Čuvanje majčinog mleka

odgovora

Objavljeno

Drage mame,da li ste cuvale visak vaseg mleka u zamrzivacu? u kakvim posudama ste ga cuvale i kolko dugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, da li ste cuvale visak vaseg mleka u zamrzivacu? U kakvim posudama ste ga cuvale i koliko dugo?

Koristila sam posudice AVENT, koje su fabrički već sterilne, a služe baš za čuvanje mleka ili kašica. Mleko se inače može čuvati najviše 3 meseca u zamrzivaču. A ove posudice se mogu upotrebljavati više puta, nisu jednokratne, ali naravno treba ih predhodno ponovo sterilisati. To sam radila Thermobaby tableticama, (hladna sterilizacija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tako kao Zemunci,sem sto sam ih sterilisala sa kipucom vodom.

I ne zaboravi da napises datum na svakoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,da li ste cuvale visak vaseg mleka u zamrzivacu? u kakvim posudama ste ga cuvale i kolko dugo?

U kbc Zemun citiram gospodju iz laktarijuma sta je rekla na ovo pitanje: "posto su aventove flasice skupe adekvatna zamena je mala flasica od vode (za bebe) u kojoj moze da se izmuzeno mleko stavi u zamrzivac i da stoji do 3meseca". Eto bukvalno sam je citirala.

Znam da nije bas preporucljivo da se pvc ambalaza od vode upotrebljava i za druge namene ali je ona valjda svesna toga a vi prosudite da li je to ok ili ne.

Ja sam iskreno cuvala u dve nukove flasice ali retko kada da sam to sacuvano mleko i iskoristila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovorima.koliko ,od prilike ,kostaju te aventove flasice?dali se kupuju na komad ili u kompletu?imali jos neki proizvodjac te flasice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je patronažna sestra savetovala da mleko 'čuvam' u sterilnim bočicama za urin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je patronažna sestra savetovala da mleko 'čuvam' u sterilnim bočicama za urin!

i? jasi li to radila i da li se pokazalo kao efikasno?

bial sam danas do akse i pogledala one njihove posudice.imaju 2 tipa kompleta u jednom je 10 posudica i zatvaraca (oko 1070 din,ako se ne varam) ,a u drugom 5 posudica,5 zatvaraca i cucla(oko 800din).

ovo sa posudicama za urin mi zvuci mnogo povoljnije i prakticnije,ako funkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se ne radi samo o jeftinoći, već o zdravlju. U redovnoj proizvodnji plastike koristi se, između ostalog, supstanca Bisphenol A, koja je štetna po zdravlje ukoliko dospe u organizam. Često ćete na plastičnim proizvodima koji dolaze u dodir sa dečijim ustima, bilo da ih deca žvaću (glodalice, cucle...), bilo da služe za odlaganje hrane, naići na oznaku BPA free. To znači da ti proizvodi ne sadrže ovaj štetni element. AVENT-ov komplet za čuvanje mleka i kašica, kao i čitav AVENT-ov asortiman proizvoda je BPA free, što se ne bi moglo garantovati za sterilne flašice za urin. Ako ne želite da kupujete plastičnu ambalažu prilagođenu nameni o kojoj ovde pišemo, bolje je upotrebljavati staklenu ambalažu koju već možda imate u kući, npr. teglice ili flašice. Naravno, predhodno ih sterilišite.

Kupila sam AVENT-ov komplet od 20 čaša + 20 poklopaca + 2 kašičice, za oko 1800 dinara i nisam se pokajala. Koriste mi za čuvanje mleka u zamrzivaču, ali i za svakodnevnu pripremu i čuvanje kašica. Pogodne su za poneti u torbi, ako će dete jesti nešto van kuće. Čak ih i ne koristim sve, nego sam otpakovala samo 10 komada, a preostalih 10 će sačekati neku drugu bebu... :)

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,to za BPA znam ,ali sam skroz smetnula s uma.verovatno jer sam povezivala samo sa FLASICAMA za bebe,a ne i za ostale plasticne proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i? jasi li to radila i da li se pokazalo kao efikasno?

bial sam danas do akse i pogledala one njihove posudice.imaju 2 tipa kompleta u jednom je 10 posudica i zatvaraca (oko 1070 din,ako se ne varam) ,a u drugom 5 posudica,5 zatvaraca i cucla(oko 800din).

ovo sa posudicama za urin mi zvuci mnogo povoljnije i prakticnije,ako funkcionise.

Izvini,tek sada sam videla ovaj post...ja sam ostavila nekoliko tih bočica u zamrzivač...samo 2 sam upotrebila jer nije bilo potrebe za još...valjda 'radi radnju'...meni je mleko izgledalo isto :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kasnije ih samo odmrznete .... jeli grijete... kako to funkcionise ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kasnije ih samo odmrznete... jeli grijete... kako to funkcionise...

Odmrzne se, ali se dalje nikako ne sme grejati na šporetu, nego se posudica sa mlekom stavi u veću posudu sa toplom vodom i tako se zagreje malo. Bebe neće odbiti to mleko čak i ako je na sobnoj temperaturi. Ako neko ima one grejače za mleko, mogu se koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto sakupljate mleko pa ga zamrzavate?

Ja sam mojoj bebi cuvala,ali u frizideru 24h da dopunim kad malo sisa i cuvala u obicnu flasicu za mleko.

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze kasnije kada se krene sa kasicama da se dodaje, mada ja to nikad nisam radila, izuzev prvih par puta dok nisu prihvatili novu namirnicu ali mleko je bilo direkt iz moje sike.

Nekad beba odbija ne mlecnu hranu pa je ovako lakse da je prihvati kada oseti i ukus maminog mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto sakupljate mleko pa ga zamrzavate?

Ja sam mojoj bebi cuvala,ali u frizideru 24h da dopunim kad malo sisa i cuvala u obicnu flasicu za mleko.

Ni ja do sada nisam cuvala mlijeko, ali planiram u narednom periodu, bas iz razloga koji pominje Nensi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze kasnije kada se krene sa kasicama da se dodaje, mada ja to nikad nisam radila, izuzev prvih par puta dok nisu prihvatili novu namirnicu ali mleko je bilo direkt iz moje sike.

I ja sam direktno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako prvi put nisam imala mlijeka tj imala nekih 1,5 mjesec dok mi odjednom nije stalo. Kontam da ga sada cuvam tako da u slucaju da se opet tako nesto desi da imam koliko toliko zaliha jer nista ne moze da zamjeni mamino mlijeko ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko ja znam, problem s plastikom koja sadrzi bisfenol je samo ako se hrana podgreva u toj posudi? npr. nije problem da beba pije vodu iz plastike koja nije BPA free, bar su meni tako objasnjavali, ali zaista nisam ekspert pa ne bih nista da tvrdim.

zemunci, gde si kupila taj aventov komplet od 20 casa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako prvi put nisam imala mlijeka tj imala nekih 1,5 mjesec dok mi odjednom nije stalo. Kontam da ga sada cuvam tako da u slucaju da se opet tako nesto desi da imam koliko toliko zaliha jer nista ne moze da zamjeni mamino mlijeko ...

e to mi ne bi na kraj pameti bilo da se setim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e to mi ne bi na kraj pameti bilo da se setim...

hahahahhaha vjeruj da bi da si se se nasla u slicnoj situaciji .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se ne radi samo o jeftinoći, već o zdravlju. U redovnoj proizvodnji plastike koristi se, između ostalog, supstanca Bisphenol A, koja je štetna po zdravlje ukoliko dospe u organizam. Često ćete na plastičnim proizvodima koji dolaze u dodir sa dečijim ustima, bilo da ih deca žvaću (glodalice, cucle...), bilo da služe za odlaganje hrane, naići na oznaku BPA free. To znači da ti proizvodi ne sadrže ovaj štetni element. AVENT-ov komplet za čuvanje mleka i kašica, kao i čitav AVENT-ov asortiman proizvoda je BPA free, što se ne bi moglo garantovati za sterilne flašice za urin. Ako ne želite da kupujete plastičnu ambalažu prilagođenu nameni o kojoj ovde pišemo, bolje je upotrebljavati staklenu ambalažu koju već možda imate u kući, npr. teglice ili flašice. Naravno, predhodno ih sterilišite.

Kupila sam AVENT-ov komplet od 20 čaša + 20 poklopaca + 2 kašičice, za oko 1800 dinara i nisam se pokajala. Koriste mi za čuvanje mleka u zamrzivaču, ali i za svakodnevnu pripremu i čuvanje kašica. Pogodne su za poneti u torbi, ako će dete jesti nešto van kuće. Čak ih i ne koristim sve, nego sam otpakovala samo 10 komada, a preostalih 10 će sačekati neku drugu bebu... :)

BPA-free ... ja imam neke aventove proizvode koji nisu bpa free a takodje i prijatelja koji radi u Aventu i kada sam htela sve da bacim zbog buke oko bpa free mi je rekao, AJDE UZIVAJ U BEBI I SVE JE TO MARKETING !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko ja znam, problem s plastikom koja sadrzi bisfenol je samo ako se hrana podgreva u toj posudi? npr. nije problem da beba pije vodu iz plastike koja nije BPA free, bar su meni tako objasnjavali, ali zaista nisam ekspert pa ne bih nista da tvrdim.

zemunci, gde si kupila taj aventov komplet od 20 casa?

IMAS U AKSI,kosta oko 1500 din,AKO SE DOBRO SECAM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam imala dosta mleka,pakovala sam ga u Medeline specijalne kesice,sterilne,i cuvala u zamrzivacu.Kesice se zakace na pumpicu,izmlazavas normalno,i odmah zatvoris.Staje 150ml.Ovde pakovanje od 20 kesica(bisphenol free) kosta oko 14 evra.Odmrzavanje moze na sobnoj temp. ali i u frizideru,ili ako je hitno samo kesicu drzis ispod mlaza vrele vode.Kesice se ubace u hladnu vodu koja se zagreva u serpici koju ste stavili u drugu serpu sa kljucalom vodom.

http://www.medelabreastfeedingus.com/produ...-bags---20-pack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo mamino mlijeko može da stoji u frižideru? Ja ga bacam nakon nekih 10-ak sati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo mamino mlijeko može da stoji u frižideru? Ja ga bacam nakon nekih 10-ak sati

Na sobnoj T 2 do 24 sata sve zavisi koja je sobna temperatura

U frižideru do 8 dana

U frizu do 14 dana

U zamrzivaču do 3-4 meseca

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.