Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

:) joj kiki mene sinoc nekaq "buva"straha ponovo ujela, i sad da me neko pita cega se bojis ja ne znam :) ali eto bojim se imam tremu :) samo sebi kazem relax...:)

Jojjjj,i mene,evo grickaju zadnjih dana te iste bubice :o I ja tesim sebe,al bogami,izgleda da nema neke posebne koristi... Strah pa strah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je poradjala doktorka,a babica je samo bila tu....

Eto vidis kako je kod svakoga drugacije...meni je dr bio tu samo kad me pregledavao, mada je to bilo dosta cesto, na porodjaju je gledao i na ovom trecem samo kao papagaj ponavljao sve sto mi babica kaze i usivao me. Valjda je bio tu za ne daj Boze, mada sto se mene tice, mogla sam i samo sa babicom da se porodim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam počela da se brinem i da li ću da dišem kako treba, nos mi je skoro od početka trudnoće zapušen. Ništa ne izlazi iz njega, ali teže dišem, ne znam da li će mi to praviti problem? :blink:

[/quot

Ovo apsolutno netreba da te brine, ni zapusen nos ni kratak dah. Sve je to normalno i nemoze da te spreci da normalno dises na porodjaju Znas koja misao je, kad je prislo kraju, mene terala da bez panike guram napred Mozda za 3 dana budem drzala svoju bebu u narucju, a mozda vec sutra u ovo vreme. Znaci ne misli o porodjaju vec o onome sto sledi posle. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jojjjj,i mene,evo grickaju zadnjih dana te iste bubice :o I ja tesim sebe,al bogami,izgleda da nema neke posebne koristi... Strah pa strah!
Nema nam druge, mozemo samo da se pomirimo s tim... Plasile se ne plasile isto nas ceka, a strahom pravimo sebi samo gore... I mene tako uhvate periodi pa se i rasplacem... Ali kad se setim da cu tu malenu pufnicu posle da drzim u rukama i uzivam u njoj onda mi nekako bude lakse.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam druge, mozemo samo da se pomirimo s tim... Plasile se ne plasile isto nas ceka, a strahom pravimo sebi samo gore... I mene tako uhvate periodi pa se i rasplacem... Ali kad se setim da cu tu malenu pufnicu posle da drzim u rukama i uzivam u njoj onda mi nekako bude lakse.. :)

Jooj,i meni je bilo isto tako na momente strah,pa se onda pomirim sa tim,pa tako u krug...Moj savet je,da sto manje(ako je to moguce),razmisljate o tome,jer kad porodjaj krene nema mesta za strah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nemate se sto plasiti. Ljepseg osjecaja nema od toga kada pomislite da cete jednog dana drzati vase male zivote u rukama posle svih strahova. I ja sam bila uplasena kao i vi ali sam otisla na porodjaj sa mislju da cu uskoro vidjeti svoju malu mrvicu. cijelo vrijeme sam pozitivno razmisljala i tako i prosla na porodjaju. Cak sam trebala epiduralno ali igrom slucaja porodih se bez njega. Imam iskustva i sa epiduralom ali ovaj osjecaj ne bi dala ni zasta na svijetu. POZZDRAV OD SVJEZE MAMICE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi se ti to nama porodila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj strah je prirodan, normalno je, ne znas sta te ceka ako je prvi put, a ako si to vec iskusila onda se plasis zato sto znas :blink:. Ali, neko rece ovde, treba misliti pozitivno, sve prodje, pa i to, a ono sto usledi zaista je najlepsa stvar na svetu i vredi vise od tih muka... Treba koliko je moguce slusati babicu, ipak one porode tolike zene, doktori su tu uglavnom samo za ukras i eventualno posle za usivanje :angry:.

Drzim vam palceve svima :rolleyes:, SAMO HRABRO, a mi zene jesmo hrabre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj strah je prirodan, normalno je, ne znas sta te ceka ako je prvi put, a ako si to vec iskusila onda se plasis zato sto znas :blink:. Ali, neko rece ovde, treba misliti pozitivno, sve prodje, pa i to, a ono sto usledi zaista je najlepsa stvar na svetu i vredi vise od tih muka... Treba koliko je moguce slusati babicu, ipak one porode tolike zene, doktori su tu uglavnom samo za ukras i eventualno posle za usivanje :angry:.

Drzim vam palceve svima :rolleyes:, SAMO HRABRO, a mi zene jesmo hrabre...

Khmm u većini stvari koje si rekla, mislim da si u pravu ali ovo za dr. mislim da grešiš. Kad je sve u redu, babica sama i može da te porodi. Ali ne daj bože šta, doktor je taj koji uskače u frku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenskice, opusteno.. sve ce ici kako treba nema mesta za brigu i sekiraciju..

neko je negde napisao SVE SE MORAMO PORODITI, pa zato ono sto bebi treba da pruzite jeste sto manje stresa i zbog toga ne brinite nista..

ja sam nakon porodjaja bila NAJSRECNIJA ZENA NA SVETU, i opet se nadam takvom osecaju.. kad sam ugledala moje malo plavo, musavo i cupavo cedo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam strah od porođaja, ali ne stalno. Više bih rekla da je to strah od nepoznatog. Ponekad, probudim se oko 5,6h ujutru i ne mogu da zaspim jer zamišljam taj čin, mene na tom stolu, da li ću znati i HTETI da sarađujem sa babicom i doktorom... a ponekad čak prođu daniii a da ja i ne pomislim na to, jer znam da je to normalno, i da sve nas to čeka kad smo se već uhvatile u to kolo, hehheee :D I,kao što je već Ivana napisala, sve se to zaboravi kad konačno ugledamo svoje male čupave čudake s kojima smo se družile tih 9 meseci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam druge, mozemo samo da se pomirimo s tim... Plasile se ne plasile isto nas ceka, a strahom pravimo sebi samo gore... I mene tako uhvate periodi pa se i rasplacem... Ali kad se setim da cu tu malenu pufnicu posle da drzim u rukama i uzivam u njoj onda mi nekako bude lakse.. :)

Uh...Upravu si,nego eto..Kad vec mozemo dapricamo o svojim strahovima... Juce se bas porodila zena mog bivseg kolege,posla oko 11h u bolnicu,porodila se oko 15h..Ako verujete,celo vreme sammislila,kako joj je :huh: Sve se lepo zavrsilo, i relativno brzo za prvorotku..Al dzabe,kod mene i dalje strah! Nego sto neko rece,kad krene sve to,nemas kad dase plasis, jedva cekas da prodje i da upoznas svog malog podstanara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jeziv strah od porodjaja,ali eto primljena u porodiliste u 5.30h,porodila se u 8.30h...prvorotka...Sve je u glavi,ali to tek ukapiramo,kad sve prodje!!

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo opušteno devojke....mislite pozitivno....kako god okreneš mora da boli....pa šta...sve se da izdržati...ali brzo prođe i eto vam nagrade...sve najbolje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim pozitivno, mislim pozitivno, mislim pozitivno aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa free-scared-smileys-716.giffree-scared-smileys-716.giffree-scared-smileys-716.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sad se sjetih kako je mojoj komsinici rekao doktor: "Gospođo, ni u jenoj nije dijete ostalo, pa neće ni u tebi", ahaha...Tako, što neko reče, sve se moramo poroditi!Srećno svima koje to moraju uskoro! Ja imam još dosta vremena da se pripremim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim pozitivno, mislim pozitivno, mislim pozitivno aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa free-scared-smileys-716.giffree-scared-smileys-716.giffree-scared-smileys-716.gif

Sto bi kod nas rekli `glatko ulazi,al hrapavo izlazi`,drz se hrabro i moli docu da ti je usije malo vise,da budes opet devojcica :lol: :lol:

salim se ja malo....ne znam kako to izgleda,ali su mi rekli da boli manje od kamena u bubregu pa ako je tako onda ces izdrzati (ja svake godine radjam po jedan kamencic) a ti samo guraj i disi,guraj i disi i da zaboravih misli pozitivno,misli pozitivno,misli pozitivno t2012.gift2012.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jeziv strah od porodjaja,ali eto primljena u porodiliste u 5.30h,porodila se u 8.30h...prvorotka...Sve je u glavi,ali to tek ukapiramo,kad sve prodje!!

Pozz

I ja sam se tako brzo porodila,za tri sata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo opušteno devojke....mislite pozitivno....kako god okreneš mora da boli....pa šta...sve se da izdržati...ali brzo prođe i eto vam nagrade...sve najbolje :rolleyes:

Cao svima ja sam nova na forumu imam klinca od 2 godine i sad sam ustanovila drugu trudnocu i verujte mi isto sam reagovala kao i vi -- strah od porodjaja je bio veliki.Ali istina je sve prodje i zaboravi se kada drzis svoju bebu u narucju.Samo hrabro!!!! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Khmm u većini stvari koje si rekla, mislim da si u pravu ali ovo za dr. mislim da grešiš. Kad je sve u redu, babica sama i može da te porodi. Ali ne daj bože šta, doktor je taj koji uskače u frku.

U pravu si ti da doktor uskace, odnosno TAKO BI TREBALO UVEK BITI. Ali nazalost, znamo da vrlo cesto prave fatalne greske. A sto se tice mog licnog iskustva, izmedju ostalog na drugom porodjaju mi je dr posle nekoliko sati muka i konstantnog krvarenja, rekao na moj zakljucak da ne znam dokle cu ovako jer znam sebe zbog dugogodisnje anemije, rekao da to uopste nije nikakva anemija. Tako da, da je od njega zavisilo i da nije bilo babice koja se zalozila da mi se da indukcija kako bi se porodjaj ubrzao tesko da bi mene bilo danas. Sve sto mi se kasnije desilo sa imunitetom, zubima, uhom, komplikacije, operacije, uglavnom lekari povezuju upravo sa tom anemijom jer kazu u takvom stanju je sklonost infekcijama daleko veca i opasnija... Dr koja mi je vodila trudnocu nimalo nije bila odusevljena "stanjem" moje krvi, predlagala je posle porodjaja obavezna ispitivanja kod hematologa, laboranti su predlagali da sam za transfuziju, iako sam koristila terapiju, samo taj gospodin na porodjaju nije smatrao da je to anemija. I sta jos reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si ti da doktor uskace, odnosno TAKO BI TREBALO UVEK BITI. Ali nazalost, znamo da vrlo cesto prave fatalne greske. A sto se tice mog licnog iskustva, izmedju ostalog na drugom porodjaju mi je dr posle nekoliko sati muka i konstantnog krvarenja, rekao na moj zakljucak da ne znam dokle cu ovako jer znam sebe zbog dugogodisnje anemije, rekao da to uopste nije nikakva anemija. Tako da, da je od njega zavisilo i da nije bilo babice koja se zalozila da mi se da indukcija kako bi se porodjaj ubrzao tesko da bi mene bilo danas. Sve sto mi se kasnije desilo sa imunitetom, zubima, uhom, komplikacije, operacije, uglavnom lekari povezuju upravo sa tom anemijom jer kazu u takvom stanju je sklonost infekcijama daleko veca i opasnija... Dr koja mi je vodila trudnocu nimalo nije bila odusevljena "stanjem" moje krvi, predlagala je posle porodjaja obavezna ispitivanja kod hematologa, laboranti su predlagali da sam za transfuziju, iako sam koristila terapiju, samo taj gospodin na porodjaju nije smatrao da je to anemija. I sta jos reci...

Ma bre ima i različitih lekara...ima ih i kretena...i to kakvih, nestručnih, bezobraznih, sva sreća , pa je većina još uvek normalna. Baš mi je žao što si naletela na nekog ko nije baš blistav primerak svoje profesije. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bre ima i različitih lekara...ima ih i kretena...i to kakvih, nestručnih, bezobraznih, sva sreća , pa je većina još uvek normalna. Baš mi je žao što si naletela na nekog ko nije baš blistav primerak svoje profesije. :(

Trenutna losa sreca, pa to ti je, od tada me sto malera snaslo. Ali, kao sto kazes, ima ih raznih, na porodjaj svakako ne mozemo da ne odemo sa izvesnom dozom straha, ali treba razmisljati pozitivno, svemu dodje kraj, pa i porodjaju :rolleyes: . Najgora je neizvesnost, ne znas kako i kada ce se sve zavrsiti, e kad su najjaci bolovi i pomislis:" OVO SE NIKAD NECE ZAVRSITI " I "NE MOGU VISE", TADA SKUPI SVU SVOJU SNAGU KOLIKO GOD DA JE IMAS I POMOZI TOM SVOM MAJUSNOM, SLATKOM BICU DA DODJE NA OVAJ SVET! Savet svim buducim mamicama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bi kod nas rekli `glatko ulazi,al hrapavo izlazi`,drz se hrabro i moli docu da ti je usije malo vise,da budes opet devojcica :lol: :lol:

salim se ja malo....ne znam kako to izgleda,ali su mi rekli da boli manje od kamena u bubregu pa ako je tako onda ces izdrzati (ja svake godine radjam po jedan kamencic) a ti samo guraj i disi,guraj i disi i da zaboravih misli pozitivno,misli pozitivno,misli pozitivno t2012.gift2012.gif

Pa khm kad je ulazilo, nisam se plašila ;) a sad me nešto hvata strah :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bi kod nas rekli `glatko ulazi,al hrapavo izlazi`,drz se hrabro i moli docu da ti je usije malo vise,da budes opet devojcica :lol::lol:

salim se ja malo....ne znam kako to izgleda,ali su mi rekli da boli manje od kamena u bubregu pa ako je tako onda ces izdrzati (ja svake godine radjam po jedan kamencic) a ti samo guraj i disi,guraj i disi i da zaboravih misli pozitivno,misli pozitivno,misli pozitivno t2012.gift2012.gif

Ti si baš pravi veseljak...kako me samo nasmija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ufrkala katastrofa, ali me drzi misao da cu uskoro imati svog andjelcica u rukama, a ima li ste lepse od toga, jos ako udjem u stare gace, pa tu sreci nema kraja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.