Čuvanje majčinog mleka

odgovora

Objavljeno

Koliko dugo mamino mlijeko može da stoji u frižideru? Ja ga bacam nakon nekih 10-ak sati

Nani mleko ne moze da stoji u frizideru duze od 24 sata.A na sobnoj temperaturi 3,4 sata.

Ipak je mleko mleko i svi dobro znamo koliko je kvarljivo.

U zamrzivacu ne duze od mesec dana.....

Veruj mi nijedno SVEZE mleko ne moze stajati duze od 24 sata u frizu,pa ni majcino mleko.I to strogo sterilne bocice...

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danak E, majčino mleko u frižideru može da se drži duže. Po rečima osoblja iz laktarijuma i drugih stručnih lica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni su rekli da majcino mleko tj moje mogu da ostavljam u frizideru do 7 dana!!! kod mene nije bilo sanse da toliko dugo ostane,ali mi se desavalo da ostane i po 4-5 dana u frizireru i da ga posle dam klincima i nisam videla nikakvu losu reakciju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danak E, majčino mleko u frižideru može da se drži duže. Po rečima osoblja iz laktarijuma i drugih stručnih lica.

Ana znam za to i znam za citave studije o tome koje ovo tvrde.

Hranila sam bebu tako sto sam se 6 meseci izmazala,ali ovo sto sam napisala je bila moja licna procena,ne ono sto strucnjaci kazu.

I znam da ste upravu kao i mnogi strucnjaci,ali meni je njihova tvrdnja potpuno nelogicna.Ipak sam se radije pridrzavala moje procene....

I nikad nebi poslusala hiljade tih strucnjaka po ovom pitanju... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovorima, sada bar znam da ga ne moram bacati slijedeci dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na sobnoj temperaturi

  • do 15 °C ……. 24 sata
  • 19-22 °C ……. 10 sati
  • 25 °C ……….. 4-6 sati
  • 30-38 °C ……… 4 sata

U frizideru:

  • na temperaturi 0-4 °C ……. do 8 dana

U zamrzivaču:

  • u pretincu zamrzivača unutar frizidera (temperatura nije stalna zbog čestog otvaranja vrata)…… do 2 sedmice
  • u pretincu zamrzivača koji je dio frizidera od dva dijela (zamrzivač ima posebna vrata)……. 3-4 mjeseca
  • u zamrzivaču s konstantnim dubokim smrzavanjem na -19°C ……. 6 mjeseci ili duže

Mlijeko treba čuvati u manjim flašicama (postoje i kesice da se kupe, znam da ih pravi Medela) jer ćete tako smanjiti količinu bačenog mlijeka koje dijete nije pojelo. Što se tiče čuvanja u istim flašicama, ne bi trebalo spajati izmuzeno mlijeko u različitim danima (može svo mlijeko od jednog dana u istu spremati).

Za čuvanje je najbolje koristiti flašice od tvrde plastike ili stakla, sa čvrstim poklopcem. Jednokratne plastične boce se ne preporučuju.

Mlijeko iz frižidera se može zagrijati pod mlazom tople vode, tako što se povremeno trese bočicu sve dok se ne postigne željena temperatura ili u posudi sa vodom.

Mlijeko nikada ne zagrijavati do vrenja. Prokuvanjem se gube ili smanjuju zaštitne stvari i neki enzimi, čime se smanjuje i njegova vrijednost.

Zamrznuto mlijeko trebalo bi staviti u frižider na period od 24 sata kako bi se postupno odmrzlo. Nakon odmrzavanja, zagrijati ga treba kao i mlijeko koje je bilo u frižideru. Takvo odleđeno mlijeko ne smije se ponovo zaleđivati.

izvor:www.roditelji.me

eto to sam nasla,vjerujem da ce pomoci mamama

Теуша, Ana22 i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да сам данас умрла не бих знала за ово, накит од мајчиног млека.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.