Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam opet imala kosmare, ali bez beba... Neke provalije i planine, pa cigan koji iskace iz neke pecine, pa bazen Eve Longorie, pun pirana koje se zalepile za mene... Pa htedoh nekoj deci da uzmem loptu da se muz i ja dobacujemo, pa me napao Djilas xD Pa kao pravim razmestaj u sobi za bebu, ono sve neki krs namestaj, pa ja tu urlam... Pa kafic gde locem loce, i probudim se mrrrrrrrrrrtva zedna :angry:xD UZAS... Glava me bolela sad kad sam ustala :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet imala kosmare, ali bez beba... Neke provalije i planine, pa cigan koji iskace iz neke pecine, pa bazen Eve Longorie, pun pirana koje se zalepile za mene... Pa htedoh nekoj deci da uzmem loptu da se muz i ja dobacujemo, pa me napao Djilas xD Pa kao pravim razmestaj u sobi za bebu, ono sve neki krs namestaj, pa ja tu urlam... Pa kafic gde locem loce, i probudim se mrrrrrrrrrrtva zedna :angry:xD UZAS... Glava me bolela sad kad sam ustala :lol: :lol: :lol:

I ja sam jednom sanjala Đilasa :lol: :lol: :lol: ali me nije napao već mi je nešto pomagao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja stalno sanjam neke cudne snove. Nekad neke gluposti, nekad o bebi, nekad i o porodjaju, nekad imam neke nepovezane kosmare, ma strasno bre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene muz barem dva puta nocu probudi jer se derem i placem :lol: A nekada se i cerekam kao luda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palsim se drugog vise nego prvog. Moj muz me stalno bodri i govori da ne brinem i da trazim PDA ako zelim jer sam ga na prvom porodjaju dobila pri kraju i spasio me je....a mene sramota jer su me sve poznanice napale kako sam kukavica i ne znam sta je PRAVI porodjaj jer sam se porodila sa epiduralnom anestzijom a ne konaju da se ona daje vec kad je zena otvorena 4 prsta a do tad sam se mucila pola dana i noci....ne znam sta da radim i to me brine. budim se nocu, hvata me panika....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palsim se drugog vise nego prvog. Moj muz me stalno bodri i govori da ne brinem i da trazim PDA ako zelim jer sam ga na prvom porodjaju dobila pri kraju i spasio me je....a mene sramota jer su me sve poznanice napale kako sam kukavica i ne znam sta je PRAVI porodjaj jer sam se porodila sa epiduralnom anestzijom a ne konaju da se ona daje vec kad je zena otvorena 4 prsta a do tad sam se mucila pola dana i noci....ne znam sta da radim i to me brine. budim se nocu, hvata me panika....

Da uzmes PDA obavezno :lol: :lol: .Pusti ti te hrabrice,ko ce im dati orden za hrabost?Zasto da se mucis ako ne moras.Sve najbolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palsim se drugog vise nego prvog. Moj muz me stalno bodri i govori da ne brinem i da trazim PDA ako zelim jer sam ga na prvom porodjaju dobila pri kraju i spasio me je....a mene sramota jer su me sve poznanice napale kako sam kukavica i ne znam sta je PRAVI porodjaj jer sam se porodila sa epiduralnom anestzijom a ne konaju da se ona daje vec kad je zena otvorena 4 prsta a do tad sam se mucila pola dana i noci....ne znam sta da radim i to me brine. budim se nocu, hvata me panika....

Ma ne obaziri se na tudja misljenja, to je tvoj porodjaj i ti treba sebi da ga olaksas maximalno, one ako nece PDA, ne moraju tebe da napadaju... Bolje i kukavica nego izmrcvarena hrabrica... Lepo ocenis koliko bola mozes, a koliko ne mozes da podneses.... Rezultat je isti, beba je tu, a to koliko si se namucila, namucila si se u svakom slucaju, samo sto sa PDA 10Xmanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palsim se drugog vise nego prvog. Moj muz me stalno bodri i govori da ne brinem i da trazim PDA ako zelim jer sam ga na prvom porodjaju dobila pri kraju i spasio me je....a mene sramota jer su me sve poznanice napale kako sam kukavica i ne znam sta je PRAVI porodjaj jer sam se porodila sa epiduralnom anestzijom a ne konaju da se ona daje vec kad je zena otvorena 4 prsta a do tad sam se mucila pola dana i noci....ne znam sta da radim i to me brine. budim se nocu, hvata me panika....

Ma bre, ne slušaj nikog. A što one ne vade zube bez anestezije...pa to je prirodno!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bre, ne slušaj nikog. A što one ne vade zube bez anestezije...pa to je prirodno!!! :angry:

E to sam ja rekla jednoj koja me je smarala sa tim prirodno... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nema potrebe da ikom polazes racune na kraju krajeva.. Vi ste tako,ja cu ovako i kraj price.. Kao i za druge stvari, i za nacin porodjaja bi se naslo 1000 misljenja,a s obzirom da nas to tek ocekuje, najbolje je da olaksamo sebi koliko se moze.. Posle kad sve prodje,lako je pricati i pametovati drugima :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to sam ja rekla jednoj koja me je smarala sa tim prirodno... :angry:

Mm se buni protiv epidurala, a ja sam mu rekla da mi se javi kad protera ping pong lopticu kroz uretru... :angry:

A da ta neće možda još i da ti rade prirodan CR? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm se buni protiv epidurala, a ja sam mu rekla da mi se javi kad protera ping pong lopticu kroz uretru... :angry:

Nesto slicno sam i ja rekla mm :angry: I od tada,sve moze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sta bre imaju oni da se pitaju??? Jel se oni poradjaju!!! Ugrrrrrr :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se poradjala "prirodno" zato sto sam morala,i odgovorno tvrdim da taj bol uopste nije prirodan,pogotovo kad ti jos i dodaju indukciju.Meni uopste nije jasno kako neko,ako moze sebi da priusti epidural,uopste razmoslja o porodjaju bez.Jel to kod zena neka moda da muce sebe? Epidural je nesto najkorisnije sto je ikad izmisljeno(posle onog uzasa od bolova na porodjaju i to odgovorno tvrdim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm se buni protiv epidurala, a ja sam mu rekla da mi se javi kad protera ping pong lopticu kroz uretru... :angry:

A da ta neće možda još i da ti rade prirodan CR? :angry:

Hahahaaha, ne, bila je u fazonu, hmpf, danas se svi poradjaju CR-om, jer mogu da plate dr, a ne bi ni da se oznoje, nego da dobiju bebu na gotovo... E tu se moj razgovor sa doticnom zavrsio... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

A za muza si me nasmejala, ni mm nije odusevljen, ali smatra da ako ikako bude moguce da se izvuce trudnoca do carobne 38.(u NF ne moze epidural ranije) i ako jos vecom srecom izbegnem CR(to dvoje zajedno mu dodje na 1%), mogu na svaki nacin sebi da olaksam porodjaj ukljucujuci i epidural, ne smatra narocito neophodnim da se rascerecim na stolu <_< ... Ali tu se slazem sa tobom, svaki muskarac koji je protiv epidurala, bi morao da se okusa u tvom izazovu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaaha, ne, bila je u fazonu, hmpf, danas se svi poradjaju CR-om, jer mogu da plate dr, a ne bi ni da se oznoje, nego da dobiju bebu na gotovo... E tu se moj razgovor sa doticnom zavrsio... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

A za muza si me nasmejala, ni mm nije odusevljen, ali smatra da ako ikako bude moguce da se izvuce trudnoca do carobne 38.(u NF ne moze epidural ranije) i ako jos vecom srecom izbegnem CR(to dvoje zajedno mu dodje na 1%), mogu na svaki nacin sebi da olaksam porodjaj ukljucujuci i epidural, ne smatra narocito neophodnim da se rascerecim na stolu <_< ... Ali tu se slazem sa tobom, svaki muskarac koji je protiv epidurala, bi morao da se okusa u tvom izazovu...

U 31.smo nedelji...

Dočekaćeš, dočekaćeš ništa se ne brini. Kažem ti ja, još ćemo biti i cimerke :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U PG i dalje ne postoji mogucnost primanja epidurala 24h,samo 2 anesteziologa ga daju,tako da je potrebno da se makar 2 prsta otvorim,da bi mi dr izazvao i obavio porodjaj sa epiduralom..Pa zamislite,kakvo ce to igranje po zivcima da bude na svakom pregledu,tamo pred kraj :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo alisa bas mi je zao zbog tog psiho mucenja, ali bice to sve ok videces :) pa i ja ako budem u ljubljani se poradjala nece jednostavno da daju tako sam cula uvek te "teraju" da bez epidurala, ali ja odoh u drugi grad, samo da sve bude ok..eno na temi epiduralana anestezija pisala je jedna mama koja se porodila u Pg sa epiduralom pa mozes malo da se raspitas iz prve ruke :

Cao svim mamama.Inace sam iz PG-a. Ovo mi je druga trudnoca. Prvi put sam se porodila epiduralno i mogu vam reci da je to fenomenalno iskustvo, radjas novi zivot a nemas bolove. Tacno jeda kod nas jos uvijek rade 2 enesteziologa, tj. kad sam se ja poradjala radio je samo jedan, prije skoro 2 godine. I ovog puta idem epiduralno iako mi mnogi kazu da idem priridno, a ja se vodim iskljucivo onim ZASTO TRPJETI BOL, KAD MOZE I BEZ TOGA,a posledice bar ja nisam osjetila. Alisa ako imas nekih pitanje vezano za porodjaj u pg i epidural slobodno pitaj. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko kako da postavim tiker??? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U PG i dalje ne postoji mogucnost primanja epidurala 24h,samo 2 anesteziologa ga daju,tako da je potrebno da se makar 2 prsta otvorim,da bi mi dr izazvao i obavio porodjaj sa epiduralom..Pa zamislite,kakvo ce to igranje po zivcima da bude na svakom pregledu,tamo pred kraj :(:(:(

Strava...a ti se tresi da ti beba krene kad oni rade :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko kako da postavim tiker??? :huh:

Znači, odabereš tiker, na sajt za tikere odeš tako što klikneš na neki od naših. I onda videćeš tamo na kraju kad odabereš ticker da piše kod za forume i tu odabereš bb code i iskopiraš ga.

Odeš u moje kontrole kod sebe u nalogu i tamo uđeš u potpis i iskopiraš taj kod u potpis. I to ti je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, odabereš tiker, na sajt za tikere odeš tako što klikneš na neki od naših. I onda videćeš tamo na kraju kad odabereš ticker da piše kod za forume i tu odabereš bb code i iskopiraš ga.

Odeš u moje kontrole kod sebe u nalogu i tamo uđeš u potpis i iskopiraš taj kod u potpis. I to ti je to..

Evo i mene....Hvala Kiki. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U PG i dalje ne postoji mogucnost primanja epidurala 24h,samo 2 anesteziologa ga daju,tako da je potrebno da se makar 2 prsta otvorim,da bi mi dr izazvao i obavio porodjaj sa epiduralom..Pa zamislite,kakvo ce to igranje po zivcima da bude na svakom pregledu,tamo pred kraj :(:(:(

Alisa, ne znam iz kojeg si ti mjesta, ali koliko vidim poradjaces se u Pg. Kod kog doktora ides ovdje u Pg i sa kojim anesteziologom si razgovarala vezano za epidral? D li znas i to da je ovdje sada drugacija procedura za epidural, treba da ti daju neki papir u kojem treba da ispunis odredjene podatke i da stavis svoj potpis na to. Prilikom prijema na porodjaj taj papir ti je pokrice za obavljanje epidurala, naravno tu mora biti jedan od anesteziologa koji daju epidural. S obzirom da kod nas nijedan anesteziolog nece da dezura 24 sata da bi obavio porodjaj ostaje nam samo da se nadamo da ce ipak tada doci i da cemo imati srece. Moj anesteziolog je bukvalno sjutradan posao na odmor i ja sam uhvatila "zadnji voz" sto se tice epidurala u prvoj trudnoci. A sada znam da ce jedan biti na odmoru do sredine februara, pa se nadam da ce moja bebica sacekati do tada... isto tako ginekolog koji ti je pratio trudnocu ne smije biti na porodjaju uoliko nije dezuran toga dana, a ja jedino imam povjerenja u njega. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... isto tako ginekolog koji ti je pratio trudnocu ne smije biti na porodjaju uoliko nije dezuran toga dana, a ja jedino imam povjerenja u njega. :(

A što ne sme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što ne sme?

[/quote

Pa takva su pravila kod nas, do sada je i to moglo ali zbog navodne korupcije poostrili su pravila, a sve po nasoj grbaci i na nasu stetu. Ako nemas vezu nece niko da te pogleda. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.