Predjela

odgovora

Objavljeno

Ja sam jos uvek "mlada" u kuhinji,kuvam tek 6godina,ali to radim s'ljubavlju pa sam sakupila dosta recepata... Eto,da podelim sa vama ove moje,a vi podelite samnom vase da bi nase trpeze bile bogatije... :)

Ps:For you Citana... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Thanks Chi :wub:

sad mi preostaje samo da cekam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sareni rolat (hladno predjelo za 4-6 osoba)

Potrebno:

15g maslaca,1 cesanj belog luka(zgnjeciti),150g spanaca(skuvati,dobro oceditii naseckati),4 jajaeta(odvojiti zumana od belanaca),1 kasika ruzmarina(naseckanog),malo naribanogmuskatnog orascica,so,biber.

Za nadev:200g svezeg sira,3kasike jogurta,4 mlada luka(tanko naseckati),125g sunke(ili bilo kojeg suhomsnatog proizvoda/na tanke ploske(kao u onim pakovanjima od 100g)),2 zrela paradajza(nasei na tanke ploske).

U veoj posudi rastopiti maslac sa belim lukom,skloniti sa vatre i umesati spanac(prethodno skuvan,iseckan).Dodati zumanca,ruzmarin i orascic,so i biber po ukusu.U drugoj posudi napraviti cvrst sneg od belanaca i polako umesati kasikom smesu sa spanacem.Tepsiju(30x20cm otprilke) odloziti pek papirom,izlijete smesu u nju smesu i u zagrejanoj penici pecete 10-12min. na 190C.Kad izvaditeiz pecnice prekrijte vlazom krpom i ostavite da se hladi.

Nadev:Umutite sir sa jogurtom i umesajte mladi luk.Izvadite ohladjeno testo i redjate:Sloj sunke(sa svake ivice testa staiti oko 1,5 cm prazno),pa sunke premazati nadevom i na polovinu nadeva(na pola testa) poredjati paradajz.Uviti u rolat tako sto cete krenuti sa strane gde ste naredjali paradajz.Rolat umotati u fliju i ostaviti u frizider da stji preko noci.Pre posluzivanja iseci na kriske...

Prijatno...

: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zalogajcici a maslinama (hladno/toplo predjelo za 4osobe)

Potrebn:

175g tvrdog sira

90g brasna

15g maslaca (i jos malo putera za premazivanje(2kasike))

1 kasicica zacinske paprike

20 zelenih maslina punjenih pimentom (paprikom)

Mesajte sir,rasno,maslac i papriku dok smesa ne postane poput fine prezle,zatim rukama sjediniti u kuglicu (malomanju od rafaelo kuglice),rukama razvuci(pritisnuti npr,na pek papir da se spljosti),u sredinu staviti maslinu i obmotati testo oko nje tako da se dobije kuglica.Ako se testo previse mrzi dodajte malo vode da bi se sjedni.

Pecina 200c 15min.(pek papir).

Moze se sluziti i hladno i toplo...

Prijatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Punjene krofnice (za 6 osoba)

Testo:500g brasna

1 kesica kvasca

1 kesica praska za pecivo

200ml jogurta

1 zumance

so

Fil:150g dimljenog vrata(ili bilo kog suhomesnatog proizvoda)

200g tvrdog sira

1 belance

Za premazivanje:1 zumance

100ml mleka

susam,mak

Brasno pomesai sa kvascem i p.z.pecivo,zatim umesati zumance i jogurt,posoliti po ukusu i umesiti testo."Meso" iseci na sitne kockice,sir narendati na sitno,i izmesati sa belancem.Uzmati parce testa,rastanjiti na dlanu,filovati i formirati loptice i premazati mesavinom zumanca i mleka,posuti susamom plovinu a drugu polovinu makom.Peci na 200C 20min(pek papir ofkors :D)...

Prijatno...

:)

kdaca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super Chi...kad zgrabis vreme ti kuckaj ;)

a neke salatice???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana moram ti priznati da salate (skoro)nikad ne spremam p receptima vec otvorim frizider i pustim mastu da odradi posao....

Tzatziki salata

Krastavac narendati (na veliko),pustiti malo da stoji i odliti vodu koja se iscedila.Pomesati sa pavlakom,dodati so,biber,beli luk(ja pravim sa zacinsikim bl iz kesice),i mirodjijom(takodje iz kesice).... Voala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Punjene gljive

Potrebno (za 6 osoba):

250 g gljiva sampinjone(birajte velike)

60g putera

125 g sargarepe-narezati na kockice

125g tikvica- narezati na kockice

1 kasika naseckanog persunovog lista

so i biber

Odsecite stabljike gljiva i sitno ih naseckajte. U taganju otopite puter. Gad se pocne peniti, dodajte naseckane stabljike gljiva, sargarepu i tikvice pa przite, mesajuci 1 min..Dodajte persun posolite i pobiberite. Slozite sesire gljiva u plitkoj vatrostalnoj posudi. Napute smesom od povrca. Pecite 15min. na 180C odmah posluzite.

Salata od spanaca i slanine (za 6 osoba)

Potrebno:

500g spanaca

3 debele kriske belog hleba (odstranite koru)

4 kasike suncokretovog ulja

1 cesanj belog luka-izgnjeciti

12 kriski slanine(odseci kozu i izrezati na trake)

4-5 kasika preliva vinegre

so i biber

Iskidajte listove spanaca na velike komade i stavite ih u posudu za salatu.

Pripremanje przenih kockica hleba:

izrezite hleb na kockice. U tiganju zagrejte maslinovo ulje, dodajte beli luk i przite 1 min. dodajte kockice hleba i przite mesajuci 1-2 min. dok ne postanu zlatno zute i hrskave. Izvadite i ocedite na mekom papiru.

U tiganj dodajte slaninu i przite 5 min. ili dok ne postane hrskava izvadite i ocedite na mekom papiru. Rasporedite slanonu po listovima spanaca. Prelijte preliv preko salate posloite i pobiberite i lagano promesajte. Rasprsite prepecene kockice hleba po salati i odmah posluzite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana moram ti priznati da salate (skoro)nikad ne spremam p receptima vec otvorim frizider i pustim mastu da odradi posao....

Tzatziki salata

Krastavac narendati (na veliko),pustiti malo da stoji i odliti vodu koja se iscedila.Pomesati sa pavlakom,dodati so,biber,beli luk(ja pravim sa zacinsikim bl iz kesice),i mirodjijom(takodje iz kesice).... Voala... :)

E ja tzatziki (prosireni :lol: ) pravim sa gotovim kotonayi zacinom za tzatziki koji se razmuti u jogurtu.Krastavce takodje izmucim dok ne presuse,dodam malo dinstanog praziluka,i barenog belog pileceg mesa,pavlaku,gnjeceni beli luk,biber,so i posle mi nije dobro koliko se prejedem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veoma jednostavna za pravljenje, a ukusna..idealna za rodjendane..

P.S. ja pitu pečem u onom plehu za projice..tada bude baš super :rolleyes:

Španska pita

Sastojci

* 150 grama seckane salame

* 200 grama sira

* 4 kisela krastavca sečena na kockice

* 1 kisela paprika sečena na kockice

* 5-6 šoljica brašna

* 4 jaja

* 1 prašak za pecivo

* 2 šoljice mleka

* 2 šoljice ulja

Način pripreme

Sve dobro izmešati, sipati u podmazan pleh i peći 30 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa je izrazila želju da stavim dva recopisa.

Oba recepta su iz Minjine kuhinjice s tim da moram da napomenem da se meni testo nije svidelo. Tj kod pogače mi je malo možda previše naraslo testo, a ovo drugo meni nije bilo dobro - muž i ćerka se nisu bunili :lol:

Cvetići

iuv-DSCF41.jpg

Pogača cvet

qye-DSCF40.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fantazija....hvala Trta...da mi uspiju bar upola dobri kao tebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila nije uopšte komplikovano koliko izgleda. Samo je dobro ako imaš sliku ispred sebe, ja sam recopise štampala - pa papirče samnom u kuhinju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veoma jednostavna za pravljenje, a ukusna..idealna za rodjendane..

P.S. ja pitu pečem u onom plehu za projice..tada bude baš super :rolleyes:

Španska pita

Sastojci

* 150 grama seckane salame

* 200 grama sira

* 4 kisela krastavca sečena na kockice

* 1 kisela paprika sečena na kockice

* 5-6 šoljica brašna

* 4 jaja

* 1 prašak za pecivo

* 2 šoljice mleka

* 2 šoljice ulja

Način pripreme

Sve dobro izmešati, sipati u podmazan pleh i peći 30 minuta.

Upravo sam htela da vam napisem recept za odlicnu pitu koju sam pravila juce za veceru i evo vidim vec je neko izbacio potpuno isti recept. Samo da kazem da je pita fenomenalna i vrlo dekorativna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slani rolat sa paradajzom

Potrebno:

- testo

-100 g vode

- 100 g ulja

- 80 g brašna

- 3 velike kašike paradajz pirea

- 5 jaja

- 1 kašičica soli

- fil

- 200-300 g svežeg sira

- 1-2 velike kašike majoneza

- 1 dl. kisele pavlake

- oko 150 g sitno seckane šunke

- oko 150 g sitno seckanih mariniranih šampinjona

Priprema:

Prokuvati vodu i ulje, dodati brašno, so i paradajz pire-mešati da se dobije glatka masa koja se odvaja od posude(slično kao za tulumbe).Ohladiti pa dodavati jedno po jedno jaje i mutiti mikserom. Masu sipati u četvrtasti pleh obložen pek-papirom i ispeći kao piškotu. Još vruću urolati u vlažnu krpu.

Za fil: pomešati sir, pavlaku i majonez, dodati šunku i šampinjone. Sve dobro pomešati i filovati ohlađeno testo,ponovo pažljivo urolati, da ne popuca i držati u frižideru umotano u onu istu vlažnu krpu i sve čvrsto umotano u samolepljivu foliju.

Rolat sa paprikama

Potrebno:

- 6 jaja,

- 3 kašike brašna,

- 1 kašika prezli,

- 1 dl ulja,

- 2 kašičice soli,

- pola praška za pecivo,

- 8-10 pečenih crvenih paprika,

- 250 g krem sira,

- 200 gr praške šunke,

- 2 dl pavlake.

Priprema:

Umutiti jaja, brašno, kašiku prezli, ulje, so i pola praška za pecivo. Umućeno testo sipati u podmazan, četvrtast pleh. Preko nepečenog testa poređati jednu do druge osam do deset pečenih i očišćenih paprika. Rolat umotati u suvu krpu i ostaviti da se ohladi.

Fil: Umutiti pavlaku i krem sir. Koru premazati jednom trećinom fila. Preko fila poređati listove šunke a preko šunke, u tankom sloju, premazati drugi deo fila i posuti sitno seckanim peršunom. Zaviti rolat, odozgo ga premazati ostatkom fila i posuti peršunovim lišćem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rolat sa povrćem

Kora:

* 50 ml mleka

* 3 jajeta

* 80 g brašna

* 100 g mladog sira

* so, biber

Fil:

* 250 g karfiola

* 200 g brokolija

* 100 g šargarepe

Priprema:

Umutite tri žumanceta, pomešajte ih s mlekom, dodajte so i biber a zatim sve to pomešajte sa prethodno umućenim snegom od tri belanceta, brašnom i sirom. Tako pripremljeno testo nalijte u pleh i pecite ga na 180 stepeni.

Karfiol i brokoli podelite na cvetove, a šargarepu isecite na sitne kocke, pa sve to stavite u šerpu sa slanom vodom i kuvajte. Na vruće testo stavite skuvano i ohlađeno povrće, a zatim ga zamotajte u rolat, ohladite u frižideru i isecite. Svaki komad možete ukrasiti izrendanim sirom i peršunom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slane rafaelo kuglice

500 g rpilećeg belog mesa

200 g rfeta sira

4 kom.kuvanih jaja

oko 50 gršunke

oko 100 gr rendanog tvrdog sira

Pileće meso skuvati u slanoj vodi, ohladiti i samleti.Feta sir izgnječiti viljuškom.Kuvana jaja sitno iseckati.Meso, sir i jaja dobro izmešati da se dobije kompaktna smesa.Šunku iseći na kockice 1×1cm, a tvrdi sir izrendati.Od pripremljene smese praviti kuglice, u svaku staviti komadić šunke i valjati u rendani sir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice..hvala na receptu, Super je...kao što vidite:

Slana:

ayn-P10105.jpg

A slatka se peče....vrlo jednostavno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A toliko jw ukusna da ja nema riječi...slatka mi i nije nešto, a slana preeeedobra. U tijesto sam stavila putar umjesto ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako se ovo zove,ali ja sam im dala ime ruzice.

pakovanje kora za pitu

1kg sitnog sira

4-5 jaja

1 pavlaka

ulje

so

Sve se umuti mikserom,pa se time mazu kore(po dve jedna na drugu).i urolaju se u tanki rolat,poredjate u pleh i stavite u zamrzivac 24h.izvaditi 10minuta pre pecenja,pa kad se malo odlede seci na parcice debljine 1-2prsta,poloziti u dobro podmazan pleh i peci dok ne dobiju zlatkastu boju.

Ispadne dosta od jedne mere,ja to uvek pravim i uvek se sve pojede,pa razmisljam da pocnem da pravim duplu meru. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja ovo pravim, ali podelim fil na 2 ...u polovinu stavim 3 kasike ajvara, a drugu ostavim sir pa jednu sirom urolam i napocetak sledeceg stavim taj rolat i onda novi zajednom rolam i tako redom dok sve ne potrosim pokusaj ako volite ajvar mnogooo je dobro...mozes i vise da stavis 6 kasika jer ja radim sa pola kg sira :)

Zvuci zanimljivo,probacu kad budem pravila sl.put,hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lako,brzo i ukusno! :)

u testo staviti belance,malo soli,1 čaša jogurta,pola čaše ulja,dve i po šolje brašna,jedan prašak za pecivo.U testo izdrobiti sira po ukusu.Kada se umesi testo napraviti male pogačice,peći na 200 stepeni.Pre toga premazati žumancetom.

Prijatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.