece u 6 h kad je ctg pokazivao da bi ja vec trebalo da imam napone, ja nisam osecala da beba gura dole vec neki bol u dnu ledja. Bila sam jako izmucena jer sam zbog indukcije imala bolove bez pauze. Onda je doktor predlozio da pocnem da guram bez obzira sto ne osecam napone kako treba. medjutim tako nije islo. Rodila sam troje dece i znam kako sve to izgleda i znala sam da ovo nesto nije uredu. Na kraju su Luku izvadili vakumom. Na otpusnoj listi pise i da sam imala kratak pupcanik, ja stvarno neznam da li i to ima veze. U svakom slucaju beba se dobro namucila a i ja, bio je 5 dana u inkubatoru i 6 meseci smo svakog meseca isli na UZ glavice. Luka je prosao bez ikakvih posledica ali znam islucajeve gde to i nije bilo bas tako. I tacno je da se veci broj porodjaja u epiduralu zavrsi vakumom ili forcepsom, nego sto je to slucaj kod porodjaja bez epidurala. Ako vas jos nesto zanima pitajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E žene, ja i dalje tu :rolleyes: Nemam još trudove, ova moja curica baš neće napolje :) Odlučila sam, ne idem više u bolnicu dok trudovi ne krenu... a mogli bi uskoro...osjećam se nekako čudno... kao trema pred neki važan ispit, uzbuđenje... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E žene, ja i dalje tu :rolleyes: Nemam još trudove, ova moja curica baš neće napolje :) Odlučila sam, ne idem više u bolnicu dok trudovi ne krenu... a mogli bi uskoro...osjećam se nekako čudno... kao trema pred neki važan ispit, uzbuđenje... :rolleyes:

Hajde Veco, jedva cekamo jos jednog bebironca ovde. :P

Sto se vakuma tice, moja svekrva je mm rodila na vakum, u njenom slucaju su rekli da se preterano ugojila oko 40kg i da je to prilicno uticalo. Ne znam ima li veze, ali tako kaze. Mm je prsao bez posledica, mada je doktor rekao da su oboje imali mnogo srece sto se tako zavrsilo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da sanjam porodjaj koliko razmisljam i koliko cekam na njega :lol: Iskreno,ja sam uzbudjena zbog svih trudnica ovde koje cekaju na taj cuveni porodjaj :) Svracam svaki dan da vidim da li neka od vas ima nesto novo jer imam osecaj i ako se ne znamo da smo sve nekako povezane tim trudnocama, pa ste mi sad nekako najblize od svih :D I isto tako verujem da cemo sve da prodjemo najbolje.Nema mesta losim mislima nikako. Ja jedva cekam da se sve to vec zavrsi jer mi je fizicki vec tesko a i zelim da sto pre drzim mog malca i da vidim kako on izgleda :)

[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da sanjam porodjaj koliko razmisljam i koliko cekam na njega :lol: Iskreno,ja sam uzbudjena zbog svih trudnica ovde koje cekaju na taj cuveni porodjaj :) Svracam svaki dan da vidim da li neka od vas ima nesto novo jer imam osecaj i ako se ne znamo da smo sve nekako povezane tim trudnocama, pa ste mi sad nekako najblize od svih :D I isto tako verujem da cemo sve da prodjemo najbolje.Nema mesta losim mislima nikako. Ja jedva cekam da se sve to vec zavrsi jer mi je fizicki vec tesko a i zelim da sto pre drzim mog malca i da vidim kako on izgleda :)

[/codebox]

Ooo da u potpunosti te razumijem, i sama se tako osjećam, baš upravo sve kako si napisala, nekako mi je najlakše doći na forum i podjeliti to sa drugima iako se ne znamo, ali osjećam opet kao što ti kažeš da su nas trudnoće povezale :)

Ja svaki sat iščekujem. Jutros mi se učinilo da mi je vodenjak malo naprsnuo kao da sam se upiškila i gaćice su bile mokre baš a malo i pidžama, neću da paničarim i odmah trčim u blonicu, sačekaću još da vidim razvoj situacije. Trudova i dalje nema. U međuvremenu idem u kupovinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je epidural kod nas, ne baš preporučen, jer naši lekari ne znaju da ga daju kako treba. Odnosno, malo njih zna. zato se ja jako kolebam oko epidurala. Baš sam juče pričala sa koleginicom koja je primila epidural, i osećala je sve bolove...A žena pored nje je tražila da joj vrate pare jer je pored epidurala osećala jake bolove. I vratili su joj...da su mislili da je sve s njihove strane ok sigurno je ne bi vratili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva čekam petak...tad idem na UZ, pa da vidim koliki mi je mali :D i šta sad kaže, kad će napolje...Prpa je već opasna...stork2.gif se približava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco29

Izvestavaj nas sta se desava :)) Ja isto tako cekam kad ce vec jednom,ali izgleda da se mom malcu ne zuri :D Molim boga samo da ne bude uvece,ne znam zasto ali nekako ne bih volela da mi porodjaj krene uvece :)

BnoGp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco29

Izvestavaj nas sta se desava :)) Ja isto tako cekam kad ce vec jednom,ali izgleda da se mom malcu ne zuri :D Molim boga samo da ne bude uvece,ne znam zasto ali nekako ne bih volela da mi porodjaj krene uvece :)

BnoGp1.png

Tu sam, bila u kupovini, vratila se kući ono i dalje curi nešto kao da piškim svaki put pri nekom pokretu. Curi plodova voda, sada sam sigurna u to ali i dalje samo pomalo, dovoljno da dnevni uložak upije. Vjeruj mi i meni je bila fobija od toga da ne počne noću, jer ko zna da li bi mi se moj doktor i javio na telefon. Maloprije sam ga zvala da pitam za savjet i kao što sam i pretpostavila ne javlja se... Mada vjeruj mi više mi ništa nije važno samo da krenu ti bolovi, sad ih jedva čekam vjeruj i molim se Bogu da krenu... više sam teška sama sebi... na kraju krajeva ne mora me on ni poroditi... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco

samo se ti opusti :) Tebe sad ceka nesto najlepse,a to je da ces napokon da se sretnes sa svojom bebom i to uskoro cim ti je napukao vodenjak :D Mogu samo da ti kazem da ti malko zavidim,posto veruj da sam i ja sama sebi vec teska i da ne mogu da spavam,ne mogu da sedim,ne mogu da hodam kako treba,a najveca muka mi je to sto ne mogu da se obujem :D Da vidis kako izgleda moje obuvanje umrla bi od smeha :D A i zelja mi je da se podsetim kako to izgleda spavati na stomaku (kojeg nemas) :D

Ako ti se ne pojave bolovi a plodova voda i dalje curkala bolje da odes u porodiliste ako ti se i doktor ne bude i dalje javljao,a prvo njega zovi opet :)

Ih uzbudih se kao da se meni sve ovo desava :D

BnoGp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam, bila u kupovini, vratila se kući ono i dalje curi nešto kao da piškim svaki put pri nekom pokretu. Curi plodova voda, sada sam sigurna u to ali i dalje samo pomalo, dovoljno da dnevni uložak upije. Vjeruj mi i meni je bila fobija od toga da ne počne noću, jer ko zna da li bi mi se moj doktor i javio na telefon. Maloprije sam ga zvala da pitam za savjet i kao što sam i pretpostavila ne javlja se... Mada vjeruj mi više mi ništa nije važno samo da krenu ti bolovi, sad ih jedva čekam vjeruj i molim se Bogu da krenu... više sam teška sama sebi... na kraju krajeva ne mora me on ni poroditi... :(

Draga, ako ti je pukao vodenjak ti moraš HITNO da odeš u bolnicu!!! Nemoj da čekaš uopšte!!! Jer kad ti pukne vodenjak bebac nije zaštićen tamo unutra, mogu da mu prodru bakterije!!! Ne čekaj kontrakcije!!!Izazvaće ti ih oni tamo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco......vidim ovo se juče kuckalo ali se nadam da si otišla u bolnicu, kad vodenjak pukne, bilo da curka bilo da pljuuušti treba ići u bolnicu jer se pupčana vrpca može bebi obmotati oko vrata a to treba pratiti obavezno. Najbolje u ležećem ili poluležećem položaju da se ide. Ne čekaju se bolovi jer to može da potraje. Meni je vodenjak puko u 6h prve kontrakcije su počele tek u 13h....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, baš se brinem za nju, nadam se da je otišla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim se ne javlja znaci da je otisla,nadam se da ce nam se javiti uskoro sa lepim vestima :)

wnW0p1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da se zato danas ceo dan ne javlja. Uh, držim joj palčeve da je sve prošlo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mora proci ok ne brini se Kikiriki. Tako cemo i mi jos malo da idemo da se sretnemo sa nasim bebcima :)

PRk8p1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.