Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Kod mene to recimo nije strah, već razmišljam da je uvek bolje po organizam kad je prirodno, naravno ako je to moguće. Operacija sama po sebi nije dobra stvar, tako da treba da se koristi samo kad treba da bi sve prošlo kako treba. A uz to, mi bi smo recimo voleli drugu bebu ubrzo nakon prve, a posle carskog reza mora da bude pauza bar 2 godine da bi sve zaraslo kako treba i vratilo se na svoje mesto. Naravno da hvala bogu pa postoji CR i da puuuno bebica bezbedno dolaze na svet umesto da se muče kao što je to bilo ranije, ali opet smatram da je priroda, iako možda ima grešaka, još uvek pametnija od čoveka. Daj bože pa da sve prođe kako treba!

Ali epidural recimo hoću...iako nije baš prirodan :D

Citam ovaj post,i zamislih se,iako postoji ogroman strah od porodjaja,bolova,kontrakcija,nikada nisam razmisljala o varijanti da zahtevam od doktora da me porodi CR-om :mellow: Verovatno zato sto me pooppprilicno strah od totalne anestezije,a onda i od same pomisli na hirurski zahvat..

Dobro si rekla, ako moze vec prirodno da se sve lepo zavrsi, zasto insistirati na CR-u. Koliko cujem u PG porodilistu,su izuzetno strogi po pitanju obavljanja CR,tj tesko da ce ijedan dr pristati da uradi CR na zahtev pacijentkinje,jer je nacelnica odeljenja orjentisana ka prirodnom nacinu radjanja i CR se radi samo ako je neophodan i medicinski opravdan i sa njene strane odobren <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da lepo napredujete :) Dobar izraz,viserotka hihihihi,to vec zvuci kao titula ;) Ma odlicno,kad mozes lepo da se dogovoris sa njim,i da znas da ce te on poroditi,samo jos da krenes da se otvaras... Jesi ga pitala za anesteziologa?

Ja ne znam da ti odg na pitanje,jer sve parametre koji se prate na kontrolama,ja imam na rumunskom,a dr je uvek govorila kako je sve u redu,nije bas detaljisala u objasnjenjima,sta treba i kako da se menja...Onako logicki,trebalo bi verovatno da se povecava sa staroscu trudnoce.. Moguce je da i oni nekad promase pri merenju..Jesi ga pitala kako je moguce da je na ovoj kontroli manji nego prethodnog?

Za anesteziologa ga nisam pitala jer mi je prosli put rekao da ukoliko Zan ne bude tu ima ovaj Marjanovic koji takodje to moze da odradi, pa sve zavisi od mog termina...otom potom. Ova odstupanja u mjerenju sam primijetila tek kad sam dosla kuci, tako da jedva cekam petak da i to razrijesim. Bitno mi je samo da vidim da li je to u redu ako je to stvarno tako, a mislim da tu ne smije doci do smanjivanja osim opet kazem nije on greskom ukucao manje ili mozda sestra koja je biljezila slucajno napravila gresku. KAD CE TAJ PETAK... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za anesteziologa ga nisam pitala jer mi je prosli put rekao da ukoliko Zan ne bude tu ima ovaj Marjanovic koji takodje to moze da odradi, pa sve zavisi od mog termina...otom potom. Ova odstupanja u mjerenju sam primijetila tek kad sam dosla kuci, tako da jedva cekam petak da i to razrijesim. Bitno mi je samo da vidim da li je to u redu ako je to stvarno tako, a mislim da tu ne smije doci do smanjivanja osim opet kazem nije on greskom ukucao manje ili mozda sestra koja je biljezila slucajno napravila gresku. KAD CE TAJ PETAK... :(

Ja mislim da je u pitanju samo greska,ali opet znam kako ti je,ne mozes imati mira.Mozda si mogla pogledati na netu nesto o tom merenju :( Ja sam zakazala sa utorak kontrolu kod njega i jedva cekam,da konacno popricam na svom jeziku o svemu sto me zanima.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je u pitanju samo greska,ali opet znam kako ti je,ne mozes imati mira.Mozda si mogla pogledati na netu nesto o tom merenju :( Ja sam zakazala sa utorak kontrolu kod njega i jedva cekam,da konacno popricam na svom jeziku o svemu sto me zanima.. :(

Pitah danas mog izabranog gin u domu zdravlja jer sam bila da uzmem uput, pa mi rece da se vjerovatno Sasa smeo jer tu ne moze biti smanjivanja, to cu mu sjutra reci kad odem na pregled. Valjda ce mi sve razjasniti. Super konacno i ti kod nas, na svom terenu. :rolleyes: Jesi li iz Podgorice inece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je u pitanju samo greska,ali opet znam kako ti je,ne mozes imati mira.Mozda si mogla pogledati na netu nesto o tom merenju :( Ja sam zakazala sa utorak kontrolu kod njega i jedva cekam,da konacno popricam na svom jeziku o svemu sto me zanima.. :(

Pitah danas mog izabranog gin u domu zdravlja jer sam bila da uzmem uput, pa mi rece da se vjerovatno Sasa smeo jer tu ne moze biti smanjivanja, to cu mu sjutra reci kad odem na pregled. Valjda ce mi sve razjasniti. Super konacno i ti kod nas, na svom terenu. :rolleyes: Jesi li iz Podgorice inece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce porodjaj ostati u jako lepom secanju... I sledeci put nece biti straha :)

Prosla sam fenomenalno, Bogu hvala, a i epiduralu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce porodjaj ostati u jako lepom secanju... I sledeci put nece biti straha :)

Prosla sam fenomenalno, Bogu hvala, a i epiduralu :)

Super! Eto jedan ohrabrujuci post za sve buduce mamice! Sve cestitke jos jednom! 37-tumblr.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce porodjaj ostati u jako lepom secanju... I sledeci put nece biti straha :)

Prosla sam fenomenalno, Bogu hvala, a i epiduralu :)

Bas mi je drago zbog tvog lepog iskustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce porodjaj ostati u jako lepom secanju... I sledeci put nece biti straha :)

Prosla sam fenomenalno, Bogu hvala, a i epiduralu :)

Bas mi je drago... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce porodjaj ostati u jako lepom secanju... I sledeci put nece biti straha :)

Prosla sam fenomenalno, Bogu hvala, a i epiduralu :)

Jeej!!!Super, a sad drži palčeve nama ostalim stomaklijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno,Barbarice :D ,bas mi je drago zbog tebe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice drago mi je zbog tebe kao i svake mame koja je zadovoljna porodom, a tako je malo zadovoljnih ....

kada se samo sjetim koliko sam se ja panicno bojala poroda a drugi je bio. Prvi put nista a drugi sam pretrnula od straha, sada vidim bez potrebe. Samo se nemojte opterecavati i slusati price koje nisu za jednu trudnicu, jer sam ja napravila tu gresku, stalno citala o nekim bolestima i komlikacijama i na porod otisla sa takvim neopisivim strahom, kakav nikada nisam osjetila. DEFINITIVNO BEZ RAZLOGA ... Kako su sve do sada tako cete i vi ... a da boli-boli, ali bude i prodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se nemojte opterecavati i slusati price koje nisu za jednu trudnicu, jer sam ja napravila tu gresku, stalno citala o nekim bolestima i komlikacijama i na porod otisla sa takvim neopisivim strahom, kakav nikada nisam osjetila. DEFINITIVNO BEZ RAZLOGA ... Kako su sve do sada tako cete i vi ... a da boli-boli, ali bude i prodje

nani, hvala na lepim recima... Lakse je kad cujes nesto ovako... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce porodjaj ostati u jako lepom secanju... I sledeci put nece biti straha :)

Prosla sam fenomenalno, Bogu hvala, a i epiduralu :)

Barbaricedraga, cestitam ti od srca!!! To pilence je predivno... :):) Bogu hvala pa je sve bilo bas kako treba!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbaricedraga, cestitam ti od srca!!! To pilence je predivno... :):) Bogu hvala pa je sve bilo bas kako treba!!!

Porodila sam se dva puta. Oba puta prirodno. Sve je proslo ok.

Mogu vam samo poruciti da se ne plasite porodjaja. Nije to tako stasno. Da boli je tacno ali moze da se izdrzi. Mislite pozitivno.

Drugi put je islo sve znatno brze. Sve ukupno sa bolovima je trajalo sat i po vremena.

Ali ako imate sansu za epidural iskoristite je. Sto da ne. Imacete vise koncentacije da saradjujete sa babicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeej!!!Super, a sad drži palčeve nama ostalim stomaklijama.

Drzim drzim :D Ma samo opusteno... Sto opustenije to ce biti lakse ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka je zena za sebe posebna..i nijednoj nije lako..i ja mislimd ane treba slusati sve lose price...i da kad dodje vreme najmanje imas vremena za paniku i da se ta panika pretvara u zelju da sto pre izadje bebac kako bi bio sa nama..mislim i meni nije sve jedno ali sta je tu je..jake smo mi :rolleyes:

a el mozete malo da mi pojasnite taj epidural..gde se daje i sve ostalo.. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka je zena za sebe posebna..i nijednoj nije lako..i ja mislimd ane treba slusati sve lose price...i da kad dodje vreme najmanje imas vremena za paniku i da se ta panika pretvara u zelju da sto pre izadje bebac kako bi bio sa nama..mislim i meni nije sve jedno ali sta je tu je..jake smo mi :rolleyes:

a el mozete malo da mi pojasnite taj epidural..gde se daje i sve ostalo.. :blink:

Imas temu posebnu za epidural...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvjek postoji neka doza straha,ali sto manje razmisljanja o tome to bolje,opustiti se i razmisljati o bebi.Bar tako sam ja,trudila am se da ne razmisljam puno o tome.I kad je dosao taj dan sve je tako brzo prosli da se posle pitamo cemu sve ono razmisljanje.Moj je porodjaj bio za pozeliti,za ukupno dva sata sve je bilo gotovo.Takav vam zeli svima drage trudnice.Me brinite i uzivajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvjek postoji neka doza straha,ali sto manje razmisljanja o tome to bolje,opustiti se i razmisljati o bebi.Bar tako sam ja,trudila am se da ne razmisljam puno o tome.I kad je dosao taj dan sve je tako brzo prosli da se posle pitamo cemu sve ono razmisljanje.Moj je porodjaj bio za pozeliti,za ukupno dva sata sve je bilo gotovo.Takav vam zeli svima drage trudnice.Me brinite i uzivajte.

Daj bože da i nama bude tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu se poradjati prirodno najverovatnije, jer u ovoj seljackoj bolnici ne daju epidural :angry: , kreteni, ali dobro, sta je tu je, samo da bebica bude dobro i da sto brze prodje sam cin porodjaja. :rolleyes:

Inace mi je bebiron trenutno jako nisko, ubija mi besiku i jajnike, sta trazi tako blizu rupice nije mi jasno, pa ispasce mi ako ovako nastavi, pocela sam instiktivno da stezem noge svaki put kad pogodi centar :blink::blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu se poradjati prirodno najverovatnije, jer u ovoj seljackoj bolnici ne daju epidural :angry: , kreteni, ali dobro, sta je tu je, samo da bebica bude dobro i da sto brze prodje sam cin porodjaja. :rolleyes:

Pa ni u nekim vecim bolnicama ne daju epidural. Jeste strasno za vreme porodjaja, ali brzo prodje i posle si kao nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam stah,koliko od porodjaja,bola,toliko je bio strah od nepoznatog.Nekako mi taj klistir bio u glavi stalno,nisam znala kako izgleda,sta je to,kako deluje.

Al nekako sam svaki dan ubedjivala sebe da to tako mora,da je to samo korak do sna i ce proci,mora proci,toliko zena je proslo kroz to pa cu i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se do skoro toliko plasila... A sad samo cekam da krene vec jednom... Meni je problem bol i epizotomija... Ali sta da se radi, sve to je neizbezno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmedju kontrakcija ta pauza mnogo znaci.Mene je npr vise izmorilo to sto je duze trajalo.a to zasecanje nisam toliko osetila,to je u toku napona uradila i najavila mi je babica.Usivanje je bilo pomalo bolno,mozda zato sto se dr pojavio posle sat vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.