Strah od porođaja

odgovora

Objavljeno

Da, sto kazes pitacu jos tu zenu pa cu da vidim... Nego ja sam skepticna po pitanju toga da beba bude tamo sa ko zna kime, ne znam zasto :D Jer takva sam osoba da kad je nesto moje mora da je pored mene i samnom i mislim da je samo tako i sigurno... Sta cu, takav neki bzvz stav imam :) Ali ta zena je ionako ta sto radi sa bebama kad se rode, pa ako bude kod nje onda ok... A jel mozes da uzmes BF pa da se predomislis?

Hahahaha ko udje tamo ne izlazi tako lako. Nema toga. To sam i ja pitala. A znas kako to izgleda? Sobe porodilja su u jednom hodniku a u njenom produzetku su bebe. Tu sede pedijatrijske sestre i mozes uvek da dodjes do njih. Tacno znas kad ih hrane, kad ce da ih donesu. I one tamo budu u svojim kreveticima i lepo se brinu o njima. Nemoj zbog toga da se mislis. Malo je to porodiliste i nemas utisak da je beba ne znam koliko daleko. Tu su, cak ih i cujes kako placu. Ja sam mog mogla da prepoznam, kao i moje cimerke svoje. Svaka beba specifisno place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, sto kazes pitacu jos tu zenu pa cu da vidim... Nego ja sam skepticna po pitanju toga da beba bude tamo sa ko zna kime, ne znam zasto :D Jer takva sam osoba da kad je nesto moje mora da je pored mene i samnom i mislim da je samo tako i sigurno... Sta cu, takav neki bzvz stav imam :) Ali ta zena je ionako ta sto radi sa bebama kad se rode, pa ako bude kod nje onda ok... A jel mozes da uzmes BF pa da se predomislis?

Ma.mozes da se predomislis,ali da se kladimo da neces. :D Pisala sam svoja iskustva na temi BF,a ona su bas lepa.Ma,kada prvi put vidis bebicu pozeleces da se nikad vise ne odvojis od nje,nema sanse da je das u box ako ne moras :D (bar bo tvom bzvz stavu mi se tako cini :lol: ) Ja sam iz porodilista izasla ispavana kao sa odmora.Bebac je non stop spavao,pa i ja sa njim.Jedini problem stvarno jeste rana ,ako je velika,ali ti kuci i onako nastavljas da se brines o bebi sa tom ranom,i tu nema neke razlike,Samo ti uzmi Bf bez strah i sve ce biti fenomenalno,ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.mozes da se predomislis,ali da se kladimo da neces. :D Pisala sam svoja iskustva na temi BF,a ona su bas lepa.Ma,kada prvi put vidis bebicu pozeleces da se nikad vise ne odvojis od nje,nema sanse da je das u box ako ne moras :D (bar bo tvom bzvz stavu mi se tako cini :lol: ) Ja sam iz porodilista izasla ispavana kao sa odmora.Bebac je non stop spavao,pa i ja sa njim.Jedini problem stvarno jeste rana ,ako je velika,ali ti kuci i onako nastavljas da se brines o bebi sa tom ranom,i tu nema neke razlike,Samo ti uzmi Bf bez strah i sve ce biti fenomenalno,ne brini.

Hvala na savetu :)

Jel si ti uzimala epidural, nisam skontala ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA CU DEFINITIVNO DA POLUDIM... Sa smo se culi sa ovom "vezom" i kao moram da dam 250evrica anesteziologu i isto toliko doktoru tog anesteziologa, jer nece odvojeno da rade... Ili da idem bez epidurala... ZNaci poludecuuuuu... Nek se nose...

Ma za*** me vise... Kad krene idem u DM, pa dace Bog da bude mesta... Ne mogu vise da razmisljam i da se nerviram, smucilo mi se sve... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA CU DEFINITIVNO DA POLUDIM... Sa smo se culi sa ovom "vezom" i kao moram da dam 250evrica anesteziologu i isto toliko doktoru tog anesteziologa, jer nece odvojeno da rade... Ili da idem bez epidurala... ZNaci poludecuuuuu... Nek se nose...

Ma za*** me vise... Kad krene idem u DM, pa dace Bog da bude mesta... Ne mogu vise da razmisljam i da se nerviram, smucilo mi se sve... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Pa to je mnogo para stvarno... 500e... Sto je mnogo mnogo je... Jos i doktor 250e... Zasto? Zato sto stoji i nadgleda? Strasno... Nemoj da se nerviras Barbarice, sta da radis kad vidis da je svuda isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS bi ti uzeli najvise 200 e, sve zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA haos... Kao da nije dovoljno sto treba da razmisljas da li ces imati pare za bebu, nego jos treba razmisljati da li ces imati pare da tom detetu neko pomogne da dodje na svet... Uzas... Pa jbte da sam htela da placam isla bih na privatnu kliniku da se porodim... UZAS...

Nista, odem kad krene u DM, a ako nema mesta u Visegradsku pa da mi daju epid, a muz nek ide tad da uplati... STa da radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne postoje privatne klinike za porodjaj kod nas, jer je to suvise velika odgovornost. A i onda epidural ne bi tako malo kostao, a CZ bi bio oko par hiljada evra. Zato mislim da su mnoge zene ipak srecne sto se kod nas moze dogovoriti za tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok kod nas placas, nerviras se, po stranim zemljama je to sasvim normalna procedura... I vise od 80% zena se poradja uz epid. a ostatak ide na cr ili prirodni... Dok kod nas sve to bude besplatno i nesto uobicajeno kao sto je prirodni procice godine i godine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali kod nas jos nije uredjeno zdravstveno osiguranje. Ne moze sa par hiljada mesecno da se ocekuje da imamo sve pokriveno. To nigde nema. A kad se uzme u obzir da zeljeni CZ dosta ostecuju budzet, ne znam sta ocekujemo. U toj trci svi ucestvujemo, ne samo lekari ili ministarstvo. Svaka zena za zeljeni CZ izbije dosta novca iz kase, pa posle nema za ostale i ostalo. Mene bi bilo sramota, kad znam da se recimo u Betaniji rukavice peru, jer nema para ni za to. Nema ni za gaze... Ali ima za oeraciju koja nije neophodna, jer se pacijent i dr dogovore. Meni su tu oboje odgovorni. I to nije slika samo ginekologije, vec i hirurgije i jos nekih. Pa izracunajte koliko nas sve zajedno to kosta.

Onaj ministar koji bude zeleo da sredi zdravstvo, morace prvo to da ukine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne postoje privatne klinike za porodjaj kod nas, jer je to suvise velika odgovornost. A i onda epidural ne bi tako malo kostao, a CZ bi bio oko par hiljada evra. Zato mislim da su mnoge zene ipak srecne sto se kod nas moze dogovoriti za tako nesto.

Verovali ili ne u CG postoji privatna bolnica u Meljinama (nekada je to bila vojna bolnica,pa privatizovana).Uglavnom, ulazila sam na sajt,predivno je sredjena,odprilike kako gledamo na filmovima,kad se zene poradjaju u svojim sobama,svaka soba kupatilo i sl.Porodjaj prirodni sa anestezijom kosta 800e,a ne znam koliko kosta smestaj po danu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A znam kako se napolju zivi, bila sam na studijama u Nemackoj i Engleskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovali ili ne u CG postoji privatna bolnica u Meljinama (nekada je to bila vojna bolnica,pa privatizovana).Uglavnom, ulazila sam na sajt,predivno je sredjena,odprilike kako gledamo na filmovima,kad se zene poradjaju u svojim sobama,svaka soba kupatilo i sl.Porodjaj prirodni sa anestezijom kosta 800e,a ne znam koliko kosta smestaj po danu. :rolleyes:

I ja sam cula za to. Ne znam utiske ni porodilja, a ni misljenja ostalih lekara o strucnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA haos... Kao da nije dovoljno sto treba da razmisljas da li ces imati pare za bebu, nego jos treba razmisljati da li ces imati pare da tom detetu neko pomogne da dodje na svet... Uzas... Pa jbte da sam htela da placam isla bih na privatnu kliniku da se porodim... UZAS...

Nista, odem kad krene u DM, a ako nema mesta u Visegradsku pa da mi daju epid, a muz nek ide tad da uplati... STa da radim...

Jao Barbarice,stvarno je previse to novca.. Pa u CG je bila "tarifa" za epidural 300e (pola ginekologu, pola anesteziologu).. Stvarno, da ta tvoja "veza" nije htela da se ugradi u cascavanje.. Ma kako god,uzas jedan,kao da ne damo puno novca u tih 9 meseci! Ne znam sta da ti kazem,sem da se nadam da ce biti mesta u DM ili u Visegrad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali kod nas jos nije uredjeno zdravstveno osiguranje. Ne moze sa par hiljada mesecno da se ocekuje da imamo sve pokriveno. To nigde nema. A kad se uzme u obzir da zeljeni CZ dosta ostecuju budzet, ne znam sta ocekujemo. U toj trci svi ucestvujemo, ne samo lekari ili ministarstvo. Svaka zena za zeljeni CZ izbije dosta novca iz kase, pa posle nema za ostale i ostalo. Mene bi bilo sramota, kad znam da se recimo u Betaniji rukavice peru, jer nema para ni za to. Nema ni za gaze... Ali ima za oeraciju koja nije neophodna, jer se pacijent i dr dogovore. Meni su tu oboje odgovorni. I to nije slika samo ginekologije, vec i hirurgije i jos nekih. Pa izracunajte koliko nas sve zajedno to kosta.

Onaj ministar koji bude zeleo da sredi zdravstvo, morace prvo to da ukine.

Valjda država koja nestaje zbog bele kuge treba da dodaje pare za porođaje i porodilje.

Ako je normalno da dajem doktorima mito, onda neka mi daju priznanicu za pare koje sam im dala i u koje svrhe. Budžet ove države najviše oštećuju oni lopovi sa vrha, iz upravnih odbora i sl. Bolje da porodilje oštećuju budžet (kako to smešno zvuči), nego da pare iz budžeta završavaju u džepovima naših političara i njihovih ulizica. I, ne znam koju korist može da ima država od mita koje dobijaju doktori. Neka im naplaćuje bar PDV za mito, pa će budžet da se popunjava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA CU DEFINITIVNO DA POLUDIM... Sa smo se culi sa ovom "vezom" i kao moram da dam 250evrica anesteziologu i isto toliko doktoru tog anesteziologa, jer nece odvojeno da rade... Ili da idem bez epidurala... ZNaci poludecuuuuu... Nek se nose...

Ma za*** me vise... Kad krene idem u DM, pa dace Bog da bude mesta... Ne mogu vise da razmisljam i da se nerviram, smucilo mi se sve... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Cao Barbarice,htedoh samo da ti kazem da ne bi bilo lose da se odlucis za jednu bolnicu i da pustis te nazovi veze i razmisljas najbolje za svoju bebu i sebe.Kako sam shvatila ti si htela u Gradskoj da se porodis.Vec sam pisala da sam se ja tamo porodila pre 3 meseca.Ako to jos uvek nisi uradila za pocetak pusti price i sama sve proveri za koju god bolnicu da se odlucis.Sto se tice gradske prica je sledeca....Na tebi je samo da odes kod njih i zakazes razgovor sa anesteziologom i to obavezno uradi(jer je to bitno zbog tebe),a mozes i telefonom(ne znam koliko si trbasta da se sad i setas) i tamo ce ti sve reci i ta prica o lekaru uz anesteziologa nije realna,jer tvoje je pravo gde ces i kako da se porodis.Jedini luksuz svih nas kad damo pare jeste da te tvoj dr poradja i to sve zavisi od doktora do doktora i bolnice.Kod njih anestetik i kateter kostaju 25000 din i to se uplacuje na njihovoj blagajni,ne dajes nikome na ruke,a poradja te doktor koji je u tom trenutku tu.Zelim ti sve najbolje u svakom slucaju i nadam se da ces se uskoro srediti.A kada ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. februar...

Da znam ja to za 25000, ali prica je sledeca: Anesteziolog kod koga si isao na razgovor nece da ti da epidural ako tu nije doktor sa kojim saradjuje, i bez malo srama to i kazu i odma ti kazu da bi taj doktor dosao mora jos 250 evra...

Ma nista, oticic cu u DM pa sta Bog da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. februar...

Da znam ja to za 25000, ali prica je sledeca: Anesteziolog kod koga si isao na razgovor nece da ti da epidural ako tu nije doktor sa kojim saradjuje, i bez malo srama to i kazu i odma ti kazu da bi taj doktor dosao mora jos 250 evra...

Ma nista, oticic cu u DM pa sta Bog da...

ok,bitno je da si ti odlucila i da se u glavi pripremis jer je to stvarno jedinstven trenutak i pokusaj da ne razmisljas o nebitnim stvarima jer je porodjaj prirodna stvar.puno srece i pozdrava.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok,bitno je da si ti odlucila i da se u glavi pripremis jer je to stvarno jedinstven trenutak i pokusaj da ne razmisljas o nebitnim stvarima jer je porodjaj prirodna stvar.puno srece i pozdrava.....

Hvala najlepse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako te vrate iz DM(sto de desilo mojoj kumi,koja je bila 3 prsta otvorena i porodila se 3 sata kasnije) sto ne odes lepo u Frot-tamo platis epidural koliko je toliko je ,i mirna si. Ja nazalost nisam smela da ga primim,jer imam jake komplikovane migrene i nisam smela da rizikujem da ih anestezija izazove usred porodjaja .I nikada necu prezaliti sto to sebi nisam mogla da priustim.Uzela sam porodjajni apartman za mene i muza i bilo je skroz ok,svi su bili korektni.Nadam se da je tako kada si i sam na porodjaju,jer mi stvarno nismo imali zamerke.A dati 500E,uf....grozni su,nemam reci...Prosetaj ti,za svaki slucaj i do Fronta na razgovor sa anesteziologom(mislim da ne treba uput,bar 2008.nijetrebalo),pa gde zavrsis :P ,nista te ne kosta...Mislim da radi cetvrtkom za epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja cu cuvati iz DMa odobrenje za epidural, pa ako me gamad od***e ponecu to u Front.... Nego razmisljam ako em vrnu da li je bolje da odem u Front ili Visegradsku??? Gde ce pre da prime? Gde su bolji anesteziolozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja cu cuvati iz DMa odobrenje za epidural, pa ako me gamad od***e ponecu to u Front.... Nego razmisljam ako em vrnu da li je bolje da odem u Front ili Visegradsku??? Gde ce pre da prime? Gde su bolji anesteziolozi?

Ako si otvorena uzeće te gde god da odeš. U Višegradskoj je sterilnije ali skuplje i plaća se unapred. Za stručnost anesteziologa ne znam, ali znam da u NF su tu 24h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj, ja se bojim i preranog porođaja, i prekasnog aaaaa što manje znaš nekad je bolje. Ali khm khm ne bih ja mogla tako ja sam kopač, i tako nakopam informacije i onda je se plašim da mi se ne dogodi. :wacko: :wacko: :wacko:

Joj ja bolje da ne pisem koliko se ja tek traumiram prevremenog porodjaja, a i iskreno ove nedelje sam se svega nagledala i onda sam se samo jos vise istraumirala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hoću nazad u moje skinny jeans br.. 26 :( ali neće to još...

Hocu i ja u taj isti divni broj... Ima bre da udjemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja cu cuvati iz DMa odobrenje za epidural, pa ako me gamad od***e ponecu to u Front.... Nego razmisljam ako em vrnu da li je bolje da odem u Front ili Visegradsku??? Gde ce pre da prime? Gde su bolji anesteziolozi?

Za visegradsku sam par puta cula da epidural nije uspeo,navodno anesteziolozi im nisu bas nesto.U Frontu su kao ok.Ma,ako budes imala srece da porodjaj bude lak ,gde god da se porodis bice ti super.Meni je ,recimo,Front uvek bio bljak i uvek sam govorila"nikad u frontu",a na kraju sam se ipak po sopstvenoj zelji,ni sama ne znam zasto,tamo porodila.I meni i bebi je bilo skroz ok.Ako nemas vezu u DM i ne vodis tamo trudnocu,ne verujem da ce te primiti.Znam da je ta bolnica ,jos pre zatvaranja kada sam tamo imala vezbe u srednjoj,i tad vazila kao porodiliste za vezare.Mogu misliti tek sad kad je sredjena.Raspitaj se ti dobro kad odes tamo,pa da imas spremnu drugu varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.