Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Ne postoje privatne klinike za porodjaj kod nas, jer je to suvise velika odgovornost. A i onda epidural ne bi tako malo kostao, a CZ bi bio oko par hiljada evra. Zato mislim da su mnoge zene ipak srecne sto se kod nas moze dogovoriti za tako nesto.

Cini mi se da se od skora rade porodjaji u Jevremovoj... ali nisam sigurna, ne mogu da se setim da li mi je dr rekao da su poceli ili da ce poceti da poradjaju... sad na sajtu vidim da rade porodjaje, ali ne znam da li je to od ranije, pa nije azurirano...

Svejedno, i da rade, za svaku komplikaciju, ne daj boze, voze u visegradsku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da se od skora rade porodjaji u Jevremovoj... ali nisam sigurna, ne mogu da se setim da li mi je dr rekao da su poceli ili da ce poceti da poradjaju... sad na sajtu vidim da rade porodjaje, ali ne znam da li je to od ranije, pa nije azurirano...

Svejedno, i da rade, za svaku komplikaciju, ne daj boze, voze u visegradsku...

Ufff ne znam, ja bas nemam poverenje u privatne klinike... Ako do komplikacije dodje svasta se desi dok se dodje do Visegradske.... Bar je to moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada tacno od viska glava zaboli :( U malom gradovima lepo znas kakva je bolnica,kakvi su dr,znas da ne mogu da te vrate, i kazes sta mi bog da!

Ovo je stvarno grozno, u totalnoj si neizvesnosti do kraja,gde ces i kako ces se poroditi.. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem na GAK Narodni Front, nisam ni u kakvoj dilemi oko toga, za trudnoce poput moje oni su najbolja opcija, a imam i visegodisnje iskustvo sa njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam dobila odobrenje za epidural... Toliko je zena sve lepo objasnila, da ja, verovali ili ne, vise uopste nemam strah od porodjaja :D Sada jeeeeeeeedva cekam da bebac krene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isto prvo htela u Gradskoj da se porodim, dosta njih mi je nahvalilo, i tamo sam radila dva expertna uz... e kad je doslo vreme za epidural, nasla sam vezu, jednu finu babicu i ona mi je rekla isto sto su rekli i Barbarici - 500 evrica, cak sam i sa anesteziologom razgovarala telefonom, rekla je da moram izabrati lekara pa se njih dvoje utale za cenu!!! resila sam da idem i DM.. moja drugarica je vodila celu trudnocu privatnokod doktorke koja radi u DM, kad je krenuo porodjaj ona je bila na putu, a mesta za nju u bolnici NEMA!! morala je da ide u NF. rekoh, idem i ja tamo, kad sam saznala za vodu- ne kupaju bebe. plakala sam od muke sto je sve to tako kod nas, sabrala se nakon toga, dobro razmislila, pronasla vezu i otisla u HF da se porodim,jer mi je najvaznije bilo da dobijem epidural! bebe stvarno ne peru, bebi frendli nije tako los, nas su obilazili non-stop, sestre iz laktarijuma su dolazile, i anesteziolozi su nas cak obilazili da vide da nemamo neke posledice od anestezije, hrana je bilo ok... jeste im guzva i treba bar neka veza, ali boxovi za porodjaj su savremeni, ima dovoljno osoblja i svi anesteziolozi su vrlo strucni, obilaze na pola h nakon sto daju epidural! i cene su im najpovoljnije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto, sta vise reci o Dragise Misovic nego da je bolnica samo za VEZE...

Ja cu da odem tamo kad krenu trudovi, pa ako Bog da da bude mesta cool, a ako ne odoh u NF... Mada keva me tera u Visegradsku jer i tamo znamo doktorku, ona je nju poradjala i super je ovako... ALi ja sam cula price da njima anesteziolozi ne valjaju, tj da ti daju epid, i odu, i posle nema ko da ti dodaje... Ma uzas... Kuda vodi ovaj svet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, samo da vam poželim puno sreće na porodjaju..najbolje je ne misliti o tome, kada te strefi,, strefilo te..sav bol prodje onog momenta kada beba izadje.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, samo da vam poželim puno sreće na porodjaju..najbolje je ne misliti o tome, kada te strefi,, strefilo te..sav bol prodje onog momenta kada beba izadje.. :rolleyes:

:o :o :o :o :o

Ali ja cvikam i to ne pitaj koliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam dobila odobrenje za epidural... Toliko je zena sve lepo objasnila, da ja, verovali ili ne, vise uopste nemam strah od porodjaja :D Sada jeeeeeeeedva cekam da bebac krene...

JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIII........... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff ne znam, ja bas nemam poverenje u privatne klinike... Ako do komplikacije dodje svasta se desi dok se dodje do Visegradske.... Bar je to moje misljenje...

Iskreno, ni ja, nego sam samo rekla u vezi privatnog porodilista... ja sam isto za proverene ustanove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, samo da vam poželim puno sreće na porodjaju..najbolje je ne misliti o tome, kada te strefi,, strefilo te..sav bol prodje onog momenta kada beba izadje.. :rolleyes:

Hvala draga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam dobila odobrenje za epidural... Toliko je zena sve lepo objasnila, da ja, verovali ili ne, vise uopste nemam strah od porodjaja :D Sada jeeeeeeeedva cekam da bebac krene...

Bravo draga,bas se radujem zbog tebe...Sad cekamo tvoj dan D!!!! jUUUUPIIIII....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaaa, jos malkoooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navijamo za vas sa tribina.. :lol: Kuku kad se setim moje dr na porodjaju..kaže ona meni: samo ti guraj, a ja ću da ga hvatam ako izleti :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navijamo za vas sa tribina.. :lol: Kuku kad se setim moje dr na porodjaju..kaže ona meni: samo ti guraj, a ja ću da ga hvatam ako izleti :blink::lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navijamo za vas sa tribina.. :lol: Kuku kad se setim moje dr na porodjaju..kaže ona meni: samo ti guraj, a ja ću da ga hvatam ako izleti :blink::lol:

:rolleyes::P:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navijamo za vas sa tribina.. :lol: Kuku kad se setim moje dr na porodjaju..kaže ona meni: samo ti guraj, a ja ću da ga hvatam ako izleti :blink::lol:

:lol: :lol: :lol: dobra je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navijamo za vas sa tribina.. :lol: Kuku kad se setim moje dr na porodjaju..kaže ona meni: samo ti guraj, a ja ću da ga hvatam ako izleti :blink::lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocas sanjala,da sam otisla da se porodim,a dr kaze,230e za epidural molim..Kad se ja setim, zaboravila novcanik kuci :( A nigde ni tel,ni nekog poznatog da pozajmim,jaaaaoooo muka mojih celu noc :P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JOj sta ja sve sanjam... Neke krevece sa lutkama, ko prevremeno rodjene bebe, pa se jedan zapali... Pa kao rodila sam zensko a ne musko... Ma svasta xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, samo da vam poželim puno sreće na porodjaju..najbolje je ne misliti o tome, kada te strefi,, strefilo te..sav bol prodje onog momenta kada beba izadje.. :rolleyes:

Potpisano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JOj sta ja sve sanjam... Neke krevece sa lutkama, ko prevremeno rodjene bebe, pa se jedan zapali... Pa kao rodila sam zensko a ne musko... Ma svasta xD

Joooojjjjj..Pa ti imas bas "ruzicaste" snove :o:o:o ... Ja do sada nisam imala nemirne trudnicke sne,pa mi smesno,gde bas dr rece 230e :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooojjjjj..Pa ti imas bas "ruzicaste" snove :o:o:o ... Ja do sada nisam imala nemirne trudnicke sne,pa mi smesno,gde bas dr rece 230e :blink:

Ja sam isto počela svašta da sanjam, a sve nešto vezano za bebe. Mislim da me psiha priprema na bebu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno ;) Ja nocas sanjala kako mi je beba kuci,a ja kao skitam,setam sa prijateljicama,pa samo od jednom "klik" jaaaao pa meni je beba kuci,pa trrrrkkkk tamo (a beba mirno spava) ;) I tako sve u krug ceo san!!!

Psiha je cudo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.