Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam se do skoro toliko plasila... A sad samo cekam da krene vec jednom... Meni je problem bol i epizotomija... Ali sta da se radi, sve to je neizbezno...

Pozitivna str ovih 9 meseci je ba sto, da se psihicki prirpemimo za taj dan i da zelimo da on dodje i prodje :) Kad se setim koliko noci nisam spavala misleci na porodjaj,na pocetku trudnoce, vidim da je taj strah sada mnoogo manji... Ima ga i dalje,ali, kazem sebi,kako sve zene ovog sveta,tako i ja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu se poradjati prirodno najverovatnije, jer u ovoj seljackoj bolnici ne daju epidural :angry: , kreteni, ali dobro, sta je tu je, samo da bebica bude dobro i da sto brze prodje sam cin porodjaja. :rolleyes:

Inace mi je bebiron trenutno jako nisko, ubija mi besiku i jajnike, sta trazi tako blizu rupice nije mi jasno, pa ispasce mi ako ovako nastavi, pocela sam instiktivno da stezem noge svaki put kad pogodi centar :blink:

:blink: :blink:

Hehe i ja sam počela da osećam tako nesto, volela bih da nam neko od mama objasni da li je to normalno,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovoj fazi cerviks postaje sve mekši i počinje se otvarati. Beba se spušta u zdjelicu...to je sasvim normalna faza, odnosno tijelo se sprema za veoma bitnu ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se do skoro toliko plasila... A sad samo cekam da krene vec jednom... Meni je problem bol i epizotomija... Ali sta da se radi, sve to je neizbezno...

Pa, kapiram da na kraju jedva čekaš da se porodiš jer ti je već baš teško, pa si spreman i na bol i na sve samo da prođe. Kako opet mirujem, tako me sve više i više smara, ali neka njega tamo neka pliva, bolje da sam ja smorena nego on da izađe pre vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovoj fazi cerviks postaje sve mekši i počinje se otvarati. Beba se spušta u zdjelicu...to je sasvim normalna faza, odnosno tijelo se sprema za veoma bitnu ulogu.

A to je da lansira ove naše male u ovaj lep i pokvaren svet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene najvise uzasava sto ja i dalje ne znam kako cu se poradjati... :huh:

Carski sad vise niko ne spominje, epidural u Narodnom Frontu moze tek u 38. nedelji, a prirodno, ne znam traumiram se da ne dodje do nekog naprsnuca grlica... Tako da sve mi ima svoje za i protiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene najvise uzasava sto ja i dalje ne znam kako cu se poradjati... :huh:

Carski sad vise niko ne spominje, epidural u Narodnom Frontu moze tek u 38. nedelji, a prirodno, ne znam traumiram se da ne dodje do nekog naprsnuca grlica... Tako da sve mi ima svoje za i protiv...

Pa i ja o tome razmišljam ali kako sam prvo htela bez epidurala, pa sam se predomislila pa kao sa epiduralom, a sad kad sam čula o 25.000 dinara sa epiduralom a i mišljenje dr. koji treba da me porađa da anesteziolozi ne znaju dobro da je daju a i da ti je isključe pa da te ipak taj kraj boli...neznam više ništa. Bilo mi je čudno što se Barbarica onoliko predomišljala oko bolnica i tako toga a sad sam i sama takva, najbolje bi bilo da kad krenem da se porađam da mogu tad da kažem dajte mi epidural ili nemojte...a to štoo se to daje od 38. nedelje a ovaj moj mali uf, nisam sigurna koliko će hteti da ostane tu do 38. nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozitivna str ovih 9 meseci je ba sto, da se psihicki prirpemimo za taj dan i da zelimo da on dodje i prodje :) Kad se setim koliko noci nisam spavala misleci na porodjaj,na pocetku trudnoce, vidim da je taj strah sada mnoogo manji... Ima ga i dalje,ali, kazem sebi,kako sve zene ovog sveta,tako i ja..

Isto kao i ja... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bolje da sam ja smorena nego on da izađe pre vremena.

Pa naravno, a i neces puno da cekas... Nego oduzise se ovi dani u osmom i devetom mesecu... Mi danas bili da dajemo krv a sutra na ultrazvuk... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja o tome razmišljam ali kako sam prvo htela bez epidurala, pa sam se predomislila pa kao sa epiduralom, a sad kad sam čula o 25.000 dinara sa epiduralom a i mišljenje dr. koji treba da me porađa da anesteziolozi ne znaju dobro da je daju a i da ti je isključe pa da te ipak taj kraj boli...neznam više ništa. Bilo mi je čudno što se Barbarica onoliko predomišljala oko bolnica i tako toga a sad sam i sama takva, najbolje bi bilo da kad krenem da se porađam da mogu tad da kažem dajte mi epidural ili nemojte...a to štoo se to daje od 38. nedelje a ovaj moj mali uf, nisam sigurna koliko će hteti da ostane tu do 38. nedelje.

Nadamo se da nece ranije da krene... Sta je ovo svim bebama se zuri napolje... :)

A i Barbarica je, procitala sam u nekoj temi, napisala da je pri kraju osecala bolove jer izgleda da postoji vreme posle koga prestaje to dejstvo, ali je ipak bila zadovoljna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja o tome razmišljam ali kako sam prvo htela bez epidurala, pa sam se predomislila pa kao sa epiduralom, a sad kad sam čula o 25.000 dinara sa epiduralom a i mišljenje dr. koji treba da me porađa da anesteziolozi ne znaju dobro da je daju a i da ti je isključe pa da te ipak taj kraj boli...neznam više ništa. Bilo mi je čudno što se Barbarica onoliko predomišljala oko bolnica i tako toga a sad sam i sama takva, najbolje bi bilo da kad krenem da se porađam da mogu tad da kažem dajte mi epidural ili nemojte...a to štoo se to daje od 38. nedelje a ovaj moj mali uf, nisam sigurna koliko će hteti da ostane tu do 38. nedelje.

To se i ja pitam, lekove ukidaju u 36. nedelji, pa kad se porodimo, porodile smo se :blink:

Ja sam cula da kicma boli u svakom slucaju, da to nema veze sa epijem, ali nasi strucnjaci...

A to za 25000 je stvarno bezobrazluk... Mogli su, 50...

Ja sam se dovoljno prenerazila kada sam u cenovniku videla da ti 50000 treba, ako hoces da te porodi tvoj dr, ako tad nije na poslu...

Treba jos i da tempiramo kada cemo se poradjati, uzasssss.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno, a i neces puno da cekas... Nego oduzise se ovi dani u osmom i devetom mesecu... Mi danas bili da dajemo krv a sutra na ultrazvuk... :)

Uf, pričaj mi o tome, naročito osmi mesec. U devetom već barem čekaš svaki dan da bi mogla i da se porodiš a u osmom još i kad ležiš po ceo dan u kući...postaješ majstor sudokua...počinješ da razumeš turski...dani su duuuugi...Ali samo neka traje, samo nek se on vrti u meni, pa makar se prijavila na prvenstvo u sudokuu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i ja pitam, lekove ukidaju u 36. nedelji, pa kad se porodimo, porodile smo se :blink:

Ja sam cula da kicma boli u svakom slucaju, da to nema veze sa epijem, ali nasi strucnjaci...

A to za 25000 je stvarno bezobrazluk... Mogli su, 50...

Ja sam se dovoljno prenerazila kada sam u cenovniku videla da ti 50000 treba, ako hoces da te porodi tvoj dr, ako tad nije na poslu...

Treba jos i da tempiramo kada cemo se poradjati, uzasssss.....

Ma bre, dranje...a mogli bi to i za dž...kao u DM...ali neće...nego daj da povećamo natalitet tako što što skuplje naplatimo epidural da ga žene ne bi uzimale nego da posle prvog porođaja ne požele drugi tako brzo. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svi istu plocu vrtimo mi koje se prvi put poradjamo, da li epidural, ja hoce li se okrenuti sta cu gde cu u koju cu bolnicu nisam vise pametna sto vise citam i slusam ludim, ovde u ljubljani epid.je besplatan ali svi su mi rekli ima da ti se valjaju od smeha ako ga trazis u fazonu koji ti je sta zamisljas da si-kazu da nema sanse da ga dobijem u ovoj bolnici gde se mm rodio isto je besplatan, ali ako navatas anesteziologa, a ovde gde su mi za sad opcije najvise da cu ici placa se 180 eur.ako budem na carski morala onda tek nisma pametna jojjj ima da poludim od toga vise imam ja jos fore dosta ali svaki dan isti film vrtim od sredine marta mm i ja cemo obici malo ta porodilista i videti tek tad :)

Ne bih da te razočaram, ali prema postovima većine devojaka koje su se porodile vidim da se načelno sve ponašamo kao pogubljene kokoške pred porođaj , kokodačemo i trčkamo po bolnicama, doktorima, čitamo po forumima, knjigama, internetu. To je baš ono što kažeš, vrtimo sve isto kao pokvarenu ploču, plašimo se, bodrimo se i opet paničimo pa se umirujemo i sve tako opet u krug. Ali na kraju krajeva, kokodakale, ne kokodakale snesemo jaje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali na kraju krajeva, kokodakale, ne kokodakale snesemo jaje. :D

:lol: bas tako... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma apsolutnooo :) nemas me sta razocarati sve znam , sve smo iste a posebno prvi put....ja cu ako budem prirodno dati taj novac za epidural pa nek pukne sve :) ako budem na carski to cu tu u ljubljani ne mogu mm da cimam 7 dana da se vozi tako daleko...to je sad, a sutra ujutru cu vec neke druge opcije imati u glavi..ako ne i veceras kad legnem :)

Moja najnovija ideja je da uradim sve analize pa da vidim sa dr. dokle mogu da se premišljam...jer mh mh mh 250 evra su za nas OOOOGROMNE pare, naročito sad kad ne znamo gde ćemo od troškova aaaaaaaaaaaaa mozak će da mi prokuva!!! Sve mi ovo sa našim finansijama nešto liči na... seci uvo krpi dupe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj jesu ma za svakog su u danasnje vreme,mislim da nas prosek neki i standard znaci svaki dinar, samo mi je da se odlucim dajem kes ili ne, jer sam stvarno svesna ako ne platim nema epidurala, basr u ovom delu gde ja zivim, ovde ima jos neka anestezija daje se u venu kao neki koktel lekova ne znam ni ja kako se zove-ma ko ce to sve da popamti postala sam ko kokoska i sto se memorije tice :) rodjaka mm se tako porodila, i nista kaze ne boli iako je bas bila velika beba, a i to se placa ali nesto manje od epidurala, ma sve je plati pa se klati....bolje mi je da ne kupim nikakve inbformacije vise jer za 3 mes. ima pre u ludnici da zavrsim tad me nece pitati kako ces da se poradjas...:) samo da mi se odluciti za porodiliste i da kazu jel prirodno ili carski :) samo jos to i samo jos to i to mislim samo jos sve...:)

Uf, što više opcija više te boli glava. Ima jako puno onih ako...onda...a sve mi se čini da kad dođe taj trenutak, da ma koliko se spremale da će nas zateći nespremne i da ćemo ići onako kako nam onaj gore odredi. A možda i neće...sama sebe još više zbunjujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudnice, koje ste "usitnile"- Kikiriki, Milice i Milenice, nemoj puno da razmišljate o porođaju, jer je tu najbitniji faktor sreća i vaša pribranost na porođaju, vaše trudnoće su normalne (bar ja tako zaključujem iz vaših postova) i nema razloga da "lupate glavu" razmišljajući negativno o svakoj fazi porođaja.

Porođaj jeste nešto bolno i mučno, ali samo do trenutka dok ne čujete plač, tada se bol meša sa srećom i radošću i taj osećaj počinje da preovladava. Za nekoliko meseci posle, porođaj će vam biti u lepom sećanju, jer ste tada 1. put videle svoju bebu, koju ste osećale 9 meseci.

Beba Dimić ima opravdane razloge za strah, i ona svakako treba da bude opreznija i da se posavetuje oko svih detalja vezanih za porođaj.

Ja lično vam želim svaku sreću i dobru saradnju sa osobljem na porođaju, jer je to ključ uspešnog porođaja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA RUSKINJA PUUUUUNO...t4801.gif KOLIKO SAMO ZNACE OVAKO LEPE RECI... I BAS U PRAVOM TRENUTKU...t4451.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudnice, koje ste "usitnile"- Kikiriki, Milice i Milenice, nemoj puno da razmišljate o porođaju, jer je tu najbitniji faktor sreća i vaša pribranost na porođaju, vaše trudnoće su normalne (bar ja tako zaključujem iz vaših postova) i nema razloga da "lupate glavu" razmišljajući negativno o svakoj fazi porođaja.

Porođaj jeste nešto bolno i mučno, ali samo do trenutka dok ne čujete plač, tada se bol meša sa srećom i radošću i taj osećaj počinje da preovladava. Za nekoliko meseci posle, porođaj će vam biti u lepom sećanju, jer ste tada 1. put videle svoju bebu, koju ste osećale 9 meseci.

Beba Dimić ima opravdane razloge za strah, i ona svakako treba da bude opreznija i da se posavetuje oko svih detalja vezanih za porođaj.

Ja lično vam želim svaku sreću i dobru saradnju sa osobljem na porođaju, jer je to ključ uspešnog porođaja. :)

Hvala puno!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ruskinjooo drga hvala mnogoo zaista si divno rekla i smirujuce, ja se bojim samo ovog osoblja ovde, ipak mi je prvi put da se sa njim susrecem pa jos i porodjaj prvi put i sve, ja se bola kako bola ne bojim, vec ova moja neodlucnost me ubija te hocu ovde te hocu onde, te ovako te onako :) :) veliki ljubaccccc :*

Potpisujem i još da dodam da se ja ipak bojim i bola :wacko:. I stvarno ti puno puno hvala na podršci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se skroy ucvikala, ali jevda cekam da preguramo jos koju nedelju, pa da vidimo naseg malog andjela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne sviram mnogo, boli, ali prezivi se. Da je tako strasno svi bismo ostali na po jednom detetu...a ja imam troje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se MNOGO plasim bola, pa evo troje rodila. Onog trenutka kad dodjete u porodiliste svaki strah nestaje. DA boli boli ali svaka je zena razlicita, meni su sva tri porodjaja prosla razlicito. To sto vam je prvo nemora da znaci dug porodjaj, ja sam sa prvim detetom prvi bol dobila u 11 i 30 a sve je bilo gotovo u 2 i 23. Uzivajte, najlepsi trenuci vam sleduju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te razočaram, ali prema postovima većine devojaka koje su se porodile vidim da se načelno sve ponašamo kao pogubljene kokoške pred porođaj , kokodačemo i trčkamo po bolnicama, doktorima, čitamo po forumima, knjigama, internetu. To je baš ono što kažeš, vrtimo sve isto kao pokvarenu ploču, plašimo se, bodrimo se i opet paničimo pa se umirujemo i sve tako opet u krug. Ali na kraju krajeva, kokodakale, ne kokodakale snesemo jaje. :D

Heheheh od srca sam se nasmejala tvojim rečima. Tačno je to što kažeš apsolutno, ja sam evo u 38 nedelji i baš me neka panika uhvatila, čekam svaki dan, čitam po forumima, kokodačem na prazno, zapitkujem doktora a oni Bogu hvala škrti na rečima, uh... a na kraju znam da moram to proći pa kako mi bude. Ja sam baš usitnila, otvorena 1 cm, ali samu sebe svake sekunde hrabrim da će to sve proći kako treba i da ja to mogu izdržati i jedva čekam zagrliti svoju princezu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.