Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Meni je termin tek negde oko 5. aprila, ali dr. kaze da ce bebac stici vec krajem marta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 04. mart ali doktor mi rekao da dođem sada u četvrtak i ponesem stvari za bolnicu sa sobom jer planira da mi radi oxi test. Mene to malo zabrinulo, nije mi jasno zašto mi je to rekao. Inače sam protivnik svih veštačkih izazivanja kontrakcija, kad krene neka krene prirodno. Ne znam da li neka od vas koje ste već rađale ima iskustva s tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 04. mart ali doktor mi rekao da dođem sada u četvrtak i ponesem stvari za bolnicu sa sobom jer planira da mi radi oxi test. Mene to malo zabrinulo, nije mi jasno zašto mi je to rekao. Inače sam protivnik svih veštačkih izazivanja kontrakcija, kad krene neka krene prirodno. Ne znam da li neka od vas koje ste već rađale ima iskustva s tim?

Ne znam sta je oxi test, ali treci porodjaj mi je vestacki izazvan i nisam se lepo provela. E sad necu da te plasim mozda bi bilo tako i da nije izazvan, verovatno ima i drugacijih iskustava. Samo budi opustena i veruj svom doktoru sigurno zna sta radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oxi test je proba organizma na idukciju ukljucuju taj preparat oksitocina i gledaju kako ce organizam da reaguje, na grcenje misica materice i sirenje grlica i na karaju kako sto dodje do izlaska ploda istiskivanja van...daje se preko infuzije ili oralno...uglavnom to je to najkrace.... veco ali ne znam zasto bi to radio dr.ako ti je termin tek 4.3 ima jos fore jel trudnoca ide noramlno i sve je ok ? ma zna dr.sta je najbolje za tebe nemoj da brines nista sve ce to da bude ok...

Trudnoća mi je zaista lepo protekla, od samog početka sve je u redu i ja sam se lepo osećala i dalje se ok osećam, pomalo me sada boli stomak ono kao pred menstruaciju i pomalo me preseca preko leđa ali kontam sve veliki dan se biliži i to je normalno. Stomak se spustio niže. Ugojila sam se 10 kg, beba je trenutno 3,2 kg. Čitala sam o tom oxi testu i nešto zaista nisam za to, čula sam da je tako mnogo bolnije nego kad porođaj krene sam od sebe spontano. Rekla sam doktoru da želim da dođem tek kad dobijem bolove a on meni pa moramo to raditi jer ćeš biti 39 nedelja a kontam da mi je to rekao jer je taj dan dežurni pa tempira vreme da to bude kad je on tu. Nisam pametna... znam samo da me prilično isprepadao time što mi je rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoća mi je zaista lepo protekla, od samog početka sve je u redu i ja sam se lepo osećala i dalje se ok osećam, pomalo me sada boli stomak ono kao pred menstruaciju i pomalo me preseca preko leđa ali kontam sve veliki dan se biliži i to je normalno. Stomak se spustio niže. Ugojila sam se 10 kg, beba je trenutno 3,2 kg. Čitala sam o tom oxi testu i nešto zaista nisam za to, čula sam da je tako mnogo bolnije nego kad porođaj krene sam od sebe spontano. Rekla sam doktoru da želim da dođem tek kad dobijem bolove a on meni pa moramo to raditi jer ćeš biti 39 nedelja a kontam da mi je to rekao jer je taj dan dežurni pa tempira vreme da to bude kad je on tu. Nisam pametna... znam samo da me prilično isprepadao time što mi je rekao...

pa da li je moguce da ce zog dezurstva tebe na indukciju?!

popricaj ti opet sa njim....za taj oxi test ne znam, ali meni su vaginaletom izazivali porodjaj, i sto neko gore rece :nisam se lepo provela....

ali ja sam imala dobre razloge za indukciju,kod tebe ide sve po planu , ne kontam zasto bi to radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma sigurno hoce zato sto je on dezurni tad...ma nista se ne brini sve ce to da prodje lepo i dobro...pa vidi mozes ti njemu reci ja necu da mi indukujete porodja i to je to ako za to nema neki poseban razlog osim sto je on dezurni... jesi mislila da uzmes epidural ?

Pa... razmišljala sam o tome. Pitala sam ga sada za epidural, rekao mi je to super i da moramo unapred da se dogovorimo. Obzirom da ja živim u maloj sredini (bolje rečeno provinciji) gde imamo samo jednu bolnicu tako imamo i samo jednog anesteziologa a koji nažalost nije uvek tu i nije na raspolaganju pa je potrebno i to ugovarati unapred. Plaća se negde između 150-200 eura ali to mi nije bitno, dala bih i više samo da se ne mučim. Jedino sam skeptična jer sam čitala po raznim trudničkim sajtovima kako to može da izazove neželjene posledice i da ne sme svako to da primi... Ne znam ni sama nisam pametna. Šta ti misliš o tome?

EWKJp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da li je moguce da ce zog dezurstva tebe na indukciju?!

popricaj ti opet sa njim....za taj oxi test ne znam, ali meni su vaginaletom izazivali porodjaj, i sto neko gore rece :nisam se lepo provela....

ali ja sam imala dobre razloge za indukciju,kod tebe ide sve po planu , ne kontam zasto bi to radio.

Pa tako mi se zaista čini, da je zbog dežurstva. Ja sam ga pitala već a zašto to i odgovor je bio pa bićeš u 39 nedelji, ako je to uopšte neki odgovor. Kakve to veze ima kad mi je termin 04.03. Čula sam priče žena koje su već to prošle i nisu se lepo provele a čula sam i da doktor voli da udesi to da sve ide po planu kad je on tu. Hm... :unsure:

EWKJp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa s obzirom da ti "ugovara porodjaj" da ga namerno izazove nema razloga da ne bi tu mogao biti anesteziolog ima da se nacrta :) ja sam za i ja cu ako budem priodno samo epidural, necu da se dvoumim ni sekunde...:) mislim ovde sam citala iskustva svi ga hvale..eto ja zivim u ljubljani i u klnickom centru u porodilistu nemaju anesteziologa a nije selo neko sad glavni grad , pa nemaju:) stalno dostupnog, samo iz tog razloga sto je besplatno :) a u ostalim gde se placa oko 180 eur imaju tako da sam se ja odlucila placam nema sanse samo ako budem isla prirodno idem u bolnicu oko 50 km daleko samo d aga primim:), a sad to sto kazes ne sme da ga primi neko ko ima deformite kicme ili nesto slicno, i neke prirodjene anomalije sa srcem ili bubrezim ai slicno uglavnom ako si zdrava i sve ok nema bojazni da ga neces moci primiti, moras biti bar 4 prsta otvorena da ti ga daju,koliko ja znam nadam se da ne lupetam nesto :) sad u trudnoci previse mi je informacija pa se gubim sva :) samo ti vidi cuj jos jedno misljenje i pitaj ga lepo i otvoreno zasto tako i to ima li potrebe da mu to i nije neki razlog, ali koliko vidim imas lepu trunocu i nema potrebe za tim, hajde da ides na carski rez pa razumem da ugovara termin ili da ti je presao termin...ali ovako nije fer i nije mu neki razlog...ali mlada si zdrava prava nece biti problema :)

Ma naravno otvoreno ću mu reći kad odem šta i kako želim. Ooo kad već pomenu carski, kad sam bila 35 nedelja trudnoće rekao mi je kao izgleda da ćemo morati ugovoriti carski rez jer je grlić jako čvrst i stegnut i nije mu se nešto svidelo s mojom stidnom kosti, zatim u 37 nedelji mi rekao super, odlično, grlić se polako skraćuje i omakšava i merili mi karlicu da bi mi sad rekao da sam otvorena 1 prst i da ćemo ići prirodno. Sve što više ispitujem više se nerivram a kad sam ga pitala za epidural on mi pomenuo oxi test za sedam dana i kao pripremi se i ponesi stvari. Inače, ne znam kakva je kod vas praksa ali mene je svaki put vaginalno pregledao posle 12 nedelje. Išla sam svake 4 sedmice na kontrolu, prvo vaginalni pregled pa onda UZ. Sada pred kraj su mi ti pregledi toliko mučni i bolni da mi dođe da vrisnem svaki put kad proverava grlić. U svakom slučaju nedam ništa na silu da mi radi, ja ću čekati pa šta mi Bog da, možda se i porodim do četvrtka bez njegovog oksitocina

EWKJp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su grlic pregledali vaginalnom sondim ili na 4D,nisu me uopste do porodjaja dirali,osim sto su mi uzeli briseve kada sam usla u 9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da li je moguce da ce zog dezurstva tebe na indukciju?!

popricaj ti opet sa njim....za taj oxi test ne znam, ali meni su vaginaletom izazivali porodjaj, i sto neko gore rece :nisam se lepo provela....

ali ja sam imala dobre razloge za indukciju,kod tebe ide sve po planu , ne kontam zasto bi to radio.

Kod nas je sve moguce, i ja sam imala razlog za indukciju, ali kod nas je postala praksa za ugovorene porodjaje jer je doktoru tako lakse. Dodjes kad je on dezuran a ne da ga zove npr. u sred noci kad spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni je smesno sto kad god vidim temu strah od porodjaja,poslednja poruka je od kikiriki :lol: Osecam nesto da ces se ti poroditi najlakse od svih nas :D

he he kao pred kontrolni, štreberi najviše kukaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih htela epidural, ali je lekar koji ce me poroditi izriciti protivnik istog. On bi mi radije uradio carski, nego porodjaj uz epiduralnu. Mada mi je rekao ako se odlucim za carski bice spinalna anestezija, pa cu videti bebicu odmah. Ali moj strah nista ne moze da odagna, od hrabre osobe, postadoh kukavica kakvu jos niko nije video.

Moj čovek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svesna sam i ja da je bolji prirodni porodjaj, i nadam se da cu imati hrabrosti za njega. Valjda cu se malo unormaliti za ovih par nedelja. Sve u svemu, zelim ti isto sto i sebi, da se brzo i lako porodimo i da se kasnije smejemo sto smo se plasile necega sto ce nam biti najlepsi trenutak u zivotu.

Kh kh jel mogu i ja da se smejem sa vama, i da pričam kako se uopšte nisam plašila :D i kako sam otišla tamo opuštena :D hmmm ili ću tu priču da plasiram za drugarice koje nisu na ovom forumu thinking-023.GIF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To samo on kapira, posto tvrdi da se beba jako muci sa epiduralom, jer majka ne moze aktivno da ucestvuje u porodjaju samim tim sto ne oseca bolove. A carski bi mi radio sa spinalnom, i odmah bi videla bebu. Tako je on meni objasnio, mada cemo se videti jos jednom do porodjaja da se konacno dogovorimo oko svega i da mi razjasni sve do detalja.

Meni je doktor na porođaju govorio suprotno - da ću se brže poroditi sa epiduralom jer će mi pomoći da se brže otvorim.

Mislim da je u pitanju dobro i loše davanje epidurala. Jer svaki lekar zna kako kolege anesteziolozi daju epidural, i neće da opanjkava kolege i da kaže da ne daju dobro epidural, već ti kaže da je on protiv epidurala. A ako zna da daju dobro on će da te uputi na epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je sve moguce, i ja sam imala razlog za indukciju, ali kod nas je postala praksa za ugovorene porodjaje jer je doktoru tako lakse. Dodjes kad je on dezuran a ne da ga zove npr. u sred noci kad spava.

Slažem se, i ja mislim da je upravo to razlog. Udesi lepo porođaj kad mu je dežurstvo a ne da se zivka u sred noći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he he kao pred kontrolni, štreberi najviše kukaju :D

Joj da znate... Taman osecajkao pred ispit! :blink: Ja sanjala sinoc kako sam u sali i poceli da mi daju epiudral,sve nekakve iglice mi u ruci stoje i od svog tog straha,budim se na ledjima i ruka ispruzena kao u snu :(

Ma bas me opet poceo da hvata strah.. Uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam strah od porođaja.To bi se moglo nazvati trema, da li će sve biti ok, da li ćemo beba i ja biti dobro.... Bol traje 1 dan, ali isplati se, imamo naše bebice!Ne znam, ja nisam za epidural. Nije porođaj ni tako strašan kao što se misli.Ali, razumijem i majke koje se odluče na to! Samo, htjela bih da im poručim da nije sve onako kao na filmovima ili kao što žene prepričavaju, jao kuku rastaješ se sa životom, gubiš svijest od bolova, vidiš kao bijelo oko tebe, kao da umireš....Gluposti! Nisam imala lak 1. porođaj, ali ne plašim se. Možda i zato što je avgust(termin) prilično daleko. Ili se meni to samo čini.Kakvi god da su doktori lakše nam je da ih ima nego da se porađamo kod kuće! Ako nama ili bebi nešto zatreba reagovaće.Moja baka se porađala sama na selu, u brdima i uvijek se ohrabrim kada se sjetim nje. Ipak imamo dosta bolje uslove. Mada je porodilište kod nas takvo da jedva možeš i da se istuširaš, ali dobro. Neću da kukam ni na osoblje u bolnici. Boli me briga, izdržim 3 dana tamo i još nekih 5 kod kuće koliko mi je bilo potrebno za oporavak, pripazim se do onih famoznih 40 dana i imam moju bebu. Početak sa bebom je malo teži, jer se često budi, a mi smo neispavane, umorne, ali i to prođe za 20-tak dana. Naviknemo se na buđenje noću. Sada će mi sigurno biti teže, jer je mala razlika između beba, ali...Izdržaću sve! Jer ja sam majka, ja sam lavica koja se bori za male laviće,he he...Baš se ohrabrih! Volim djecu, želim ih mnogo...nekada sam luda pa zamišljam ogromnu porodicu.Porođajni bol se zaboravi uz bebu! Ona je pravi lijek protiv bolova!Gledaš je pa razmišljaš kako su joj tanki prstići, vidi ima male obrve(moja je imala samo trećinu obrva, he he), pogleduješ kao na koga liči, a ona najviše liči na sebe, he he.Tako, želim svim mamama da se lijepo porode i da njima i bebi ništa ne fali, da izađu iz bolnice živi, zdravi i srećni!Samo, drage mame budite malo hrabrije!Učinite sve što je do vas, sarađujte sa doktorom, slušajte savjete na porođaju, ne vrištite, ne crpite energiju već je čuvajte u sebi da bi pomogli malom biću da se rodi! A ja priznajem da bi podnijela mnogo veći bol za moju srećicu i puno mi je srce kada čujem kako slatko skupi usnice i zove me: "mama"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj da znate... Taman osecajkao pred ispit! :blink: Ja sanjala sinoc kako sam u sali i poceli da mi daju epiudral,sve nekakve iglice mi u ruci stoje i od svog tog straha,budim se na ledjima i ruka ispruzena kao u snu :(

Ma bas me opet poceo da hvata strah.. Uzas...

A zamislite kako je tek meni :) Ja treba za koji dan da se porodim. Od silnih priča i čitanja po netu imam noćne more. Svaku noć sanjam neke bolesne snove, tj. kad zaspim negdje oko 3h ujutru, pošto od previše informacija ne mogu ni da spavam. I ja sam sanjala doktora i salu i babicu neku nadrndanu, uh...

Tačno kao što neko gore reče:"Trema kao pred ispit", samo što je kod mene još tri puta veća... ali opet samoj sebi kažem ma biće to sve kako treba uz Božiju pomoć, kad su tolike žene rodile pa što ne bih mogla i ja...

Javiću vam kako sam prošla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam strah od porođaja.To bi se moglo nazvati trema, da li će sve biti ok, da li ćemo beba i ja biti dobro.... Bol traje 1 dan, ali isplati se, imamo naše bebice!Ne znam, ja nisam za epidural. Nije porođaj ni tako strašan kao što se misli.Ali, razumijem i majke koje se odluče na to! Samo, htjela bih da im poručim da nije sve onako kao na filmovima ili kao što žene prepričavaju, jao kuku rastaješ se sa životom, gubiš svijest od bolova, vidiš kao bijelo oko tebe, kao da umireš....Gluposti! Nisam imala lak 1. porođaj, ali ne plašim se. Možda i zato što je avgust(termin) prilično daleko. Ili se meni to samo čini.Kakvi god da su doktori lakše nam je da ih ima nego da se porađamo kod kuće! Ako nama ili bebi nešto zatreba reagovaće.Moja baka se porađala sama na selu, u brdima i uvijek se ohrabrim kada se sjetim nje. Ipak imamo dosta bolje uslove. Mada je porodilište kod nas takvo da jedva možeš i da se istuširaš, ali dobro. Neću da kukam ni na osoblje u bolnici. Boli me briga, izdržim 3 dana tamo i još nekih 5 kod kuće koliko mi je bilo potrebno za oporavak, pripazim se do onih famoznih 40 dana i imam moju bebu. Početak sa bebom je malo teži, jer se često budi, a mi smo neispavane, umorne, ali i to prođe za 20-tak dana. Naviknemo se na buđenje noću. Sada će mi sigurno biti teže, jer je mala razlika između beba, ali...Izdržaću sve! Jer ja sam majka, ja sam lavica koja se bori za male laviće,he he...Baš se ohrabrih! Volim djecu, želim ih mnogo...nekada sam luda pa zamišljam ogromnu porodicu.Porođajni bol se zaboravi uz bebu! Ona je pravi lijek protiv bolova!Gledaš je pa razmišljaš kako su joj tanki prstići, vidi ima male obrve(moja je imala samo trećinu obrva, he he), pogleduješ kao na koga liči, a ona najviše liči na sebe, he he.Tako, želim svim mamama da se lijepo porode i da njima i bebi ništa ne fali, da izađu iz bolnice živi, zdravi i srećni!Samo, drage mame budite malo hrabrije!Učinite sve što je do vas, sarađujte sa doktorom, slušajte savjete na porođaju, ne vrištite, ne crpite energiju već je čuvajte u sebi da bi pomogli malom biću da se rodi! A ja priznajem da bi podnijela mnogo veći bol za moju srećicu i puno mi je srce kada čujem kako slatko skupi usnice i zove me: "mama"...

Divno si ovo napisala, hvala na riječima ohrabrenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali opet samoj sebi kažem ma biće to sve kako treba uz Božiju pomoć, kad su tolike žene rodile pa što ne bih mogla i ja...

Javiću vam kako sam prošla ;)

Draga, opusti se i naspavaj! Treba ti snaga!A i kada dobiješ bebicu budiće te svako 2 h da ručki, pa se pripremi...Svi smo mi došli na ovaj svijet na isti način! Samo hrabro!Ja sam se smijala drugarici koja se istina brzo porodila kada je opisivala porođaj kao u onoj reklami: Uđeš-izađeš i gotovo! Možda će i tebi upravo tako biti!A i meni se sada čini da je isto tako prošlo, mada nije prošla ni godina kako sam se porodila.A ako se nerviras grče ti se mišići, a to nije dobro,trebaš da budeš opuštena da se lijepo otvoriš za porođaj! Zato, popij kamilicu, istuširaj se(poželjno je tuširanje pred spavanje, jer opušta) i u krevet!I srećno, možeš ti to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, opusti se i naspavaj! Treba ti snaga!A i kada dobiješ bebicu budiće te svako 2 h da ručki, pa se pripremi...Svi smo mi došli na ovaj svijet na isti način! Samo hrabro!Ja sam se smijala drugarici koja se istina brzo porodila kada je opisivala porođaj kao u onoj reklami: Uđeš-izađeš i gotovo! Možda će i tebi upravo tako biti!A i meni se sada čini da je isto tako prošlo, mada nije prošla ni godina kako sam se porodila.A ako se nerviras grče ti se mišići, a to nije dobro,trebaš da budeš opuštena da se lijepo otvoriš za porođaj! Zato, popij kamilicu, istuširaj se(poželjno je tuširanje pred spavanje, jer opušta) i u krevet!I srećno, možeš ti to!

Hvala ti draga, nadam se da će ako Bog da biti tako brzo i da se neće šta iskomplikovati i da ću kao što si opisala gledati te majušne prstiće i obrve i pitati se na koga liči :) Vjerujem da ću se tada i rasplakati pošto mi jako malo treba a i u tom trenutku vjerujem emocije ne možeš ni kontrolisati...

Moja kuma je rodila tako, jako brzo... doduše trpila bolove kući čitavu noć i onda ujutru oko 5:30h muž je odvezao u bolnicu i ona rodila u 6h tj. za pola sata. Nisu stigli ni klistir da joj urade. Da je još malo sačekala rodila bi u autu. Uvijek se nasmijem kad se sjetim nje ali svaka joj čast, ja ne znam da li bih se usudila toliko čekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceco87 baš si nas lepo ohrabrila.

E moje devojke, vi sanjate porođaj, a ja kao kreten sanjam sex. Svake noći...mislim da postajem opterećena. I to sanjam putovanje ii na putovanju sex.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceco87 baš si nas lepo ohrabrila.

E moje devojke, vi sanjate porođaj, a ja kao kreten sanjam sex. Svake noći...mislim da postajem opterećena. I to sanjam putovanje ii na putovanju sex.

k2728.gifk2728.gifk2728.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.